Devi, Waleczna Bogini

Okładka książki Devi, Waleczna Bogini Kinga Jesman
Okładka książki Devi, Waleczna Bogini
Kinga Jesman Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Klejnoty Dubaju (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2024-04-10
2024-04-10

Tytuł : Devi. Waleczna Bogini. Klejnoty Dubaju tom II.
Autor : Kinga Jesman
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data premiery : 10.04.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
„Devi, Waleczna Bogini” to historia młodej Hinduski, która manipulacją zostaje zmuszona do ślubu z jak mogłoby się wydawać kandydatem idealnym. Wszystko było w nim perfekcyjne. Niestety jej serce i rozum głośno protestują. Devi nie potrafi zrozumieć, dlaczego bogaty mężczyzna sukcesu miałby zainteresować się ubogą dziewczyną, jaką przecież była. Jednak z braku argumentów, poddaje się woli rodziców i wychodzi za mąż. Pomimo temperamentnego charakteru, prowadzi życie posłusznej małżonki. Pierze, sprząta, gotuje. Jak na dobrą, hinduską żonę przystało. Wszystko komplikuje się, kiedy na jej drodze staje kusząco atrakcyjny Marokańczyk, nachalnie okazując jej zainteresowanie. Devi ulegając jego urokowi, nie potrafi stwierdzić, czy ta relacja okaże się dla niej błogosławieństwem czy jednak przekleństwem. Małżeństwo aranżowane, oszustwo, tajemniczy spadek, hinduscy bogowie oraz zakazana miłość.

"Miłość warta jest walki i poświęcenia. Nakręca człowieka mocniej niż najczystszy narkotyk czy pragnienie zemsty. Ta miłość jest najsilniejszym żywiołem tego świata, a życie bez niej nie ma sensu."

Devi zostaje zmuszona do zaaranżowanego małżeństwa z mężczyzną, którego nie kocha. Nie dość, że jest nieszczęśliwa to jeszcze została utrzymanką męża, który nią gardzi i poniża na każdym kroku, co nie umniejsza temu, że ma się zachowywać jak na hinduską żonę przystało i spełniać każde zachcianki męża.
Pewnego dnia dostaje zaproszenie do Maroka, do swojej szkolnej przyjaciółki Almas. Tam dopiero odkrywa to jak prawdziwe małżeństwo powinno wyglądać.
Tam również poznaje przystojnego brata męża przyjaciółki - Amina, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia, jak się później okazuje ze wzajemnością.
Czy Devi podda się pragnieniu miłości, czy zostanie wierna mężowi tak jak nakazuje jej religia?
Amin nie odpuszcza i na każdym kroku walczy o kobietę, którą kocha.
Jak potoczy się ich historia?

Bardzo intrygująca historia, wkręciłam się w nią na maksa. Już nie mogę się doczekać kolejnych książek autorki. 💜
Jest tu pełno tajemnic, rozterek między miłością a religią, pragnieniem a obowiązkiem.
Książka napisana jest prostymi słowami, a przez historię się dosłownie płynie.
Gorąco polecam. 🔥
Dziękuję autorce i wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Tytuł : Devi. Waleczna Bogini. Klejnoty Dubaju tom II.
Autor : Kinga Jesman
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data premiery : 10.04.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :

„ Devi - waleczna bogini” to już drugi tom serii „Klejnoty Dubaju”. Jak pierwsza część mnie oczarowała tak ta zdecydowanie ją przebiła. Devi staje się ofiarą aranżowanego małżeństwa,co w hinduskiej kulturze jest bardzo popularnym zjawiskiem. Przez trzy lata swojego życia u boku męża przeżywa piekło i ta piękna,temperamentna niegdyś kobieta zostaje stłamszona i pozbawiona chęci do życia. Wszystko się zmienia gdy na jej drodze staje przystojny Marokańczyk i pojawia się iskierka nadziei na lepsze jutro. Miłość między tym dwoje rozkwita niemalże od razu,jakby w końcu dwie połówki tego samego jabłka się odnalazły i połączyły w całość przez co rozgrzewają serca czytelników.Autorka znakomicie umiała zbudować napięcie i namiętność między kochankami przez co czułam się wręcz jakbym była na miejscu głównej bohaterki. Idealnie potrafiłam odczuć uczucia jej towarzyszące w całej historii. Wszystko byłoby proste gdyby nie fakt,że Hinduska jest mężatką a romans może zniszczyć nie tylko ją ale i jej całą rodzinę. Przed bohaterką stają do podjęcia trudne decyzje,a każdy wybór może nieść nieprzyjemne konsekwencje.Zakazany owoc podobno smakuje najbardziej,ale czy gra będzie warta świeczki i nasza waleczna bogini podoła wyzwaniom,które staną na jej drodze do szczęścia ?

Prócz ciekawej historii miłosnej miałam okazję „ugryźć” trochę kultury hinduskiej i uważam,że jest dość fascynujące jednak rola kobiety jest tam straszna i nie chciałabym zasmakować takiego życia. Bezwarunkowe oddanie mężowi,często wybranemu przez rodzinę to okropna wizja. Czytając takie książki cieszę się,że urodziłam się w kraju gdzie mamy swoje prawa i wybór na każdej płaszczyźnie. Oczywiście Pani Kinga jak i wcześniej kupiła mnie swoją umiejętnością opisania intymnych scen i zawarcia wulgaryzmu w tak naturalny i pełen smaku sposób,że ani razu nie poczułam zażenowania a wręcz ekscytację,za co jestem ogromnie wdzięczna. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać tej serii to ogromnie polecam 😊

Devi wychodzi za mąż za Sanchaya. Niestety nie jest on miłością jej życia, a w dzieciństwie się nad nią znęcał. Co więc pchnęło go do ślubu z dziewczyną, której nawet nie lubi?

Młoda hinduska jest zamknięta w czterech ścianach gdzie pełni rolę posłusznej żony podczas gdy mąż pracuje i znika nocami. Do czasu gdy jadą odwiedzić Almas, jej przyjaciółkę ze szkolnych lat.
Przez ten jeden wyjazd wszystko się zmienia. Chociaż Devi ma nadzieję na lepsze życie to czeka ją jeszcze dużo spraw do załatwienia żeby zaznać spokoju.

Kolejna świetna powieść Kingii! Zachęcam Was również do sięgnięcia po część pierwszą, bo tutaj ponownie spotykamy Almas i jej męża Nasira czyli bohaterów poprzedniego tomu, a serce Devi zabije mocniej właśnie na widok Amina czyli brata Nasira. Warto więc znać pierwszą część tej serii.

Jest to niezwykle wciągająca historia. Tej książki nie można odłożyć nie znając zakończenia. Młodziutka kobieta, która wyszła za mąż z przymusu, a nie z miłości i rozwodnik, który stracił dla niej głowę i będzie walczył o nią, a każdy, kto wyrządził jej krzywdę słono za to zapłaci. Oprócz romansu mamy tu również niewyjaśnione sprawy z przeszłości, ciągle coś się dzieje.

Do tego dużo informacji o kulturze Indii, o Bogach, do których tak często modli się Devi, o potrawach. Ta książka wręcz pachnie Indiami i miłością!

Polecam.

Przez...

Polecam serie

Polecam serie

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
"Devi, Waleczna Bogini" to drugi tom cyklu "Klejnoty Dubaju" autorstwa Kingi Jesman. 📝☕🌷
Można go jednak czytać bez znajomości części pierwszej.
Autorka od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Dubaju, gdzie ma okazję podpatrywać życie ludzi z różnych stron świata. 🇦🇪
W drugim tomie poznajemy historię Devi, młodej, uroczej Hinduski, która manipulacją zostaje zmuszona do ślubu z jak mogłoby się wydawać kandydatem idealnym. 💚❤️💚
Młodą parę dzieli duża różnica w statusie materialnym, dlatego też dziewczyna nie może zrozumieć, dlaczego została wybrana. Mimo to poddaje się woli rodziców i wychodzi za mąż.
W małżeństwie nie ma tak naprawdę nic do powiedzenia, wykonuje jedynie z mozołem obowiązki domowe i stara się zadowolić swego pana i władcę. Jednak i to niezbyt jej wychodzi...Nie tak wyobrażała sobie swe życie. Devi czuje się jak "ptak zamknięty w klatce"... Pewnego dnia jej mieszkająca w Maroku przyjaciółka Almas zaprasza ją i jej męża Sanchaya do Maroka, a on nieoczekiwanie się zgadza...
Ten wyjazd sprawi, że monotonne życie Devi zostanie wywrócone do góry nogami! Czy zmieni się na lepsze? O tym musicie już przekonać się sami, sięgając po tę pełną emocji powieść. 🌷
Kinga Jesman napisała świetną , niezwykle ciekawą opowieść. ❤️💚❤️
Autorka nie boi się poruszania trudnych tematów. Małżeństwo aranżowane, oszustwo, tajemniczy spadek, zemsta i gorące uczucie!
Bardzo lubię poznawać obce kultury, to są zdecydowanie moje klimaty! W Indiach nigdy nie byłam, a tu Autorka przemyca szereg ciekawostek. Wierzenia, hinduscy bogowie, bogate tradycje, indyjskie potrawy!
Dodam jeszcze, że Kinga Jesman zastosowała w swoim cyklu bardzo ciekawy zabieg. Gdy opowiadana przez nią historia chyli się już ku końcowi, mamy szansę poznać ją jeszcze z perspektywy męskiego bohatera, co rzuca na opowieść dodatkowe światło.😊
Jeśli macie podobne czytelnicze upodobania co ja, to jest to lektura dla Was!
Czekam na kolejną część!
I oczywiście serdecznie polecam! 💙😘

