Lock Every Door

tajemnice sekrety mroczna przeszłość

Nie jest to książka z górnych półek ale czytało się lekko i przyjemnie

Nie jest to książka z górnych półek ale czytało się lekko i przyjemnie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sagera oceniam ciągle przez pryzmat "Wróć przed zmrokiem", które uważam za peak osiągnięcie w kategorii nawiedzonych domów - będące swego rodzaju light remake Amityville, czyli naprawienie bzdur z tamtej książki, ale będące zupełnie odrębnym dziełem - jedynie na początku bezpośrednio podpowiadające inspirację. "Tylko ona została" również mi się bardzo podobało, przypominając nieco Całopalenie Maraski czy Żywiołaki. Jest to wysoko postawiona poprzeczka, do której ani "Ostatnie ocalałe" ani "Zamknij wszystkie drzwi" niestety nie dosięgają.

Bardzo dobry thriller, od którego ciężko się oderwać i przy którym o północy kołatało mi serce ze strachu. Świetnie wykreowani bohaterzy. Obniżyłam swoją ocenę jedynie za to, że domyśliłam się zakończenia i głównego złola, więc nie byłoby to dla mnie jakieś wielkie zaskoczenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam w jeden dzień. Cieszę się, że pomyliłam się i błędnie przewidziałam zakończenie - bo gdy już wydawało się, że mam rację, byłam zawiedziona rozwiązaniem zagadki. Faktyczne jest na tyle nieprzewidywalne, że naprawdę ciężko byłoby je odgadnąć
Książka jest trochę nierówna - akcja skacze, raz daje dużo emocji, by za moment totalnie zwolnić. Główna bohaterka mnie denerwowała, nie do końca rozumiałam jej motywy - choćby to uparte szukanie i wtrącanie się w życie kogoś, kogo znała 24h. Niby można to podciągnąć pod sytuację z siostrą, ale było to dla mnie trochę zbyt naciągane. Niemniej, im dalej w las, tym cieszyłam się, że tak uparcie dążyła do prawdy.

Nie będzie to moja ulubiona książka tego autora, ale jak każda od niego - bardzo przyjemna, zaskakująca i wciągająca lektura. Polecam.

Jak zawsze bardzo dobra rozrywka. Nic skomplikowanego a jednak trzyma w napięciu, fabuła wciąga a zakończenie - mnie osobiście zaskoczyło! Dla Mnie jedna z lepszych pozycji tego autora i polecam przeczytać!

Strzeż się Bartholomew…

„Zamknij wszystkie drzwi” to mój drugi thriller Sagera. Ale o ile „Wróć przed zmrokiem” bardzo mi się podobał o tyle ta powieść nie robi już takiego wrażenia…

Jules traci pracę, chłopaka, mieszkanie. I to wszystko jednego dnia. Jej szansą na stanięcie na nogi jest zaopiekowanie się mieszkaniem w ekskluzywnym Bartholomew – budynku, o którym chodzą pogłoski, że jest nawiedzony… Sprawa zaczyna się komplikować, gdy znika Ingrid – opiekunka innego mieszkania w Bartholomew. Jaką tajemnicę skrywa budynek?

Riley Sager posiada niebanalne pomysły fabularne oraz wciągające pióro. Umiejętnie kreuje nastrój niepokoju, miesza elementy thrillera i horroru, by ostatecznie zafundować czytelnikowi całkiem zgrabne wytłumaczenie wszystkich niepokojących zdarzeń. W „Zamknij wszystkie drzwi” wszystkie te elementy są obecne: majestatyczny, elegancki budynek, na mieszkanie, w którym mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi (chyba, że zostaje się opiekunem chwilowo pustego mieszkania),podejrzane zasady obowiązujące opiekunów mieszkań, tajemnicze zniknięcia, niepokojące historie wiążące się z Bartholomew… Jednak w wydźwięku przez cały początek wręcz kipi nierealność. Zasady obowiązujące opiekunów mieszkania? Same czerwone flagi… Sam fakt, że ktoś płaci 12 tysięcy dolarów za ‘opiekowanie’ się pustym mieszkaniem? Absurd… Do tego dochodzi postać Jules, której początkowa naiwność wręcz poraża i której decyzje kwitowałam przewracaniem oczami, chociaż doceniam jej późniejsze dążenie do prawdy bez względu na wszystko…

Jednak jak mam być szczera to im więcej czasu mija od lektury tym te negatywne elementy coraz bardziej się zacierają w mojej pamięci. Także, przymykając oko na pewne kwestie „Zamknij wszystkie drzwi” może stanowić niezłą rozrywkę w ciekawym klimacie.

Strzeż się Bartholomew…

WOW! Jestem ogromną fanką autora i naprawdę oprócz jednej książki, wszystkimi jestem zachwycona! Końcówka nie do odgadnięcia, wciąga i czyta sie bardzo szybko! Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zakończenie mi się podobało nie wiem czemu narzekacie.Miała ich zastrzelić?Uwielbiam takie książki które wbijają w fotel.Klimat jak w American Horror Story czy Dziecko Rosemary.Polecam!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny raz nie zawiodłam się na tym autorze. Druga połowa książki zdecydowanie lepsza, akcja szybciej się rozkręca, a tempo historii rośnie. Zakończenie trochę długie, ale zaskakujące i na pewno satysfakcjonujące dla czytelnika. Zarwałam kawełek nocy by skończyć tę książkę i dowiedzieć się jaki będzie finał, ale warto było.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Riley Sager to pewniak - jestem pewna, że dostanę wciągającą, nietuzinkową historię, która wielokrotnie mnie zaskoczy, zadziwi i której w żaden sposób nie będę w stanie przewidzieć. Nie jestem co prawda fanką zakończenia, trochę dla mnie zepsuło książkę, ale jak włączyłam audiobook, wiedziałam, że będę siedzieć tak długo, dopóki jej nie skończę, bo nie sposób się od książek autora oderwać.

• Audiobooki