Transfer. Pradawny dzwon

Okładka książki Transfer. Pradawny dzwon Tomasz Niedzielski, Alex Sand
Okładka książki Transfer. Pradawny dzwon
Tomasz NiedzielskiAlex Sand Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos fantasy, science fiction
2024-03-20
2024-03-20

Współpraca:

”Wejdź w świat, w którym czas nie stanowi przeszkody, magia ściera się z technologią, a życie próbuje wygrać ze śmiercią ”

W Pangei, ród wężowców walczy z rodem magów. Wężowcy postanawiają przejąć śpiące miasto, jednak nie spodziewają się tego co na nich czeka ..

W innej rzeczywistości poznajemy Ozziego i Lily. Ozzy jest inwalida i ochroniarzem instytutu obrony narodowej w USA. W środku prowadzone sa kolejne testy machiny czasu. Nie każdemu się to podoba i ludzie postanawiają się tam wedrzeć i przerwać działania. Dochodzi do wymiany ognia a Lily i Ozzy zostają przeniesieni w inną rzeczywistość.

Książka jest inna niż wszystkie jakie czytałam. Momentami jest mega ciekawa innymi ciężko się połapać o co chodzi. Dużo przeskoków w czasie, że czasami nie wiedziałam o jakim bohaterze czytam. I chociaż całościowo po przeczytaniu wypada jak dobra fantastyka to nie jestem przekonana co do stylu w jakim została ujęta.

Współpraca:

Tytuł : Transfer. Pradawny dzwon.
Autor : Tomasz Niedzielski, Alex Sand.
Wydawnictwo WasPos
Data premiery : 20.03.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
W Pangei, pradawnej krainie ukrytej przed oczyma współczesnych, trwa rywalizacja o władzę i zasady. Potężny król wężowców prowadzi walkę z dzikimi wojskami maga Baltazara, zbliżając się w rejony, w które według mitycznych legend nie powinien się zapuszczać. To tam czekają na niego pozornie pokojowi, odziani w białe szaty wojownicy Śpiącego Miasta.
Tymczasem w zupełnie innej rzeczywistości inwalida wojenny i zarazem ochroniarz Instytutu Obrony Narodowej USA, Ozzy Mayers, nudzi się przy pracy w obiekcie, w którym trwają kolejne testy sonicznej maszyny czasu. Jest rok dwa tysiące czterdziesty dziewiąty, a ludzkość domyśla się, że skoki w czasie nie są już wyłącznie wymysłem fantastów. Grupa wolnościowców protestujących wobec obaw o zmienianie przyszłości, podejmuje szturm na budynek instytutu. Wśród nich jest Lily Johnson, do niedawna pracowniczka wielkiej korporacji, zwolniona z niej za coś, czym w przyszłości rzekomo miała zaszkodzić firmie. Wskutek nieprzewidzianego splotu wydarzeń Lily i Ozzy lądują w samym centrum sonicznej maszyny.
Powieść łączy w sobie dwa światy: ten z lat 2049-2070, USA, Polska oraz pogranicze polsko-ukraińskie – borykający się z problemami nowoczesności, zmianami klimatu, głodem i migracjami – oraz pradawny świat magiczny – ukryty przed oczyma „cywilizowanych” gdzieś za Antarktydą. Za sprawą amerykańskiego wynalazku światy, które miały zostać na zawsze rozdzielone, zaczynają się ze sobą ścierać.

" W dupie miał awanse, prestiż, interes narodowy, patriotyczne bujdy, a nawet kasę. Chciał po prostu robić to, co sprawiło mu największą przyjemność. Działać."

Dwa światy, które zaczynają na siebie oddziaływać. Świat magii przeplata się z cywilizowanym światem.
Co z tego wyniknie?

