Bądź moją gwiazdą

Okładka książki Bądź moją gwiazdą Anna Szafrańska
Okładka książki Bądź moją gwiazdą
Anna Szafrańska Wydawnictwo: Pascal Cykl: Besties forever (tom 1) Seria: YAvi literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Besties forever (tom 1)
YAvi
Pascal
2024-04-10
2024-04-10
Young Adult 13+ Girl Power Druga szansa Comfort Book Marzenia

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

📜RECENZJA 📜

Tosia to siedemnastolatka ,która chciała by być zwyczajną nastolatką.Mieć paczkę zgranych przyjaciół,spędzać czas na zabawie i się zakochać .Jednak jej codzienność to nauka i szkoła ,gdyż wymagający rodzice już zaplanowali jej przyszłość.
Tosia ma dwie przyjaciółki Lenę i Majkę,dzięki którym jej codzienność przestała przypominać grafik wypełniony obowiązkami.Dzięki nim poznała co to spontaniczność i kim tak na prawdę jest ,jednak nie znalazła jeszcze w sobie tyle odwagi, aby pokazać się z tej strony rodzicom.
Tosia wraz z przyjaciółkami z ciekawości zakładają aplikacje randkową,na której poznaje Patryka .Chłopaka ,z którym połączyła ją nić porozumienia,a jego poznanie zupełnie odmieniło jej życie…

,,Bądź moją gwiazdą,, jest powieścią o zwyczajnym życiu nastolatek.Codzienności,szkole ,relacjach koleżeńskich,obowiązkach ,nauce i przyjaźni.
Historia o poczuciu presji i spełnianiu oczekiwań innych.O obawie przed wyrażeniem swoich potrzeb i pragnień.O chęci zaznania zwyczajności,zasmakowania nieznanych dotąd doświadczeń,wyjścia ze swojej strefy komfortu.Bycia normalną nastolatką,posiadaniu przyjaciół,zaznania wolności i swobody.Bycia dostrzegana przez rówieśników i nawiązania z nimi nici porozumienia.
Historia o nastoletnich rozterkach i dylematach.Poszukiwaniu siebie i własnej drogi.Odnalezieniu w sobie odwagi i wyjawieniu swoich potrzeb i emocji.Zmianach zachodzących w życiu.
O nawiązaniu znajomości i rodzącym się zaufaniu i uczuciu.Doznaniu wielu nowych emocji i nieznanych wrażeń.O pierwszych miłostkach ,uczuciach motyli w brzuchu ,pierwszym zakochaniu.Odczuwaniu sprzecznych uczuć i obawach z nimi związanych.O dokonywaniu wyborów.Tajemnicach i sekretach.
Historia o świecie showbiznesu.Ile kosztuje bycie na ciągłym świeczniku i w blasku fleszy.Jak wiele wyrzeczeń,i trudnych wybór trzeba dokonać .
Historia o marzeniach,uczuciach ,emocjach ,przyjaźni i pierwszej miłości…

Choć nastoletnie lata mam już dawno za sobą to miło było dzięki tej książce do nich wrócić.Powspominać dawne przygody i przyjaźnie.Tym co najbardziej przykuło moją uwagę w tej powieści to oczywiście przepięknie barwione brzegi ,cudownie to wygląda ,ale także ciekawy opis skłonił mnie do jej przeczytania.Twórczość autorki jest mi znana więc bez wahania sięgnęłam po tę książkę.Autorka stworzyła świetną historię.Z wciągająca fabułą i ciekawymi wątkami,która pochłonęłam w mgnieniu oka.Akcja poprowadzona płynnie bez zbędnego przeciągania czy pośpiechu tworząc spójną całość.Bohaterowie bardzo fajnie wykreowani.Tacy uroczy i barwni młodzi ludzie,których losy śledziłam z zaciekawieniem.
Autorka porusza wiele ważnych tematów.Przedstawia naturalne i rzeczywiste problemy młodych ludzi.Ukazując jak ważna jest szczera rozmowa ,postawienie na prawdę ,wyrażenie swoich uczuć i emocji.
Wciągająca ,ciepła,przyjemna i lekka historia.
Ja bardzo miło spędziłam z nią czas i zamierzam polecić ją mojej nastoletniej siostrzenicy .

📜RECENZJA 📜

RECENZJA "Bądź moją gwiazdą" - Anna Szafrańska

⭐️⭐️⭐️⭐️/5

[ współpraca @yavi_books ]

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Anny Szafrańskiej i na pewno nie ostatni! Styl pisania autorki jest dobry, szybko się czyta. Pochłonęłam w jedno popołudnie.

Przyjemna, komfortowa książka o pierwszej miłości! 😻💞

Życie Antoniny kręci się wokół nauki. Rodzice oczekują, że dziewczyna dostanie się na medycynę, co nie jest jej marzeniem. Tosia chciałaby się w końcu zakochać. Instaluje aplikację randkową i dostaje wiadomość od Patryka - chłopaka, z którym świetnie się dogaduje. Dziewczyna gubi zeszyt w autobusie. Oddaje jej go przystojny aktor i proponuje spotkanie. Kto zdobędzie serce Antosi?

Główny plot twist niestety od początku przewidziałam ale i tak się świetnie bawiłam! 🌸💗 Lekka młodzieżówka do przeczytania na raz!

Czekam na następne tomy! ✌️

RECENZJA "Bądź moją gwiazdą" - Anna Szafrańska

⭐️⭐️⭐️⭐️/5

[ współpraca @yavi_books ]

Przyjemna, komfortowa książka o pierwszej miłości! 😻💞

Życie Antoniny kręci się wokół nauki. Rodzice oczekują, że...

Hejka! Jesteście fanami jakiegoś serialu, a może zauroczył Was grający w nim aktor? 🤭❤️
W przypadku fanek ,,Starshine" odpowiedź jest pozytywna na oba pytania 🫶🏻

Tosia, Majka i Lenka to trzy licealistki, które połączyła miłość do pewnego serialu i grającego w nim aktora- Wiktora Markosa 🤭 Sceny z jego udziałem zawsze oglądały z zapartym tchem! Nigdy nie wierzyły, że kiedykolwiek zobaczą go na żywo.. a jednak marzenia się spełniają! 🤭💜 ,,Bądź moją gwiazdą" zabierze Was w niezapomnianą podróż po nastoletnim świecie pełnym emocji i trudności 🫶🏻

Tosia to nastolatka, która nie jest lubiana w szkole 🙈 Wszystko przez przyszytą łatkę ,,kujona", którą nabyła dzięki swoim rodzicom. Marzą oni o tym, by córka poszła w ich ślady i studiowała medycynę, dlatego wysyłali ją na każdą olimpiadę, każdy konkurs i z każdej klasówki wymagali najlepszej oceny 📝 Ciągła nauka i presja rodziców sprawiła, że dziewczyna nie miała życa towarzyskiego, a w szkole niektórzy udawali, że ją lubią tylko dla własnych korzyści...

Tosi trudno było się postawić rodzicom i wyznać im, że medycyna wcale jej nie kręci. Nie chciała ich zawieść.
Jej historia pokazuje jak bardzo rodzice wpływają na życie, zachowanie i psychikę własnych dzieci. Mam prośbę do każdego czytającego to rodzica- proszę nie nakładajcie na swoje dzieci presji, dajcie im przestrzeń na rozwijanie pasji i spełnianie marzeń! 🫶🏻

Siedemnastolatka była przekonana, że nigdy żaden chłopak się nią nie zainteresuje. Jednak życie pisze dla nas własny, nieprzewidywalny scenariusz! I sprawia, że zgubiony w autobusie zeszyt oddaje nam nasz ulubiony aktor 📗🎬 a chłopak poznany w aplikacji randkowej nazywa nas ,,swoją gwiazdką" 🥹✨️!

Dziewczyna nie wierzyła, że kiedyś się zakocha, a teraz musi wybierać pomiędzy chłopakiem z aplikacji randkowej, a znanym aktorem, którego plakat ma powieszony nad łóżkiem! Szaleństwo prawda?! 🤪🤩

Wątek romantyczny w tej historii naprawdę jest cudowny, a Tosia zdecydowanie ma niełatwe zadanie 🙈 Z poznanym w internecie Patrykiem rozmawia jej się naprawdę dobrze, akceptuje ją taką jaką jest i podbudowuje pewność siebie dziewczyny 🫶🏻 Jednak możliwość zmarnowania spotkania zaproponowanego przez ulubionego aktora, do którego wzdychała od lat nie brzmi najlepiej 🙈

Kogo wybierze serce Tosi? ❤️ Przekonajcie się sami, czytając tą cudowną książkę! Zapewniam, że Was zaskoczy!! 😍

Ta pozycja idealnie pokazuje, że szczera rozmowa naprawdę ma moc i zwalczy każdy problem! Warto szczerze porozmawiać z rodzicami, przyjaciółkami i wyznać ,,co was boli", gwarantuję, że przyniesie to wspaniały efekt! 🤭🩷

Jeśli o przyjaciółkach mowa, to przyjaźń przedstawiona w tej książce jest naprawdę cudownie! ✨️
,,Bądź moją gwiazdą" ukazuje prawdziwą przyjaźń, której towarzyszą zarówno dobre, jak i mniej przyjemne chwile ❤️‍🩹 Czytając o relacjach Tosi, Majki i Lenki na moich ustach gościł wielki uśmiech 😊 Dziewczyny choć uczęszczają do różnych szkoł, mieszkają w różnych domach, świetnie się dogadują i uzupełniają 💕 Łącząca je więź przetrwa wszystko! Czytając o ich przygodach, pamięcią przenosiłam się do moich spotkań z przyjaciółkami 🥹

Każda z bohaterek jest wspaniale wykreowana! 👩🏼 Każda z nich ma własny charakter i swoje problemy, jednak dzięki zaufaniu oraz obustronnej (właściwie to trzystronnej 🙈😅) pomocy, nie muszą mierzyć się z nimi same ❤️‍🩹

Bardzo podoba mi się to, że autorka pokazała czytelnikom prawdziwy, niewyidealizowany świat i poruszyła w przyjemny sposób wiele trudnych tematów (presja rodziców, dwie strony sławy, spełnienie marzeń, poznawanie siebie, przemiana) 🥹 Autentyczność tej historii całkowicie skradła moje serduszko! Otuliła mnie komfortem i stała się dla mnie bezpieczną przystanią 🥹❤️‍🩹 Podczas czytania towarzyszyło mi naprawę wiele emocji!! 🥰 Piszczałam z radości, śmiałam się, współczułam bohaterom, miałam otwarte ze zdziwienia usta.. - i to wiele razy! 😲
Autorka stworzyła nieprzewidywalną, pełną zwrotów akcji historię, która wciąga od pierwszej strony! 😍 Przeczytałam tą książkę bardzo szybko, ani na chwilę nie chciałam jej opuszczać!

Kocham tą historię całym sercem i bardzo ją Wam polecam! ❤️✨️
Zakończenie zapewniło mi niesamowitą dawkę emocji. Z wielką niecierpliwością czekam na drugi tom! 😍😍

W przypadku fanek ,,Starshine" odpowiedź jest pozytywna na oba pytania 🫶🏻

[ #współpracabarterowa @yavi_books 🌸 ]

⭐ 4/5

"Bądź moją gwiazdą" autorstwa @annaszafranskaauthor to bardzo lekka i przyjemna młodzieżówka, która zabrała mnie w przeszłość. Dzięki niej przypomniałam sobie, że kiedyś też byłam nastolatką i wzdychałam do moich "wielkich" miłości z plakatów z BRAVO (czy magazyn BRAVO jeszcze istnieje? 😅 ).

