Malala i jej czarodziejski ołówek

Okładka książki Malala i jej czarodziejski ołówek Malala Yousafzai
Okładka książki Malala i jej czarodziejski ołówek
Malala Yousafzai Wydawnictwo: Tekturka literatura dziecięca
2018-11-28
2018-11-28
48 min.
Agata Mietlicka
malala girlpower nobel yousafzai dziecko

Okładka książki Mogę być w waszej paczce? John Kelly, Steph Laberis
Mogę być w was... John Kelly, Steph L...
Okładka książki O czym myślisz? Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
O czym myślisz? Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Cisza! Celine Claire, Magali Le Huche
Cisza! Celine Claire, Maga...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...

Malala i jej czarodziejski ołówek jest to książka która opowiada o dziewczynce ( Malali) której nie podobało się jej że biedniejsze dzieci i dziewczynki nie mogły chodzić do szkoły . Więc zaczęła rozsyłać listy po cały świecie ,pewnego razu malala została napadnięta za to że rozsyłała listy po całym świecie z prośbą o pomoc w strajku. Dziś malala jest aktywistką i w czasie gdy pisała listy została postrzelona w szyję i głowę żyję cudem ponieważ strzał w te dwa miesca zagrażają życiu

Polecam książkę ponieważ mówi ona o waleczności kobiet i że powinny mieć takie same prawa co Chłopaki i że biedniejsi ludzie są tacy sami jak ci bogatsi

Koniec!

opowieść sile dziecięcego głosu i uporze w dążeniu do celu pomimo niebezpieczeństw. Kolejna tego typu historia, która potwierdza jak bardzo rodzice potrafią inspirować swoje dzieci i dodawać im skrzydeł.

Kiedyś, kiedyś tam myślałam, że wydawanie pieniędzy
(niemałych przecież) na książki, w których znajduje się tyle treści, co kot napłakał jest co najmniej dziwne.
I niepotrzebne. Życie i dziecko przede wszystkim zweryfikowało moje podejście. Nad książką, której przeczytanie zajęło nam jakieś pół godziny - spędziłyśmy kilka wieczorów. Każda strona to osobny temat do rozmowy. Każda z przepięknych ilustracji zmusza do myślenia. Wydawnictwo #Tekturka jak zwykle stanęło na wysokości zadania i wydało wspaniałą, wyjątkową książkę dla dużych i małych. Prawdziwa historia dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie, o prawdziwym dzieciństwie wypełnionym zabawą, a nie ciężką pracą i ciągłym zamartwianiem się o to, czy na stole znajdzie się jedzenie. Marzenia o tym, że jest świat, w którym panuje równość i tolerancja, a dziewczynki wcale nie są gorsze od chłopców.
Książka jest wyjątkowa. I to przesłanie, że jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro mogą zmienić świat.
Moją córkę zafascynował fakt, że zwykła dziewczynka mogła NAPISAĆ książkę taką, która porwała za sobą wielu, wielu ludzi i zmieniła odrobinę losy świata. Malala to najmłodsza w historii laureatka Pokojowej Nagrody Nobla - kolejny temat do długich rozmów i dyskusji. Mimo mnóstwa problemów - wciąż walczy o prawa kobiet do edukacji i równego traktowania. Ktoś napisał, że książka polecana jest dzieciom od 4-8 roku życia. Nie zgadzam się z tym. To książka od 4- 99 roku życia. Bo skoro nawet JA się nad nią zatrzymałam, doceniłam i zadumałam to musi być naprawdę wartościowa rzecz.
Piękne wydanie, twarda okładka, druk do samodzielnego czytania. Rysunki, już wspominałam - niesamowite. Polecamy!

Kiedyś, kiedyś tam myślałam, że wydawanie pieniędzy

2084

Ładna wizualnie i dobrze napisana historia. Malala pisze o sobie i o tym, że jedna osoba (nawet dziecko) może zmieniać świat.

#179 - Malala i jej czarodziejski ołówek - Malala Yousafzai Daanish School, Jand

34/52/2019

Bardzo piękna i mądra książka, którą Ewa wygrała w konkursie "Wiosna pełna Magii" - od przedszkola.edu.pl

Wydana przez Wydawnictwo Tekturka:
"Prawdziwa historia dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie."

Wzruszyła nas obie ta opowieść, która dodatkowo ma cudowne ilustracje, ale najpiękniejsze jest w niej końcowe przesłanie:
"Jedno dziecko,
aby zmienić świat."

Bardzo, bardzo ją polecamy <3 <3 <3

34/52/2019

Wydana przez Wydawnictwo Tekturka:
"Prawdziwa historia dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie."

Wzruszyła nas obie ta opowieść, która dodatkowo ma cudowne ilustracje,...

Cudowna! Mądra, wyważona i przepiękna książka opisująca prawdziwą historię dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie. Must have!

• Dla dzieci
  • Biblioteka