Wszystkie twoje winy

Okładka książki Wszystkie twoje winy Maja Kołodziejczyk
Okładka książki Wszystkie twoje winy
Maja Kołodziejczyk Wydawnictwo: Ale! Cykl: Wszystkie twoje ślady (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie twoje ślady (tom 2)
Ale!
2024-04-24
2024-04-24

Kontynuacja losów bohaterów „Wszystkie twoje ślady” – jeszcze lepsza niż poprzednia część. Gdy okazało się kto jest kim, Tina chce życie swojego brata i wyrusza w podróż jego śladami a w tym samym czasie mamy dalszą część historii Adama. Bardziej poznajemy Tinę ponieważ w poprzedniej części było jej mało. Po istnym rollercoasterze emocji w pierwszym tomie, miło było wrócić do tej historii i dowiedzieć się jak dalej potoczyły się losy bohaterów i lepiej zrozumieć perspektywę postaci. Mamy tutaj do czynienia z dwoma historiami dziejącymi się w tym samym czasie jednak autorka bardzo dobrze to rozdzieliła i zaznaczyła więc uniknęliśmy zamieszania. Maja Kołodziejczyk to naprawdę dobra pisarka która dała nam wspaniałą historię w której każdy znajdzie coś dla siebie. Genialnie opisany klimat, czytając tę książkę czułam się jakbym przeniosła się do lat 80 a mimo wszystko nie było za dużo opisów i było bardzo klimatycznie. Pokochałam tę serię i na pewno chętnie będę do niej wracać bo ma specjalne miejsce w moim sercu. Uwielbiam relację Adama i Vincenta, była taka… zdrowa i również zawładnęli moim sercem.

Powracamy do naszych bohaterów z „Wszystkich Twoich śladów”, kiedy to Adam pragnął odnaleźć swoją siostrę Eve…

Kiedy Tina odkrywa prawdę, konieczne chce dowiedzieć się więcej na temat swojego zaginionego brata. Podczas odkrywania prawdy Tinie towarzyszy Gabriel. Między tym dwojgiem zaczyna się rodzić nieoczekiwane, delikatne uczucie, jednak cały czas na pierwszym miejscu, jest chęć poznania jak najwięcej szczegółów z życia brata Tiny.
W czasie, kiedy Tina chce poznać prawdę, Adam razem z przyjaciółmi wyjeżdżają na wakacje.
Adam z Vincentem próbują wykorzystać każdą sekundę, aby wspólnie, we dwoje spędzić trochę czasu, jednak w gronie przyjaciół nie jest to takie łatwe.
Podczas tych wakacji, Adam rozpoczął pisanie swojej książki, w której stara się dyskretnie przelać swoje uczucia na papier. Pewnego dnia rękopis wraz z ważnymi dokumentami i dowodami przepada bez śladu…
Czy prawda wyjdzie na jaw?

Z reguły to pierwsza część jest lepsza niż każda kolejna, jednak nie w tym przypadku. Dla mnie „Wszystkie Twoje winy” są zdecydowanie ciekawszą częścią aniżeli „Wszystkie Twoje ślady”. Pochłonęła mnie od pierwszych stron i byłam bardzo ciekawa jak rozwiną się przygody naszych bohaterów oraz jaki będzie finał tej pokręconej historii.
Tak, pokręconej.
Maja Kołodziejczyk zabrała mnie na emocjonalny rollercoaster, a którym było tyle zwrotów akcji, że czasami aż się łapałam za głowę. Gratuluję Autorce tak wspaniałej wyobraźni!
Postacie, czas i miejsce w tej historii jest fantastycznie wykreowane. Jesteśmy w Ameryce,
w latach 80 i mamy do czynienia z fajnymi ludźmi, który potrafią się bawić, ale ich życie nie opiera się na wiecznych imprezach jak to często w książkach można zauważyć.
Jeśli lubisz niebanalne historie, ta książka jest dla Ciebie.
Polecam jednak zacząć od pierwszej części.

