Historia bez cenzury

Okładka książki Historia bez cenzury Wojciech Drewniak
Okładka książki Historia bez cenzury
Wojciech Drewniak Wydawnictwo: Znak Horyzont Cykl: Historia bez cenzury (tom 1) historia
historia
Historia bez cenzury (tom 1)
Znak Horyzont
2016-04-04
2016-04-04
literatura polska

Luźna i przyjemna kontynuacja filmów HBC, dla ludzi zainteresowanych rozwinięciem prezentowanych tam filmów. Ja się tam zaliczam, więc jak dla mnie było bardzo przyjemnie!

Pierwsza książka HBC, skupia się głównie na królach polski + Piłsudski. Napisana jest bardzo luźnym językiem typowym dla filmów Wojtka na YT. Wiele rozdziałów to tak naprawdę uzupełnienie odcinków ale pomimo tego wszystkiego i tak dowiedziałam się dużo więcej i dużo ciekawej o niektórych polskich władcach niż wiedzą wyniesiona z szkoły.

Polscy władcy bez cenzury i na wesoło.

Polscy władcy bez cenzury i na wesoło.

Świetnie opisana historia, bardzo dostępnie i humorystycznie. Kreatywna książka.

Można zarzucić Panu Drewniakowi wiele:prosty czasami, nawet ordynanry język, mało akademicki charakter twórczości. Dla mnie jednakże są to zalety dla których polubiłam się z autorem. Dzięki prostemu językowi wręcz potocznemu czyta się szybko i przyjemnie. Historia przedstawiona w książce jest przyjemna w odbiorze. Zgodzę się z opinią, że taka historia w szkole byłaby dużo przyjemniejsza niż ta serwowana w podręcznikach. Dla mnie Historia Bez Cenzury jest jak najbardziej na tak.

Wow .. jestem pod wrazeniem. Czyta sie ekspresowo. Bardzo interesujacy sposob przedstawienia historii :)

Rewelacyjna.
Historia w innej postaci niż standardowa.
Na wesoło.
Polecam dla wszystkich którzy lubią poznać wydarzenia inne niż standardowy przekaż.

Rewelacyjna.
Historia w innej postaci niż standardowa.
Na wesoło.

To cudowne jak Drewniak i spółka potrafią skutecznie zaszczepić zainteresowanie historią! Jeżeli nie czytałeś książki, to zapraszam na ich kanał, będziesz oczarowany jak prosto i lekko da się przekazywać historię.

Co do samej książki, jest równie zabawna i kontrowersyjna, co nagrania na platformie YouTube. Jednak jak ktoś kiedyś trafnie zauważył, książki są niemal "Kopiuj, wklej". Niemalże 1:1 jak filmy. Nie zmienia to faktu, że jest to lekka, lakoniczna lekturka. Nie znajdziesz tu, o jakich mądrości i wywodów, ale myślę, że uśmiech może pojawić się na Twojej twarzy podczas czytania kolejnego sucharka od autora.

Youtube autora wypada lepiej od książki, książkę warto przeczytać jeśli się go nie zna. Jeśli zna można kupić w formie podziękowania dla autora lub na prezent. Wśród laików ze względu na sposób przedstawienia historii, może zaszczepić zainteresowanie historią.

W sumie, nie wiem czego się spodziewałam. Styl autora lepiej wypada w formie mówionej. W książce wydaje mi się już trochę wymuszone i pretensjonalne. Dla mnie stanowczo za dużo uproszczeń i spłaszczeń ludzkich działań. Czyli, jak ocenia wiele kobiet w tej książce autor, "dupy nie urywa". Ale może, tak jak ostrzega zawsze autor, nie mam poczucia humoru. Albo przynajmniej odmienne oczekiwania.

• Historyczne

Wojciech Drewniak Historia bez cenzury Zobacz więcej