W objęciach ciemności

Okładka książki W objęciach ciemności Alexandra Ivy
Okładka książki W objęciach ciemności
Alexandra Ivy Wydawnictwo: Amber Cykl: Strażnicy Wieczności (tom 2) fantasy, science fiction
Strażnicy Wieczności (tom 2)
Embrace The Darkness
Amber
2010-12-09
2010-12-09
wampir

Spodziewałam się kontynuacji pierwszej części, tymczasem była to osobna historia, przy czym pojawiają się w niej bohaterowie poznani wcześniej. Rozgrywa się też ona zresztą w tym samym mieście i nawiązuje do poprzednich wydarzeń.
Zarówno fabuła, jak i para kochanków podobała mi się dużo bardziej niż w pierwszej części. Poza tym bardzo lubiłam gargulca Leveta :)
W następnej części poznamy historię kolejnego wampira, który pojawił się tutaj właśnie.
Jestem ciekawa, jak wypadnie ten wątek miłosny.

W następnej...

"W objęciach ciemności" autorstwa Alexandry Ivy to powieść, która zaprasza czytelników w mroczny świat wiecznych istot i niebezpiecznej miłości. Alexandra Ivy, zręczna w tworzeniu paranormalnych romansów, eksploruje namiętność, przeszłość i walkę o przetrwanie w tym opowiadaniu.

Ivy, znana ze swojego talentu do kreowania dynamicznych postaci i emocjonujących fabuł, prezentuje historię, w której nieśmiertelni wampiry znajdują się w konflikcie między żądzą krwi a tajemniczą kobietą o imieniu Shay. Autorka sprawnie wplata elementy miłosnego trójkąta, emocji i przygody w tej opowieści o przeznaczeniu i oddaniu.

Jednakże, choć "W objęciach ciemności" posiada swoje zalety, otrzymuje ocenę 3/10 ze względu na pewne ograniczenia. Wątek romantyczny może wydawać się przewidywalny i nieco schematyczny, a niektóre zdarzenia są mało oryginalne. Ponadto dialogi brzmią sztucznie, co wpływa na autentyczność relacji między bohaterami.

Mimo pewnych niedociągnięć warto docenić umiejętność Alexandry Ivy w kreowaniu atmosfery tajemnicy i pożądania. "W objęciach ciemności" przyciąga czytelników, którzy szukają lekkiego czytania z elementami paranormalnego romansu. Jednak dla tych, którzy oczekują głębszej charakterystyki postaci i bardziej unikatowej fabuły, ta książka może nie spełnić oczekiwań.

Podsumowując, "W objęciach ciemności" Alexandra Ivy to paranormalny romans pełen namiętności i walki o przetrwanie. Chociaż nie osiąga pełnego potencjału i posiada pewne ograniczenia, wciąż oferuje nieco mroczne i fascynujące doświadczenie dla miłośników tego gatunku literackiego.

Długo szukałam tej książki ale w końcu się udało. Przyznam że druga część była jeszcze ciekawsza niż pierwsza. Postacie Shay i Vipera bardzo przypadły mi do gustu. Trafi do kanonu moich ulubionych czytadeł romansów paranormalnych obok powieści Sherrilyn Kenyon i Melissy Marr.

Jestem oczarowana. :)

Jestem oczarowana. :)

Jest to druga część cyklu "Strażnicy Wieczność", w której rozgrywają się losy Shay i Vipera. Shay to ostatnia przedstawicielka rasy Shalott, której krew rozpala w wampirach dziką żądzę i jest bardzo cenna. Jest bohaterką waleczną, która ma swoje zasady np. nigdy nie łamie danego słowa.
Viper natomiast to arogancki przywódca wampirzego klanu, który zawsze dostaje to czego chce. Ich losy połączyły się gdy Shaya uratowała życie Vipera, a on do tej pory nie może o niej zapomnieć. Kupuje ją na targu niewolników, ale nie traktuje jej jak niewolnika. Oczywiście jak można się domyśleć połączy ich nie tylko zagadka do rozwiązania, ale również namiętny romans.
W tej części poznajemy również gargulca Leveta, który swoją osobowością potrafi rozbawić.
Jest to jedna z moich ulubionych części strażników pewnie przyczynia się do tego postać gargulca, która wprowadza dużo humoru. Książkę czyta się bardzo szybko,dialogi są proste nieskomplikowane. Fabuła również nie powala, ale w sumie ta książka ma bawić i tylko tyle od niej oczekuje i mogę powiedzieć, że spełniła swoje zadanie.

