Okładka książki Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harry'ego Pottera. Kompletny przewodnik po zaklęciach dla czarodziejów i czarownic MuggleNet
MuggleNet Wydawnictwo: Znak Literanova literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Unofficial Ultimate Harry Potter Spellbook: A Complete Reference Guide to Every Spell in the Wizarding World
Znak Literanova
2024-04-15
2024-04-15
Dominika Kardaś

Jako fanka Harrego Pottera bardzo się ucieszyłam z tej książki. Na pewno jest to fajny pomysł i perełka dla fanów, piękna okładka i eleganckie wykonanie. Taka wersja magicznego poradnika.

Jeżeli chodzi o treść to niestety nic specjalnego. Mamy opisy zaklęć, klątw, uroków i magicznych przedmiotów. Znajdziemy tu genezę powstania, opis powstania zaklęcia a także ciekawostki gdzie i kiedy dany czar się pojawił.

Ogólnie pięknie to wygląda i na pewno dowiemy się kilku nowych faktów i ciekawostek z magicznego świata, jednak dla mnie treściowo jest to troszeczkę za mało.

Po pierwszym przeczytaniu serii Harry Potter postanowiłam przejść przez nią ponownie i wypisać wszystkie zaklęcia, jakie się w niej pojawiły. Odpadłam w połowie pierwszego tomu, jednak teraz, po latach, mogę wreszcie trzymać w ręku takie właśnie kompendium. Zawiera ono nie tylko informacje, które znalazły się w książkach, ale też te z filmów, gier komputerowych, Lego i wszystkich innych związanych z uniwersum publikacji. Podzielone są one na zaklęcia, uroki, klątwy, przekleństwa i złe uroki. Ponadto mamy też spis magicznych przedmiotów wraz z ich opisem, zastosowaniem, historią i ciekawostką dla dociekliwych.

Na wstępie przeczytać można opis teoretyczny rzucania zaklęć, zarówno werbalnych jak i niewerbalnych, oraz więcej szczegółów na temat drewna i rdzeni używanych do produkcji różdżek. Znajduje się tu bardzo dużo informacji o wpływie materiałów na jakość rzucanych zaklęć. Są też podpowiedzi, na co powinna zdecydować się osoba o konkretnych cechach charakteru.

Całą recenzje przeczytasz tutaj: https://popkulturowcy.pl/2024/05/04/nieoficjalna-wielka-ksiega-zaklec/

Gdy tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki, od razu wiedziałam, że musi się znaleźć w naszej potterowej kolekcji.

Przepięknie wydana Księga pełna zaklęć, przeciwzaklęć, uroków, klątw i magicznych przedmiotów, które towarzyszyły czytelnikom książek o młodym czarodzieju. Wszystko w jednym miejscu, niczym w podręczniku magii, proste i skomplikowane zaklęcia, budowa różdżek, czyli to czego potrzebuje czarodziej co chciałby wiedzieć fan serii.

Każde zaklęcie opatrzone jest opisem, na który składa się:
🔸Typ
🔸Wymowa
🔸Działanie
🔸Etymologia
🔸Przykładowy moment w książkach, w którym pojawiło się to zaklęcie oraz w niektórych przypadkach jest nawet rozrysowany ruch różdżką.
Zaklęcia pochodzą głównie z książek, ale znajdziemy także takie, które pojawiły się w innych pozycjach z uniwersum o HP, a nawet w grach. Wiele tam ciekawostek, z których można się dowiedzieć mało znanych informacji, o niektórych zaklęciach.

Książkę zdobią delikatne ilustracje, których nie ma za wiele, ale mają w sobie coś magicznego. Całość jest niezwykle estetyczna.

Jeśli chodzi o takie książki to fakt, nie jestem obiektywna, bo uwielbiam wszystko co jest związane z HP, ale muszę przyznać, że ta pozycja jest godna uwagi i to taki must have dla fana.

