Mascarade

Magdalena Szponar Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2024-04-17
2024-04-17

“A może po prostu za bardzo pozwalam tej fabule na… fabułowanie w dowolnym kierunku”.

[ współpraca reklamowa: @wydawnictwoniezwykle ]

Historia jest osadzona w uniwersum Desired Books, więc jeśli podobało Ci się "Milestones", koniecznie sięgnij po "Mascarade".

𝐉𝐞𝐝𝐧𝐚 książka, ale 𝐝𝐰𝐢𝐞 różne historie.

Wersja współczesna skupia się na losach Leah i Keitha, natomiast ta kostiumowa opowiada o Charlotte i Hendersonie. Obie historie są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ autorką wersji kostiumowej jest właśnie Leah. Razem tworzą niesamowite doświadczenie.

Magdalena Szponar tym razem przeszła samą siebie, oferując nam naprawdę obszerną opowieść. Pełną humoru, pikantnych szczegółów i niezapomnianych emocji. Przyznam, że po raz pierwszy miałam styczność z takim dziełem; nigdy wcześniej nie miałam okazji przeczytać książki, która tak zręcznie łączy w sobie dwie tak różne historie.

𝐍𝐚𝐣𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰 skupimy się na wersji współczesnej.

Leah – pisarka i malarka, młoda kobieta pełna pasji, trochę szalona i zdecydowanie nietypowa.

Keith – model, ale również upadły arystokrat i mężczyzna o bardzo wątpliwej reputacji.

Leaha Hayden, to postać niezwykle fascynująca. Jej niezależność, inteligencja i dystans do życia sprawiają, że natychmiast wzbudza sympatię. Jednak gdy na jej drodze pojawia się Keith Woodville, mężczyzna o niezwykłym uroku i determinacji, wszystko się zmienia. Ich burzliwe relacje, pełne spięć, zalotów i napięcia, prowadzą do serii wydarzeń, które trzymają w napięciu do ostatniej strony. Kobieta tak łatwo nie poddaje się jego urokowi, co tylko podsyca atmosferę.

Jednak prawdziwa magia tkwi w relacji głównych bohaterów. Autorka kreuje ich w sposób, który sprawia, że naprawdę trudno się od nich oderwać. Dynamika pomiędzy Leah, a Keithem jest niezwykle porywająca, a każdy ich gest czy słowo wywołuje emocje, które ciężko powstrzymać.

𝐍𝐚𝐭𝐨𝐦𝐢𝐚𝐬𝐭 w wersji kostiumowej przenosimy się w magiczny świat XIX-wiecznej Anglii, gdzie skandale, bale i otwarcie sezonu to tylko wierzchołek góry lodowej. To jakbyśmy odwiedzili świat Bridgertonów, ale z odrobiną bardziej szalonych wydarzeń.

Charlotte – debiutantka, diament sezonu, pyskata i niepokorna.

Henderson – przyszły książę, markiz, arystokrata lubujący się w skandalach.

W świecie pełnym pozorów i ukrytych intencji poznajemy Charlotte, która pomimo swojego pozornie grzecznego wyglądu skrywa w sobie ogromną siłę charakteru. Jej postać nieustannie zaskakuje, prowadząc przez wir intryg i romansów. Obok niej stoi Henderson, mężczyzna pełen tajemnic, który mimo swoich wad i błędów zdobywa serca swoim niepowtarzalnym urokiem.

Romans Cherry i Hendersona jest burzliwy i pełen napięcia, podobnie jak ten opisany w wersji współczesnej. Ich wzajemna przyciągająca siła oraz nieustanne zmagania sprawiają, że oderwanie od lektury jest niemożliwe i wzbudza pragnienie poznania dalszego rozwoju ich relacji.

Magdalena Szponar mistrzowsko ukazuje świat XIX-wiecznej arystokracji, wprowadzając nas w malownicze scenerie i bogate kulturowo wydarzenia. Jej wnikliwe opisy oraz wiarygodnie przedstawione postacie ożywiają historię, sprawiając, że stajemy się uczestnikami niezwykłych wydarzeń.

Nie można zapomnieć o atmosferze, którą autorka buduje w obu historiach. Szczegółowe opisy scenerii, wnikliwe portrety psychologiczne bohaterów oraz wciągająca fabuła sprawiają, że wielokrotnie miałam wrażenie, że przeniosłam się do ich świata, stając się nieodłączną częścią ich życia i przygód. Dodatkowo doskonale wykreowane postacie drugoplanowe sprawiają, że świat przedstawiony w książce staje się jeszcze bardziej rzeczywisty.

“Mascarade” to opowieść pełna emocji, niespodzianek i miłości, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do samego końca. To lektura, która zachwyci każdego miłośnika literatury kostiumowej i romansów, dodając do nich nutkę szaleństwa.

[ współpraca reklamowa: @wydawnictwoniezwykle ]

𝐉𝐞𝐝𝐧𝐚 książka, ale 𝐝𝐰𝐢𝐞 różne historie.

Wersja współczesna skupia się na losach Leah i Keitha, natomiast ta...

Książka pod tytułem „Mascarade”,, ma dwie odsłony współczesną oraz kostiumową. Bohaterami części współczesnej jest Leah, która jest pisarką i malarką oraz Keith, który jest modelem i właścicielem klubu. Młoda artystka nie wierzy w miłość ale spotkanie zbuntowanym lordem sprawia, że zmienia swoje podejście do życia. Natomiast bohaterami części kostiumowej jest Charlotte, która debiutuje na salonach i ma wybuchowy temperament oraz Henderson, który znany jest na salonach z zdolności do interesów oraz buntowniczego podejścia do życia. Drogi młodej hrabiny oraz niepokornego markiza połącza się za sprawą pewnego zakładu. Książka autorstwa Magdaleny Szponar jest pełna poczucia humoru dzięki temu autorka połączyła dwa światy w lekki i przyjemny dla czytelnika sposób.

4,6⭐️/5⭐️

( współpraca z Wydawnictwem Niezwykłym )

,,Mascarade” to niezwykła i pełna humoru książka w książce. Zawiera dwie wspaniałe historie: współczesną, która opowiada o Leah i Keithcie oraz kostiumową, która przedstawia losy Hendersona i Cherry. Oba opowiadania są ze sobą w pewien sposób połączone, gdyż bohaterka współczesnej wersji ( Leah) jest autorką historii kostiumowej. Dzięki temu czytanie możemy zacząć od jakiejkolwiek części.

Wersja współczesna:
Leah - kobieta pełna emocji oraz pasji, pisarka i malarka
Keith - upadły arystokrata, model i mężczyzna o złej reputacji
To słodki i uroczy romans, w którym nie brakuje poczucia humoru, zagadek oraz zwrotów akcji. Leah jest naprawdę bardzo rozbudowaną postacią, która przeżyła już wiele w swoim życiu. Natomiast Keith to jest po prostu ideał, który skradł moje serce już od samego początku. Już dawno nie spotkałam się z tak romantycznym bohaterem. On czytał książkę Leah, zabrał ją do Anglii, aby mogła jeszcze lepiej napisać swoją powieść oraz pisał do niej listy. Do tego kupił jej wszystkie obrazy. No po prostu ideał.

Mimo tego, że wersja współczesna bardzo mi się spodobała, to jednak wersja kostiumowa skradła moje serce. Bale, plotki, skandale i XIX wieczna Anglia. Wszystkie te elementy stworzyły wspaniały klimat, który po prostu mnie zachwycił.
Cherry to dama z charakterkiem, która nie boi się ubrudzić. Potrafi się bić oraz posługiwać bronią. A Henderson to arogancki i gburowaty arystokrata z również mocnym charakterem. Ich duet to jest po prostu coś wspaniałego. A Will ( czyli przyjaciel naszej pary ) wprowadził do całej historii mnóstwo humoru.

