Początek

Okładka książki Początek Lisa Jane Smith, ghostwriter
Okładka książki Początek
Lisa Jane Smithghostwriter Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 1) Seria: Pamiętniki wampirów fantasy, science fiction
Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 1)
Pamiętniki wampirów
Origins
Amber
2011-07-05
2011-07-05
pamiętniki wampirów wampiry fantastyka krew stefano horror początek

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Zmierzch i filozofia Rebecca Housel, William Irwin, J. Jeremy Wisnewski
Zmierzch i fil... Rebecca Housel, Wil...
Okładka książki Żądza krwi Lisa Jane Smith, ghostwriter
Żądza krwi Lisa Jane Smith, gh...
Okładka książki Istoty ciemności Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty ciemności Kami Garcia, Margar...

Po te książkę sięgnęłam nie znając ani serialu ani głównych części z cyklu "Pamiętniki Wampirów". Zdecydowałam się zacząć akurat od "Pamiętnika Stefano" tylko dlatego że jest to chronologiczny początek całej serii, a jak dla mnie w taki sposób najlepiej się czyta długie serie. Książka przedstawia historię trójkąta miłosnego dwóch braci Stefano i Damiena oraz pięknej Katherine. Książka nie jest górnolotna ani nie jest na jakimś wysokim poziomie jeśli chodzi o sam kunszt pisarski, jednak czytało się ją szybko i nawet przyjemnie. Historia jest okraszona wampirami, litrami przelanej krwi i z dramatem dwójki braci zakochanych w tej samej zwodniczo pięknej kobiecie.

Piękna kobieta, która nagle pojawia się w życiu Stefano i jego brata okazuje się być wampirem. Czy przemiana Stefano wyjdzie mu na dobre? Lepiej byłoby stracić brata, czy pozwolić, by cię znienawidził? Mroczne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę się rozkręcała, miałam mieszane odczucia, ale jednak wyszło dobrze.
Dla fanów zdecydowanie, ale i nie tylko ;)

Trochę się rozkręcała, miałam mieszane odczucia, ale jednak wyszło dobrze.
Dla fanów zdecydowanie, ale i nie tylko ;)

Książka opowiada o dwóch braciach, Damonie i Stefano, którzy mieszkają w posiadłości w Veritas. Pewnego dnia zjawia się tam piękna i tajemnicza Katherine wraz ze swoją służącą Emily. Katherine zamieszkuje w posiadłości Salvatorów, gdyż jak twierdzi jej rodzice zginęli w pożarze w Atlancie. Dziewczyna od razu zwraca uwagę braci, którzy tracą dla niej głowę. Jednak Katherine skrywa mroczną tajemnicę, a decyzje, które podejmują obaj bracia mają ogromne konsekwencje...
Książka jest naprawdę zachwycająca i bardzo cieszę się, że mogłam przeczytać ją drugi raz. Naprawdę nie mogę doczekać się kolejnej części. Gorąco polecam.

Początek z serii Pamiętnik Stefano przenosi nas do roku 1864. Do Mystic Falls, do posiadłości Veritas należącej do Salvatorów przyjeżdża osierocona dziewczyna, która ma zamieszkać w powozowni - Katherine Pierce. Stefan Salvatore od razu zakochuje się w pięknej i tajemniczej Katherine, mimo iż niedługo ma oświadczyć się córce bankiera Rosalyn Cartwright, zgodnie z wolą jego ojca. Z czasem Katherine kradnie również serce drugiemu z braci - Damonowi.
Niestety Stefan i Damon nie spodziewają się, że ich wybranka może nie być człowiekiem... A całe miasto włącznie z ich ojcem zaczynają polować na wampiry, które sieją spustoszenie w Mystic Falls...
Początek to fantastyczna książka, która od razu zawróciła mi w głowie. Przyjemnie było przenieść się do roku 1864 i oderwać się od rzeczywistego świata. To było coś wspaniałego, na dodatek wszystko owiane przesądami o demonach zabijających zwierzęta, a z czasem ludzi.
Gorąco polecam i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu pt. Żądza krwi.

69/52/2016

po serii "pamietniki wampirów" ta seria jakos mnie nie wciągła. po przeczytaniu 1 części nie ejstem pewna czy siegnę po następna część. moze kiedyś ale nie teraz.

69/52/2016

Świetny powrót do początków życia Stefano i jego przygód z Damonem. Polecam każdemu miłośnikowi "Pamiętników wampirów"

"Dwaj wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną".

Podchodziłam do tej książki z wielkimi obawami i odwlekałam z przeczytaniem jej bardzo długo, aż wreszcie przełamałam swoją niechęć i... nie żałuję tego, że po nią sięgnęłam. Może nie jest to książka "wysokich lotów", ale skłamałabym, gdybym napisała, że całkowicie nie przypadła mi do gustu, bo najzwyczajniej w świecie bym skłamała. Największym plusem w tej książce jest to, że bardzo, ale to bardzo szybko się ją czyta. Nie lubię, kiedy rozdziały są długie, a w tym przypadku nim się obejrzałam zaczynał się kolejny i dziś dobrnęłam do końca pierwszego tomu. Co do postaci, czyli naszego "kochanego" Stefano to pomimo wszystko przyjemnie mi się czytało jego przemyślenia i poniekąd pozwoliło zrozumieć dlaczego Damon czuł się przez ojca taki odrzucony: zawsze na świeczniku był kochany Stefano i wszyscy go kochali, nawet wampirzyca Katherine, przez którą on jak i Damon stali się wampirami. Z tą jednak różnicą, że ten pierwszy wcale ją nie kochał, a jedynie był nią zauroczony.
Reasumując: owa pozycja jest bardzo dobra na odprężenie się, oderwanie choć na chwilę od szarej rzeczywistości, jednak pomimo że mam w swojej biblioteczce dwie pozostałe tomy i za chwilę zacznę czytać "Rządzę Krwi" to po przeczytaniu ostatniej raczej nie pobiegnę do księgarni i nie kupię sobie kolejnych trzech.

Fajnie jest zobaczyć Stefano za czasów jak nie był jeszcze wampirem i poznał Katherine. Dla fanów serialu i oczywiście fanów Stefana. Polecam! Cofnijcie się w czasie do 1964 roku.

Trochę przerażająca, ale ciekawa ;)

Trochę przerażająca, ale ciekawa ;)

• Wampiry

Lisa Jane Smith Początek Zobacz więcej