Fighting Hard For Me

Okładka książki Fighting Hard For Me Bianca Iosivoni
Okładka książki Fighting Hard For Me
Bianca Iosivoni Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Finding Back to Us (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Finding Back to Us (tom 3)
Fighting Hard For Me
Jaguar
2024-04-17
2024-04-17
2021-11-24
Anna Wziątek, Katarzyna Łakomik
Romans 16+ New Adult

Zapraszam na moją opinię o „Fighting hard for me” czyli trzecim tomie cyklu Finding back to us.
Powieść w klimacie friends to lovers, w której Sophie w końcu udało się odpuścić. Przez ponad rok była nieszczęśliwie zakochana w Colu – swoim najlepszym przyjacielu, a zarazem współlokatorze. I gdy ona uporała się z uczuciami i chciała ruszyć dalej, on wyznał jej, że coś do niej czuje. Sophie obawia się znowu zaangażować, więc przedstawia przyjacielowi plan, który ma sprawić, że jego uczucia znikną.
Lubię twórczość Bianki i tym razem również się nie zawiodłam. Nie jest to wyjątkowo odkrywcza historia, znajdziecie wiele podobnych. Co ją wyróżnia? Humor, przede wszystkim humor.
Główna bohaterka jest świetna, a Cole jej dorównuje, chociaż miałam mu za złe, że wcześniej nie dostrzegł tego, że Sophie jest mu pisana.
Uwielbiam motyw friends to lovers, bo sama wyszłam za najlepszego przyjaciela, dlatego cieszę się, że autorka wykorzystała przyjaźń w tej powieści. Nie zawiodłam się, bo w tej książce ten motyw został świetnie poprowadzony. Przyjaźń bohaterów miała dobre fundamenty, co dało się wyczuć, a ich przekomarzania się były urocze.
Przyjemnie spędziłam czas z tą książką. Zrelaksowałam się, wielokrotnie na mojej twarzy gościł uśmiech, a obecność bohaterów z poprzednich tomów sprawiła, że przypomniałam sobie o tamtych historiach.
Każdą część cyklu można czytać osobno.
Bardzo polecam, naprawdę świetny romans.

• ostatni tom serii i na deser motyw 𝒇𝒓𝒊𝒆𝒏𝒅𝒔 𝒕𝒐 𝒍𝒐𝒗𝒆𝒓𝒔 ♡

𝐒𝐨𝐩𝐡𝐢𝐞 od dawna podkochiwała się w swoim najlepszym przyjacielu i współlokatorze. Była jednak świadoma, że wyznanie mu prawdy, mogłoby nie tylko złamać jej serce, ale i zniszczyć ich relację. Zwłaszcza, że do tej pory związki 𝐂𝐨𝐥𝐞'𝐚 były krótkotrwałe i raczej mało poważne.

Stąd dwunastopunktowy plan, który Sophie wcieliła w życie i dzięki któremu już od miesiąca jej życie uczuciowe nie kręciło się wokół Cole'a. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie stąd ni zowąd ten nie wyznał jej, że... się w niej zakochał.

Skoro plan zadziałał w jej przypadku, dlaczego ma nie odnieść skutku także u Cole'a.

Plan Sophie? Pomóc Cole'owi się w niej odkochać, by mogli wrócić do BYCIA WYŁĄCZNIE NAJLEPSZYMI PRZYJACIÓŁMI.

Tiiiia..., żeby to było takie proste.

💜

Biorąc po uwagę, że motyw 𝒇𝒓𝒊𝒆𝒏𝒅𝒔 𝒕𝒐 𝒍𝒐𝒗𝒆𝒓𝒔 nie jest moim ulubionym, tak w przypadku 𝑭𝒊𝒈𝒉𝒕𝒊𝒏𝒈 𝑯𝒂𝒓𝒅 𝒇𝒐𝒓 𝑴𝒆 całkiem dobrze spędziłam z nim czas.

Oczywiście bywały momenty, że miałam ochotę potrząsnąć delikatnie główną bohaterką (za jej wymówki),a głównego bohatera (za to, że nie dostrzegł wcześniej tego, co ma pod nosem). Jednak patrząc na całokształt poczułam sympatię do obojga, zwłaszcza do Cole'a i tego jak znosił plan Sophie (dwa słowa - dzień SPA 🤣).

"Nie zrażałem się nawet wtedy, gdy Sophie miała okres i morderczymi wahaniami nastroju napędzała stracha wszystkim pozostałym facetom w mieszkaniu. Choć zazwyczaj była uprzejma i uczynna, to w tym szczególnym czasie mogłaby nas wszystkich pożreć na śniadanie. Nic więc chyba dziwnego, że notowałem sobie to cholerstwo i dbałem, żebyśmy zawsze mieli w domu wystarczającą ilość czekolady."
~𝐶𝑜𝑙𝑒 𝑆𝑝𝑟𝑖𝑛𝑔𝑚𝑎𝑛

• ostatni tom serii i na deser motyw 𝒇𝒓𝒊𝒆𝒏𝒅𝒔 𝒕𝒐 𝒍𝒐𝒗𝒆𝒓𝒔 ♡

Stąd dwunastopunktowy plan, który Sophie...

"Fighting Hard For Me" była dla mnie komfortową książką, idealną drogą od przyjaźni do miłości. Już od pierwszych stron dałam wciągnąć się w tą historię: ona zdołała się w nim odkochać, a on, na przekór, właśnie wtedy postanowił wyznać jej swoje uczucia. Sophie oferuje pomoc Cole'owi, przejdzie razem z nim przez 12 kroków do odkochania, które sama stworzyła. Tylko czy taki zabieg spełni swoją rolę? A może podziała na odwrót?

To kompletnie przeciętna historia, taka jak wiele innych. Nie przeszkadza to jednak w pozytywnym odbiorze. Bianca Iosivoni stworzyła świetnych bohaterów. Obydwoje, Sophie i Cole, bardzo szybko zaskarbili sobie moją sympatię. Nie da się ukryć, że sam motyw "odkochania" się głównej bohaterki był dość absurdalny, i miałam poczucie, że jej uczucia wcale nie przeszły, ale wspólnie spędzony czas z Colem przybliżył ich do siebie i pokazał, jak dobrze moze im byc razem. Rozczulały mnie chwile odwiedzin Sophie w domu rodzinnym chłopaka. Było czuć jej emocje i to, że świetnie odnajduje się w tym miejscu.

Lubię ostatnio sięgać właśnie po takie historie: nieskomplikowane, proste, urzekające. Bez zbędnych dramatów i niepotrzebnych kłótni. Ogromnym plusem jest obecność bohaterów poprzednich części. Muszę również docenić przyjaźń, która łączy całą paczkę przyjaciół. To mój ulubiony typ serii, każdy tom opowiadań o innych bohaterach, a ich losy przeplatają się.

