Miłość życia

55 min.
8320710545
Zygmunt Glinka, Kazimierz Piotrowski
Dziki Zachód western Indianie traper westman przetrwanie

Jack London reprezentuje kult siły i jednocześnie co do niewolnictwa jest dla niego niesmaczne.
Bycie niewolnikiem to brak sił witalnych aby być wolnym.

Kolejny, który za nic trafił do więzienia. Znak post-tysięcleci niewolnictwa.
Ciekawe jak długo przetrwa jako autor, ile stuleci? Ile gazet i autorów gdzieś tam czeka na ponowne odkrycie, zachwyt.

Bycie niewolnikiem to brak sił witalnych aby być wolnym.

Kolejny, który za nic trafił do więzienia. Znak post-tysięcleci niewolnictwa.

Wiele, wiele lat temu przeczytałam po raz pierwszy te cztery opowiadania. Tak zaczęła się moja miłość do Londona i do krótkiej formy. Przed Państwem mistrzowskie historie w czterech odsłonach,
Miłość życia-tytułowe opowiadanie o dwóch mężczyznach walczących ze słabością , znużeniem, zimnem, a nade wszystko głodem. Zima, śnieg, głód, i długa, daleka droga. Samotność i wola przetrwania. Kto kogo pokona, jak silna jest w każdym z nas miłość życia. Rewelacyjne podejście do siły , która tkwi w każdym stworzeniu, a którą wyzwala tylko trud i cierpienie. Rewelacja.
Napój Hiperborrejów -opowieść w opowieści o tym, jak Tomasz Stevenson w 1890 roku wraz z indiańskim towarzyszem Moosu pędzili bimberek i co z tego wynikło. Ubaw po pachy i mądrość ludowa serwowana na tacy zwanej życiem. Cudna.
Zamążpójście Lit-Lit- czyli jak John Fox, biały bogacz, pragnie poślubić indiańską squaw Lit-Lit, i co z tego wynikło. To opowiadanie gwarantuje, że poznacie sposób zachwalania indiańskiej kobiety oraz jej wartość wycenioną co do butelki rumu oraz będziecie się śmiać w głos, gdy zakracze kruk. Znakomita.
Serce kobiety-wydawało by się, że jest to opowieść o odwadze mężczyzny, który ma dostarczyć przesyłki statkom wielorybniczym więzionym przez lód. Błąd, jest to opowieść o oddaniu, miłości Passuk, która wędrowała wraz z nim. Nie da się nie płakać, czytając tę historię. Piękną i smutną. Moja ulubiona w tym zbiorze.
„Dziwne jest życie. (…) Skąd bierze się w nas tak silne umiłowanie życia? Jest ono przecież grą, w której żaden człowiek nie wygrywa. Żyć-to pracować ciężko i cierpieć dotkliwie(…)Trudno jest żyć. W bólu chwyta niemowlę pierwszy swój oddech, w bólu starzec oddaje ostatnie tchnienie, a wszystkie nasze dni pełne są troski i smutku. Lecz człowiek mimo to zdąża w otwarte ramiona śmierci, potykając się, padając, ale spoglądając wstecz i walcząc do końca! A przecież Śmierć jest dobra. Tylko od Życia doznajemy bólu. Kochamy jednak to Życie, a nienawidzimy Śmierci.”

Miłość życia 6/10

• Przygodowe i podróżnicze
  • ~~~~📚Posiadane📚~~~~
  • POSIADAM
  • Półka 4-5
  • Kryminały, tajemnice, przygodówki i powieści

Jack London Miłość życia Zobacz więcej
Jack London Miłość życia Zobacz więcej