Ta niesamowita historia, zaskoczy nie raz, nietuzinkowa fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz akcja, która wciąga czytelnika od początku do końca.
Książka jest napisana dość chaotycznie, gdzie żaden rozdział praktycznie do siebie nie pasuje, czytasz, czytasz i nagle masz takie... WTF?
Ale.. na koniec wszystko tworzy spójną całość.
Powieść ta jest bardzo intrygująca, magiczna, fantastyczna czasami mroczna i brutalna.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację.
Gorąco polecam.
Dziękuję autorce i autorowi oraz wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje
#ewelabook @ewelabook

Tytuł : Transfer. Pradawny dzwon.
Autor : Tomasz Niedzielski, Alex Sand.
Wydawnictwo WasPos
Data premiery : 20.03.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :

📚 Transfer Pradawny Dzwon
✒Aleksandra Niedzielska i Tomasz Niedzielski
📓 Wydawnictwo WasPos
Współpraca barterowa

"Swoją drogą, to niesamowite, że Europa i my, Amerykanie, przez lata żyłowaliśmy nasze rozsiane po całym świecie kolonie , strefy wpływów - jak zwał, tak zwał. Opróżnialiśmy je z zasobów, korzystaliśmy ze wszystkiego, co się dało - od pieprzu , cynamonu, przez niewolników, aż po diamenty i ropę - A teraz wypinamy się na ich los tyłkiem. "
*****

Kto mnie zna, wie, że ja uwielbiam książki nietuzinkowe, inne, wyjątkowe, o dość niespotykanej fabule. I oto ona🔥
Poruszająca całe mnóstwo ważnych tematów , pełna magii i mroku.
🌘 Poznajemy dwie krainy, Pange, pradawne miejsce, w którym trwa walka o władzę. I USA, gdzie w instytucie obrony trwają testy maszyny czasu.
🌘 Lily, nasza bohaterka protestuje przeciwko podróżom w czasie , i nagle bam...dzieje się coś nieoczekiwanego i wraz z weteranem wojennym, Ozzym właśnie odbywa podróż przeciwko której się opowiedziała.
🌘Dwa światy przeplatają się ze sobą niczym barwy tęczy. Ten zabieg skradł moje serce. Raz byłam w pradawnej krainie z magicznymi stworzeniami, by za chwilę przenieść się w czasy współczesne.
🌘Mamy sporo wątków i bohaterów, i nawet jeśli możemy się trochę pogubić to zakończenie złączy wszystko w całość, by dopełnić dzieło idealne.
🌘Co możemy znaleźć w powieści? Konflikty zbrojne, biedę i pogoń za pieniądzem,głód, migracje, nowoczesne technologie...
🌘Przeżyjemy mnóstwo przygód, będziemy towarzyszyć bohaterom w podejmowaniu ważnych decyzji i obserwować ich przemianę...
Polecam ! To historia naprawdę wyjątkowa.

Opis wydawcy:
Wejdź w świat, w którym czas nie stanowi przeszkody, magia ściera się z technologią, a życie próbuje wygrać ze śmiercią.

📚 Transfer Pradawny Dzwon
✒Aleksandra Niedzielska i Tomasz Niedzielski
📓 Wydawnictwo WasPos
Współpraca barterowa

Witajcie w Pangei, pradawnej krainie ukrytej przed resztą świata. Panuje tam krok wieżowców, walczący z wojskami maga, to walka o władze i zasady. Kto zwycięży?

W innej rzeczywistości znajduje się Ozzy, inwalida wojenny, ochroniarz Instytutu Obrody Narodowej USA. W obiekcie trwają kolejne testy, słodki w czasie zdaje się być coraz bardziej możliwe. Nie każdemu się to jednak podoba. Grupa protestujących wdziera się do budynku. Jest wśród nich Lily, ona i Ozzy znajdująca się w tym samym miejscu.

To bardzo zaskakująca, nietypowa książka. Momentami niejasna, skomplikowana, może by rzecz dziwna, ale także ciekawa, zastanawiająca. Łączy tutaj przyszłość, polskie realia, zmiany klimatu, głód, migracje, walki, magie i wiele więcej.

