Mroczny kochanek

Okładka książki Mroczny kochanek J.R. Ward
Okładka książki Mroczny kochanek
J.R. Ward Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 1) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 1)
Black Dagger Brotherhood: Dark Lover
Nowa Baśń
2024-06-01
2010-05-17
2005-09-06
9788382033069
Paulina Maksymowicz

🗡️Książka „Mroczny kochanek” przyciągnęła mnie do siebie przede wszystkim ciekawą fabułą, ale także wpływ miał na to fakt, że jest to wznowienie i byłam ciekawa jak ta książka się zestarzała, bo wiedziałam, że swego czasu była ona bardzo popularna i lubiana przez czytelników😍

🧛Jest to historia dla miłośników:
✅ciekawie przedstawionego świata wampirów,
✅serii, gdzie każdy kolejny tom opowiada historię innego bohatera,
✅perspektyw wielu bohaterów w jednej książce,
✅gorącego romansu.

🗡️Ciekawym zabiegiem jest to, że autorka wprowadza nam tu wiele perspektyw i tak naprawdę poznajemy nie tylko historię głównej pary, jednak jak to się mówi - coś za coś - bo przez to dla samej relacji miłosnej pomiędzy Beth a Wrathem zabrakło czasu🤔 Wszystko potoczyło się pomiędzy nimi błyskawicznie i ciężko było mi uwierzyć w ich relacje😬 A jeżeli liczycie na naprawdę 🔥 lekturę, to także możecie się lekko zawieźć, bo raczej nie ma tu „mocnych” scen🙈

🧛Bardzo podobał mi się sam zamysł na fabułę i przedstawienie świata🔥 Nie jest to oklepane czy powielane z innych dzieł, tylko autorka na wszystko miała swoją wizję😍

🗡️Całość napisana jest bardzo lekko, fabuła wciąga, a co za tym idzie, nie odłożyłam tej książki, dopóki jej nie skończyłam, a niezły z niej jest grubasek😅 Uwielbiam jej klimat, bo przypomina mi o historiach, od których zaczęła się moja miłość do czytania🔥

🧛A same postacie? Mam wrażenie, że polubiłam wszystkich😅 Wrath to specyficzna postać, pełna sprzeczności, ale także i ciepła. Z jednej strony nieprzystępny, a z drugiej dla bliskich zrobi wszystko. Co tu więcej pisać? Oczywiście go pokochałam😍 Z Beth miałam trochę gorzej, bo niestety momentami była naprawdę infantylna i ciężko było mi zrozumieć jej postępowanie🤔

🗡️Jest to wciągająca, oryginalna i ciekawie napisana historia i spodobała mi się na tyle, że na pewno skuszę się na kolejne tomy, bo jestem ciekawa historii pozostałych członków Bractwa🔥

🧛Jest to historia dla miłośników:
✅ciekawie przedstawionego świata wampirów,
✅serii, gdzie każdy...

Cały czas za mną chodzą wampiry i aż musiałam po nią sięgnąć jak najszybciej i nie żałuję żadnej straconej chwili na nią.

J. R. Ward ma tak różny styl pisania od tego jakie ja znam i tym zaskrobała sobie moje miejsce w serduszku.
Jeden z członków wyjawia najpotężniejszemu i zarazem czystej krwi wampirowi z Bractwa, że ma córkę…która jest bliska przemiany i grozi jej niebezpieczeństwo.

Autorka wrzuciła mnie w wir świata wampirów i ich zwyczajów, niektórym może się wydawać że to są wampiry „starej daty” gdyż książka była pierwszy raz u nas wydana X lat temu. Dlatego ten styl jest taki inny od pozostałych, ale też wyjątkowy. Tę książkę trzeba poczuć by zrozumieć jaka z niej jest tak naprawdę perełka wśród wampirzych historii.
Akcja przede wszystkim nie skupia się na jednym z bohaterów, tym samym każdy ma coś do powiedziana o swojej historii życia.
Warto czekać na drugi tom i pozostałe. Naprawdę. Świetna zabawa gwarantowana!

Bractwo Czarnego Sztyletu to członkowie grupy wampirów broniących swojej rasy przed martwiakami czyli ludźmi bez dusz i opętanych żądzą m*rdu....

To był bardzo dobry powrót po latach…

…i nawet jeśli martwiacy trochę wybijali mnie z historii, to wciąż świetnie się bawiłam. Okazało się, że bardzo niewiele pamiętam z pierwszego czytania “Mrocznego Kochanka’, więc miałam ponownie okazję zakochać się w twórczości J.R. Ward.