Wyznanie swoich uczuć osobie, z którą do pory łączyła nas przyjacielska relacja, może wiele skomplikować. Może znacząco wpłynąć na wzajemne stosunki, ale czy koniecznie w sposób negatywny, tym bardziej, gdy się okaże, że ta druga strona odwzajemnia nasze uczucia? Sęk jednak w tym, że być może ona zdążyła już je przepracować i pogrzebać tak głęboko na dnie serca, jak było to możliwe, z myślą, że i tak nigdy nie zostałyby odwzajemnione. I w obawie przed zawodem oraz popsuciem tego, co do tej pory działało bez zarzutu, teraz może chcieć zachęcić nas do siebie w sensie romantycznym…
Bianca Iosivoni znów znalazła drogę do polskich księgarń i rozgościła się w nich wraz z trzecim tomem serii Finding Back to Us. ,,Fighting Hard for Me” to romans New Adult z motywem studentów, współlokatorów, friends to lovers i układu, w który główni bohaterowie weszli razem, ale cele mieli rozbieżne.
Żeńską postacią wiodącą w omawianej książce, jest Sophie, która na ogół jest uczynna i uprzejma, no, chyba że ma ,,te dni”. Dziewczyna od jakiegoś czasu była nieszczęśliwie zakochana w swoim przyjacielu, który jest jednocześnie jednym z jej współlokatorów. Wypierała swoje uczucia, skutecznie przeszła przez program dwunastu kroków do wyleczenia się z miłości, aż tu pewnego dnia obiekt jej westchnień wywrócił jej świat do góry nogami, zaskakując ją swoim niespodziewanym wyznaniem...
Cole Springman to chłopak, któremu towarzyszy chaos. Lubi gotować, kocha gry i marzy o ich tworzeniu w przyszłości. Ma cel w życiu. Chętnie oferuje pomoc i w swojej ogromnej rodzinie zawsze znajdzie kogoś odpowiedniego, kto może pomóc w rozwiązaniu problemów jego znajomych. Cole nie jest kobieciarzem. I z całą pewnością nie przychodzi mu łatwo oswojenie się z myślą, że żywi uczucia względem swojej przyjaciółki i współlokatorki, która jak sądzi, ich nie odwzajemnia…
Jeśli sądzisz, że ,,Fighting Hard for Me” jest powiewem świeżości w literaturze, to sięgając po tę książkę, spotkasz się z rozczarowaniem. Jeśli zaś nie przeszkadzają Ci historie bazujące na utartych schematach i przewidywalne na każdym etapie rozwoju, to jest szansa, że jednak polubisz się z tą pozycją. Bo taka właśnie jest ta powieść - do lubienia. Podobie jest z jej głównym bohaterem, Colem, który z każdym przeczytanym rozdziałem wydaje się coraz bardziej uroczy i budzi coraz większą sympatię. Jeśli zaś chodzi o Sophie, to się na nią wkurzyłam. Nie aprobowałam tego, że egoistycznie próbowała zniechęcić do siebie Cola, nawet jak on już powiedział jej o swoich uczuciach - nawiasem mówiąc, zażenowała mnie jej reakcja na to szczere wyznanie. Nie podobał mi się wątek, w którym główna bohaterka wdrażała swój plan wyleczenia swojego przyjaciela z uczuć, które żywi względem niej. Głupota, pomyślałam w pewnym momencie. Ale o dziwo, mimo wszystko wciągnęła mnie ta historia. I miałam satysfakcję, kiedy Sophie zaczęła osiągać efekt odwrotny do zamierzonego, spędzając czas z Colem. Z pewnymi rzeczami, w tym z uczuciami nie wygrasz - pomyślałam.
,,Fighting Hard for Me” to w sumie nieszkodliwa, optymistyczna i przyjemna historia. Panuje w niej luźna atmosfera, chemia pomiędzy postaciami wiodącymi jest wyczuwalna, zwłaszcza na początku, w toku akcji zdarzało mi się natknąć na zabawne momenty i urocze sceny, jak na przykład ta, w której główni bohaterowie oglądali wspólnie stare komedie romantyczne. Jest tu przyjaźń, młodzieńcza miłość, dojrzewanie do pewnych spraw, wspólne spędzanie czasu, wątek związany z ruchem w kierunku spełnienia marzeń. Miło jest sobie czasem zaaplikować taką książkę jak ,,Fighting Hard for Me”. Nic ona w moim życiu nie zmieniła, ale otuliła mnie swoim ciepłem i umiliła mi pewne niedzielne popołudnie.

"Fighting hard for me" to książka, na którą bardzo czekałam. Tym razem autorka funduje nam istny rollercoaster emocjonalny, a bohaterami jest dwójka przyjaciół Sophie i Cole, których zdążyliśmy poznać w poprzedniej części.

Sophie, Cole, Lincoln, Liz i Parker( jego losy poznajemy w poprzedniej części) są współlokatorami. Wszyscy dogadują się świetnie i są przyjaciółmi. Co będzie jak dwójka z nich się zakocha?

Sophie, od jakiegoś czasu kocha się w Cole'u. Zrobi wszystko by się odkochać, przechodzi nawet dwunastostopniowy program i widzi jego skutki. Już nie czuje motylków w brzuchu, nie śledzi go maślanym wzrokiem, brawo jej uczucia do niego wróciły do normy. Tylko co będzie jak jej najlepszy przyjaciel, wyzna, że ją kocha? Czy dziewczyna da mu szansę? Czy nadal go kocha? Czy może będzie szła w zaparte, że są przyjaciółmi?