Koniecznie czytajcie tę książkę, ponieważ ma wspaniały klimat i mnóstwo świetnego poczucia humoru. Na prawdę dawno tak dobrze się nie bawiłam podczas czytania.

Ig/tik tok: artystycznie_o_ksiazkach

4,6⭐️/5⭐️

( współpraca z Wydawnictwem Niezwykłym )

"Od­no­szę wra­że­nie, że nasze serca są po­ra­nio­ne w po­dob­ny spo­sób, choć wy­da­wa­ło­by się, że lu­dzie tacy jak my nie mają żad­nych pro­ble­mów. Po­zo­ry. Ota­cza­li­śmy się wła­śnie nimi, żyjąc w ilu­zo­rycz­nej bańce i każ­de­go dnia sta­ra­jąc się udo­wad­niać samym sobie naszą war­tość. To dość przy­kre, jak bar­dzo mogą nas znisz­czyć lu­dzie, któ­rzy po­win­ni ko­chać nas naj­moc­niej".

▪️Tytuł: Mascarade
▪️Autor: Magdalena Szponar @szponarmagda
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 17.04.2024 r.
▪️▪️▪️
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

"Mascarade" czyli najnowsza powieść spod pióra Magdaleny Szponar, która totalnie zaskoczyła nas świetnym pomysłem na książkę jakiej jeszcze nie było 🩷

Co o tej powieści możemy powiedzieć Wam na pewno? Ano chociażby to, że jak już wspomniałyśmy jest ona bardzo nietypowa i z taką książką jeszcze nigdy do tej pory się nie spotkałyśmy choć przeczytałyśmy ich wiele. Podzielona jest na trzy części: Mascarade Współczesne, Po drugiej stronie lustra oraz Mascarade Kostiumowe. Nie zdradzimy nic na temat samej fabuły aby nie psuć Wam zabawy z czytania jednakże musicie wiedzieć, że choć z pozoru są totalnie różne to jest coś co je silnie łączy ale o co dokładnie chodzi to już musicie odkryć sami 😎

W książce znajdziecie humor, sekrety, miłość , namiętność, intrygi a także rywalizacje, które śledzić będziecie z zapartym tchem 😁 Mascarade Współczesne jest naszym zdaniem bardziej w typie slow burn natomiast w Mascarade Kostiumowym znajdziecie więcej akcji i bardziej charakternych bohaterów. Oboje są zadziorni, zawzięci i zdecydowanie gdyby ktoś zorganizował konkurs na czarną owcę w rodzinie każde z nich zajęłoby pierwsze miejsce ze 100% liczbą oddanych na nich głosów 🤣 bohaterowie Mascarade Współczesnego zaś są raczej ich przeciwieństwami. W naszym odczuciu są bardziej poukładani i spokojni ale kiedy trzeba też potrafią tupnąć nogą i... komuś przywalić 😎

"Praw­da jed­nak za­wsze wy­cho­dzi na świa­tło dzien­ne, a kłam­stwa mają wy­jąt­ko­wo krót­kie nogi. Je­stem pewna, że prę­dzej czy póź­niej po­znam praw­dę. Nie wiem jed­nak, czy owa praw­da mi się spodo­ba".

Książka ta zdecydowanie będzie ciekawym doświadczeniem dla każdego czytelnika, który choć trochę lubi romanse, których fabuły określić możemy jako rzadko spotykane. Bale maskowe, klimat arystokracji, epoki georgiańskiej oraz znakomicie dobrane do sytuacji słownictwo pozwalają zatracić się w powieści i w pełni poczuć klimat dziejącej się akcji. Książkę zdecydowanie polecamy a zwłaszcza część kostiumową, którą uważamy za genialną i w której po prostu przepadłyśmy 😍

@szponarmagda @wydawnictwoniezwykle dziękujemy za możliwość objęcia książki patronatem oraz współpracę 🖤❤️😊

" - Spo­koj­nie, Li­lij­ko – śmie­je się Re­gl­li­ve. – Przy­zwy­cza­iłem się już, że nasz Ke­ithy jest rów­nie przy­jem­ny co epi­de­mia cho­le­ry. Pie­kiel­ne stan­dar­dy, ko­cha­nie, nic nie po­ra­dzisz".

Książa dostępna jest na stronie:

Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę twórczości Magdaleny Szponar i się nie zawiodłam. Bardzo spodobało mi się pióro autorki, bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Historia porwała mnie już od samego początku i czytało się ją ekspresowo. Dostarczyła mi sporą dawkę humoru i piękny wątek miłosny pomiędzy dwójką bohaterów. Pierwsza historia zdecydowanie przypadła mi bardziej do gustu, niż ta druga. Jeśli szukacie książki, przy której będziecie się dobrze bawić – Polecam!

🎭"𝑴𝒂𝒔𝒄𝒂𝒓𝒂𝒅𝒆" 𝑴𝒂𝒈𝒅𝒂𝒍𝒆𝒏𝒂 𝑺𝒛𝒑𝒐𝒏𝒂𝒓

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
Pierwszy raz spotykam się z książką, w której po jednej stronie mamy romans współczesny, a z drugiej romans kostiumowy i już samo to zachęciło mnie do przeczytania. Trochę się bałam, że romans kostiumowy może mi się nie spodobać, ale cała fabuła została tak świetnie poprowadzona, że ja nie mogłam się od tego oderwać. Ten klimat, bohaterowie i cała akcja była po prostu genialna! Jeśli chodzi o romans współczesny -uwielbiam go i zdecydowanie Keith skradł moje serce, jest tak świetną postacią, że nie da się go nie lubić. Muszę wspomnieć również o tym, że główna bohaterka tego romansu jest autorką "Mascarade" ale tej wersji kostiumowej, co było mega ciekawe, gdyż mogliśmy zaobserwować, jak tworzy ona fabułę do książki. Uważam, że pomysł na książkę był świetny, a potencjał został w pełni wykorzystany. Ja świetnie się bawiłam podczas czytania i miło spędziłam czas z bohaterami. Jeśli szukacie książki, która dostarczy wam masy wrażeń i wciągnie od pierwszej strony, nie pozwalając się oderwać, ta książka będzie idelana!

🎭"𝑴𝒂𝒔𝒄𝒂𝒓𝒂𝒅𝒆" 𝑴𝒂𝒈𝒅𝒂𝒍𝒆𝒏𝒂 𝑺𝒛𝒑𝒐𝒏𝒂𝒓

[współpraca reklamowa]

Recenzja:

„– Co ty robisz?
– Kruszę – mówi, kładąc dłonie na moich barkach, które zaczyna miarowo ugniatać – każdą – sunie kciukiem po podstawie szyi – cegiełkę – pochyla się i muska delikatnie mój kark ustami – po kolei”.

Takiej historii potrzebowałam! Dla takiej historii uwalniam swoje emocje i topię swoje kruche serduszko. Jakie to było piękne! „Mascarade” można czytać na tysiąc różnych sposobów, a ja właśnie na tyle przeżyłam tę opowieść. Co więcej, mam wrażenie, że jakkolwiek bym ją nie przeczytała przeżywałabym za każdym razem coś innego! Dosłownie te rozdziały i dwie ZUPEŁNIE RÓŻNE historie sprawiły, że odczuwałam je na szalenie innych poziomach.

Romans współczesny? Romans kostiumowy? Na co tu się skusić? Teraz nawet nie trzeba wybierać, bo ten tytuł ma w sobie to wszystko. I żeby nie było! W środku historii na prowadzenie wysuwają się dwie przebojowe i pyskate bohaterki, które kocham całym sercem.

