Czarna trasa

Okładka książki Czarna trasa Antonio Manzini
Okładka książki Czarna trasa
Antonio Manzini Wydawnictwo: Muza Cykl: Śledztwa Rocca Schiavone (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Śledztwa Rocca Schiavone (tom 1)
Pista nera
Muza
2017-03-02
2017-03-02
Paweł Bravo
literatura włoska kryminał

Skusiła mnie okładka ze śnieżnym sztruksem i włoski autor. Okazło się to lekkie, łatwe i przyjemne (pomimo morderstwa). Monte Rosa to wyjątkowo miłe dla narciarza miejsce. Nostalgicznie przeniosłam się na trasę i do okolicznych wiosek. Mimo krwawych śladów na śniegu było relaksująco. Kryminał w takich okolicznościach przyrody to miła lektura.

To jedna z tych książek, które idealnie nadają się do czytania w pociągu.
Ktoś przechodzi korytarzem, ludzie w przedziale o czymś rozmawiają a ty siedzisz koło okna lub koło drzwi i czytasz.

Powieść nie wymaga maksymalnego skupienia ale i nie nuży. Jest taka w sam raz.

Znalezione zwłoki na zboczu Alp.
Wypadek ?
Morderstwo ?

Zesłany za karę z Rzymu komisarz próbuje rozwiązać zagadkę.
Komisarz to dwuznaczna postać. Niby stoi na straży prawa, ale tak nie do końca. Jego podwładny też niewiele lepszy.
Tym niemniej śledztwo posuwa się do przodu a z takim miejscem zakończenia dochodzenia jeszcze się nie spotkałem.

Niezły styl, przyjemne opisy zimowych Alp, akcja dość sprawnie poprowadzona.
Czego chcieć więcej (do pociągu) ?

6/10.

To jedna z tych książek, które idealnie nadają się do czytania w pociągu.

Powieść nie wymaga maksymalnego skupienia ale i nie nuży. Jest taka w sam raz.

Znalezione zwłoki na zboczu Alp.
Wypadek ?
Morderstwo ?

Zesłany za karę z Rzymu komisarz próbuje...

Godne podziwu, jak bardzo można być antypatycznym i obrażonym na świat. I jakim cudem doświadczony śledczy, wicekwestor, nie wie, co to są plamy opadowe, i musi mu to tłumaczyć patolog. Nie jestem pewna, czy rozwiązanie śledztwa nie przyszło bohaterowi przypadkiem, podobnie jak sprawa z ciężarówką.
Mimo wszystko, czyta się nieźle.

Mimo wszystko, czyta się nieźle.

Cykl obejmuje 10 powieści - po polsku wydano 3 i kilka zbiorów opowiadań. Rocco Schiavone, żonaty + kochanka, miłośnik Clarksów. Miejsce akcji: Aosta w Alpach. Ciekawie skonstruowana seria!

Dobry kryminał ciekawe śledztwo ciekawi i wciąga. Bohater intrygujący nie wszystkie wątki z jego życia wyjaśnione co zachęca do przeczytania kolejnej książki autora z cyklu o wicekwestorze. Aosta góry ,zima ,narty wszystko mówi za siebie mnie książka przypadła do gustu polecam.

Ciekawa sprawa kryminalna, bez zbędnego przeciągania sprawnie zostaje rozwiązana a przy okazji poznajemy lepiej głównego bohatera, który okazuje się niezłym Ziółkiem.

M:0)

M:0)

Podoba mi się szczególnie główny bohater...taki "swojski dupek" ale dzięki temu jest ciekawiej ;) Biorę się za kolejną część , polecam :)

Zdecydowanie inspirowana Porucznikiem Colombo. To, kto zabił, jest wiadome w zasadzie od pierwszych stron, motyw też staje się jasny stosunkowo szybko - ale tak naprawdę nie to jest najważniejsze. O wartości tej książki decyduje cudowny klimat Alpejskiej wioski, gdzie wszyscy się znają i nie istnieją żadne sekrety, do tego plejada złożonych postaci z "niekomisarzem" na czele.

Prosty język.
Ciekawa historia, która mocno wciąga.
Główny bohater mimo bycia bucem, da się lubić.
Biorę się za czytanie kolejnej części.

Prosty język.
Ciekawa historia, która mocno wciąga.
Główny bohater mimo bycia bucem, da się lubić.
Biorę się za czytanie kolejnej części.

W porzadku

W porzadku