Przybądź wraz z północą

Okładka książki Przybądź wraz z północą Rachel Griffin
Okładka książki Przybądź wraz z północą
Rachel Griffin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bring Me Your Midnight
Prószyński i S-ka
2024-04-09
2024-04-09
2023-08-01
Tomasz Wilusz

Książkę Rachel Griffin "Przybądź wraz z północą" wzięłam do recenzji w ciemno. Okładka zaintrygowała mnie na tyle, że nie doczytałam nawet do końca opisu. Wiedziałam, że główną rolę grają tutaj czarownice. I to mi wystarczyło.

Życie Tany zostało dawno zaplanowane. Ma poślubić Landona, syna gubernatora by zawrzeć przymierze między wyspą zamieszkaną przez czarowników, a mieszkańcami stałego lądu. Przez przypadek Tanę omija bardzo ważny rytuał, bez którego grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Pomoc otrzymuje od Wolfe'a, który jest czarownikiem praktykującym czarną magię.. Tana nie ma wyboru i korzysta z jego pomocy. Na tym jednak nie koniec. Tych dwoje zbliża się do siebie co może zwiastować tylko kłopoty..

Kompletnie nie spodziewałam się tego typu porywającej i wciągającej historii. Tana jako buntowniczka bardzo mi się spodobała. Do końca stara się wykonać swoją powinność jakiej wszyscy od niej oczekują, ale w końcu idzie za głosem serca. I jest to wyboista droga, bo nasza bohaterka odkrywa swoje prawdziwe pragnienia. Oczywiście nic tutaj nie jest proste. Zraża do siebie zarówno rodziców jak i przyjaciółkę. Ale co w sytuacji gdy ta nowa magia przyzywa ją tak bardzo? Świetnie skonstruowana historia napisana przystępnym i łatwym językiem. Wręcz czułam po skończeniu mały niedosyt, gdyż niektóre wątki można było trochę bardziej pociągnąć. To książka, która trzyma w napięciu do ostatnich stron. Bardzo polecam zwłaszcza miłośnikom historii o wiedźmach.

Tana od zawsze wiedziała jakie miejsce w świecie przypadło jej w udziale.
Jej życie zostało z góry zaplanowane. Dziewczyna musiała bowiem poświęcić własne szczęście dla mieszkańców rodzinnej wyspy i kruchego sojuszu pomiędzy jej władzami a ludźmi zamieszkującymi stały ląd.
Nigdy tego nie kwestionowała, ale wszystko ma swój kres.
Dla niej punktem granicznym było nawiązanie znajomości z Wolfe'm, czarodziejem, który stopniowo pomagał młodej wiedźmie odkryć prawdę o jej bliskich i podważył to, co do tej pory wydawało się tak pewne jak potrzeba zaczerpnięcia kolejnego oddechu czy bicie serca.
Nie planowała się w nim zakochać jednak serce dokonało własnego wyboru..
Czy w obliczu nadciągającego niebezpieczeństwa Tana wybierze lojalność względem rodziny czy miłość do mężczyzny, który wywrócił jej świat do góry nogami?

Tym co kocham we współpracy z wydawnictwami jest możliwość odkrywania nowych autorów i magicznych fabuł.
Jako wielbicielka fantasy połączonego z romansem nie mogłam sobie odmówić lektury powieści Rachel Griffin i zdecydowanie chętnie poznam inne tytuły jej autorstwa.
Przybądź wraz z północą trzyma w napięciu, czaruje , wręcz hipnotyzuje swym urokiem ,a styl Rachel sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko.
Polecam całym sercem 💙🩵

Tana od zawsze wiedziała jakie miejsce w świecie przypadło jej w udziale.

Rachel Griffin nakreśliła cudowną i odurzającą opowieść, która porywa już od pierwszej strony, fascynuje klimatem i absorbuje tak silnie, że zahipnotyzowany czytający kroczy po jej stronach opływając w czystą euforię. Magiczny świat, po którym spodziewać się można niespodziewanego, zestawienie dwóch skrajnie odmiennych rzeczywistości, a wreszcie odkrycie mrocznej tajemnicy, która zaważyć może na losach wielu czarowników, gdyż kusi do złamania wszelkich zasad i oszukania przeznaczenia! „Przybądź wraz z północą” błyskawicznie wessała mnie do swej fantastycznej, dopieszczonej solidną porcją tajemnic rzeczywistości i zafundowała niesamowitą przygodę, a zarazem tak potężne romantyczne uniesienie, że pozostawi po sobie w moim sercu ślad w sercu już na zawsze! Jeśli kochacie historie, w których świat magii przeplata się z światem rzeczywistym, a niespodziewane uczucie potrafi całkowicie odmienić od lat rzetelnie realizowany plan, będziecie absolutnie zachwyceni!