Antosia to córka lekarzy, co za tym idzie jej życie nie należy do łatwych. Dziewczyna musi mieć bardzo dobre oceny, bierze udział w zajęciach dodatkowych, startuje w prawie każdej olimpiadzie i ma korepetycje, a wszystko po to by dziewczyna w przyszłości mogła przejąć prywatną klinikę rodziców.
Przez natłok nauki Antosia uznawana jest za "kujona" i nie ma żadnych znajomych. Jej życie to wyłącznie nauka, książki i samotność.
Nastolatka chce mieć przyjaciół i pragnie się zakochać.

"Bądź moją gwiazdą" to całkiem miła odmiana w moim repertuarze czytelniczym. Już dawno nie czytałam niczego z oznaczeniem 13+. Brak krwawych scen czy scen spicy to całkiem miła odmiana. 😁
W zamian dostajemy nieśmiałą dziewczynę, która przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwsze przytulania, dotyk dłoni, pocałunek i w końcu miłość! ❤ I to wszystko napisane w sposób przyjemny, prosty i zabawny.

Bardzo spodobał mi wątek poświęcony przyjaźni opartej na miłości do serialu. 😍 Kurczę, aż przypomniały mi się czasy gdy my z koleżankami czekałyśmy na kolejne odcinki, które pojawiały się raz na tydzień i to jeszcze z napisami. 😁

Jeśli szukacie książki, przyjemnej książki o dorastaniu, pierwszej miłości i nieśmiałej siedemnastolatce to historia Tosi jest idealna. 🌸

[ #współpracabarterowa @yavi_books 🌸 ]

⭐ 4/5

Antosia to córka lekarzy, co za tym...

📚Anna Szafrańska "Bądź moją gwiazdą"
📖Wyd. @yavi

Antonina jest bardzo mądrą dziewczyną i robi wszystko aby zdobywać jak najlepsze oceny. Jej rodzice chcą dla niej jak najlepiej, więc dążą do tego aby skupiła się tylko na tym. Przez przypadek poznaje ona swoje dwie przyjaciółki z którymi ogląda serial "Starshine" i to właśnie tam główną rolę gra znany nastolatkom Wiktor. Dziewczyny wpadają na pomysł aby założyć konta na portalu randkowym Time2love i tam poszukać swojej miłości. Kiedy Tośka po czasie chce skasować aplikacje to nagle poznaje tam tajemniczego Patryka z, którym coraz więcej czatuje. Przez przypadek zostawia w autobusie zeszyt i kiedy ma go odebrać od znalazcy okazuje się, że jest nim nie kto inny jak słynny Wiktor.
Który z nich zdoła zdobyć serce dziewczyny ?
Kochani jak wiecie bardzo lubię pióro autorki i tym razem znowu mnie nie zawiodła. Napisała naprawdę dobry romans, który zawładnie sercami wielu osób. Pragnę także podkreśli jak pięknie ta książka jest wydana i nie mogę się na nią napatrzeć i do tego te namalowane niebo na brzegach. Coś cudownego.
Główna bohaterka to dziewczyna, która od zawsze jest przykładną córką, która w szkole nosi miano kujonki. Źle się z tym czuję, że nikt w szkole nie chce się z nią kolegować przez wzgląd na oceny. Jednak po za szkołą ma dwie cudowne przyjaciółki. To właśnie one są przykładem prawdziwej przyjaźni i mogą na siebie wzajemnie liczyć.
Ta powieść pokazuje jak ważne są relacje pomiędzy ludźmi, ponieważ bez nich jesteśmy skazani na samotność. Każdy z nas potrzebuje przyjaciół czy kogoś z kim po prostu będzie. Bardzo podobał mi się wątek poznania na czacie nieznajomego chłopaka, który z czasem został jej przyjacielem. Mogła wyżalić się na swoje problemy bez zbędnych słów i to bardzo jej pomagało. Dzięki temu nabrała też większego spojrzenia na siebie.
Książka ta jest naprawdę świetna i lubię właśnie powracać do klimatów szkoły i pierwszych miłości, które są dla mnie naprawdę piękne. Bardzo wartościowa i piękna opowieść, która da wiele do myślenia osobom takim jak główki bohaterowie. Jestem pewna, że wiele z was napewno będzie z niej zadowolonych, bo która z was nie chciała by kiedyś poznać swojego idola i przeżyć z nim swoją historię miłosną .Jest to naprawdę przyjemna, lekka i porywająca historia miłosna, która powoduje motylki w brzuchu, którą bardzo gorąco polecam.