Już tak mam, że od dziecka uwielbiam Harrego Pottera. Zarówno książki, jak i filmy należą do moich ulubionych. Dlatego, gdy zobaczyłam w zapowiedziach "Wielką księgę zaklęc Harry'ego Pottera" wiedziałam, że będzie to idealna książka dla mnie. Czy miałam rację?

Kto od dziecka nie chciał umieć czarować.... Ja zawsze bardzo lubiłam Harrego i chciałam mieć swoją różdżkę... miałam również obsesję i cały czas oglądałam serial "Charmed- Czarodziejki". Przez to wszystko sama, tworzyłam swoją księgę zaklęć, przepisywałam zaklęcia ze słuchu, albo z Internetu (nawiasem mówiąc mam ją dalej).
Dlatego bardzo cieszę się, że teraz w swojej kolekcji mogę mieć tak ładnie wydaną "Księgę zaklęć".

Oprócz zaklęć znajdziecie w tej książce sporo ciekawostek, różne rodzaje drewna do produkcji różdżek, ale również klątwy, przekleństwa i złe uroki. Myślę, że wszyscy fani Harrego Pottera powinni mieć na swojej półce ten przewodnik!
Mi się bardzo podoba, a ta twarda okładka i całe wydanie są na wielki plus.

Polecam!

Moja ocena to 8/10

We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Znak!!

Któż z nas nie marzył nieraz o tym, by z pomocą czarodziejskiej różdżki zmienić niezbyt przychylną rzeczywistość?🪄

Dziś pragnę Wam pokazać wyjątkową książkę, o której marzył absolutnie każdy fan Harry'ego Pottera! Ten niezwykły, przepięknie wydany leksykon zawiera zbiór wszystkich zaklęć dla czarodziejów i czarownic, dodatkowo znajdziemy tu również wyjaśnienia dotyczące zastosowania, wymowy oraz prezentację użycia tych czarów w konkretnych sytuacjach w filmie bądź w grze. Począwszy od opisu różdżek, poprzez zaklęcia, uroki, klątwy, przekleństwa, złe uroki, aż do magicznych przedmiotów. Bezsprzecznie, każdy miłośnik magii i przygód młodych czarodziei będzie totalnie zachwycony!

Pierwsze, co zachwyca, to oczywiście cudowna, wręcz majestatyczna, pełna wyśmienitych zdobień oprawa, jaką po prostu trzeba pogłaskać. Kusi ona do zajrzenia w głąb równie mocno, jak omawiana tematyka, albowiem kogo nie fascynują magiczne zaklęcia i to zaprezentowane w tak ciekawy, usystematyzowany sposób. Ta książka to spełnienie dziecięcych marzeń, które wciąż tkwią gdzieś na dnie serca dorosłego, angażująca, niezapomniana przygoda, a wreszcie podróż życia, pozwalająca znów na chwilę poczuć się beztroskim dzieckiem i uwierzyć, że magia jest w naszym życiu obecna każdego dnia!

„Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harry'ego Pottera” to pozycja wyjątkowa, która nie tylko będzie niezwykłą ozdobą biblioteczki, ale przyjmie formę prawdziwego skarbu, nakazującego się zatrzymać, rozejrzeć i odnaleźć magię szerzącą się wokół nas każdego dnia. Staranne, zachwycające wydanie, czyniące z publikacji książkę idealną na prezent, piękna i czytelna forma, zbiór usystematyzowanych 240 zaklęć znanych z ukochanego uniwersum, katalog magicznych przedmiotów, a wszystko to dopełnione fascynującymi odręcznymi dopiskami mistrza zaklęć! Ta cudowna publikacja nie tylko dostarcza wiele frajdy, ale przede wszystkim na nowo pozwala dostrzec cudowność, ukrytą w zdawać się może szarej rzeczywistości!

Polecam całym sercem!