Styl Autorki jest nadzwyczaj błyskotliwy. Z fascynacją i zaciekawieniem płynęłam po kolejnych stronach, a emocjonujące odkrywanie wyższej magii i swego nadzwyczajnego talentu przez Tanę całkowicie mnie odurzyło, nie pozwalając nawet na najmniejszą przerwę w lekturze. Znajdziemy tu nie tylko niesamowite magiczne zdolności i skrzętnie ukryte niewygodne demony, ale także nadzwyczaj angażującą walkę między powinnością a sercem, miłością do drugiej osoby, wiernością samej sobie i życiem w zgodzie z naturą. Chłonęłam tą powieść z nieopisanym zapałem i delektowałam się każdym kolejnym rozdziałem, nie chcąc kończyć tej bajecznej, choć mrocznej przygody.

Misternie skonstruowana magiczna rzeczywistość, ciekawa intryga, wyraziste postacie, walka serca z rozumem, baśniowy klimat, a także świeżość i nieszablonowość, bijące niemal z każdej strony! Płynięcie po jej stronach było niesamowitym doświadczeniem, zafundowało mi solidną dawkę relaksu, przyjemności i błogiego zapomnienia, którym chciałam delektować się jak najdłużej. Wkroczcie na teren tej wyjątkowej magicznej wyspy i przeżyjcie przygodę życia! Gwarantuję, iż książka podbije Wasze serca! 💙

Książka „Przybądź wraz z Północą” opowiada o podejmowaniu decyzji pomiędzy tym, co powinno się zrobić, a tym co chce się zrobić. Jednocześnie czytając ją przenosimy się w magiczny świat z wiedźmami i zakazaną miłością. Jeżeli jesteście miłośniczkami/miłośnikami romantasy to zdecydowanie musicie po nią sięgnąć. Nie znajdziecie tutaj takiej typowej walki dobra ze złem, co uważam za ogromny plus, bo jeśli mam być szczera takie wątki trochę mi się znudziły, więc „Przybądź wraz z Północą” odebrałam jako powiew świeżości. Nie chcę za bardzo opisywać fabuły, żeby nie zdradzić Wam żadnego istotnego szczegółu, bo książka jest bardzo wciągająca i dosłownie „płynie się” przez nią.

Współpraca reklamowa

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo fajna fantastyka, trochę wręcz taka pozycja z gatunku paranormale romance. Fabuła jest dobrze przemyślana i jestem w szoku, że autorka zmieściła całą historię w jednotomówce. Momentami było to widać, bo niektóre wątki mogły był dużo bardziej rozwinięte, jednak nie przeszkadza to w czytaniu. Wręcz po jej skończeniu ma się ochotę przeczytać coś jeszcze w tym klimacie. I niestety jest to wada- autora nie wyczerpała do końca pomysłu, śmiało książka mogłaby mieć o 100 stron więcej. Niektóre akcje mogły być bardziej rozwinięte.

Mimo to jest to bardzo dobra fantastyka, do przeczytania na raz.

Książka Przybądź wraz z Północą była absolutnie magiczna! Ta książka jest pełna magii, zwrotów akcji oraz wspaniałych lokalizacji ✨ zdecydowanie sprawi, że zamarzysz o byciu czarownicą ❤️

Przeczytaj Przybądź wraz z Północą jeśli lubisz:
✨ zakazaną miłość
✨ angst
✨ magiczne lokalizacje na wyspie
✨ czarownice
✨ motyw zapominania
✨ skomplikowane rodziny

Zdecydowanie polecam tą książkę!

Przeczytaj Przybądź wraz z Północą jeśli lubisz:
✨ zakazaną miłość
✨ angst
✨ magiczne lokalizacje na wyspie
✨ czarownice
✨ motyw zapominania
✨ skomplikowane rodziny

Zdecydowanie polecam...

Zdecydowanie warta przeczytania :)

Zdecydowanie warta przeczytania :)

Czegoś mi zabrakło. Historia była dość ciekawa i przyjemnie się ją czytało a jednak momentami mi się dłużyła. I tych momentów było za dużo. Po prostu nic się działo co wzbudzało by jakieś większe emocje. Lekki comfort book pokazujący że zawsze można znaleźć rozwiązanie a nasz los nie zawsze jest z góry przesądzony.

„Matka powiedziała mi kiedyś, że mam szczęście, ponieważ nigdy nie będę musiała szukać swojego miejsca na świecie...”

Wiatr wyciągał szelest z falujących łanów morskiej trawy, a szum oceanu niósł w sobie tajemnicę, jaką tylko magiczne wybrzeża potrafią zaoferować. W tej scenerii rozgrywa się opowieść o świecie splecionym z magii i ludzkich emocji, gdzie losy bohaterów splatają się w nić pełną napięcia i niebezpieczeństwa. "Przybądź wraz z północą" autorstwa Rachel Griffin to książka, która przenosi czytelnika w mroczne zakamarki czarodziejskiej społeczności, gdzie lojalność zostaje wystawiona na próbę, a miłość staje w opozycji do obowiązków. Przygotuj się na mistyczną podróż, która poruszy twoje emocje i nie pozwoli oderwać się od lektury.

