Mgła

Okładka książki Mgła Aleksandra Świderska
Okładka książki Mgła
Aleksandra Świderska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Miasto gasnących świateł (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Miasto gasnących świateł (tom 1)
Novae Res
2021-11-17
2021-11-17
9788382196016
kryminał sensacja akcja literatura lgbt+ lgbt+ wrocław thriller

To nie jest kryminał. To jest erotyk. I żeby być jeszcze bardziej dokładną to erotyk LGBT. Chyba zacznę - w przypadku kryminałów, których słucham przy okazji, dla rozrywki - czytać opinie, aby nie trafić na taki ..hmm...zonk. W zasadzie to nie wiem co mam więcej napisać o tej książce. Jedno jest pewne. Autorka zamieściła tu więcej scen erotycznych między facetami - notabene - w sumie dobrze napisanych - niż scen stricte kryminalnych. I tyle, po kolejne części na pewno nie sięgnę. Pozostawiam bez oceny, bo nie wiem jak to zjawisko książkowe ocenić rzetelnie.

Dość ciekawa książka. Połączenie kryminału i romansu (z przewagą romansu),gdzie akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Mamy w niej wątek kryminalny, trudną przeszłość bohaterów oraz związek lgbtq+. Mimo tej różnorodności autorce udało się wszystko ze sobą fajnie połączyć i poprowadzić czytelnika przez fabułę tak, że z rozwojem historii coraz trudniej odłożyć jest książkę na bok.
Ja jestem zachwycona zbudowaniem postaci, wyrazistych, wielowymiarowych, gdzie z biegiem fabuły odkrywa ich zarówno czytelnik jak i oni sami poznają siebie lepiej.
Polecam zapoznać się z tą pozycją jeśli poszukujecie niestandardowego kryminału, który również porusza istotne kwestie społeczne. Ja na pewno sięgnę po drugi tom.

Sięgnęłam po kryminał a dostałam wciągający erotyk z wątkiem kryminalnym.

Sięgnęłam po kryminał a dostałam wciągający erotyk z wątkiem kryminalnym.

Nie wiem nawet czy to kryminał. Za dużo epatowania homoseksualizmem, za mało kryminalnej akcji. Audiobooka ratuje Filip Kosior.

Trafiłam na instagramie na rolkę z audiobooka i tak zaczęłam swoją przygodę Z Konradem i Adamem ❤️ Powiem tak, dawno nie czułam takiej chemii między bohaterami, dla mnie ta przygoda była cudowna a tym bardziej że czytał Pan Filip Kasior 😍

Do przeczytania zachęciło mnie ze ma być relacja mlm i się nie zawiodłam 😁 Na ogół kryminałów nie czytam bo wolę fantastykę ale dobrze mi się czytało, aż nie mogłam się oderwać. Uwielbiam Konrada i Adama 🧡

Na półkach: , , , , , ,

"Mgła" to nietuzinkowa powieść autorstwa debiutującej Aleksandry Świderskiej. I uważam, że bardzo udany.
Twoja przeszłość zawsze Cię dosięgnie. Brzmi banalnie, ale za to jak bardzo prawdziwie. Niejeden psycholog potwierdzi jak istotny wpływ ma ona na naszą osobowość i życiowe decyzje.
Narkotyki, przypadkowy seks, małoletni kochankowie to codzienność Konrada - homoseksualisty, biznesmena, gangstera i właściciela gejowskich klubów. To właśnie na niego spada podejrzenie, kiedy Wrocławiem wstrząsa informacja o makabrycznym morderstwie młodego chłopaka. Ciało chłopca okaleczono, pozbawiono genitaliów i jak śmiecia porzucono w kanałach. Do sprawy zostaje przydzielony Adam Aleksandrowicz, detektyw wrocławskiej policji mający na swoim koncie same sukcesy oraz Elka Soyta, jego partnerka - policjantka, psycholog i profilerka w jednym. Adam to typowy facet po przejściach...brak rodziny, uzależniony od leków i alkoholu, jest niesamowicie podatny na pokusy czyhające w świecie Konrada.
To opowieść o zemście, zaborczej miłości, pragnieniu odnalezienia samego siebie, o demonach - które nie dają spać, przemocy - która niszczy rodzinę i braku zrozumienia u najbliższych. Od samego początku fabuła mnie wciągnęła, a wątek przedstawiający relację policjanta i gangstera dobrze dopracowany. Autorka postarała się opisać relację między mężczyznami w sposób smaczny i wyważony. Akcja toczy się swoim torem, a i wątek kryminalny jest ciekawy. Zakończenie jest oczywiste, ale i zaskakujące. Bardzo jestem ciekawa co wydarzy się dalej. Zdecydowanie moje klimaty, więc na pewno sięgnę po kontynuację. Polecam!!

Narkotyki, przypadkowy seks, małoletni kochankowie to codzienność Konrada -...

Bardzo przyjemna lektura, wciągnęła mnie od początku do końca. Cała sprawa kryminalna bardzo mi się podobała i muszę przyznać, że jej rozwiązanie bardzo mnie zaskoczyło. Narracja była tak fajnie poprowadzona, że bez problemu tak jak bohaterowie dałam się oszukać mordercy.
Myślę też, że największym plusem tej książki są bohaterowie, którzy są żywi, intrygujący i niepowtarzalni. Bez zawahania zabiorę się za kolejny tom.

"Mgła" to nie jest zdecydowanie książka dla każdego - ale dla mnie jest to tytuł, który mnie ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczył, odprężył, zainteresował, a słuchając audiobooka uśpił z pozytywnych względów - lektor miał taki "w sam raz głos" do usypiania mnie i zawalczył moją bezsenność ostatnich tygodni. Ale jak już się 2 noce pod rząd wyspałam, to resztę książki wciągnęłam na raz. No i koniec końców tak mi się spodobało, że zamówiłam sobie wersję w druku i boxa z kontynuacją. Jest to tytuł mlm, taki +18, w której mamy motyw romansu policjanta i gangstera. Dodajmy do tego polską autorkę, akcję toczącą się we Wrocławiu i niewiadomo czego oczekiwać, a jednak zaryzykowałam i nie żałuję.
Postacie są wielowymiarowe, mają swoje motywacje, swoje rozterki i swoje uwikłania. A i postacie poboczne też są całkiem przyjemne i mają swoje własne wątki, tak jak partnerka policyjna jednego z głównych bohaterów na przykład. Sceny erotyczne często mi przeszkadzają, bo często są od czapy, a tu były ładnie wplecione w fabułę. Dużym plusem jest też to, że są tylko niewiele ode mnie młodsi/w moim wieku*, bo to rzadkość trafić w dobre postacie po 30 w tego typu książkach. Dodatkowo mamy tu interesujący wątek kryminalny, przesłuchania, pościgi i kilka głupich decyzji typowych dla bohaterów kryminałów typu "pójdę tam sam", normalnie jakbym japoński serial kryminalny oglądała (lubię japońskie seriale 🤣). Językowo też mi się spodobało, nic mnie nie drażniło, wszystko wchodziło jak masełko.

*nic tylko znajomi mnie ostatnio na 40-stki swoje zapraszają, trochę mnie to przeraża 🤡.

Bardzo mnie wciągnęła. Dobry i świeży wątek kryminalni i miłosny. Do przeczytania jednym tchem.