📚Anna Szafrańska "Bądź moją gwiazdą"
📖Wyd. @yavi

Przyjaźń to zaraz po miłości jedno z najpiękniejszych uczuć. Spokojnie można ją uznać za najcenniejszą formę relacji z innymi osobami, która opiera się na zaufaniu, szacunku i sympatii. Pozwala na dzielenie się swoimi smutkami, radościami czy doświadczeniami. A zdobywanie jej w okresie nastoletnim jest bardzo ważne. Przyjaźnie zawarte właśnie w tym okresie życia często przecież zostają z nami na lata, a nawet niekiedy na całe nasze życie, prawda? Skoro jesteśmy już przy tym temacie, to chciałabym Wam przedstawić tak uroczą i sympatyczną książkę, która nie tylko urzekła mnie swoim pięknym wydaniem, ale przede wszystkim swoją treścią. To, co gotowi na kolejną krótką recenzję?

Za sprawą autorki poznajemy młodziutką Antoninę, której życie opiera się głównie na nauce, książkach i szkole. Według rodziców ma iść w ich ślady i wymagają od niej najlepszych ocen i jak najlepszych wynikach w nadprogramowych zajęciach. Mimo iż Tosia w skrytości swojego serca marzy o czymś zupełnie innym, a na dodatek pragnie jak każda nastolatka mieć swoich przyjaciół, spędzać z nimi czas i być może w końcu się zakochać, to bez najmniejszego sprzeciwu realizuje rodzicielskie wytyczne. Przypadkiem dzięki upodobaniu do pewnego popularnego serialu w jej życiu pojawiają się dwie najlepsze koleżanki, które wprowadzają w jej poukładane do granic możliwości życie odrobinę radości i rozrywki. Za namową swoich przyjaciółek nasza bohaterka, choć zdecydowanie nie wierzy w skuteczność tej metody, zakłada sobie konto na pewnym portalu randkowym. Nie mając do tego absolutnie przekonania, nawet nie umieszcza tam swojego zdjęcia. Jak wielkie jest jej zdziwienie, gdy nagle dostaje wiadomość od równie tajemniczego chłopaka. Tak zaczyna się spokojnie rozwijać przyjaźń między nią a Patrykiem — chłopakiem, którego nigdy nie widziała, ale któremu mogła zawsze wszystko powiedzieć. Dodatkowo przypadkowe spotkanie z ulubionym aktorem, wywraca jeszcze bardziej jej świat do góry nogami. Tosia zagubiona między lojalnością w stosunku do swoich jedynych przyjaciółek a złożoną obietnicą Wiktorowi, aby ich coraz częstsze spotkania pozostały w ścisłej tajemnicy, miota się i przeżywa to na swój sposób. Jednak co stanie się, jak wszystkie skrywane tajemnice ujrzą w końcu światło dzienne?