WSPÓŁCZEŚNIE – Leah, która pisze historię Charlotte. To piękne jak obie te historie się dopełniają!

Magdalena Szponar stworzyła pełną intryg i tajemnic powieść, która od samego początku skradła moje serce. Przepychanki i słowne potyczki nadawały tak wspaniałych humor, że czuło się lekkość i nutę sarkazmu w każdym z dialogów. Kocham to, w jaki sposób rozwijało się uczucie między bohaterami – spokojnie, lecz w olbrzymim chaosie, gdzie każda ścieżka prowadziła ich do czegoś nadzwyczajnego!

„Mascarade” to powieść, która niejednokrotnie zaskakuje i przede wszystkim… czaruje! To historia, którą czyta się z uśmiechem na twarzy i chce pamiętać jeszcze długo po przeczytaniu. Polecam, jako moją #polecajkaodzaczytanej ♥ A na koniec? Poczujcie to szaleństwo! LOVE.

„– Nie wiem, co począć. To, co nas połączyło, to szaleństwo.
– Owszem – przytaknął. – Ale czy nie piękne szaleństwo?”

[REKLAMA WYDAWNICTWO NIEZWYKŁE]

„– Co ty robisz?

🎨📝Mascarade 📝🎨

Wzięcie pod patronackie skrzydła kolejnej powieści Madzi Szponar to następne bookmediowe spełnione marzenie. Kocham to jak Magda pisze ale Mascarade wyszło jej wprost fenomenalnie.

Mascarade to książka w książce, więc na prawie 700 stronach zawartych mamy aż dwie historie miłosne. Romans współczesny i romans XIX wieczny osadzony w Anglii. Ja zaczęłam czytanie od tej współczesnej części, ponieważ nasza główna bohaterka Leah jest pisarką (jeśli czytaliście Milestones to na pewną kojarzycie ją jako przyjaciółkę Very mającej debiutować w jej nowym wydawnictwie - Desired Books). Leah pisze książkę, która jest naszym drugim romansem - tym kostiumowym, dlatego ten sposób czytania dla mnie był atrakcyjniejszy! Gdy Leah poznaje pewnego mężczyzne, Keitha, jej życie drastycznie się zmienia. Keith to były arystokrata, łamacz serc, model i ten typ o złej reputacji, którego towarzystwa powinno się wystrzegać. Ale jak to bywa w miłości, to co niebezpieczne i nieznane, smakuje najlepiej!

Mascarade jest świetne! Humoru jak zawsze u Madzi nie brakuje (tutaj dzięki postaci Tony’ego i Willa). Mascarade wzrusza i wciąga. Jeśli kochacie niebanalne historie i dobrze skrojonych bohaterów, którzy nie są szablonowi, to sięgnijcie po tę książkę! Romans, age gap, grumpy x sunshine, slow burn, hate-love i pióro Magdy Szponar. Czego chcieć więcej? A i jest to pozycja 18+ (on robi jej dokładnie to, o czym ona pisze w swojej książce 🛐)….

♾️/5⭐️

🎨📝Mascarade 📝🎨

Jest to dość unikatowa książka, mamy tutaj dwie historie zamknięte w jednym egzemplarzu. Z jednej strony historia autorki i malarki oraz arystokraty z wątpliwą reputacja, z drugiej historia książki napisanej przez autorkę ze "wcześniejszej książki". Ta druga "cześć" opowiada o życiu Panienki okrzykniętej diamentem sezonu oraz Księcia, któremu zależało tylko na wygraniu zakładu, polegającego na uwiedzeniu Panienki.

Dwie historie są do siebie bardzo podobne, to wynika z inspiracji autorki własnym życiem i ludźmi których poznała, więc w romansie kostiumowym mamy odzwierciedlenie niektórych postaci. Całe działo jest przesiąknięte humorem, przez co przyswojenie go jest łatwe, choć jego grubość na to nie wskazuje.