Dziękuję Wydawnictwu Ale! Za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzję.

Prawda wyszła na jaw, a wstrząśnięta Tina postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o swoim zaginionym bracie. Gabriel postanawia pomóc dziewczynie, więc oboje okłamują swoich rodziców, gdzie tak naprawdę się wybierają, tym samym udają się w okolice Ohio. Dokładnie tam, gdzie mieszkał Adam. Chłopaka jednak nie ma w rodzinnym domu, ponieważ spędza czas na wakacjach z przyjaciółmi. Śmiechy, zabawa i ostrożność to jest to, co towarzyszy Adamowi. Vincent natomiast odczuwa zazdrość, ponieważ nowo przybyły chłopak – Colin, niebezpiecznie blisko zbliża się do jego partnera.

Wszystkie skrywane tajemnice wyjdą na światło dzienne, zaburzając rytm i jednocześnie otwierając oczy i serca.

“Wszystkie twoje winy” to kontynuacja książki “Wszystkie twoje ślady”. Adam to postać, która jest spokojna, ułożona i raczej nie wychyla się do problemów. Jednak w tym tomie widzimy, jak bardzo zmienił się pod wpływem Vincenta. Oczywiście nadal jest wspierający, czuły i troskliwy. Jednak obecność chłopaka sprawiła, że Adam stał się pewniejszy siebie i z bardziej otwarcie wyraża swoje zdanie. Otwiera się na świat i nowe możliwości. Cały czas był sobą jednak przy Vincencie pielęgnował kilka cech i je rozwijał. Vincent natomiast doświadczał nowych uczuć. Nadal się siebie uczył i to również dzięki Adamowi.

Szczerze powiem, że ta część zdecydowanie bardziej mi się podobała niż poprzednia. Przez książkę wręcz płynęłam i nie mogłam się od niej oderwać. Nawet nie wiem, w którym momencie ją skończyłam. Podobały mi się perspektywy, które dostajemy; Adama i Vincenta oraz Gabriela i Tiny.

W książce nie zabrakło zwrotów akcji i dreszczyku emocji. Relacja Adama i Vincenta bardzo mnie urzekła i chyba podobała mi się bardziej niż w tomie pierwszym. Fajnie było poznać Gabriela i Tinę oraz spędzić z nimi czas, kiedy szukali informacji o Adamie, jednocześnie zbliżając się do siebie i uzyskując wzajemne wsparcie.

Również miło się czytało o rozwijającym swoje skrzydła Adamie, który wreszcie odnalazł szczęście, na które zasługiwał.

Podsumowując – zachęcam was do zapoznania się z tą dylogią, bo uważam, że w fajny sposób spędzicie sobie z nią czas!

Ocena – 5/5 ⭐

Kontynuacja losów bohaterów „Wszystkie twoje ślady”!

Tina po odkryciu, że Adam jest jej bratem, z którym ją rozdzielono w sierocińcu. Postanawia ruszyć śladem chłopaka, zanim rozpocznie się semestr na uczelni. Chcę go lepiej poznać i zobaczyć czy może jemu się poszczęściło, co do rodziny zastępczej.

W trakcie tej podróży między Tina a Gabrielem, który postanawia pomóc dziewczynie w uzyskaniu informacji. Pojawiają się uczucie, które nie jest częścią ich nietypowego układu.

Pierwszy tom to był istny kosmos emocji. Nigdy dotąd nie czytałam książki, gdzie akcja miałaby miejsce w latach osiemdziesiątych. Oglądałam kilka filmów, ale to nie to samo!

W drugim tomie o wiele lepiej poznany Tinę i Gabriela, którzy w pierwszym tomie się nam przewijali, ale stali pod znakiem zapytania. Dopiero pod koniec, Wszystkie twoje ślady”, Maja Kołodziejczyk zrzuciła na czytelników bombę, która zmiotła nas z planszy. I z ogromną niecierpliwością czekałam na drugi tom, żeby lepiej zrozumieć sytuację, w której znaleźli się bohaterowie.

Autorka w fantastyczny sposób poprowadziła „Wszystkie twoje winy”, ponieważ części dotyczące “Adama i Vincenta” czy też “Gabriela i Tiny” zostały odpowiednie zaznaczone. Dzięki, temu uniknęliśmy chaosu i można było mentalnie się nastawić, na to z kim spędzimy następne strony.

Opisy miejsc są zwięzłe, treściwe i bardzo klimatyczne, oddają ducha lat osiemdziesiąt. Bohaterowie są bardzo różnorodni i nietuzinkowy. Widać też zachodzące w nim zmiany, które pojawią się stopniowo od przeczytania częściej pierwszy.

W tej serii naprawdę dużo się dzieję i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy tu wspaniale rozpisany romans hetero oraz queer. Nie brakuję też tajemnic do rozwiązania i mrożących krew w żyłach sytuacji. Chociażby to co spotkało Tinę, nie chce wyjść mi z głowy.

Jest to seria, do której będę chętnie wracać. Bo całym serduchem pokochałam bohaterów.

Współpraca Wydawnictwo Ale!

Kontynuacja losów bohaterów „Wszystkie twoje ślady”!

W trakcie tej podróży między Tina a Gabrielem, który postanawia pomóc...

Drugi tom kontynuuje losy bohaterów, oferując jeszcze więcej napięcia i zwrotów akcji. Choć 1 tom podobał mi się bardziej to naprawdę bardzo ciekawe było dla mnie śledzenie losów Tiny i Gabriela i myśle, że to jak po woli odkrywali przed sobą ich prawdziwe oblicza oraz obdarzali się wzajemnym zaufaniem było najlepszą częścią tego tomu.

Obie powieści poruszają ważne tematy, takie jak akceptacja siebie i innych, miłość w różnych aspektach oraz konieczność ukrywania własnej tożsamości. Styl autorki jest lekki i przyjemny w odbiorze, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Motyw found family oraz rozwijający się wątek romantyczny dodają smaku i emocji do historii. Pomimo pewnych drobnych minusów, takich jak brak opisów bohaterów czy nieco słabsze wyczucie lat 80, ta dylogia jest niezwykle wciągająca oraz jestem pewny, że jeszcze nie raz będę do niej wracać myślami.
(Współpraca z wydawnictwem Ale!)

Obie powieści poruszają ważne tematy,...

𝕎𝕤𝕫𝕪𝕤𝕥𝕜𝕚𝕖 𝕥𝕨𝕠𝕛𝕖 𝕨𝕚𝕟𝕪
★★★★★★★☆☆☆

[współpraca reklamowa @wydawnictwoale]

Tropes
✦ strangers to friends to lovers
✦ dwie pary (queer romans, hetero romans)
✦ lata 80
✦ rodzinne tajemnice
✦ found family
✦ studia

[recenzja]

Adam i Vincent - Shep i Vinnie
Rozwój ich relacji z każdym dniem nabiera tępa, a w momencie gdy na horyzoncie pojawia się czerwona żaróweczka przy osobie Collina, Vinnie staje się zaborczy i wyjątkowo zazdrosny (co jest mega urocze). Choć uczucia, które żywią wobec siebie Adam i Vincent są pewne i nikt nie był by wstanie za kłócić tego obrazka, wypowiedzenie ich szczerze i prosto w oczy, sprawia, że ta relacja obiera dużo bardziej intymną ścieżkę. Ten duet jest w stanie zajść daleko i przenosić najcięższe góry, tylko jak zareagują na to inni, kiedy dowiedzą się o ich bliskiej relacji?

Tina (Eve) i Gabriel - Bonnie i Clyde
Koleżeńska relacja z pierwszego roku i układ, który zawarli odrobinę ich do siebie zbliżył, ale nie byli oni świadomi, że osobę, którą mieli zawsze przed oczami będą wkrótce nazywać swoją drugą połówką.
Niezapomniana wyprawa w celu uzyskania odpowiedzi o bracie Eve sprawia, że otwierają się na drugą osobę i ujawniają wcześniej skrywane sekrety i wątpliwości. Wsparcie, które sobie okazują podbudowuje pewność siebie chłopaka dzięki czemu stawia się rodzicom (choć nigdy tego nie robił),a dziewczynie daje upragniony spokój i rozwiązanie, którego od dawna szukała (pozwala odciąć się od jej przeszłości i przestać udawać kogoś kim nie jest).

𝕎𝕤𝕫𝕪𝕤𝕥𝕜𝕚𝕖 𝕥𝕨𝕠𝕛𝕖 𝕨𝕚𝕟𝕪
★★★★★★★☆☆☆

[współpraca reklamowa @wydawnictwoale]

Tropes
✦ strangers to friends to lovers
✦ dwie pary (queer romans, hetero romans)
✦ lata 80
✦ rodzinne tajemnice
✦ found family
✦ studia

[recenzja]

Adam i Vincent - Shep i Vinnie

Fabuła oczywiście cudowna co ciągnie się od pierwszej części 😊 czytało mi się bardzo dobrze, wyciągłam się w tą historię.
Podobało mi się to jacy stali się bohaterowie, myślę w sumie, że dojrzeli.
Uwielbiam wątki miłosne w tej książce, są bardzo dobrze poprowadzone 🥰
Znalazł się też wątek z szukaniem rodzeństwa, a ogólnie zostały tu wplecione ważne tematy, przez co książka nabiera jeszcze więcej takiego innego klimatu.
Jest to bardzo przyjemna lektura, którą niesmowicie Wam polecam bo spędzicie przy niej miło czas, a właściwie to przy całej serii 😊
Mi chyba bardziej spodobała się właśnie ta druga część bo mam wrażenie, że więcej się tutaj działo, ale oczywiście Wy sami musiscie przeczytać i się o tym przekonać 😊

Podobało mi się to jacy stali się bohaterowie, myślę w sumie, że dojrzeli.
Uwielbiam wątki miłosne w tej książce, są bardzo dobrze poprowadzone 🥰

Po odkryciu dokonanym na koniec zeszłego roku Tina postanawia poznać prawdę o swoim bracie i jego życiu. Spokoju nie daje jej kwestia, dlaczego nigdy do niej nie napisał, ani nie próbował w żaden sposób się z nią skontaktować. Postanawia się tego dowiedzieć przed powrotem na uczelnię, a w odkryciu tych tajemnic pomaga jej Gabriel, podczas ich podróży między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie, a przyjaźń jeszcze się pogłębia. W tym samym czasie Adam wraz z przyjaciółmi spędza wspaniały czas na wspólnych wakacjach, a jego związek z Vincentem przechodzi kolejne etapy.

Czy Tina w końcu przyzna się przed Adamem kim jest i czemu tak długo się ukrywała?

Pierwszy tom był naprawdę dobry, ale ten bije go na głowę, to ile tu się dzieje, ilość emocji jest niesamowita, nie ma chwili na nudę, bolał mnie każdy moment gdy musiałam odłożyć książkę chodź na chwilę. Bardzo podobała mi się przemiana jaką przechodzili bohaterowie, Adam przestaje się bać, ukrywać i być niewidzialnym, Tina znów jest sobą, ale najbardziej zachwyciła mnie przemiana Gabriela i to że w końcu był gotów postawić się rodzicom. Dobrego cudowne opisy rozwijających sie relacji między bohaterami, ich uczuć, oraz tego jak radzili sobie wspólnie z przeszkodami.
Naprawdę bardzo polecam tą książkę, zachwyciła mnie chyba w każdym aspekcie i na pewno zostanie w mojej pamięci na długo.