Moi kochani, choć nastoletnie czasy mam już zdecydowanie dawno za sobą, to poznając losy tego interesującego „trójkąta” oraz perypetii przyjaźni między dziewczynami bawiłam się świetnie, a nawet rewelacyjnie. Przypomniały mi się moje czasy dorastania i moich pierwszych doświadczeń. Pani Ania fenomenalnie oddała emocje i wyzwania towarzyszące młodym ludziom. Dawno nie czytałam czegoś takiego i było to dla mnie czymś odświeżającym i odprężającym. Od dawna jestem fanką twórczości autorki, choć z ręką na sercu przyznaję, że kilka książek mam do nadrobienia, to po raz kolejny się nie zawiodłam. Choć ta historia raczej delikatnie odbiega od pozostałych, które mogą emocjonalnie przeciągnąć czytelnika, to jednak ta lekkość, sympatia i uniwersalność tej historii bardzo wpłynęła na jej pozytywny odbiór. „Bądź moją gwiazdą” to nie tylko opowieść o pierwszej miłości, czy przyjaźni, to także opowieść o zaufaniu, niszczycielskiej sile kłamstwa, zbyt dużych wymaganiach i walce o swoje najskrytsze marzenia, a wszystko to spisane i opakowane w cudowną oprawę. Ja jestem w niej wręcz zakochana i z czystą przyjemnością sięgnęłabym po kolejny tom.

Za egzemplarz do recenzji pięknie dziękuję Yavibooks.

„𝑻𝒐 𝒏𝒊𝒄 𝒛ł𝒆𝒈𝒐 𝒎𝒊𝒆𝒄́ 𝒎𝒂𝒓𝒛𝒆𝒏𝒊𝒂 , 𝑨𝒏𝒕𝒐𝒔𝒊𝒖. 𝒁ł𝒆𝒎 𝒋𝒆𝒔𝒕 𝒊𝒄𝒉 𝒏𝒊𝒆 𝒓𝒆𝒂𝒍𝒊𝒛𝒐𝒘𝒂𝒄́ …❞. Recenzja ( współpraca recenzencka) @yavi_books i @annaszafranskaauthor Bądź moją gwiazdą
Jest to interesująca powieść napisana przez Annę Szafrańską. Opowiada ona o siedemnastoletniej Antonie Lewandowskiej, która tylko ciągle się uczy i ma bardzo wymagających rodziców. Pewnego wieczoru za namową przyjaciółek instaluje aplikację randkową Time2Love. Niedługo później dostaje wiadomość od pewnego użytkownika Patryka, z którym super się dogaduje. Jednak nie spodziewa się, że jeden wieczór później, wpadnie w autobusie na pewnego chłopaka i przez przypadek zostawi zeszyt. Odda go jej ulubiony aktor i crush- przystojny Wiktor Markos. Kto zdobędzie serce Tosi? Przystojny aktor z ulubionego serialu czy przyjaźny chłopak z apki?
Jeśli jesteście ciekawi to sięgnijcie po tę pozycję.

Bądź Moją Gwiazdą to bardzo lekka i przyjemna książka i stosunkowo dość krótka, przez co szybko się ją czyta. Historia opisana w niej już od pierwszych stron przyciąga. Głównej bohaterki nie da się nie lubić, można się z nią wręcz utożsamić. Do tego dochodzi jeszcze miłość, historia, o której każda nastolatka marzy. No bo kto by nie chciał być w związku z idolem swoim marzeń, niech rzuci kamieniem. Powieść ta przywołała we mnie nostalgię- miło było wrócić do nastoletnich lat i do tych niektórych błahych problemów. Jest to idealna lektura dla nieco młodszych czytelników, jest ciepła i otuli ich serca.

Ocena 4/5 ⭐️

„Już zapomniałam, jak smakuje to uczucie pustki. Jeszcze dwa lata temu nie miałam podobnych problemów. Przyjaciółek. Ukochanego. Ale ta samotność teraz była inna. Bolała jeszcze bardziej.”

Po książkę @annaszafranskaauthor „Bądź moją gwiazdą”, sięgnęłam we współpracy barterowej z @yavi_books . Właśnie takiej historii teraz potrzebowałam. Lekkiej i pełnej poczucia humoru. Zabawnej, ale poruszającej ważne tematy. Przyprószonej pudrem, ale nie przesłodzonej. Poznajemy tu siedemnastoletnią Tosię, która wraz z Mają i Leną tworzą świetny tandem. Połączyła ich miłość do serialu „Starshine”. To właśnie w miejscu, gdzie kręcono do niego sceny, zapoczątkowała ich przyjaźń. Niejednokrotnie śmiałam się podczas ich rozmów. Nadały tej książce cudownego klimatu. Moim zdaniem autorka świetnie wykreowała postacie, ukazując zarówno ich zalety, jak i wady. Przedstawiła uroki i trudy nastoletniego życia. Ponieważ młodzieńcze lata nie kończą się tylko na chwilach pełnych radości. Sama chęć i potrzeba przynależenia do grupy jest bardzo ważna dla młodych ludzi, a niestety często można spotkać się z brakiem akceptacji w szkołach. Muszę również wspomnieć o wątku pierwszej miłości. Tosia nawiązuje relację z chłopakiem, którego poznała na portalu randkowym. Na początku miałam wrażenie, że ich znajomość jest mało rozwinięta. W życiu Antosi pojawia się również dwudziestoletni Wiktor, który odgrywa jedną z głównych ról w jej ulubionym serialu. Szybko rodzi się między nimi uczucie. Tylko czy związek licealistki i idola nastolatek ma prawo przetrwać? Jak zareagują przyjaciółki Tosi, gdy ten sekret ujrzy światło dzienne? W tej książce cały czas się coś dzieje, po przez wzloty, aż po upadki. Czy to źle? Wręcz przeciwnie, ja się świetnie bawiłam. W życiu wszystko się może zdarzyć, a tym bardziej w powieści. Czas tu dla mnie szybko płynął, ale bez problemu przyzwyczaiłam się do tego rytmu. Kończąc „Bądź moją gwiazdą”, można wywnioskować, kim będą bohaterowie drugiego tomu serii „Besties forever”, która już tego lata ma się ukazać pod tytułem „Patrz ze mną w gwiazdy”. Sięgnę po nią z przyjemnością. Coś czuję, że tam to dopiero się będzie działo. 😁
Ps. Playlistę uwielbiam. 🫶🏻

Książka zaczyna się jak takie bardziej profesjonalne opowiadanie (a pisząc "opowiadanie" nie mam na myśli negatywnego znaczenia). Po prostu zaczynając czytać, miałam wrażenie, że znam podobny styl rozpoczynania książek. Czyli taki, gdzie główna bohaterka rozmawia z kimś bliskim i gdzie nie jesteśmy wrzucani od razu na głęboką wodę.

Można przeczytać wszystko w dość krótkim czasie. Nie jest to aż tak długa lektura, a poza tym jest łatwa w odbiorze - i ciekawa pod względem pisarskim. Mimo to, nie mogę się pozbyć ciągłego uczucia deja vu, które przypomina mi czasy nałogowego czytania opowiadań z y/n. Miło jest wrócić do tych czasów, więc uważam to za plus.

Książka zawiera bardziej młodzieżowy język - co nie jest dziwne w przypadku tego gatunku. Mimo to tekst nie jest pozbawiony różnorodności i ciekawych sformułowań. Jednak warto zauważyć, że książka może nie być odpowiednia dla wszystkich czytelników, bo raczej jest skierowana do młodszych odbiorców.

Spodobał mi się pewien moment na stronie 45/46, gdzie możemy przeczytać słowa na temat "creepów" z internetu przez jedną z postaci. Wydaje się logicznie i dojrzale myśląca, natomiast Lenka... Rozumiem zamysł dojrzewania i postrzegania świata przez pryzmat "związek mimo wszystko". I mimo że niekoniecznie mi się spodobały jej słowa, to zwróciłam uwagę na to, że postacie są różnorodne! Dobrze, że nie są "kopiuj-wklej".