📚📚📚"Byliśmy przyjaciółmi. Nawet jeśli będę musiała powtarzać to sobie do końca życia, żeby w końcu uwierzyły mi w to moje głupie serce i hormony."📚📚📚

Sophie boi się zaryzykować. Boi się, że to tylko tymczasowe i straci przyjaciela. Ten strach towarzyszył jej od zawsze, boi się porzucenia i stara się zadowolić wszystkim, nawet kosztem siebie. Czy zrozumie wreszcie, że jest wystarczająca taka jaka jest?

Cole, zakochał się, nawet sam nie wie kiedy, ale jest pewny swego uczucia. Wcześniej jego związki były tymczasowe i nie widział w nich przyszłości, teraz marzy o związku z Sophie, ale nie umie o niego walczyć. Idzie po najmniejszej linii oporu, prześlizguje się przez życie, na każdy napotkany problem - odpuszcza. Czy wreszcie dojrzeje i nauczy się walczyć o to co chce osiągnąć? Czy zawalczy o Sophi??? Czy podda się jej decyzji i będzie cierpieć w samotności?

📚📚📚"... niektórzy ludzie są warci podjęcia ryzyka."📚📚📚

Nie przepadam za motywem friends to lovers, ale tutaj był bardzo fajnie wykreowany. Od samego początku widać tą przyjaźń. To przeważnie na uczucia, które nie powinny się pojawić między przyjaciółmi. Ona starała się ratować przyjaźń, za wszelką cenę. On wolał poddać się uczuciu, ale musi się nauczyć walczyć, a nie poddawać. Ich przyjaźń była cudowna, znali się jak łyse konie. Cole to słodziak jakich mało, jako przyjaciel i jako partner. Tylko czy uda mu się przekonać Sophie że oni razem to ma sens?

Jeżeli jesteście ciekawi jak im to wyszło to zapraszam do lektury. Świetnie się bawiłam czytając to. Sophie i Cole to mieszanka wybuchowa, ich perypetie niejednokrotnie was rozbawią, a czasami nawet wzruszą. Polecam😊🥰

"Smakowała słodyczą i winem, które piła, ale również sobą, Sophie. Kobietą, która tak cicho i potajemnie wślizgnęła się do mojej głowy i serca, że uświadomienie sobie, ile naprawdę dla mnie znaczy, kompletnie mnie zaskoczyło".

Kocham i jeszcze raz kocham książki od tej autorki. Jest to kolejna książka, która skradła moje serce! Jak ja czekałam na ich historię... Sophie i Cole — Love! Od samego początku wciągnęłam się w ich historię i nie mogłam się oderwać — Ile było tu emocji... Coś pięknego. Śmiałam się. A nawet wzruszyłam się kilka razy. Książka idealna na jeden wieczór. "Nic nie może zniszczyć tej przyjaźni". Czy przekroczą granicę między przyjaźnią a miłością? Historia pięknie opisana, a nawet świetnie przedstawiona miłość i przyjaźń. Przez tę książkę się płynie, a serce nie przestaje szybko bić. Każda kolejna strona to jeszcze więcej emocji. Plan, który miał wszystko zmienić, a jednak stało się inaczej. Cudo! Jestem zakochana!

"Chciałem Sophie. Chciałem nas". Sophie myślała, że da radę odkochać się w swoim najlepszym przyjacielu. Czy jednak w stu procentach jej się to udało? Pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami, gdy Cole oznajmia jej, że się w niej zakochał. Ile ona czekała na te słowa. Wszystko się zaczyna komplikować. Postanawia mu pomóc i tworzy dla niego plan, który ma sprawić, że się odkocha. Czy się uda? Ich relacja z każdą chwilą się zmienia. Namiętne sceny. Zabawne dialogi. Zwrot akcji, który mnie zaskoczyły. Wzruszające momenty, które łapały mocno moje serce, a moje myśli szalały. Pokochałam całym serduszkiem tę historię i tę dwójkę.

Historia o miłości, celach, pasjach, przyjaźni i rodzinie. Okładka jest piękna i bardzo mi się podoba — Idealnie pasuje do poprzednich tomów. A historia na długo zostanie w mojej pamięci — Myślę, że jeszcze raz wrócę do ich historii. Historia 10/10! Czekam na kolejne książki od autorki!
Gorąco polecam!

FIGHTING HARD FOR ME to finał trylogii Bianki Iosivoni o studenckiej paczce przyjaciół, w której każdy tom opowiada historię innej pary. Ta część przybliża nam losy Sophie i Cole'a, którzy od lat są przyjaciółmi. W pewnym momencie Cole zdaje sobie sprawę, że Sophie jest dla niego kimś więcej, niż tylko przyjaciółką i wyznaje jej swoje uczucia. Ale Sophie dopiero co się z niego wyleczyła, więc obawiając się zranienia, proponuje chłopakowi, że pomoże mu się odkochać. No i oczywiście od tego momentu wszystko się zakręci!Uwielbiam pióro Autorki, więc z ogromną przyjemnością zatraciłam się w tej historii i śledziłam losy bohaterów. Iosivoni potrafi zaciekawić czytelnika i nawet jeśli nie było tu zwrotów akcji i od początku wiedziałam, jak potoczy się fabuła, to i tak nie mogłam oderwać się od lektury.Sophie i Cole'a polubiłam już przy okazji poprzednich tomów i czułam się, jakby byli moimi znajomymi. Podobały mi się przekomarzanki między postaciami i dało się wyczuć między nimi chemię.B.Iosivoni poruszyła też trudne tematy rodzinne - relacji między członkami rodziny lub ich braku, zrozumienia problemów, udzielania wsparcia, a także wpływu sytuacji rodzinnej na bohaterów i ich decyzje. Po raz kolejny zwróciła też uwagę na odnajdywanie swojej ścieżki w życiu i fakt, że na niektóre rzeczy należy sobie zapracować, bo nic nie "zrobi się samo".
Jeśli tęskniliście do bohaterów poprzednich tomów, to oni również się tutaj pojawiają, chociaż w małych ilościach. Wszystkim miłośnikom świetnie napisanych historii z uroczym romansem new adult polecam książki Bianki Iosivoni - ja już nie mogę się doczekać kolejnej powieści!

IG: @Amanda.Says

RECENZJA PATRONACKA
Jeśli chodzi o „Fighting hard for me” to jest to tom trzeci serii o paczce przyjaciół autorstwa Bianci Iosivoni. Uwielbiam tę serię, a jeszcze fajniejsze jest to, że każdy tytuł możecie czytać bez znajomości poprzednich tomów. Zaczytuje się w tej autorce od wielu lat i z czystym sumieniem i rozradowanym sercem zawsze mogę ją polecić wszystkim, którzy kochają piękne młodzieżówki, w których wątek romantyczny jest najważniejszy. Tak było i tym razem, ale u tej pisarki nic nigdy nie jest łatwe. Bo Bianca nie tylko bawi ale i uczy, zawsze porusza wiele trudnych i ciekawych problemów, a jej bohaterowie są niezwykle realni, ludzcy i nie pozbawieni wad. I tym razem był czas na wzruszenie, na radość i na naukę. Po części bawiło mnie podejście głównych bohaterów, szczególnie Sophie do miłości, na szczęście wraz z kolejnymi stronami i ta młoda dziewczyna dojrzewa. To naprawdę fajna seria, która opowiada o przyjaźni i miłość, o tym co te dwie rzeczy łączy i rozdziela. Nic nie utuli Was do snu jak powieści tej autorki, obiecuję że ta historia Was porwie i wywoła mnóstwo uśmiechów. Zabawna, lekka, rozkoszna. Szkoda, że to już ostatni tom tej serii, na półce prezentuje się przepięknie. Dziękuję bardzo za możliwość patronowania jednej z moich ulubionych autorek książek dla młodzieży!