W tej ponad 700 stronnicowej cegiełce znajdziecie cudowne wątki romatyczne. W romansie współczesnym jest to relacja bardzo słodka i urocza. A Keith jest mężem na medal. Za to w drugim romansie - kostiumowym jest relacja, w której występuje komizm słowny między bohaterami, wynikający z dwóch silnych charakterów, ale to również posiada swój urok.

Już po pierwszej historii wiedziałam, że będzie to jedna z moich ulubionych książek. Czytając te dzieło bawiłam się świetnie, nie zabrakło mi wzruszenia, zdenerwowania, ani innych emocji, dlatego zżycie się z książką było naprawdę łatwe.

Czytać ją możecie od części kostiumowej, romansu współczesnego lub mieszkając rozdziały na przemian. To juz wasza decyzja. Ja zaczęłam od romansu współczesnego, ale dajecie znać jak podobają się wam sposoby czytania wybrane przez was.

Mascarade to niezwykła historia, która pochłonęła całą moją duszę. Jest to również bardzo niezwykła powieść, ponieważ jest to dosłownie książka w książce, natomiast w tej recenzji chciałabym skupić się na książce współczesnej.

Już od pierwszych stron byłam bardzo zaciekawiona i im dalej tym bardziej nie mogłam się oderwać. Nieraz akcja zaskoczyła mnie pewnymi zwrotami akcji i w jakim kierunku to wszystko szło. Dodatkowo nie obyłoby się bez pewnej zagadki, która dodała tej historii smaku. I chociaż zazwyczaj w książkach potrafię przewidzieć jak taka zagadka się rozwiąże, tak tutaj miałam z tym ogromny problem i finalnie po prostu nie mogłam uwierzyć, że zarazem to było tak oczywiste i proste, a z drugiej strony bardzo zaskakujące.

„Mascarade” jest w zasadzie jednotomówką, ale dzieje się w tym samym uniwersum, książki którą już możecie znać, a mianowicie „Milestones”. Dodam tylko, że jeżeli właśnie lubicie tę książkę, to w Masce z pewnością się zakochacie. Ale ja teraz nie o tym, ponieważ chciałam wspomnieć o bohaterach. Leah jest malarką oraz pisarką. Jest to bohaterka pełna pasji oraz emocji. Niejednokrotnie jednak możemy się przekonać, że za maską szczęścia Leah skrywa również mnóstwo bólu, czy to związanego ze swoją rodzinną, czy z innymi problemami. Jest to naprawdę rozbudowana postać i tak naprawdę odkrywamy ją, aż do ostatnich stron. Łatwo jest się w niej również zauroczyć, bo pomimo że Leah to dość urocza osoba, to potrafi być również bardzo charakterna.
Nie można również zapomnień o Keithcie, który skradł całe moje serce. Z początku dowiadujemy się, że Keith to zwykły bawidamek i kobieciarz. Nazwany jest również upadłym arystokratą, co w późniejszej części książki się wyjaśnia. I chociaż początkowo byłam co do niego dosyć sceptyczna, tak później zakochałam się w nim bezpowrotnie. Keith to chyba jeden z najbardziej uroczych i romantycznych mężczyzn z jakimi miałam okazję spotkać się w ostatnio przeczytanych książkach. Czyta jej książki, odgrywa z nią scenę występujące w nich, pisze do niej listy miłosne, w których opisuje gdzie będzie na nią czekać, pomimo że ona nigdy nie zjawia się na tych spotkaniach, kupuje jej wszystkie obrazy, wysyła mnóstwo kwiatów oraz specjalnie zabiera ją do Londynu, aby mogła zrobić research do swojej powieści. Co mogę powiedzieć, naprawdę jestem w nim zakochana.