Historia była świetna, z interesującym motywem wiadomości, które często możemy tu spotkać. Dodatkowo barwione brzegi dodawały uroku! Czytanie sprawiało mi przyjemność, a nawet pozwoliło mi na chwilowy powrót do przeszłości, kiedy nałogowo czytałam podobne książki.

Można przeczytać wszystko w dość krótkim...

Współpraca recenzencka @YAvi

Dawno nie czytałam tak przyjemnej i lekkiej książki. Naprawdę bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania, chociaż obawiałam się, że książka 13+, może nie być dla mnie.
Ogólnie nie sięgam po taką kategorię wiekową, bo chyba już z nich wyrosłam🙈
Dlatego jestem zaskoczona, że udało mi się wciągnąć w historię Antosi i Wiktora.

Życie dziewczyny kręci się wokół książek, nauki i zdobywaniu jak najlepszych wyników.
Wszystko tylko dlatego, ze rodzice nakładają na nią ogromną presję, oczekują by w przyszłości poszła w ich ślady i została lekarzem. Nie tego chce Antonina, jednak boi się powiedzieć o tym głośno, ukrywa więc swoje marzenia, bo obawia się, że zostaną jej odebrane.
Przed rodzicami ukrywa również to, że posiada dwie najlepsze przyjaciółki.
Dziewczyny przypadkowo połączył ulubiony serial i od tego czasu, łączy je niesamowita więź.
Pewnego dnia, wszystkie trzy dla żartu zakładają aplikację randkową, nie oczekując od niej niczego wielkiego. Jednak życie jest przewrotne i zsyła nam wiele niespodzianek. Jedną z nich była wiadomość od tajemniczego Patryka, na którą Antosia chętnie odpisuje… Tylko czy można zaufać komuś, kogo nigdy się nie widziało? Czy kiedykolwiek uda im się spotkać w realu?

To nie koniec niespodziewanych zdarzeń, otóż dziewczyna przypadkowo poznaje swojego crusha, jest nim aktor jej ulubionego serialu. Antonina jest oczarowana Wiktorem, nie tak go sobie wyobrażała. Spodziewała się zapatrzonego w siebie chłopaka, a spotkała troskliwego i miłego młodego mężczyznę.
Oboje bardzo chętnie spotykają się ze sobą, jedynym problemem jest to, że Antosia musi ciągle kłamać. Obiecała, że nikomu nie powie o tej znajomości…
Jak ma ukrywać ten sekret przed najlepszymi przyjaciółkami? A co najważniejsze, jeśli ktoś odkryje prawdę, jakie będą tego konsekwencje?

„Bądź moją gwiazdą” to książka o pierwszej miłości, zdobywaniu marzeń oraz sile przyjaźni.
Pokazuje również, że kłamstwo, nawet w dobrej wierze, nigdy nie jest dobre. Zawsze warto ufać innym i być z nimi szczerym, szczególnie gdy chodzi o najlepszych przyjaciół i drugą połówkę. Bo to właśnie zaufanie, jest najważniejszym fundamentem związku i przyjaźni.
Myślę, że każdemu młodszemu czytelnikowi bardzo spodoba się ta książka i także będzie się dobrze bawił podczas czytania jej. Jest to super opcja, do przeczytania w jeden dzień 💜💜

Współpraca recenzencka @YAvi

Ogólnie nie sięgam po taką kategorię wiekową, bo chyba już z nich wyrosłam🙈

Życie dziewczyny...

• Kupione/otrzymane w 2024 roku
  • Współpraca recenzencka
  • Do kupienia
  • Szafrańska Anna

Dodaj cytat z książki Bądź moją gwiazdą