Chociaż przyznam jedno, po latach luki fabularne, głupotki i mnogość perspektyw rzucały się bardziej w oczy i nieco irytowały. 😅

To był bardzo dobry powrót po latach…

Fajnie się zapowiadało ale nie przepadam za książkami pisanymi tak jakby z punktu widzenia kilku postaci.

On jest mroczny i brutalny, ale wiecie przecież że po prostu nikt go nie rozumie. Ona jest yyyy (sprawdza notatki) piękna. Tak, jest piękna, umie też czytać i pisać. Tyle wiemy i starczy. Widzieliście tytuł i okładkę, prawda? No więc dostaniecie dokładnie to. Ta książka nie udaje niczego więcej i chwała jej za to, takich też czasem potrzeba. Fabuły tu niewiele, ambicji zero, ale na plus zaliczam ciekawy pomysł na świat i sprawny styl.
Bawiłam się, super, całkiem jak w latach 90 ;)

Czytałam kilka lat temu i praktycznie nie pamiętam fabuły ale zapamiętałam, że mi się nie spodobała. Wątek romantyczny był według mnie tragiczny. Nie dostrzegłam powodów, które miały by sprawić aby główna bohaterka zakochała się w gościu, w którym się zakochała, jakkolwiek on się zwał. Ze scenami erotycznymi też coś było nie tak. Generalnie dziwna historia relacji bohaterów, jakby brakowało jej zwyczajnie jakichkolwiek podstaw.
Coś nie pasowało mi tez w tym bractwie, ale nie pamiętam co.
Jednak pamiętam, że sięgnęłam po część drugą (ale nie jestem pewna czy przeczytałam do końca),więc musiał być jakiś element w tej historii, który mnie zaciekawił i dla którego potrzebowałam zajrzeć do tego drugiego tomu.

Podoba mi się stworzone universum, postacie, akcja, humor. Trochę drażni nazewnictwo ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić :) całkiem fajnie się czyta, polecam

2056

Zaskoczyła mnie ta książka. To znaczy wiedziałam, że będzie to romans wampirów, ale nie chodzi tu wcale o picie krwi i życie na marginesie ludzkości. Opowiada o rasie wampirów ,która została stworzona przez Panią Kronik/Boginię , istnieją od tysięcy lat, a Bractwo to grupa, która chroni Rasę/wampiry, przed Nieumarłymi/Reduktorami, którzy zostali stworzeni przez Pana Omegę/Lucyfera, do eliminacji wampirów.
W każdym razie ta książka dotyczy Ghroma, który uważa, że nie jest godzien być królem wampirów. Jest głową Bractwa Czarnych Sztyletów. Spotyka Beth, która o tym ,że jest pół wampirem i córką Hardhe'go, który został zamordowany przez Reduktora Pana X w eksplozji samochodu. Romans jest bardzo gorący, a nasza para jest dla siebie stworzona.
Postacie w tej książce są dobrze rozwinięte, ale na pewno dowiemy się więcej w pozostałych książkach.
Członkowie Bractwa: Ghrom, Hardhy, Tohrtur(Thor),Vrhendy(V),Rankohr(Hollywood),Furiath, Zbihr(Z) oraz jedyny człowiek w ich ekipie Butch(Cop)zostali przedstawieni w tej książce i wszyscy są niesamowici. Każdy ma jakąś tajemnicę do odkrycia, rozwiązania. Wszyscy są wysocy, umięśnieni i totalnie gorący! Więc powinna to być ciekawa przejażdżka!

Przecudna książka, która pozwoliła mi się od nowa wciągnąć w czytanie po moim małym kryzysie czytelniczym. Książka jest od początku wciągająca, a i bohaterowie są naprawdę warci uwagi. Wszyscy oni są naprawdę ciekawie wykreowani. Nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych tomów tej serii, więc jeszcze podczas czytania pierwszego tomu zamówiłam 3 kolejne.

To pierwsza seria o wampirach jaką przeczytałam, pierwsza też seria z tak bezpośrednimi opisami seksu. Książki wciągają, jest wiele historii, wielu bohaterów. Z każdą stroną jesteśmy ciekawi co dalej. Po przeczytaniu całości poczułam smutek, że to już koniec, a seria liczy sobie 21 części..

• Wampiry