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Można go jednak czytać bez znajomości części pierwszej.
W drugim tomie poznajemy historię Devi, młodej, uroczej...

DEVI, WALECZNA BOGINI
@kinga.jesman.autorka
@skarpawarszawska

"Mi­łość warta jest walki i po­świę­ce­nia. Na­kręca czło­wieka moc­niej niż naj­czyst­szy nar­ko­tyk czy pra­gnie­nie ze­msty. To mi­łość jest naj­sil­niej­szym ży­wio­łem tego świa­ta, a ży­cie bez niej nie ma sensu. Jest tylko pu­stym by­tem, nudną eg­zy­sten­cją, na­wet je­śli na co dzień nie bra­kuje w nim atrak­cji. I co naj­waż­niej­sze – naj­pięk­niej­szy i naj­droż­szy dom bez mi­ło­ści jest je­dy­nie her­me­tycz­nym gro­bow­cem."

Po przeczytaniu pierwszej książki z serii Klejnoty Dubaju z niecierpliwością czekałam na kolejny tom. Devi oprócz fabuły zachwyciła mnie tym jak autorka pokazała nam kulturę Indii, wierzeń i tradycji, kuchni pełnej aromatcznych ziół, które pobudzają wszystkie kubki smakowe oraz pięknych strojów które indyjki noszą od najmłodszych lat. Niestety ale nie wszystko jest tam piękne, bo kobiety wychowywane w domach z tradycjami, często w dorosłym życiu stają się niewolnicami swoich mężów. Jak również większość małżeństw jest aranżowana, rzadkością są śluby z miłości. Kolejnym plusem są tutaj bohaterowie. Armin całkowicie skradł moje serce.
Nie będę Wam tu za wiele zdradzała, ale jedyne co mogę Wam zagwarantować to, że sięgając po tą książkę otrzymacie nieoczekiwane zwroty akcji, rodzacą się miłość, która pomimo wielu barier, przetrwa największy sztorm i piękną oraz oddana przyjaźń.
Także czytajcie kochani, a ja czekam na kolejny tom Klejnotów Dubaju.

DEVI, WALECZNA BOGINI
@kinga.jesman.autorka
@skarpawarszawska

“To miłość jest najsilniejszym żywiołem tego świata, a życie bez niej nie ma sensu”.

Devi jest młodą, temperamentną, piękną hinduską, przez manipulacje zostaje zmuszona do poślubienia obcego mężczyzny. Nie potrafi pojąć, dlaczego właśnie ona, niczym się niewyróżniająca biedna dziewczyna. On jest jej zupełnym przeciwieństwem, bogaty, wykształcony mężczyzna sukcesu. Ulega naciskom, poddaje się woli rodziców. Nie jest jej łatwo, jej charakter, siła i temperament dają o sobie znać. Pomimo tego stara się jak może, staje się posłuszną żoną, która dba o męża i dom. Niespodziewanie na jej drodze staje pewien Marokańczyk, który bywa w stosunku do niej zbyt nachalny. Ma w sobie to coś, czemu Devi ulega. Niebawem wszystko się komplikuje…

Czym będzie dla Devi ta znajomość? Wybawieniem, czy przekleństwem?

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, intryguje, przenosi nas urokliwego, tętniącego życiem, Maroka i tajemniczych Indii. Fabuła ciekawie poprowadzona, niesie spore emocje, ukazuje prawdziwe ludzkie oblicza. Autorka ma przyjemny, lekki, barwny, pikantny styl. Davi polubiłam od razu, to silna, energiczna, ciepła młoda kobieta. Niechciane małżeństwo ją zmieniło, stłamsiło, z walecznej, młodej kobiety stała się posłuszną, przykładną żoną. To z jej perspektywy toczy się narracja, dokładnie widzimy jej rozterki, wahania, porywy serca. Z całego serca jej kibicowałam.