Oczywiście jak wcześniej wspominałam Leah jest pisarką, oraz napomniałam również, że w Mascarade dostajemy książkę w książce. No i właśnie o co w tym chodzi? Już tłumaczę. Jeżeli ktoś czytał Milestones, to wie że Leah ma wydać swoją książkę w wydawnictwie Desired Books, które prowadzi jej najlepsza przyjaciółka Vera. I jako że Maska to książka o Leah, to towarzyszymy jej w procesie tworzenia powieści, która uwaga, również nazywa się "Mascarade". I właśnie to jest ta druga książka, którą dostajemy w powieści Magdy Szponar. Jak dla mnie jest to niesamowite, ponieważ możemy poznać historię samej Leah, jak i historię, którą ona stworzyła.

Napięcie, pożądanie, niespodziewane zwroty akcji, pasja oraz niepewność- te wszystkie słowa według mnie idealnie opisują Mascarade. Naprawdę nie potrafię wyrazić słowami jak bardzo uwielbiam tę historię i jak głęboko w moim umyśle się zakorzeniła.

Chciałabym również ogromnie podziękować Magdzie za kolejną szansę objęcia patronatem jej książki. Jestem Ci naprawdę wdzięczna i cieszę się, że mogłam Ci towarzyszyć podczas tej cudownej przygody. Jestem naprawdę wdzięczna.

Mam nadzieję, że nieco Was zaciekawiłam tą recenzją i że sięgnięcie po Mascarade. Jeżeli jednak jeszcze nie jesteście przekonani, to w niedługim czasie na moim profilu pojawi się kolejna recenzja, ale tym razem kostiumowej części tej powieści. Uznałam, że skoro w powieści są dwie książki, to powinny pojawić się również dwie recenzje, więc wyczekujcie.

"Mascarade" Wersja kostiumowa

W tej recenzji chciałabym się skupić na kostiumowej części Mascarade, ponieważ recenzja części współczesnej już widnieje na moim profilu, więc jeżeli jesteście jej ciekawi to serdecznie Was zapraszam.

Przechodząc do książki, kostiumowa wersja Mascarade, to przecudowna powieść w klimacie Bridgertonów.
Klimat XIX wiecznej Anglii nadaje mnóstwo uroku tej książce i sprawia nie sposób się od niej oderwać. Te wszystkie skandale, bale, otwarcie sezonu, to było coś wprost niesamowitego.

Cała historia zaczyna się od pewnej "schadzki" w ogrodach, która jak wiadomo jest ogromnie nie na miejscu w tamtych czasach. Później wszystko zaczyna się rozkręcać i skandal goni kolejny coraz to nowszy skandal.

Główną bohaterką tej powieści jest Cherry, a konkretniej Charlotte, która pomimo że wyglada bardzo niepozornie, jest bardzo rezolutna i często lubi pokazać pazurki. Naprawdę jestem w niej zakochana. Nie spodziewałam się, że zamiast grzecznej i przykładnej arystokratki dostaniemy taką pełną charakteru perełkę.
Oczywiście jest jeszcze nasz Henderson, który jest trochę gburowaty oraz żyje w cieniu swojego nieżyjącego brata. Henderson jest uznawany przede wszystkim za upadłego arystokratę, tylko przez to że nie żyje takim życiem, jakiego by od niego oczekiwano. I pomimo że nie jest on idealny i tak posiada całe moje serce.

Historia Cherry i Hendersona jest równie niesamowita co historia Leah i Keitha. Tutaj również dostajemy mnóstwo pasji oraz pożądania. Gdybym miała wybrać którą parę wolę, miałabym naprawdę trudne zadanie, bo wszyscy są przecudowni.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do przeczytania tej książki i że jeśli zdecydujecie się po nią sięgnąć, to że spodoba się Wam. Ale tak jak mówiłam wcześniej jeśli jesteście fanami Bridgertonów, myślę że zakochacie się w tej historii.

• Do kupienia
  • Nie posiadam