Królowa Śniegu nie żyje

Dragon
2021-10-13
2021-10-13
Literatura polska komedia kryminalna

Ja się przy tej książce dobrze bawiłam! Są tu sytuacje, gdzie parskanie śmiechem jest uzasadnione;) morderstwo i jego logiczne wyjaśnienie tez jest. Jest klimacik, cały wachlarz różnych postaci. Jest lekko i przyjemnie jak na komedie kryminalna przystało. Jako fanka J.Chmielewskiej oceniam te książkę pozytywnie 7/10, ale daje 8, bo uważam ze jest niedoceniana na tym portalu;)

"Królowa śniegu nie żyje" Iwona Banach

Święta Bożego Narodzenia spędzane poza domem? Czemu nie. Na szczęście niezbyt często przytrafiają się takie "wypadki" jak w tej komedii kryminalnej.

Tym razem wybrałam się do luksusowego ośrodka wypoczynkowego w Zmorzynie, gdzie odbywało się gorączkowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W wigilijny wieczór, pod plastikowym reniferem znaleziono martwą ekscentryczną autorkę kryminałów, a z pozoru banalne morderstwo stało się pretekstem do odkrycia zakamarków ludzkiej duszy, która skrywała więcej, niż można by przypuszczać.
I nie... nie jest to mroczny thriller, a komedia kryminalna pełna zabawnych sytuacji, absurdalnych zwrotów akcji i postaci, które potrafiły mnie rozbawić.

Na początku byłam nieco zdezorientowana, bo poznawałam wielu różnych bohaterów, a było ich tam naprawdę mnóstwo, bo i przyjeżdżający do ośrodka i mieszkańcy Zmorzyna brali udział w całym zamieszaniu. Jednak szybko udało mi się połapać w tej literackiej labiryntowej sieci, a fabuła nabierała tempa.

"Królowa śniegu nie żyje" to jednak nie tylko komedia kryminalna. Autorka wplotła w fabułę elementy nadprzyrodzone, co nadało całości dodatkowego smaczku. Lokalny duch Zmorzyna, dodawał nutki tajemniczości i sprawił, że historia nabrała nieoczekiwanego kolorytu.

Jeśli jesteście miłośnikami lekkich, zabawnych kryminałów, które nie tylko bawią, ale i skłaniają do refleksji, to zdecydowanie warto dać szansę tej książce. To lektura, która idealnie sprawdzi się na zimowe wieczory, podczas których oderwiecie się od rzeczywistości i zanurzycie w świecie kryminalnej komedii.

To moje drugie spotkanie z komedią kryminalną Iwony Banach i już czytam kolejną.

"Królowa śniegu nie żyje" Iwona Banach

Bardzo dobry pomysł, ale wykonanie woła o pomstę do nieba, masssakrrra 👌

Bardzo dobry pomysł, ale wykonanie woła o pomstę do nieba, masssakrrra 👌

Książkę pochłonęłam w kilka dni. Czyta się łatwo, bohaterowie tacy, że chciałoby się drugi tom.

Dużo śmiechu 😂
Polecam! ☃️🎄🥰

Dużo śmiechu 😂
Polecam! ☃️🎄🥰

W kategorii książek świątecznych jest całkiem dobra. Dość zabawna, przyjemnie się czyta. Wprowadza w zimowo - świąteczny nastrój.

Kolejna zabawna lektura.

Kolejna zabawna lektura.

Czytało się ją bardzo szybko, napisana też była bardzo przyjemnie. Początkowo miałam problem z połapaniem się w bohaterach i perspektywach które się ze sobą przeplatały. Później już się do tego przyzwyczaiłam i nie było to dla mnie problemem. W paru momentach się nawet zaśmiałam. Mało tu było kryminału, zdecydowanie więcej komedii. Samo morderstwo w sobie niezbyt interesujące. Książka dobra na jeden wieczór.

Strasznie pogmatwana, momentami za dużo szczegółów, za dużo absurdów. Nie było źle, ale tak jakoś wolę Agathę Christie...

Czy książka jest zabawna? Tak, ale czegoś jej brakuje by powiedzieć, że jest to książka bardzo dobra. Jednak czytając można się dobrze bawić, a o to chodzi, w komedii kryminalnej, jednak jak mnie chwilami przytłaczała atmosfera świątecznego absurdu. Mimo wszystko na zimową aurę za oknem książkę można jak najbardziej przeczytać.

• Świąteczne