Flower. Jak kwiat

Miłość może zniszczyć człowieka. Może odebrać mu wszystko.

Czasami w życiu tak jest, że nie można być z kimś, kogo się kocha.

Miłość może zniszczyć człowieka. Może odebrać mu wszystko.

Czasami w życiu tak jest, że nie można być z kimś, kogo się kocha.

Na półkach: , , , , , ,

Sympatyczna. Główna bohaterka jest dość głupia, ale otoczenie nas kształtuje, więc ma to sens. Rzadkie spostrzeżenie, że człowiek, który za wszelką cenę stara się nie być swoim rodzicem, nigdy nie będzie sobą. Toksyczne rodziny nie pozostawiają wiele miejsca na dbanie o siebie samego. Im dalej tym lepiej i głębiej. Na początku książka robiła wrażenie płytkiej opowieści o pierwszej miłości. Zdecydowanie się nie rozczarowałam na tej pozycji. Szybko się czyta, prosta, wciągająca i nawet można polubić pod koniec bohaterów.

Książka super. Trzeba jednak zauważyć, że jest to książka dla troszkę młodszych czytelników.

Tym razem na tapetę idzie "FLOWER - jak kwiat". Jest to typowa młodzieżówka.
Charlotte jest licealistką i cały czas poświęca nauce. Nie śledzi życia celebrytów, dlatego nie poznaje sławnego Tate'a Collinsa.

Strasznie się nudziłam przy tej książce. Bohaterów też jakoś niesamowicie nie polubiłam. Generalnie - według mnie taka sobie. Musiałam robić sobie od niej przerwy, bo zachowanie głównych bohaterów mnie irytowało.

Największą zaletą tej książki jest zapach jej kartek, którego nigdy nie będę miała dość.

Tym razem na tapetę idzie "FLOWER - jak kwiat". Jest to typowa młodzieżówka.
Rodzi się między nimi uczucie, lecz dziewczyną targają sprzeczne emocje. Z jednej strony chce być z chłopakiem, z drugiej zaś chce jako pierwsza z rodziny iść na studia....

Książka kupiona w ciemno w księgarni, na szczęście się nie zawiodłam. Historia przypadła mi do gustu, przyjemnie i lekko mi się ją czytało, chociaż jakoś szczególnie nie zapadła mi w pamięci :)

15 / 2020

15 / 2020

Bardzo lekka i przyjemna historia. Szybko się czyta. Nie znudziła mnie ani trochę. Idealna jako wakacyjny przerywnik od czegoś „ciężkiego”.

Historia całkiem niezła. Typowa książka dla młodzieży. Ale kompletnie nie przekonał mnie do siebie główny męski bohater - Tate. Coś mi w tej postaci nie zagrało.

"Flower" to bardzo fajna książka, lekka i przyjemna. Taki romansik na jeden wieczór, który czyta się bardzo ale to bardzo szybko. Musze jednak przyznać że chwilami książka podobna do słynnego Greya... on sławny ona kopciuszek... są tam zakazy, wytyczne, łamanie praw, wyjazd w ośnieżone góry i takie tam...mimo wszystko polecam...

Bohaterowie: 7/10
Akcja: 7/10
Sposób pisania autorki: 7/10
Okładka: 10/10
Kreatywność:7/10

****
Osiemnastoletnia Charlotte ma swój plan na życie. Chce iść na studia, zrobić karierę, pokazać rodzinie że stać ja na więcej. Młoda dziewczyna nie spotyka się z chłopakami,nie chodzi na randki czy imprezy a jej jedyny przyjaciel wspiera ją w każdej sytuacji. Charlotte nie chce iść w ślady swoich krewnych-babci,matki czy siostry, które w porywach miłości w młodym wieku zostały matkami i straciły szansę na ich wymarzone życie. Wszystko idzie zgodnie z jej planem, aż pojawia się on.
Tate Collins- młody muzyk, który pogubił się w życiu. Jego złe doświadczenia odbijają się na nim. Od razu wpada mu w oko młoda Charlotte, która nie rozpoznaje w nim sławnego muzyka lecz zwykłego nastolatka.
Tate pojawia się znikąd. Wkracza w życie Charlotte wywracając jej życie do góry nogami. Ale jak można odmówić pierwszej miłości?

Historia Charlotte i Tate jest zwyczajną, prostą historyjką o związku dwóch osób, które nigdy nie powinny się spotkać. Z jednej strony szybko się ją czyta, z drugiej strony nie jest ona wybitna. Ot co, zwyczajna książka dla młodzieży.

Bohaterowie: 7/10
Akcja: 7/10