Który fan Harrego Pottera nie marzył o prawdziwej księdze zaklęć, z której może uczyć się przydanej (lub złośliwej) magii? W której znajdziemy tajemne zaklęcia i dopasujemy różdżkę do naszych potrzeb i oczekiwań? No chyba nie ma takiej osoby! Ja jako dziecko oddałabym duszę za taką, a ostatnio właśnie taka Księga Zaklęć wpadła w moje ręce! I jestem zachwycona.

Książka jest nie tylko pięknie wydana i ilustrowana, ale też stanowi bogactwo wiedzy i ciekawostek dla prawdziwego adepta magii. Znajdziemy w niej nie tylko masę informacji o tworzeniu różdżek i prawidłowym dopasowaniu jej do czarodzieja. W końcu jest to niezwykle istotne podczas nauki magii. Poza tym mamy gigantyczny przegląd zaklęć użytych zarówno w książkach, jak i w filmach. Dla mnie osobiście, dla fana smaczków i ciekawostek to niezwykle cenne i wartościowe. Bo czytając szybko możemy się zorientować, że zaklęcia w świecie Harrego Pottera, to nie tylko zbitki przypadkowych liter, ale pochodzą z różnych języków i finalnie coś znaczą!

Moim zdaniem Księga Zaklęć to świetny pomysł jako prezent dla młodszego i starszego czarodzieja! Jest prześlicznie wydana i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. A jeśli kupujecie książkę dla siebie to gwarantuje Wam, że to strzał w dziesiątkę! Dowiecie się masę rzeczy i z dumą będziecie się mogli nazywać wykształconym czarodziejem!

Książka jest...

Przyznajcie się teraz, ile z was kiedykolwiek zapalając światło pomyślało o zaklęciu lumos? A może widząc gdzieś jelenia przeszło wam przez myśl, że ktoś tu czarował patronusem? Takie małe rzeczy, a jak cieszą!

Świat Harry’ego Pottera to moje nastoletnie życie i myślę że wielu z was powie to samo. Pomijając wszelkie kontrowersje, które w ostatnich latach otaczały Panią Rowling i przyprawiały fanów HP o ból głowy, przejdźmy do pozytywów. Powiem wam, że ja mam w swojej kolekcji dwa wydania książek, a do tego również kilka dodatków, jak moje ukochane “Baśnie barda Beedle’a”, czy scenariusze filmów o Fantastycznych Zwierzętach. “Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harry’ego Pottera” to najnowsza pozycja na mojej półce. Większość tych książek dostałam w prezencie lub kupiłam przez jakąś specjalną okazję, raczej nie mam w zwyczaju kolekcjonowania takich dodatków, gadżetów czy nawet wydań specjalnych książek, bo po prostu rzadko z nich korzystam. Leżą tylko na półce i ładnie wyglądają. Jednak, kompletnie czym innym jest kupienie rzeczy dla siebie, a dostanie ich w prezencie, osobiście uważam, że takie właśnie książki kolekcjonerskie dla fanów danego uniwersum czy świata są czymś niesamowitym, bo cieszą nie tylko oczy, ale i serce.

“Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harry’ego Pottera” jest książką, która posiada wszystkie zaklęcia rzucone zarówno w książkach, jak i filmach, więc łączy wszystko co najlepsze i niczego jej nie brakuje! Jest przepięknie wydana, dlatego będzie zachwycać niejednego fana świata czarodziejów.

Hej hej 🤗

Dziś mam dla Was coś co każdy fan Harrego Pottera powinien mieć na swojej półce 🤭

"Nieoficjalna Wielka Księga Zaklęć Harrego Pottera" to nie tylko księga zaklęć, ale również księga, której można znaleźć wiele ciekawych rzeczy.
Przyznam szczerze, że ja znalazłam kilka mega zaklęć, których używała bym na co dzień, np. zaklęcie zmywające, dzięki któremu zaoszczędziła bym czas i prąd jeśli chodzi o mycie w zmywarce 😅
Jednak najczęściej używała bym uroków, mam kilka takich osób, na których z przyjemnością bym je sprawdzała 🤭🤭🤭
Księga Zaklęć ma niezwykłe ilustracje, a dwie z nich możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Ja jestem zachwycona "Wielką Księgą Zaklęć" i nie pozostaje mi nic innego jak tylko zakupić, bądź wygrać w pojedynku różdżkę, która pomoże mi rzucać zaklęcia, uroki, a także klątwy 😁

A Ty, którego zaklęcia z Harry’ego Pottera chciał_byś używać na co dzień?