I bang! Wiecie że dopiero po przeczytaniu książki odwróciłem i przeczytałem typografię :D
Dlatego miałem jeszcze większą zabawę co mnie będzie czekać. A czekało naprawdę dużo!
Jestem czytelniczym powolniakiem. Książkę czytam tak średnio z tydzień. To i tak jest dla mnie sukces! Transfer przeczytałem w dwa dni. Książki zasysa!
Początek rozpoczyna się w tle Śpiącego Miasta. Kilkudziesięciotysięczna armia rozpoczyna walkę o przetrwanie, do końca nie wiemy o co chodzi. I praktycznie wszyscy giną. A to w śnie, a to od wyładowań atmosferycznych, innym razem od mitycznych stworzeń.
I lądujemy w USA. Rok 2049. Rozpoczynają się próby wehikułu czasu. Ludzie tracą pracę przez coś czego jeszcze nie dokonali-tak się kończą zabawy z czasem. Podirytowani szturmują placówkę, która jest kiepsko pilnowana i grupka osób przenosi się w czasie na pogranicze polsko-ukraińskie, w innym ciele! Zaczyna się ostrzał nieprzyjaciela!
Kim jest Jacek Kazimierczak? Jaki ma związek Baltazar z naszym światem? Pradawny dzwon został rozbity na wiele części, w trankcie transferu słychać donośne bicie dzwonu, dzwonu końca świata…
Mamy tu do czynienia z krwawymi scenami, ohydnymi.
Z końcem książki zrozumiecie że z obrotem spraw rodzi się największa bestia w historii świata rzeczywistego, starodawnej Pangei i… to może być koniec wielu istnień.

Magia ze światem rzeczywistym wspaniale się tu ściera!
Każdy maniak fantastyki będzie tu bardzo zadowolony 😊
Ja nie mogę się doczekać drugiej części…a później trzeciej!
I jeszcze do tego ekranizacja na koniec w stylu Władcy Pierścieni i będę tarzać się w zachwycie 😊
Łapcie za książkę bo naprawdę warto!

Początek rozpoczyna się w tle Śpiącego Miasta....

TRANSFER PRADAWNY DZWON
@alex._.sand & TOMASZ NIEDZIELSKI
@waspos

Podróże w czasie? Potrzebne czy szkodliwe?

Pange- pradawna magiczna kraina w której trwa walka o władzę.

USA- Instytut Obrony Narodowej w którym trwają testy maszyny czasu. Lily do niedawna pracownica korporacji, dziś aktywistka biorąca udział w proteście przeciwko podróżom w czasie. Ozzy inwalida i wojenny ochroniarz. Podczas szturmu na Instytut przez grupę wolnościowców w wyniku nieszczęśliwych okoliczności Ozzy i Lily przenosi się w czasie.

Dwa światy - cywilizacja i świat magii, zaczynają się przeplatać i na siebie wpływać. Jaki skutek to przyniesie?
By się o tym dowiedzieć musicie sięgnąć sami po książkę i przeczytać, bo ja Wam tego nie zdradzę.

Chyba już dawno nie miałam takiego mętliku w głowie po lekturze. Jeśli może za dużo dziać się w powieści to właśnie na taką trafiłam. Odnoszę wrażenie, że autorzy chwilami się gubią w swoich pomysłach i mają ich zbyt wiele. Były momenty, że książka mnie chwilami nudzila, by za chwilę nie móc się od niej oderwać. Z jednej strony fabuła ciekawa i bardzo rozwinięta, a z drugiej strony czułam sie przytłoczona ilością wątków. Troszkę chaotycznie, pewne części bym osobiście skróciła, inne rozwinęła i nawiązała bardziej do całości. Gdzieś mi czegoś brakło... Być może to tylko moje pierwsze wrażenie po pierwszej części, a w kolejnej wszystko nabierze spójności i sklei się w cudowną całość.
Wydaje mi się, że jeżeli ktoś lubi fantasy, musi sięgnąć po tą książkę osobiście, gdyż na pewno jest to lektura oryginalna i nietuzinkowa.
Ja osobiście pomimo pewnych mankamentów (w moim mniemaniu) na pewno sięgnę po kolejną część, gdyż jestem ciekawa w jakim kierunku potoczą się losy bohaterów i jak połączą się wątki. Myślę, że autorzy stworzyli sobie nie małe wyzwanie. A Was zachęcam do wyrobienia sobie opini osobiście.

