Kicia Kocia zostaje policjantką

Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Proszę mnie przytulić Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Proszę mnie pr... Emilia Dziubak, Prz...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część poświęcona jest pracy w policji. Dzieci poznają umundurowanie, rekwizyty policyjne jak czapka, radiotelefon, pałka, kajdanki. Uczą się podstawowych zasad ruchu drogowego dla pieszych z sygnalizacją włącznie. Dowiadują się czym różni się wydział policji drogowej od śledczej.
Posiadając już pewien zasób wiedzy nasze przedszkolaki mogą podjąć domową czy podwórkową zabawę w policjantów i złodziei. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak to robiła Kicia Kocia z przyjaciółmi, to koniecznie przeczytajcie.

Polecam całą serię!

Nie tylko czytana ale i oglądana i to na dużym ekranie. Z okazji czwartych urodzin starszego synka wybraliśmy się do kina by poświętować razem z Kicią Kocią. Ta książeczka została zekranizowana razem z kilkoma innymi. Synkowi opowieść się bardzo podobała. Pan policjant zrobił naprawdę robotę. Od seansu wiemy jak trzeba przechodzić przez pasy, co oznaczają kolory świateł, i dlaczego łapanie złodziei jest tak ważne.

Wypożyczyłam wczoraj w bibliotece i jestem razem z Julką (2,5 lat) zachwycona. Kicia kocia z Packiem i Adelką i Julianem bawią się w policjantów i złodziei. Cały wieczór bawiliśmy się na podobieństwo - Julka mama tata i babcia - zabawa była genialna. Kicia Kocia na prawdę inspiruje i podpowiada zabawy. Na początku książki pokazana jest praca policjanta. POLECAM!!!!

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, bardzo edukacyjne i mimo, że nie mam 8 lat jak moja córa, której książeczki się bardzo podobają, uwielbiam je czytać razem z nią:)to jest super pomysł na spędzenie czasu razem:) polecam!

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Szkoda, że w mojej okolicy nie ma takich uczynnych policjantów, jak pan Staś :/ Bdw: nie wpadłam na to, żeby z papieru zrobić kajdanki a z zakrętek od słoików odznaki.

Kici Koci wypadły zakupy z torebki na pasach i dzięki temu, że pomógł jej policjant i zobaczyła, że wszyscy muszą się go słuchać, sama zapragnęła zostać policjantką. Zabawa z przyjaciółmi w policjantów i złodziei była bardzo udana.

Mojemu dziecku bardzo przypadła do gustu seria Kici Koci ta akurat należy do tych ciekawszych:)

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia