Skarby śniegu

1994-01-01
83-85435-40-9
Katarzyna Sperkowska

2050

Klasyka literatury dziecięcej. Akcja toczy się w Szwajcarii w podgórskiej miejscowości. Życie rodziny diametralnie zmienia się, gdy pięcioletni Dani wpada w przepaść, aby ratować swojego kotka.
Jest to opowieść o miłości i przebaczeniu, dojrzewaniu, bardzo ciepła i wzruszająca.
Książka po raz pierwszy została wydana ponad siedemdziesiąt lat temu, może się trochę zestarzała, ale przekazuje młodemu czytelnikowi takie wartości jak przyjaźń, miłość i bezinteresowna pomoc i że każdy może się poprawić i zadośćuczynić złu, które popełnił.

Bardzo wartościowa książka w mądry sposób poruszająca kwestie wiary w Pana Boga. Polecam z całego serca

Klasyka literatury dziecięcej z pięknym morałem.

Klasyka literatury dziecięcej z pięknym morałem.

Piękna, ciepła opowieść dla dzieci, czytana z wielkim pytaniem co dalej, porusza trudny temat śmierci, choroby i jak sobie radzić z pokorą, spokojem i pomocą Boga. Piękne lekcje o Bogu dla dzieci.

Ocena tak duża, ponieważ to była moja pierwsza książka , którą sobie sam wybrałem i przeczytałem. Książka daje rade. No mam sentyment.

Przeczytałam będąc dzieckiem, później będąc nastolatką. Dzięki tej wpsaniałej książcę zawszę będę marzyć o odwiedzeniu Szwajcarii. Piękna historia i świetny styl pisania, trudno się oderwać.

Klasyka dzieciństwa. Słuchowisko z Dorotą Segdą w roli nastoletniego chłopca.

Klasyka dzieciństwa. Słuchowisko z Dorotą Segdą w roli nastoletniego chłopca.

Pewnej wigilijnej nocy dziewczynka imieniem Anette dostaje niespodziewany prezent, który wywraca jej całe dotychczasowe życie do góry nogami. Książka moim zdaniem jest bardzo fajna i trzyma w napięciu. Warto ją przeczytać. Pokazuje więź między siostrą a jej bratem.

To piękna, rodzinna historia rozgrywająca się w Szwajcarskich Alpach o rodzinie mieszkającej w górach samotnym ojcu z dwójką dzieci pięcioletnim Danielem z przeuroczym kotem Kacperkiem i dwunastoletnią Anette. Dzieci bardzo są zżyte ze sobą, razem się bawią, Anette zajmuje się z należytą troską swoim małym braciszkiem, jest też ukochana, mądra babcia, która ceruje ubranka swego wnuczka bardzo zmęczona i chorowita.
Pewnego dnia ma dramat w Alpach chłopiec bawiąc się w górach łamie nogę wpada w przepaść wraz z kotkiem. Przyczynia się do tego chłopiec Lucien, który bawi się z Danielem on jest odpowiedzialny za to co się wydarzyło. Chłopiec nie ma przyjaciół, nikt z nim nie chce się przyjaźnić bo jest łobuzem każdy odsuwa się od Luciena.
Lecz potem zostają przyjaciółmi wspaniałymi.

"Skarby śniegu" to niesamowita, pouczająca, piękna i pełna ciepła, uroku książka jak dla mnie klasyka.

ta i inne książki autorki wielokrotnie czytane na głos babci w dzieciństwie. klasyka.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa