Priest

Okładka książki Priest Sierra Simone
Okładka książki Priest
Sierra Simone Wydawnictwo: Papierowe Serca Cykl: Zakazany owoc (Sierra Simone) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zakazany owoc (Sierra Simone) (tom 1)
Priest
Papierowe Serca
2024-04-24
2024-04-24
2015-06-15
9788383219141
Urszula Musyl

Okładka książki A Merry Little Meet Cute. Prawie jak w świątecznym filmie Julie Murphy, Sierra Simone
A Merry Little... Julie Murphy, Sierr...

Kontrowersyjna? Moralnie wątpliwa? Antychrześcijańska? Nietolerancyjna? Gorąca? Poruszająca? SZOKUJĄCA?
Ile czytelników, tyle głosów. Dla mnie - poruszająca, zmuszająca do przemyśleń.
Uwaga, tematyka nie dla wszystkich. Moim celem nie jest wywoływanie shitsztormu, jeśli ktoś nie lubi tego typu tematyki, dlatego proszę o szacunek dla drugiej strony. Poza tym, dla chętnych, zapraszam na zapoznanie się z moim zdaniem o tej "kontrowersyjnej" podobno książce "Priest" https://kaginbooks.blogspot.com/2024/04/252024245-sierra-simone-priest.html

Ile czytelników, tyle głosów. Dla mnie - poruszająca, zmuszająca do przemyśleń.

Jest to książka totalnie 18+! Jeśli tematyka romansu z udziałem księdza wywołuje u Ciebie dyskomfort, to lepiej nie czytaj recenzji... niemniej jednak, jeśli jesteś otwarty na różnorodność literacką, zachęcam do kontynuowania i podzielenia się swoją opinią, jeśli czytaliście już „Priest”, a może macie dopiero w planach?

✨️ „Kilka miesięcy temu złamałem przysięgę celibatu na ołtarzu własnego Kościoła i – Boże, dopomóż mi – zrobiłbym to ponowanie”.

Odłóżmy wszystkie swoje przekonania na chwilę na bok, bo to historia kontrowersyjna, okraszona wielką dawką erotyzmu. Byłam jej ciekawa! W każdym wzbudziła różne emocje. Dla mnie to nadal tylko fikcja. I totalna rozrywka. I bawiłam się – dobrze. Było gorąco.

✨️ „Miałem być pasterzem stada, a nie wilkiem”.

Dwie zagubione dusze. Tyler jest księdzem. Poppy striptizerką. Jedne spotkanie zwiastuje tornado zdarzeń, którego nie mogą zatrzymać. Oboje próbują odnaleźć swoje „ja”. On zapomniał o sobie. Ona chce znaleźć spokój. Wkrada się pożądanie. Ulegną sile miłości? Odnajdą swoją drogę?

✨️„Było wiele widoków, które przegapiłem”.

Z jednej strony mamy dużo scen 18+, napisane w ciekawy sposób, rozbudzają wyobraźnię, rumieniec pojawiał się, wtedy kiedy trzeba. Autorka tutaj wysoko podniosła poprzeczkę. Jak na dark romance, to naprawdę dużo jest tych scen. Mnie już pod koniec nużyły, ale to erotyk, więc tutaj nie mam co się czepiać. Różnorodność miejsc i pozycji zapewniona. 🙈 Styl jest świetny i bardzo prowokacyjny, a jednocześnie autorka porusza głębsze tematy związane z wiarą, grzechem i samopoznaniem. I tej części byłam ciekawa najbardziej. Akcja do setnej strony znakomita. Było napięcie, niewiadoma, później trochę czar prysł. Wkradło się dużo se%ksów. Ale pomiędzy wierszami pojawiały się wątpliwości, a Tyler walczył sam ze sobą i swoimi pragnieniami. I z drugiej strony mamy ludzkie cierpienie, Tyler – jego trauma. Rozumiałam jego decyzje i wewnętrzną walkę. Przez całą tą tragedii z przeszłości chciał wszystko odbudować, ale zapomniał o najważniejszej osobie. Sobie. Byłam niesamowicie zaintrygowana co zrobi on, jak zachowa się Poppy i społeczeństwo, kiedy prawda wyjdzie na jaw. Przecież nadal byli tylko ludźmi. Nie zawiodłam się, zakończenie do samego końca zostawiało mnie w zamrożeniu i nie miałam pojęcia jak to się wszystko zakończy. Przeczytałam ją dla ciekawości, a podobno do najszybsza droga do… wiadomo 🙈😈. Dla książkar, które lubią romanse z dozą kontrowersji, ta powieść będzie prawdziwą grzeszną ucztą. Ja niczego nie żałuję. 😁

✨️ „Kilka miesięcy temu złamałem przysięgę celibatu...

" Priest"
Odpuść nam nasze grzechy
Zakazany owoc tom1
Sierra Simone
Premiera 24.04.2024

Współpraca @wydawnictwopapieroweserca

Mocno kontrowersyjna ? TAK

Może ugodzić w uczucia religijne niektórych czytelników? TAK ( jeśli oczywiście ktoś potraktuje to poważne i będzie szukał odzwierciedlenia w życiu realnym nie będzie miał przyjemność z czytania, a szkoda, bo warto spojrzeć na tą historię troszkę pod innym kontem 😉, wówczas historia zostanie zrozumiana, a grzech księdza Bell wybaczony ☺️

Dla niektórych zachowanie i postepowanie księdza Bell może bulwersować i być niezaprzeczalnie złe i niegodna " sługi bożego" ? TAK
Tak jak miejsca zbliżeń, środki, które są używane do sakramentów czy wulgarny język.

Ale... to nie tylko erotyk, zakazana relacja między księdzem i parafianką , dla mnie to coś więcej, a dla Tylera Anselma Bell to spowiedź, którą postanowił nam wyjawić.

" Byłem księdzem. Przysiągłem na Boga nie zaznać cudzego ciała, dopóki żyję..."

Autorka w piękny i niesamowicie ciekawy sposób ukazała prócz namiętnych scen, które rozgrzeją do piekielnej czerwoności także sferę duchową, która naprawdę do mnie trafiła. Pokazała wielką miłość do Boga człowieka, który całym sobą w Niego wierzył i poświęcił się mu, ale zaczął odczuwać pragnienie, bo był skutecznie kuszony niczym Adam przez Ewę w Edenie 🤭.
" Miałem być pasterzem stada, a nie wilkiem"

" Wzywano nas do unikania pokus, ale co, jeśli moja praca pomagała kusicielce? Czy bardziej niewłaściwe było wymknięcie się, pozostawienie jej bez pomocy i powstrzymanie żądzy oraz pragnienia?"

Wątpliwości, które ogarniały księdza Bell, szukanie w Bogu odpowiedzi, walka z pokusą, poczucie winy, wyrzuty sumienia , jaki będzie finał tej historii?
Czy Tyler porzuci swoje owieczki?
Czy pokusa o imieniu Poppy okaże się zbyt silna?
CZYTAJCIE, bo już w czerwcu kolejna historia z serii Zakazany owoc " Sinner" 😉

" Priest"
Odpuść nam nasze grzechy
Zakazany owoc tom1
Sierra Simone
Premiera 24.04.2024

Współpraca @wydawnictwopapieroweserca

Mocno kontrowersyjna ? TAK

Kontrowersyjna, wzniosła, sensualna i pełna skrajności - taka właśnie jest książka, którą okrzyknięto mianem "upadku literatury". Jeżeli tak właśnie jest, to ja padam na kolana razem z nią.

Tyler jest księdzem, oddanym swojej parafii i roli, jaką odgrywa we wspólnocie małego miasteczka. Kiedy piękna nieznajoma przychodzi wyznać swoje grzechy, przypomina sobie boleśnie o tym, że jest przede wszystkim mężczyzną. Jest młody, jego dusza jest stara, a pragnienia wciąż żywe. Ich relacja ocieka namiętnością i pożądaniem, a ojciec Tyler to najgorętszy człowiek na ziemii (i w niebie).

Książkę tą podzieliłabym na dwie sfery - erotyczną oraz duchową. Spicy scen jest tutaj na prawdę dużo i są one mocne, kontrowersyjne i bardzo śmiałe. Przyznam, że musiałam odłożyć na chwilę tą lekturę, bo poziom napięcia seksualnego momentami mnie przytłaczał.

"Priest" to też rozważania na temat wiary, kościoła i bliskości z Bogiem. W żadnej mierze nie jest to historia obrażająca uczucia religijne. Wręcz przeciwnie - Tyler bardzo wzniośle wypowiada się o Bogu i swoim miejscu w kościele, poważnie podchodzi do tematu swojego powołania i tego, że dopuścił się grzechu. Jest to ogromny kontrast wobec tego, że jednocześnie oddaje się grzesznym przyjemnościom na ołtarzu swojej parafii. Jego upodobania są mocne, jest dominujący i lubi, kiedy kobiety są mu uległe.

Nie polubiłam się z główną bohaterką, uważam że autorka przelała całą swoją miłość na postać Tylera, a Poppy pozostawiła daleko w tyle. Jej zachowanie momentami było irracjonalne, ale jest to jedynie mały minusik. Wkręciłam się w ten świat pełen kontrastów - piękny i wulgarny jednocześnie.

Ta historia kręci się wokół uczuć, emocji, wiary i poczucia winy. Nie znajdziecie tutaj pędzącej fabuły, chociaż sceny zbliżeń Tylera i Poppy potrafią wciągnąć i wywołać ciepło na policzkach. Nie jest to historia dla każdego, ale jeżeli zdecydujecie się po nią sięgnąć - zróbcie to z otwartym umysłem. Jest ona oryginalna, unikatowa i pełna kontrastów, a mnie zaskoczyć jest ostatnio coraz trudniej. Ta książka jest gorąca jak samo piekło, a diabeł na pewno czyta ją sobie do poduszki.

Jeżeli przeczytanie tej książki było grzechem, to chciałabym wyspowiadać się u ojca Tylera. Amen.

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀 ♰

"Priest"

autorstwa:
wydawnictwo:
ocena: ★★★★☆

#współpracareklamowa dziękuję za egzemplarz do recenzji ♥︎

opis ➟ przewiń w prawo

⚠ 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐃 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐂𝐙𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐄𝐌 𝐙𝐀𝐏𝐎𝐙𝐍𝐀𝐉 𝐒𝐈𝐄 𝐙 𝐎𝐒𝐓𝐑𝐙𝐄𝐙̇𝐄𝐍𝐈𝐀𝐌𝐈 𝐃𝐎𝐓𝐘𝐂𝐙𝐀̨𝐂𝐘𝐌𝐈 𝐓𝐑𝐄𝐒́𝐂𝐈 ⚠ ➟ przewiń w prawo

Książka która wzbudziła ogromną kontrowersje na tiktoku i rozpoczęła burze wśród wielu osób. Przychodzę do was dzisiaj z recenzją "Priest" autorstwa Sierry Simone

ꕤ 𝐊𝐑𝐎́𝐓𝐊𝐈 𝐙𝐀𝐑𝐘𝐒 𝐅𝐀𝐁𝐔Ł𝐘 ꕤ

Historia opowiada o Tylerze - młodym mężczyźnie, który ma za sobą bardzo trudne przeżycia spowodowane śmiercią ukochanej siostry. Na drodze powołania postanowił zostać księdzem i wstąpić w szeregi kościoła

Wszystko szło po jego myśli. Spełniał wszystkie wymogi, nie grzeszył i wiernie służył. Do momentu aż nie pojawiła się ona

Poppy przyszła do konfesjonału w celu wyspowiadania się i opowiedzenia swojej historii. Jednak ona jak i Tyler nie spodziewali się tego, do czego doprowadzi ich ten jeden moment.

ꕤ 𝐌𝐎𝐉𝐀 𝐎𝐏𝐈𝐍𝐈𝐀 ꕤ

Książka bezgranicznie mnie pochłonęła. Jako fanka darków i książek poruszających kontrowersyjne tematy, wyczekiwałam premiery tej pozycji. Nie zawiodłam się. Dostarczyła mi wszystkiego czego od niej oczekiwałam, prócz niektórych drobnych i większych szczegółów, którymi były podejmowane przez bohaterów - w szczególności Poppy decyzji. Wiele jej działań było bezsensownych i nie zgadzających się z jej wcześniejszymi obietnicami i słowami.

Powiem tak, ta książka jest dowodem że po jednym wyrwanym z kontekstu zdaniu nie można ocenić całości. Prócz smutu dookoła którego znalazła się cała otoczka opinii innych ludzi którzy nie zapoznali się do końca z książką, pojawia się bardzo istotny wątek historii Tylera. Wyjaśnione jest na jakiej zasadzie i po jakich wydarzeniach podjął decyzję by zostać księdzem. Jego przeszłość kompletnie rozerwała mi serce, a strata której doświadczył była bezgranicznie smutna i tragiczna. Zostając księdzem szedł wyznaczonym przez siebie celem i postanowieniami, które w pewnym sensie zrozumiałam. Mimo wszystko, ukazana wiara Tylera jest przepiękna. To jak podąża jej ścieżkami i pokłada nadzieję w Bogu, mimo, że czuję okropne poczucie winy za to co się stało.

Relacja Poppy i Tylera jest z początku dość specyficzna. Otóż łączy ich wzajemne pożądanie do siebie i chęć zbliżenia. Jednak im dalej w to brnęli, tym większe uczucia i relacja się między nimi tworzyła. Poświęcili się dla siebie nawzajem I przeżyli wiele trudności i przeszkód, co było do przewidzenia. Uczucia którymi Tyler opisywał bohaterkę nie raz chwyciły mnie za serce, bo pomijając żądze jaką ją darzył, jego emocje były dogłębne.

Bardzo czekam na premierę drugiego tomu! Ciekawa jestem jak on się przyjmie i sama z niecierpliwością go wyczekuje bo z tego co wiem - jest na co🙏🏻

𝒃𝒖𝒛𝒊𝒂𝒌𝒊
𝑳𝒊𝒗<𝟑

#bookstagrampl #book #bookshelf #booklover #bookworm #recenzja #recent #romancebooks #smutbooks #romance #sierrasimonebooks #priest #sierrasimone #darkromance #wydawnictwopapieroweserca

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀 ♰

"Priest"

autorstwa:
wydawnictwo:
ocena: ★★★★☆

#współpracareklamowa dziękuję za egzemplarz do recenzji ♥︎

opis ➟ przewiń w prawo

[współpraca reklamowa z @wydawnictwopapieroweserca]

Grzeszna książka. Grzeszna historia. Grzeszna para.
„Priest” to historia opowiadająca o księdzu, który pod wpływem nieznajomej, złamał przysięgę celibatu. Książka jest zdecydowanie skierowana do czytelników pełnoletnich i nie jest dla każdego. Jeśli nie macie hamulców i lubicie zakazane i niemoralne romanse to jest to pozycja, którą zdecydowanie musicie przeczytać! Widziałam pełno tiktoków związanych z tą książką i ludzi mówiących „tak właśnie wygląda upadek literatury”. Nie wiem czego spodziewali się po książce. Nie zapominajcie, że ksiądz to też człowiek. Może nie wygląda to w prawdziwym życiu tak jak w książce, bo jednak mimo wszystko jest to fikcja literacka. Bardzo mi się podobało, że jest to zupełnie inny romans niż wszystkie inne które kiedykolwiek przeczytałam przez fakt kim jest główny bohater. Sama nie jestem osobą wierzącą, ale mam szacunek do każdej religii i w tej książce powiedzmy, że też jest zachowany szacunek do tej religii. To nie jest tylko historia o kopulacji dwójki bohaterów, ale pokazuje też wiele wartościowych rzeczy. Było kilka momentów, w których nie podobało mi się postępowanie bohaterów m.in. Użycie sznura albo oleju oraz ich ponowne spotkanie po wielu miesiącach w kościele. Ale rozumiem nastrój tej książki i że tak to miało być i wyglądać. Przeczytanie tej pozycji było bardzo ciekawym doświadczeniem i bardzo dziękuję wydawnictwu za możliwość zrecenzowania jej w ramach współpracy. Nie mogę się już doczekać drugiego tomu, który swoją premierę będzie miał już 26.06!!

[współpraca reklamowa z @wydawnictwopapieroweserca]

Grzeszna książka. Grzeszna historia. Grzeszna para.

O tej książce zawrzało w Polsce , a przynajmniej na social mediach zajmujących się książkami. I tak szczerze to nie do końca rozumiem tego hejtu. Nie uważam też żeby ta książka była "upadkiem literatury" jak to niektórzy nazywają, bo ile jest takich książek jak ta, np Credence od Penelope Douglas.
Książka od razu daje nam ostrzeżenie o tym jakie są motywy, a są nimi nie tylko seksualność, ale też motyw samobójstwa, a co za tym idzie mamy też żałobę, smutek i żal. To wszystko przeżywa Tayler - który postanowił zostać księdzem.
Taylor poznaje Poppy, gdy ta przychodzi do niego na spowiedź. On słysząc jedynie jej głos można by powiedzieć, że się w niej zakochuje a później dochodzą do tego zbliżenia, mnóstwo zbliżeń. Oboje zdają sobie sprawę, że to co robią jest złe i niemoralne, ale też oboje czują, że są sobie przeznaczeni. Poppy ma dosyć trudna przeszłość o czym opowiada Taylor'owi w jego biurze. Ona po jakimś czasie też słyszy jak trudne dzieciństwo miał Taylor. Nasz ksiądz po jakimś czasie zatraca się w tym raju. Raju, w którym oboje z Poppy są razem, są parą a może nawet i małżeństwem - o czym zaczyna myśleć nasz ksiądz.
Cała ta "drama" w tej książce jest dla mnie bezsensowna, tak jakby ksiądz nie mógł mieć normalnego życia.
Taylor z miłości do Poppy zaczyna myśleć o zakończeniu bycia księdzem, co nie do końca podoba się Poppy.
Uważam, że zakończenie jest trochę śmieszne z jednej strony a z drugiej strony na jakiś sposób urocze i szczerze z czystej ciekawości przeczytam kolejne tomy.

Książka od razu daje nam ostrzeżenie o tym jakie są motywy, a są nimi nie...

💮 RECENZJA 💮

Priest. Zakazany owoc #1

✒️ Sierra Simone
📚 Wydawnictwo Papierowe serca

[ Współpraca reklamowa ]

" - To jesteś ty - mówiłem do niej i pustego kościoła.
- To jesteś ty, ofiarowana mi."

Książka wzbudzająca duże emocje, kontrowersyjna i grzeszna. Iście ogniste wydanie, które pochłania. Przekonajcie się sami.

🫦 Tayler jest księdzem od 3 lat. Pobożnie i z oddaniem oddaje się posłudze w małomiasteczkowej parafii. W jego sercu jest rana, która wiąże się z tragicznie zmarłą siostrą. Gdy do sakramentu pokuty przystępuje zagubiona dziewczyna, jego poukładane życie staje pod znakiem zapytania. A tą "owieczką" jest Poppy, kobieta która porzuciła bogate, ale puste życie aby odnaleźć siebie.
◆ Do czego przyzna się księdzu w tym sakramecie?
◆ Jak grzeszne jest to co ich łączy gwałtownie i jakie skutki przyniesie?
◆ Jak będzie wyglądać ich przyszłość?

🫦 Ksiądz i parafianka, mężczyzna i kobieta.Oboje walczą z demonami i uciekają przed przeszłością. Trawi ich głód, surowe i niezaprzeczalne uczucie. Co wygra, sacrum czy profanum?

🫦 Pióro autorki po raz kolejny dostarcza niebywałych wrażeń. Znam je nie od dziś i wiem, jak gorące są jej historie. Silnie erotyczne i bez jakichkolwiek hamulców. Bezpruderyjne, mocne i dzikie seksualne zbliżenia, od których wrze krew. Jednak to temat kapłaństwa wystawionego na pokuszenie wzbudza tu największe emocje. Poznajemy mężczyznę, który mam wrażenie ksiedzem został z niewłaściwych powódek, ale w pełni się mu oddał i w tym świetnie się spełnia.
Jednak ta kobieta wzbudza w nim uśpione uczucia i walczy z nimi zaciekle. Inaczej myśli ciało, a inaczej głowa, a na końcu odczuwa serce.
🫦 Absolutnie wyjątkowo, to mężczyzna prowadzi całą narrację. Poppy dostejmy jedynie w epilogu, czego trochę żałuję. Jednak jest to jak sam bohater określa, jego spowiedź i to w jego duszy trwa tornado. Wewnętrzna walka z powinnościami, pragnieniami, wyrzuty sumienia. Postawienie na jednej szali miłość do Boga i kobiety. Dodam, że temat religii został tu świetnie nakreślony, nie przytłacza i świetnie ukazuje specyfikę jego oddania Bogu.
🫦Poppy to niezwykle ciekawa osobowość, to kobieta zagubiona jeśli chodzi o drogę swojego życia, ale pewna co do swoich pragnień i potrzeb seksualnych. Fantazji, które pragnie realizować, właśnie z nim. Jest po nieudanym związku, który właśnie do Kościoła ją po raz pierwszy zaprowadził. A tam bezbłędnie odgadują swoje potrzeby. Nie chcą też nawzajem się ranić, co ostatecznie doprowadzi ich do wielkich decyzji, by na koniec zaskoczyć.
🫦Na pewno lektura nie dla każdego. I tu zwrócę uwagę, że jest ona napisana przez autorkę amerykańską, a tam temat ten postrzegany jest zgoła inaczej niż w Polsce. Połączenie tak mocnej erotyki, z tak delikatnym tematem jest dla mnie niezwykle fascynujące. I szczerze nie mogłam się od niej oderwać. Zakazany romans w najgorętszym wydaniu. Już nie mogę doczekać kolejnego z tej serii. Polecam ogromnie ❣️

💮 RECENZJA 💮

Priest. Zakazany owoc #1

✒️ Sierra Simone
📚 Wydawnictwo Papierowe serca

[ Współpraca reklamowa ]

" - To jesteś ty - mówiłem do niej i pustego kościoła.
- To jesteś ty, ofiarowana mi."

🫦 Tayler jest księdzem od 3 lat. Pobożnie i z...

Tyler Bell jest księdzem, zdawałoby się, z powołania. Do podjęcia się służby Bogu skłoniły go bolesne doświadczenia przeszłości. Mężczyzna wypełnia swoje obowiązki wzorowo, absolutnie nic nie jest w stanie ściągnąć go z obranej ścieżki.

Do dnia…

W którym pojawia się ona. Kobieta pragnąca rozgrzeszenia, wysłuchania jej win, które ciążą jej na sercu. Nieziemsko piękna Poppy, która wygląda jak anielica zesłana prosto z niebios, wstrząsa światem Tylera jak Kardashianki swoją sałatką. To właśnie ona porusza struny jego serca, o których zdawał się zapomnieć przez te trzy lata oddanej służby. To ona budzi w nim na nowo uczucia, które trzymał uwięzione głęboko w sobie. To właśnie nią chce się zaopiekować Ojciec Bell, chce ukoić jej nerwy, zadbać o jej wewnętrzny spokój.

Ich spotkanie grozi wybuchem, pożarem uczuć, który strawi wszystko, co stanie mu na drodze. Ktoś ucierpi, ktoś wyjdzie na tym kiepsko, zranienie gwarantowane. Zdaje się, że w przypadku tych bohaterów bezpieczna opcja nie istnieje.

Nie pamiętam, by jakaś książka wywołała takie kontrowersje, taką falę hejtu i oburzenia. A czym można się oburzać? Dla mnie, jako osoby niewierzącej, nie było tu nic niesamowicie gorszącego. Gorsze krzywdy wyrządzane są dzieciom na wielu parafiach i TO NIE JEST OKEJ. W tej książce nikomu krzywda się nie działa. Po tak silnych reakcjach spodziewałam się niewiadomo czego, a zdarzało się, że czytałam bardziej crazy historie i nikt nie robił larum, gdy całkiem niedawno była ich premiera.

Nie mnie oceniać zachowania Tyler’a i Poppy czy wybory autorki w kwestii tej historii. Bohaterowie żyją swoim życiem, a fakt, że ja nie zachowałabym się w ten sposób co oni, nie daje mi przyzwolenia na piętnowanie ich decyzji. Poza tym jesteśmy dorosłymi ludźmi i myślę, że każdy dobrze wie, czym jest fikcja literacka.

Odchodząc od tych wszystkich dramatów, książka jest naprawdę dobra. To naprawdę świetnie napisany erotyk. Sceny zbliżeń są napisane ze smakiem, nie ma ciar żenady, a autorka tak umiejętnie włada słowem, że naprawdę można się wczuć w uczucia bohaterów.

Zarówno Poppy jak i Tyler są osobami boleśnie, dogłębnie zranionymi. Jeśli ktoś uważa, że w tej historii pierwsze skrzypce grają nietypowe miejsca zbliżeń i brzydkie słowa, to obdziera bohaterów z uczuć i człowieczeństwa. Dwie dorosłe osoby odnalazły się w tym świecie, może w niezbyt sprzyjających okolicznościach, ale nikt nie obiecał, że miłość jest łatwa. Miłość często jest bolesna i właśnie taka jest w przypadku głównych bohaterów.

Przez całą powieść towarzyszymy Tylerowi w podróży przez najróżniejsze etapy zmagania się ze swoimi emocjami, próbami zapanowania nad uczuciem, staraniem się, by podjąć decyzję, co zrobić, by nikt nie ucierpiał. I pytanie które pada często - czego chce ode mnie bóg? Wbrew pozorom duchowość odgrywa tutaj naprawdę ogromną rolę i choć Tyler nie przestrzega składanych przysięgi, to jest człowiekiem głęboko wierzącym. Dlatego czuje się jak zwierzę zamknięte w klatce i nieustannie się miota.

Rozterki moralne, ogromna siła uczuć, wpływ przeszłości na teraźniejszość i próby odnalezienia się w zupełnie nowej sytuacji wiodą prym w powieści. Nie s€ks w kościele, nie fakt, że Tyler jest księdzem i złamał zasadę celibatu. Ksiądz to nie święty, to nie anioł z nieba, to osoba z krwi i kości, która posiada całą paletę uczuć, jak każdy z nas, jak ja i Ty.

Mały minus, choć trudno uznać to za minus, a bardziej niedosyt - było mi mało historii Poppy opowiadanej z jej punktu widzenia. Piąty rozdział rozwalił mnie na łopatki. Ta kobieta jest tak głęboko przepełniona nieszczęściem, że serce mi pękło. Przez stygmatyzację społeczną nie mogła być szczęśliwa sama ze sobą, choć nikogo nie krzywdziła swoimi wyborami.

Czy książka„Priest” mi się podobała? Tak, nawet bardzo. Nie jest to płytka historia, do której została sprowadzona w wielu opiniach. Skłania do przemyśleń, wzbudza wiele różnych uczuć, a styl pisania autorki jest wprost bajeczny. Czekam na więcej!

Do dnia…

Książka, która wywołała taką burzę, jakiej chyba nikt się nie spodziewał. Wyzwiska, groźby, wyśmiewanie. Za to, że czytamy o księdzu, który jest człowiekiem, mężczyzną, i uprawia seks? Faktycznie, zasługujemy żeby spalić nas na stosie, bo czytamy trochę kontrowersyjny EROTYK i nam się podoba. Ale może dość o tym, bo myślę, że wszyscy tutaj mamy na tyle w głowie, by odróżnić fikcję od rzeczywistości.

Przejdźmy więc do mojej opinii o tej serio dobrej książce.

Nie jestem osobą wierzącą, więc nie czułam się jakbym czytała coś złego, kontrowersyjnego. Dla mnie to był prześwietny romans z motywem forbidden love i genialnym smutem. „Priest” to w jakichś 80% akty seksualne, ale dokładnie tego oczekiwałam i naprawdę podziwiam autorkę za napisanie tak dobrego erotyka, bo różnie to bywa u mnie przy ocenie tego typu książek. Żeby mi się spodobało, te sceny muszą być serio dobre. Te były.

Dobrze, to teraz bohaterowie. Tyler… Ojcze Bell, zgrzeszyłam. He’s hot, ok? Poważnie, dawno nie poznałam bohatera, który nie denerwowałby mnie tymi tekstami łóżkowymi itp, a w tym przypadku 🫠🫢<— to byłam ja. Ale uwielbiam jego postać nie tylko z tego względu. Przez całą książkę to Tylera słuchamy, z jego perspektywy są praktycznie wszystkie rozdziały, a to jakie piękne słowa znajdujemy w jego myślach jest niesamowite. Mimo moich przekonań religijnych, uważam że w tej pozycji wiara została ukazana w naprawdę szczery, prawdziwy i piękny sposób. Wątpię byśmy kiedykolwiek w życiu spotkali kogoś, kto w ten sposób się wypowiada i myśli o wierze. I tak, Tyler to ksiądz, który grzeszy, ale jest też człowiekiem. Odczuwa pożądanie i wszystko to, co każdy inny facet i naprawdę nie rozumiem, co w tym takiego strasznego i złego. To, że autorka wykreowała taką postać, pełną bólu, piękna, wiary i miłości, powinno być chwalone, a nie linczowane.

Poppy, owieczka. Kobieta, która jest chodzącą pokusą. Kobieta, która znalazła się w takim momencie swojego życia, że mimo braku praktyki katolicyzmu, udała się na spowiedź. I ta jedna spowiedź zmieniła wszystko. Jest odważna, silna i przepełniona pragnieniem, którego ani ona, ani Tyler nie powinni odczuwać. I mimo, że zdają sobie z tego sprawę, w pewnym momencie granica zostaje przekroczona. Poppy po tym fakcie czuje, że nie może dłużej zagrażać Tylerowi. Nie chce zniszczyć mu kariery, ale pokusa jest zbyt wielka. Ją także polubiłam. Było wyraźnie widać, że jest dobrym człowiekiem, który po prostu pragnie drugiej osoby. Pragnęła być kochana, często oddawała się chwilowej namiętności, ale to z Tylerem tak naprawdę poczuła to, czego tak bardzo zawsze chciała.

Relacja tej dwójki dla mnie była wspaniała. Tak jak mówiłam, po prostu motyw forbidden love tylko na sterydach. Obydwoje dawali pełne przyzwolenie na to, co robili. Obydwoje zaczęli darzyć siebie nawzajem uczuciami. Obydwoje wiedzieli, co robią.

Autorka genialnie przedstawiła proces myślenia głównego bohatera. Pokazała winę, strach, smutek, pożądanie i miłość. I chociaż ogromna część ludzi wciąż będzie krytykować książkę, której nawet nie miała w rękach, ja wam ją z całego serca polecam.

To jest tylko książka. Fikcja. Wymyślone postacie.

„Priest” poza genialną rozrywką skłania także do przemyśleń. Przedstawia głęboką wiarę, grzech w innym świetle niż nam znane. Powiedziałabym, że otwiera oczy, jeżeli wciąż macie zamknięte. Pokazuje głęboką przemianę obydwóch bohaterów, a emocje w szczególności Tylera są najprawdziwszymi o jakich czytałam.

Co do książki jako produktu, a nie tylko jej treści; korekta mogłaby być nieco lepsza. Zdarzały się błędy, momentami mogło być lepsze tłumaczenie, ale za to wydana jest bardzo ładnie.

Dla mnie 4/5⭐️. Świetna historia.
[współpraca reklamowa z wydawnictwem Papierowe Serca]

• Po angielsku