Czy mnie słyszysz?

Okładka książki Czy mnie słyszysz? Elena Varvello
Okładka książki Czy mnie słyszysz?
Elena Varvello Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kryminał, sensacja, thriller
La vita felice
Wydawnictwo Literackie
2018-03-14
2018-03-14
Monika Woźniak
literatura włoska Monika Woźniak

Słaba,nie wciągnęła mnie ,szczerze mówiąc dzięki temu ze słuchałam,dobrnęłam do końca.Czytając,raczej bym odpuściła.

Ciekawy sposób pisania, przez co czyta się ją bardzo łatwo. Narrator oszczędny w słowach opisowych, akcja w której wiemy dokąd zmierza, nie psuje radości z czytania. Wporzo pozycja mimo ambiwalentnych ocen

Nic specjalnego. Dobrnęłam do końca tylko dlatego, że nie lubię porzucać książek.

Mieszane uczucia. Początek książki mroczny i tajemniczy. Lekko pogubiłam się w narracjach i nie byłam do końca pewna, która postać wypowiadała dane zdanie. W środku książki zaczynamy dowiadywać się czegoś więcej o głównej postaci, o jego słabościach, współprzeżywamy krótkie lecz bardzo ważne dla niego momenty. Koniec książki był zaskakująco... cudowny. Emocje dosłownie wylewały się z kartek. Ostatnia rozmowa Elia i jego ojca, który odwiedził go w śnie był powodem, dla którego nie mogłam usnąć w nocy, gdyż było to coś niebywale głębokiego. Naprawdę polecam.

Szczerze mówiąc ta książka mnie nie urzekła. Ciężka fabuła, która moim zdaniem nie brnie do jakiegoś sensownego końca. Jedynym wątkiem, który przyciągnął moją uwagę jest romans młodego Elii z o 20 lat starszą od siebie matką swojego kolegi. Z kolei główny wątek, którym jest zabójstwo młodej dziewczyny przez chorego, depresyjnego ojca Elii jest po prostu nudny.

Specyficzna, ale do mnie prawie przemawia

Specyficzna, ale do mnie prawie przemawia

Jest coś wciągającego w tej książce.

Jest coś wciągającego w tej książce.

Denna. Jeśli to ma być thriller, którym się zachwycają we Włoszech to mi ręce opadają.

Nawet nie dałem rady dotrzeć do połowy. Nijaka.

Nawet nie dałem rady dotrzeć do połowy. Nijaka.

Książka z rodzaju tych, które postanowiłam przeczytać mimo wszystko.
Mimo kiepskiej oceny na LC.
Mimo, że ma tylko 180 stron.
Mimo przeczucia, że to chyba strata czasu.

Cóż.
Płaska, nijaka i totalnie o niczym.
Nieciekawa, psychologii tyle co się autorce niechcący ulało.
Kryminału zero.
Thrillera zero.
Klimatu mniej niż zero.
Za to miliony drobiazgów typu "założyła kapcie", "zdrapał strupa". Takie momenty są fajne bo potrafią czytelnika osadzić w świecie konkretnej opowieści, obok bohaterów. Ale nie z tego typu rzeczy powinna się składać książka.
Dla mnie ta historia to sztywne, mało interesujące dialogi i nic nie znaczące drobiażdżki sytuacyjne. Koszmarek.

Książka z rodzaju tych, które postanowiłam przeczytać mimo wszystko.
Mimo kiepskiej oceny na LC.
Mimo, że ma tylko 180 stron.
Mimo przeczucia, że to chyba strata czasu.

Cóż.
Płaska, nijaka i totalnie o niczym.
Nieciekawa, psychologii tyle co się autorce niechcący ulało.
Kryminału zero.
Thrillera zero.
Klimatu mniej niż zero.
Za to miliony drobiazgów typu "założyła...

• Audiobooki

Elena Varvello Czy mnie słyszysz? Zobacz więcej