Morderstwo o poranku

Okładka książki Morderstwo o poranku Merryn Allingham
Okładka książki Morderstwo o poranku
Merryn Allingham Wydawnictwo: MANDO Cykl: Flora Steele (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Flora Steele (tom 3)
Murder at Primrose Cottage
MANDO
2024-05-15
2024-05-15
2022-03-18
Ewa Ratajczyk

Kryminał retro, angielski styl, choć, tym razem, nie powala, pomimo Kornwalii. Jakieś to mdłe było

Szału nie ma...
Jestem lekko rozczarowana tą częścią.
Jakaś taka nijaka była. Bohaterowie również.
W historii Flory i Jack'a nic się nie zmieniło.
Nie wiem czy sięgnę po następny tom :(

Szału nie ma...
Jestem lekko rozczarowana tą częścią.
Jakaś taka nijaka była. Bohaterowie również.
W historii Flory i Jack'a nic się nie zmieniło.
Nie wiem czy sięgnę po następny tom :(

Książka świetna tak jak dwie poprzednie części. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom przygód Flory i Jacka

Na półkach: , , , , , ,

Kornwalia może być miejscem uroczego odpoczynku, może też dostarczać materiału do zamówionej właśnie przez wydawcę powieści kryminalnej. Niemniej, ani Flora Steel, szukająca odmiany od księgarskiej pracy w małej wiosce ani Jack Carrington, który pracuje nad własną książką nie podejrzewają, że śliczne zatoczki i piękne lasy skrywają mnóstwo wojennych pamiątek. I to tych ściśle tajnych.

Miłośnicy zagadek kryminalnych znajdą tutaj kolejną sprawę spisaną w stylu lat 50tych, zaś miłośnicy historii odnajdą na kartach powieści sporo informacji na temat roli, jaką Kornwalia odegrała w czasie drugiej wojny światowej. O poranku zginie właściciel wynajętego domku, a śledztwo dociekliwego duetu zaprowadzi nas do centrali łączności, która odegrała niebagatelną rolę w czasie przygotowań do słynnego desantu w Normandii. Nie można narzekać na nudę ani śledząc zmieniające się podejrzenia ani wtapiając się w rozmowy cofające akcję do wojskowych zadań, w których uczestniczył także ojciec Jacka i zaginiony, młody chłopak z sąsiedztwa Flory.

To kolejna książka opisująca mordercze przypadki, na które natyka się wielce sympatyczny duet bohaterów. Ponownie dostarcza przyjemności, rozbudza ciekawość i angażuje nas w poznawanie zakątków, które kryją niejedną tajemnicę. Nie brak kornwalijskiego klimatu i folkloru, łącznie z legendarną lokalizacją siedziby Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, Szeptuch i ukwieconego Święta Flory. bohaterowie bywają krok od utraty życia, a podejrzanych łączą układy zarówno uczuciowe jak i sięgające do odległej, wojennej współpracy. Spisana lekko i ciekawie, książka jest dobrym wyborem na podróż w czasie i przestrzeni, która dostarczy emocji i rozrywki.

Katarzyna
we współpracy z Wydawnictwem Mando

Było tak, jak powinno być: zabawnie, lekko, sympatycznie.
Zagadka kryminalna w starym stylu, Kornwalia w tle.
Flora i Jack skradli moje serducho, nie da się nie uśmiechnąć na ich wspomnienie.
Przyjemnie!

Było tak, jak powinno być: zabawnie, lekko, sympatycznie.
Zagadka kryminalna w starym stylu, Kornwalia w tle.
Przyjemnie!

To już trzecia część przygód Flory i Jacka - w mojej opinii najgorsza. Bardzo polubiłam tom "Morderstwo w zimowy dzień" i miałam nadzieję, że autorka utrzyma poziom. Niestety, akcji, dowcipu i interesujących postaci w tej części jak na lekarstwo. Wiele stron książki wypełnionych powtarzającymi się przemyśleniami Flory nt. prowadzonego śledztwa. Jedyny plus to osadzenie akcji na kornwalijskim wybrzeżu.

Moja ulubiona seria! Uwielbiam Florę i Jacka. Te książki wprowadzają mnie w dobry nastrój - i tego od nich oczekuję ;-)

PREMIERA
15.05.2024

"Hipoteza, którą tak misternie skonstruowała, obarczając go winą, legła w gruzach. Kalejdoskop został wstrząśnięty, a elementy układanki rozsypały się, by stworzyć nowy obraz. Tylko jaki?"

No właśnie! Jaki?
Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie wie, kim jest Flora Steele? Proszę się przyznać, krzyczeć nie będę. Ale macie co nadrabiać bo "Morderstwo o poranku" to już trzecia część z nią w roli głównej.

Mogę napisać, że gdzie Flora, tam trup. I tym razem nie mogło być inaczej, chociaż w wyjazdowych okolicznościach, bo w Kornwalii, gdzie wybrała się z Jackiem Carringtonem - pisarzem kryminałów.
To miały być spokojne, sielskie wakacje. Ona miała zwiedzać, On miał pisać. Ale plany mają to do siebie, że lubią się zmieniać i to niezależnie od osób, które je skrupulatnie planują. Dlatego kiedy Flora odkrywa ciało, próbuje się dowiedzieć, kto stoi za morderstwem i dlaczego w ogóle tak się stało. Jedno jest pewne! Kobieta nie podda się dopóki nie znajdzie winnego, chociaż nie będzie to proste, a droga będzie usłana kolejnym trupem i groźbami.

Czy polecam? No jasne!
Jest to książka przez którą dosłownie płynęłam. Wszystko opisane w bardzo spójny sposób, który sprawia, że nie mogłam jej odłożyć. Czekam na więcej przygód tej dwójki. I Was też zachęcam do poznania się z nią. Ale pamiętajcie o poprzednich dwóch.

PREMIERA
15.05.2024

No właśnie! Jaki?

I to jest prawdziwy comfort read. 3 tom i cały czas wysoki poziom.

I to jest prawdziwy comfort read. 3 tom i cały czas wysoki poziom.

Zagadka kryminalna w starym stylu, czyta się lekko i przyjemnie

Zagadka kryminalna w starym stylu, czyta się lekko i przyjemnie

• Przeczytane w 2024

Dodaj cytat z książki Morderstwo o poranku