TRANSFER PRADAWNY DZWON
@alex._.sand & TOMASZ NIEDZIELSKI
@waspos

Podróże w czasie? Potrzebne czy szkodliwe?

Pange- pradawna magiczna kraina w której trwa walka o władzę.

Część Moliki.

Co byście zmienili jakbyście mogli podróżować w czasie? Przyszłość? A może przeszłość?

Ja czasem bym chciała cofnąć się i zmienić niektóre swoje decyzje.

„Transfer. Pradawny dzwon” Aleksandra Niedzielska, Tomasz Niedzielski, wydawnictwo Waspos.

Po raz kolejny sięgam po książkę autorki tym razem napisaną w duecie i coraz bardziej jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób autorka odnajduje się w różnych gatunkach literackich. Tym razem przeczytałam świetną książkę z gatunku fantasy i sci-fi.

Autorzy zabrali mnie do świata pradawnego jak i współczesnego, gdzie następuje rozwój technologii, a w tym maszyna do skoków w czasie. Książka jest podzielona na rozdziały, z początku miałam wrażenie, że będą to odrębne historie, które nie będą miały ze sobą nic wspólnego. Raz byłam w pradawnej krainie ze stworami, raz w świecie realnym, a raz w świecie bardzo podobnym do realnego. Poznałam wielu bohaterów, a tak najbardziej śledziłam losy Lily oraz Ozza. Towarzyszyłam im podczas podróży, obserwowałam w jaki sposób zachodziły w nich zmiany, a także trzymałam za nich kciuki jak znaleźli się w trudnych sytuacjach, jak podejmowali decyzje.

Im dalej w las tym bardziej wszystkie odrębne historie coraz bardziej się łączyły, dopasowując się do siebie jak puzzle.

Bardzo rzadko sięgam po ten gatunek i powiem Wam, że książka bardzo mi się podobała, na końcu autorzy zapowiadają kontynuację, po którą chętnie sięgnę.

Książkę Wam polecam.

Część Moliki.

Ja czasem bym chciała cofnąć się i zmienić niektóre swoje decyzje.

W Pangei, krainie ukrytej przed ludźmi, trwa walka o władzę, która dziesiątkuje armię pewnego króla. W innym miejscu - laboratorium wojskowym, ludzie pokonali pewną barierę i testują skoki w czasie. Nie wszystkim te działania się podobają. Kiedy na teren Instytutu wdziera się grupa protestantów, sprawy się komplikują. Dwoje ludzi trafia tam, gdzie nie powinni... Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami...
Kolejny raz sięgnęłam po książkę Alex i kolejny raz mnie zaskoczyła tym, jak wspaniale odnajduje się w różnych gatunkach. Tym razem, wspólnie z bratem, stworzyła powieść z pogranicza fantasy i sci-fi. Pradawna kraina i współczesny świat... Czy coś je łączy?
Autorzy snują historię nieco chaotycznie, rozdziały, niczym kwadraty do patchworkowej kapy, pozornie do siebie nie pasują. Co rusz zmieniamy lokalizację i bohaterów, poznajemy nowe elementy, zastanawiamy się, o co chodzi... W tym "szaleństwie" jest jednak metoda - na koniec wszystkie elementy trafiają na swoje miejsce i tworzą piękny spójny wzór.
Jest to powieść z gatunku fantasy - kraina, zamieszkiwana przez magiczne stworzenia, podróże w czasie, rozwinięta technologia... Ale odnajdujemy tu też elementy świata nam znanego - konfliktu zbrojne, kryzysy, pogoń za pieniądzem... Dzieje się dużo, jest też wielu bohaterów, z których na pierwszy plan wysuwają się zbuntowana aktywistka Lily I weteran wojenny Ozzy. To oni przypadkowo trafiają w samo centrum wydarzeń, możemy śledzić ich losy, wewnętrzne rozterki, przemianę...
"Transfer. Pradawny dzwon" to powieść bardzo intrygująca, inna od innych. Są w niej momenty zabawne, są też bardzo mroczne i brutalne... Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki Transfer. Pradawny dzwon