Opinia pochodzi z mojego bloga: kasi-recenzje-ksiazek.blog.pl

Nareszcie ją skończyłam. Szczerze powiedziawszy nie mogłam doczekać się momentu, gdy doczytam ostatnią stronę. Niestety nie dlatego, że z zapartym tchem czekałam na rozwiązanie akcji czy coś podobnego, o nie, czekałam aż wreszcie będę miała z nią spokój i nie będę musiała na nią patrzeć.

Jestem bardzo zaskoczona faktem, iż na lubimyczytac.pl powieść ta ma aż tak dobre noty (7,27). Moim zdaniem środek rzeczywiście był świetny, ale początek, a już zwłaszcza druga połowa była fatalna, drażniąca i nudna.

Mamy tu pięknego wampira (o boże znów…) a także nowość kobietę pół-demona, ostatnią przedstawicielkę rodu Shallottów. Ona jest niewolnicą, on ją kupuje, jednak nie jest jedynym, który ma chrapkę na tak upragnioną przez nieśmiertelnych krew. Jednak czy naprawdę przy zakupie chodziło mu tylko o to? No wiadomo, odpowiedź jest prosta: oczywiście, że nie. Zakochuje się w niej i takie tam. Do porzygu już mam takich historii. Dobrze, jeżeli powieść opierająca się na tak wyświechtanej fabule porywa stylem, głębią uczucia czy powoduje, że od śmiechu boli brzuch, a tu? Nic, nudne jak zupa zrobiona na cały tydzień kiedy zjadamy już resztki. Ciągłe powtarzanie frazy:”na diabelskie jaja”- nie dość, że nieśmieszne (co przypuszczam miało być w zamiarze),to staje sie irytujące, gdy czytamy 10-ty raz, podczas gdy innych tego typu wstawek brak.

Środkowa część rzeczywiście mi się podobała, ale nic poza tym. Wówczas akcja nabrała tempa i cała powieść miała jaja (nie, nie diabelskie). Reszta pfrr…. (nie wiem czy każdy jest wstanie sobie wyobrazić tę onomatopeję xD).

Opinia pochodzi z mojego bloga: kasi-recenzje-ksiazek.blog.pl

Jestem bardzo...

Na półkach: , , , , , ,

Szczerze powiedziawszy sądziłam ,że ta część zarówno tak jak i poprzednia będzie przedstawiać losy Dantego i Abby . Z początku byłam trochę zawiedziona , jednak w niczym ta część nie jest gorsza od pierwszej. Viper tak jak i Dante jest cudowny :) aczkolwiek osobiście wolę Dantego <3 ;D Z przyjemnością wkroczę ponownie do świata Wampirów, Wiedźm, Trolli, Feniksa-Abby, Shay i innych bohaterów z tej serii :) Gorąco polecam !

Książkę czyta się bardzo szybko. Bohaterowie nie są jakoś szczególnie fascynujący czy zaskakujący, sama historia też jakoś mnie nie porwała. Jednakże nie mogę powiedzieć, że czytanie jej nie sprawiło mi chociaż trochę przyjemności,

Drugi tom. Nie zawiodłam się. Są interesujące wampiry i inne istoty. Akcja nadal jest wciągająca. W przypadku takich pozycji cieszę się, że autorka napisała więcej niż jeden tom. Polecam :)

Książka z wieloma wątkami erotycznymi

Książka z wieloma wątkami erotycznymi