RECENZJA PATRONACKA

Fighting Hard For Me - Bianca Iosivoni - 3/5 ✨

[ współpraca reklamowa - @wydawnictwojaguar ]

Stworzyć dobre i działające friends to lovers to naprawdę trzeba wiedzieć co i jak się robi. A przynajmniej ja tak uważam, bo można czuć jakąś parę jako przyjaciół ale oni mogą nie grać jako obiekt romantyczny.

Mniej więcej do połowy ,a nawet już trochę dużej byłam zachwycona. Dosłownie od pierwszej strony Cole jak i Sophie mają szanse na coś genialnego bo są osobno tak świetnymi bohaterami. Dobrze wykreowanymi i co najważniejsze wzbudzającymi sympatię.

Przez długi czas to dziewczyna była w nim zakochana jednak za sprawą dwunastu punktów jej uczucia do niego znikły. Jednak los sobie z niej zakpił ponieważ miesiąc po odzyskaniu swojej sercowej wolnosci, ten sam współlokator postanawia jej wyznać swoje uczucia.

Od troche ponad drugiej połowy jakoś emocje wraz z chemią przepadły. Szczerze mówiąc nie wiem co i jak się stało jednak już do samego końca czytałam ale nie czułam z tej pozycji nic więcej jak drewniane dialogi. Plus jest taki, że bohaterowie do ostatniej strony mieli moją sympatie więc czytanie o nich nie było jakąś torturą, tylko zwykłym nawet przyjemnym jak na okoliczności zadaniem.

Czy będę ją polecać? Raczej tak bo nie była to zła książka tylko mi coś zaczęło przeszkadzać w pewnym momencie. A to w jak fajny i płynny sposób została napisana z pewnością gwarantuje wpisanie jej na letnie TBR bo to była naprawdę lekka i słodka przygoda.

Fighting Hard For Me - Bianca Iosivoni - 3/5 ✨

[ współpraca reklamowa - @wydawnictwojaguar ]

Mniej więcej do połowy ,a nawet już trochę dużej byłam zachwycona....

Czy może być coś cięższego niż zakochanie się w swoim przyjacielu? Do tego gdy z tym przyjacielem się mieszka? Sophie odpowiedziałaby, że nie ma nic gorszego! Cole jest jej najlepszym przyjacielem, na którego zawsze może liczyć. Chłopak nie ma jednak pojęcia, że dziewczyna się w nim zakochała. Sophie wolała zachować przyjaźń niż przyznać się, że się zakochała. Po ponad roku, przejściu dwunastopunktowego planu, udało jej się pozbyć uczuć. Cole został tylko przyjacielem, a nie miłosnym obiektem. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie drobna komplikacja. Chłopak właśnie postanowił wyznać Sophie, że on się w niej zakochał. Żeby pomóc sobie bohaterka proponuje przyjacielowi ten sam dwunastopunktowy plan, który ona przeszła. Tylko czy Cole na pewno będzie takim podatnym materiałem by program znowu się powiódł?

Nie sądziłam, że kolejna część tej serii może mnie jeszcze bardziej oczarować. A ten tom był chyba najlepszy z całej trójki! Bianca Iosivoni postanowiła przybliżyć kolejną historię wśród znanej nam już grupy znajomych. „Fighting Hard For Me” tym razem opowiada o tym jak można pozbyć się uczucia 😉 Sophie i Cole w uroczy sposób będą Wam opowiadali swoją historię, przekonując na każdym kroku, że są sposoby na niebie i ziemi, które pozwalają na proste odkochanie się. Czy im się to uda? Nie chciałabym Wam zbyt wiele zdradzać, ale jeśli bawiliście się dobrze podczas lektury poprzednich tomów cyklu Finding Back To Us, to przy tej lekturze powinno być tak samo. Spotkacie tutaj bohaterów, których już znacie, dzięki czemu dowiedzie się co u nich słychać. Mam nadzieję, że tak samo jak ja przywitacie ich z uśmiechem na twarzy. Sophie i Cole powinni wkraść się w wasze serca, a wy przyjmijcie ich jak najlepszych przyjaciół. W końcu są osoby o które warto walczyć do końca 😊

• Młodzieżowe
  • Do kupienia