Tajemnice, aranżowane małżeństwo, spadek, miłość, która nie powinna się przydarzyć, a w tle zajmująco ukazana kultura, tradycje, obyczaje z tamtych rejonów świata. Autorka porusza szereg trudnych tematów. Wyraźnie czujemy specyficzny klimat Bliskiego Wschodu. Kobiety w tamtej kulturze, ich postrzeganie, stosowane wobec nich zakazy i nakazy. Wyraźnie różnice, zakłamanie i brak poszanowania. Ból, cierpienie, niedopowiedzenia, kłamstwa, tkwienie w toksycznym, niechcianym małżeństwie, bo tak wypada. Podejmowanie trudnych decyzji i ich konsekwencje, przekraczanie granic.

Klimatyczna, realna, poruszająca opowieść. Emocje i napięcie wyraźnie wirują. Czekam na kolejne części cyklu “Klejnoty Dubaju”. Serdecznie polecam.

„Nie wyszłam za niego z miłości, ale z obowiązku. Nawet przez chwilę nie byliśmy szczęśliwą parą i wiedziałam, że to się nigdy nie zmieni. Po miesiącach modlitwy o choćby odrobinę sympatii do swojego rodaka, czułam tylko coraz większą niechęć. A nocami, kiedy wykorzystywał moje ciało, wręcz go nienawidziłam.”
Devi, młoda Hinduska, znalazła się w labiryncie marionetek losu, gdzie nicią manipulacji splatają się jej życiowe wybory. Małżeństwo, jakie na nią czekało, było jak złudzenie - mąż, bogaty i wpływowy, traktował ją jak cień, który towarzyszy, ale nie istnieje naprawdę. W świecie, gdzie bogactwo i status stanowią walutę, Devi była tylko ubogą figurą na szachownicy nie swojego turnieju. Jej serce wciąż płonęło buntowniczym ogniem, ale otoczona oczekiwaniami społecznymi, czuła się uwięziona w roli posłusznej żony.
Kiedy jednak na jej drodze pojawił się tajemniczy Marokańczyk, odświeżył w niej uczucie, które zdawało się być zakopane pod warstwami konwencji. Jego obecność rzucała na nią światło, które rozbijało mroki jej duszy, budząc pragnienie wolności i prawdziwej miłości. Devi musi podjąć wybór: czy pozostać w cieniu czyjeś woli, czy odważyć się na krok w nieznane, gdzie może czekać zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. Między tradycją a pragnieniem, miłością i obowiązkami, jej historia staje się labiryntem emocji i wyborów, gdzie każdy krok może przynieść nowe odkrycie lub zagubienie w mrokach niepewności.
Sięgając po ten tom, z grubsza wiedziałam czego mogę się spodziewać, ponieważ pewne informacje o Devi zawierał już tom pierwszy - Almas, ale jestem nim totalnie zaskoczona. Takich emocji, spirali kłamstwa i pazerności się nie spodziewałam. A do tego mamy piękne opisy kultury i tradycji hinduskiej, oraz piękną przyjaźń kobiet różniących się kulturowo. Devi, stłamszona młodziutka kobieta, próbuje się odnaleźć w niechcianym małżeństwie, walcząc o swoje szczęście, choć z góry jest na przegranej pozycji. Dlaczego tak się dzieje, uświadamia nam dopiero epilog. Mężczyzna nie musi uderzyć kobiety fizycznie, by zadać jej cios. Agresja werbalna jest tak samo niszcząca jak fizyczna. Jak zakończy się historia Devi? Tego wam nie zdradzę, ale zachęcam was do poznania jej.
Jeśli myślicie, że to tylko romans, to jesteście w błędzie. Ta historia ma piękne przesłanie:
Konflikt między tradycją a osobistą wolnością.
Devi znajduje się w konflikcie między oczekiwaniami społecznymi i tradycją, które nakładają na nią rolę posłusznej żony, a jej własnym pragnieniem wolności i prawdziwej miłości. To przesłanie dotyka uniwersalnej tematyki walki jednostki z konwencjami społecznymi i oczekiwaniami otoczenia.
Przemiana i odrodzenie.
Poprzez pojawienie się tajemniczego Marokańczyka, Devi doświadcza przemiany i odrodzenia emocjonalnego. Jego obecność pozwala jej odkryć nowe możliwości oraz budzi w niej pragnienie życia zgodnie z własnymi pragnieniami, niezależnie od ograniczeń narzuconych przez społeczeństwo.
Wybór i konsekwencje.
Devi stoi przed trudnymi wyborami, które mogą odmienić jej życie. Każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, które mogą być trudne do przewidzenia.
Labirynt emocji i wyborów.
Historia Devi staje się metaforą labiryntu emocji i wyborów, gdzie każdy krok może prowadzić do nowego odkrycia lub zagubienia. To odzwierciedlenie złożoności ludzkiej natury i trudności w podejmowaniu decyzji, szczególnie w sytuacjach konfliktu między sercem a rozumem.
Autorka tą historią pokazuje walkę jednostki z ograniczeniami społecznymi, pragnienie wolności i prawdziwej miłości oraz znaczenie świadomego wyboru i radzenia sobie z jego konsekwencjami.
Polecam!!