"Wszystkie twoje winy" to kontynuacja książki, którą pokochałam w październiku zeszłego roku, a konkretnie "Wszystkich Twoich Śladów". Nie ukrywam, że oczekiwania miałam wysokie, a przy tym trochę się obawiałam, czy drugi tom też zasłuży na tak dobrą ocenę i moją miłość.

Na szczęście ta część okazała się jeszcze lepsza od swojego poprzednika.
Cudowny klimat lat 80., poszukiwania siostry, paczka przyjaciół, dużo muzyki... Czy nie brzmi to cudownie?
Oprócz Vincenta i Adama dostajemy tu także rozdziały z perspektywy innych bohaterów i uwierzcie mi, nie pozwolą Wam się nudzić przy czytaniu!

Jestem zachwycona stylem pisania autorki i uwielbiam to, jak zgrabnie przechodzi od opisu myśli jednej postaci do innej. Tutaj narrator jest naprawdę wszechwiedzący i dzięki temu możemy jeszcze lepiej poznać każdego z bohaterów i ich dylematy.
Bo jest to też książka o dorastaniu, szukaniu własnego ja, a uwierzcie mi, żadnemu z bohaterów nie przychodzi to łatwo.

Czuję się usatysfakcjonowana zakończeniem. Nie spodziewałam się, że wszystko rozwiąże się właśnie w taki sposób, ale bardzo mi się to podobało.
Pojawiło się nawet kilka łez po zakończeniu, co zazwyczaj jest dobre, ale akurat tę książkę kończyłam w pociągu i no... 😅

Mocna polecajka ode mnie! Jeśli lubicie motyw found family oraz mlm (I mlw w drugim tomie),to ta dylogia będzie dla Was idealna!

Na szczęście ta część okazała się jeszcze lepsza od swojego poprzednika.
Cudowny klimat lat 80.,...

„Gdyby informacje o tym, co ich łączy, ujrzały światło dzienne, mogliby mieć poważne kłopoty. O wiele gorsze od niewybrednych komentarzy i wytykania palcami. Podstawowym celem Adama była ochrona Vincenta.(…)”

„Wszystkie twoje winy” @majakolodziejczyk to kontynuacja historii bohaterów poprzedniej książki „Wszystkie twoje ślady”.
Tak jak poprzednia część tak i ta wciągnęła mnie w wir przeżyć bohaterów. Po raz kolejny autorka odkrywa powoli przed bohaterami nowe fakty jak i nieodkryte uczucia.

Powieść wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać aż do ostatniego zdania. Pełna emocji, wręcz namaclanych, napięcia i niezapomnianych chwil.

Nie brakuje tutaj również nieoczekiwanych zwrotów akcji. „Wszystkie Twoje winy” to nie tylko kontynuacja historii znanych już czytelnikom postaci, ale również pokazanie przed nimi nowych perspektywych.

Tina, podąża śladami swojego brata, a jej towarzyszem w podróży staje się Gabriel. To, co miało być prostą misją poznania prawdy, szybko zamienia się w niezapomnianą przygodę i odkrycie brakujących puzzli w życiu rodzeństwa.

Adam, podczas wakacji z przyjaciółmi musi zmierzyć się z własnymi emocjami i skrywanymi tajemnicami. Tworzy książkę, w której próbuje wyrazić swoje uczucia i doświadczenia.
Czy Adam w końcu odnajdzie siebie? Czy Tina i Adam odjadą się jako rodzeństwo? Tego dowiecie się po lekturze „Wszystkie twoje winy”.

Tak jak poprzednia część tak i ta wciągnęła...

• Współprace
  • Współpraca 2024
  • 2024 - przeczytane
  • W papierze
  • Młodzieżówki

Dodaj cytat z książki Wszystkie twoje winy