Hej hej 🤗

⚠️ Współpraca reklamowa Znak Literanova

Hej Muminki!

Jakie zaklęcia chcielibyście móc używać w prawdziwym życiu?

Czas na moją własną księgę zaklęć ze świata Harry’ego Pottera. Zresztą, każdy może ją mieć! Dzięki "Nieoficjalnej księdze zaklęć Harry’ego Pottera" od Wydawnictwa Znak Literanova możemy znów poczuć się jak w szkole magii i czarodziejstwa!

Księga zawiera z 240 różnego rodzaju zaklęć. Zaklęcia z różnych dziedzin, uroki, klątwy, a nawet zaklęcia niewybaczalne, a dodatkowo znajdziemy też dopiski od autorów zaklęć, jak w dzienniku księcia półkrwi. Fajnym zabiegiem jest też ukazanie w jakim filmie, grze czy książce dane zaklęcie, lub rzecz zostało użyte.

Do każdego zaklęcia jest przypis z wymową, poruszaniem różdżki oraz wyjaśnieniem co dany czar wywołuje.

Możemy też wybrać sobie różdżkę, a właściwie, z czego ma być ona zrobiona, rdzeń, i drewno.

Mamy tu również spis różnych magicznych rzeczy, które możemy spotkać w naszym mogolskim życiu. Mapa Huncwotów, myślodsiewnia czy Insygnia śmierci to tylko kilka ciekawie wyjaśnionych gadżetów.

Książka wydana jest fantastycznie, fajna czcionka, grafiki, no i przede wszystkim oprawa, fiolet i twarda oprawa dopełniają dzieła. Każdy fan czarodziejskiego świata znajdzie tu coś dla siebie.

Tak więc różdżki w dłoń i do dzieła!

⚠️ Współpraca reklamowa Znak Literanova

Hej Muminki!

Jakie zaklęcia chcielibyście móc używać w prawdziwym życiu?

Księga zawiera z...

Czarodzieje i czarownice zgłoście się!
„Wielka Księga Zaklęć Harry’ego Pottera” to pozycja idealna dla wszystkich Potterheads!

Co znajdziemy w środku?
-zaklęcia, uroki i klątwy razem z opisem ich wymowy, etymologii, ruchu różdżką, użycia w książce/filmie i uwagami „dla dociekliwych”
-magiczne przedmioty z opisem, takie jak Mapa Huncwotów, Myślodsiewnia, Insygnia Śmierci czy Peleryna Niewidka
-śliczne grafiki
-opis drewna i rdzeni wykorzystywanych do wykonania różdżek
-zabawne komentarze
-spis treści na końcu

Książka opatrzona jest wstążką i twardą oprawą.

🧙Nie umiem się nie uśmiechać, patrząc na tę pozycję. Uwielbiam dowiadywać się niuansów dotyczących ukochanych opowieści, a ta książka jest ich kopalnią. Jest świetnie wykonana zarówno pod względem wizualnym, jak i zawartych w niej treści, więc czytając ją, czuję się jakbym rzeczywiście przygotowywała się na rozpoczęcie nauki w Hogwarcie (,bo w końcu i tak wielu z nas czeka na sowę z listem, prawda?✉️). Poproszę więcej takich pozycji na rynku wydawniczym, bo właśnie dzięki nim można powiedzieć, że magia istnieje naprawdę.💜

Czarodzieje i czarownice zgłoście się!

Co znajdziemy w środku?

• Do kupienia