Devi, młoda Hinduska, znalazła się w labiryncie marionetek losu,...

Devi. Waleczna Bogini - Klejnoty Dubaju- tom 2 - Kinga Jesman

„Devi, Waleczna Bogini" to historia młodej Hinduski, która manipulacją zostaje zmuszona do ślubu z jak mogłoby się wydawać kandydatem idealnym. Wszystko było w nim perfekcyjne. Niestety jej serce i rozum głośno protestują. Devi nie potrafi zrozumieć, dlaczego bogaty mężczyzna sukcesu miałby zainteresować się ubogą dziewczyną, jaką przecież była. Jednak z braku argumentów, poddaje się woli rodziców i wychodzi za mąż. Pomimo temperamentnego charakteru, prowadzi życie posłusznej małżonki. Pierze, sprząta, gotuje. Jak na dobrą, hinduską żonę przystało. Wszystko komplikuje się, kiedy na jej drodze staje kusząco atrakcyjny Marokańczyk, nachalnie okazując jej zainteresowanie. Devi ulegając jego urokowi, nie potrafi stwierdzić, czy ta relacja okaże się dla niej błogosławieństwem czy jednak przekleństwem.

Sięgając po Devi, wiedziałam co może nas czekać, gdyż jej zarys poznaliśmy czytając Almas. Jednak nie spodziewałam się, że dziewczyna aż tak źle trafiła. Byłam przekonana, że jednak to aranżowane małżeństwo nie mogło by okazać się takim koszmarem.
Będąc kiedyś na Sri Lance poznałam kilka osób z Indii i z ich historii wynikało, że nadal są bardzo konserwatywni pod względem kulturowym. Tu przy Devi przypomniałam sobie poznanych przeze mnie ludzi i aż serce się łamie, że nadal w praktyce dzieją się takie rzeczy. Jednak nie mnie to oceniać.
Wracając do powieści autorki, to ja „pochłonęłam” kolejny tom z serii i z przyjemnością będę sięgać po kolejne, bo pomimo scen erotycznych pojawiających się w książce(mam wrażenie że były tutaj zbyt mocne- jednak Amin to Amin) , to bardzo podoba mi się styl pisania i po prostu aż płynie się przez powieść.

Z przyjemnością polecam Wam Klejnoty Dubaju i historie obu młodych dziewczyn, gdzie znajdziecie miłość, przyjaźń, walkę o marzenia i o siebie w trudach życia na Bliskim Wschodzi oraz poznacie różne zwyczaje i kultury, które wplata nam autorka.
Czekam na Więcej !

Współpraca - Kinga Jesman / Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Devi. Waleczna Bogini - Klejnoty Dubaju- tom 2 - Kinga Jesman

Sytuacja Hindusek jest dosyć ciężka w porównaniu do sytuacji kobiet na szeroko pojętym Zachodzie. Kobiety stanowią blisko 48% społeczności Indii, przy czym mniej niż 20% z nich ma możliwość korzystania z toalety. A i woda jest ogromnie zanieczyszczona. Hinduski mają problemy z dostępem do edukacji, a do tego dotyczy je cała masa różnych zakazów, nakazów i ograniczeń. Zresztą już od momentu narodzin, pozycja kobiety w Indiach jest niewielka. Nikt jej nie docenia, bowiem i tak, kiedyś opuści rodzinny dom, stając się „własnością” nowej rodziny. Dlatego też jest traktowana jako użyteczne narzędzie darmowej pracy oraz wykorzystywana seksualnie… Jeśli pochodzi z biednej rodziny, nie mogącej ofiarować za nią opłaty ślubnej, taka niewiasta poślubia na przykład węża, szczura… Jeśli kobieta zostanie wdową, staje się wyklęta. To trochę tak, jakby społeczność bała się, że wdowa może nadal stanowić seksualną zachętę dla mężczyzn. Aby temu zapobiec, najczęściej się je wygania. Nie mogą nawet nosić kolorowych ozdób ani szat. Słowem – żyją poza społeczeństwem. Należy pamiętać, że powtórne wyjście za mąż nie jest w Indiach akceptowalne, no może poza wyższymi warstwami społeczeństwa. W Indiach to kobieta odpowiada za życie męża – jeśli zmarł, oznacza to, że nie dość dobrze się nim opiekowała… Kiedyś w dobrym „tonie” było, gdy małżonka popełniała samobójstwo podczas ceremonii pogrzebowej męża. Dziś, wdowy opuszczają swe miejsce zamieszkania, udając się do tak zwanych miast wdów. W domu męża nic dobrego ją nie czeka, więc pozostaje im albo popełnienie samobójstwa albo ucieczka, albo zostają siłą wywiezione do miejsc odosobnienia dla wdów. A tam wcale nie jest łatwiej…

Nic przeto dziwnego, że nasza główna bohaterka, tytułowa Devi, boi się wszystkiego. Nie dość, że została poślubiona i to przymusowo za mężczyznę, którego nie kochała, to jeszcze musi trzymać się swych kulturowych uzusów. Musi być potulna jak baranek, zaspokajać najbardziej przyziemne zachcianki i oczekiwania męża… Słowem, stała się niewolnicą, „ruchomym narzędziem”, które nie ma swojej woli, własnych odczuć, myśli, marzeń. Jej życie to jedna wielka troska i upokorzenie. Jej mąż, nie dość, że jej nie kocha, to gardzi swą „boginią”, upokarza ją przy każdej nadarzającej się okazji. A do tego… bezlitośnie korzysta z życia jej kosztem. Pogardzana, zamknięta w czterech ścianach dubajskiej rezydencji, usycha w samotności. Gdy pojawia się możliwość wyjazdu do Maroka, gdzie żyje jej szkolna koleżanka, Almas, jej życie wywraca się do góry nogami. Poznaje tam pewnego przystojnego Marokańczyka, hulakę jakich mało, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jak się okazuje, z wzajemnością. I tutaj pojawia się ogromne rozdarcie sumienia – czy podążyć za miłością, czy żyć zgodnie z tym, co nakazuje jej hinduska religia? I właśnie o tym jest książka. To opis walki młodej Hinduski, która, chyba bardziej nieświadomie, stara się przekroczyć tradycyjne tabu… bo chciałaby być po prostu kochana dla siebie samej. Nie z przymusu, nie z nakazów kultury, ale z porywu serca.

Początkowo sądziłem, że to kolejny głupi romans, opowiadający łzawą historię wymyślonej dziewczyny. Jednak historia Devi ma w sobie to coś, co nie pozwala odstawić książki na bok. A do tego pozwala zastanowić się nad sensem związków damsko-męskich. Stawia pytania: czy miłość potrafi zmienić nasz świat, a jeśli tak, to jaką cenę jesteśmy za nią zapłacić? Pyta o to, czy kobieta może być szczęśliwa z kimś, kto jej nie szanuje, kto traktuje ją tylko jak zabawkę. I to może już nie tylko przez pryzmat hinduskiej tradycji, dla mnie nieprzyzwoicie niezrozumiałej i opresyjnej, zwłaszcza wobec kobiet. Książkę czytało się naprawdę fajnie. Może nie miałem wypieków na twarzy, nawet w momentach opisujących zbliżenia, ale jest w niej coś, co sprawia, że warto po nią sięgnąć. Nie znudziła mnie, a i przekonała do siebie. Myślę, że jestem gotów na kolejne książki tej Autorki, bo niewątpliwie ma talent. Potrafi zaciekawić prostotą, wciągnąć czytelnika, nawet takiego dupka jak ja, i sprawić, że zastanowi się nad tym, czy aby jest wystarczająco dobrym partnerem dla swej żony. Myślę, że Panie powinny dać taką książkę mężom czy chłopakom, może nasze związki byłyby bardziej dostosowane do potrzeb kobiet. Czego wam ogromnie życzę.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

• Przeczytane 2024
  • 52booksin2024