"Przybądź wraz z północą" to mistyczna podróż przez świat magii, lojalności i odwagi, która zachwyci fanów wiedźmowych opowieści. Rachel Griffin wplata w swoją historię elementy tajemniczości, romansu i niebezpieczeństwa, tworząc niezwykle porywającą fabułę.

Główna bohaterka, Tana, od samego początku jest postacią fascynującą i wielowymiarową. Jej życie wydaje się być już ustalone – ma poślubić syna gubernatora, by utrzymać kruche przymierze między jej wyspą, a ludźmi ze stałego lądu, których magia budzi strach i nieufność. Jednak los sprawia, że Tana zaczyna kwestionować wszystko, w co dotychczas wierzyła, gdy poznaje Wolfe’a, tajemniczego czarodzieja, który odkrywa przed nią prawdę o jej własnej mocy i rodzinie.

Opowieść o losach Tany splata się z narastającym niebezpieczeństwem nadchodzącym nad wyspą. Wody stają się niepokojąco wzburzone, a czarownicy tracą kontrolę nad prądami morskimi. To nie tylko zagrożenie dla przymierza z ludźmi ze stałego lądu, ale także dla samej przyszłości wyspy. Autorka mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc czytelnika przez labirynt tajemnic i wyborów, z którymi musi zmierzyć się główna bohaterka.

Jednym z najmocniejszych punktów tej książki jest temat lojalności i poświęcenia. Tana staje przed trudnym wyborem między lojalnością wobec swojej społeczności a miłością, a decyzja, którą podejmie, będzie miała ogromne konsekwencje. Griffin porusza te kwestie w sposób subtelny, ale głęboki, co sprawia, że czytelnik z łatwością identyfikuje się z bohaterami i ich dylematami.

"Przybądź wraz z północą" to książka, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Rachel Griffin stworzyła świat pełen magii i emocji, który z pewnością przypadnie do gustu fanom wiedźmowych historii oraz miłośnikom poruszających opowieści o odwadze i poświęceniu.

Czy książkę polecam? Zdecydowanie tak. Rachel Griffin mistrzowsko splata wątki magii, tajemnicy i romansu, tworząc opowieść, która zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Polecam ten tytuł miłośnikom wiedźmowych historii oraz tym, którzy szukają emocjonującej lektury pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji i głębokich refleksji, "Przybądź wraz z północą" będzie niezwykłym doświadczeniem. To książka, która zapewni Ci niezapomnianą podróż do świata magii i ludzkich serc.

„Przybądź wraz z północą” to powieść YA, fantastyka z wątkiem romantycznym i z czarownicami w rolach głównych. Podobała mi się, choć nie rzuciła mnie na kolana ;)

Tana ma przed sobą ważne zadanie – ma wyjść na syna gubernatora, by przypieczętować sojusz między czarownikami z wyspy Czarownia a ludźmi z lądu. W międzyczasie dowiaduje się jednak, że całe życie była okłamywana, a jej moc tłumiona, gdy poznaje tajemniczej Wolfe'a.

Zacznę od tego, że bardzo trudno było mi pojąć świat przedstawiony w tej powieści. Wszystko wskazywało na to, że mamy do czynienia ze średniowieczem, a nagle pojawiały się karetki, prąd itd. Nie chodzi tylko o warunki życia, ale i mentalność społeczeństwa na wyspie. Nadal nie umiem sobie dokładnie wyobrazić tego świata.

Podobała mi się ta wizja magii – tłumionej lub nieokiełznanej, zależnie od pewnych czynników. Tana odkrywa swój prawdziwy potencjał i to jest naprawdę piękna scena.

Tak naprawdę mamy tu ogrom motywów – poszukiwanie siebie, zdrada, sprzeciw wobec zasad dotychczasowego życia, skłócone strony, poświęcenie dla społeczności, konflikt moralny, zakazana miłość, tajemnice... Prawdę mówiąc, trochę za dużo tego w moim odczuciu, w efekcie powieść nie wzbudziła we mnie takich emocji, jakie by mogła, gdyby autorka rozwinęła kilka z tych motywów, a nie mieszała wszystkie.

Mimo to dobrze spędziłam czas z tą powieścią, choć nie przeżywałam jej jakoś szczególnie i pewnie dość szybko o niej zapomnę ;) Ma jednak świetny klimat i prezentuje ciekawą wizję magii, więc jak najbardziej można przeczytać 😁

• Kupione
  • Poszukuję na wymianę - pojedyncze książki

Dodaj cytat z książki Przybądź wraz z północą