Rany emocjonalne

poradniki
Bellona
2023-07-26
2023-07-26
psychologia uczucia człowiek depresja melancholia terapia

Kiedy już tyle razy wyobrażałaś sobie swoją śmierć bo to jedyne nad czym jeszcze w życiu masz jakoś sprawność i pojawia się w twoich rękach ta mała niebieska książeczka ciągnąca cię w górę niczym przyjaciel którego nigdy nie miałaś. Przynajmniej nie taki który rzeczywiście pielęgnowałby twoją duchowość. Serdecznie polecam wszystkim :)

Przypomniałam sobie dlaczego nie czytam poradników, po prostu nie trafiają do mnie. Owszem, były sensowne fragmenty, jednak książka zawiera wiele truizmów i ogólników. W mojej opinii nie ma uniwersalnych reguł postępowania i myślenia , każdy z nas jest inny i na swój sposób przeżywa zranienia czy żałobę. To co jest dobre dla jednych , innym może nie służyć. Ja niewiele wyniosłam z tej książki, ale może komuś bardziej pozwoli zrozumieć i uleczyć emocje.

Książka Bernardo Stamateasa, to niezwykle mądra i poruszająca podróż w głąb ludzkiego wnętrza, ukierunkowana na przekształcanie trudnych chwil z przeszłości w cenne lekcje życia. Autor prowadzi czytelnika przez proces samopoznania, pomagając zrozumieć, w jaki sposób nasze doświadczenia wpływają na nasze obecne emocje i zachowania.

Książka koncentruje się na powszechnych trudnościach, takich jak rozstania, choroby, śmierć bliskich czy przejścia przez traumatyczne sytuacje. Autor stawia pytania, które dotykają głęboko ukrytych uczuć! Każdy z nas czasami ma w swoim życiu ciężki okres i wtedy właśnie warto jest sięgnąć po tę książkę. Wartościowa i mądra. Polecam!

Książka koncentruje się na powszechnych...

Super książka.
Pomaga oswoić się z bólem i przeć ku lepszemu.
Najważniejsza rada, którą ta książka ma dla mnie to:
Wyjdź ze swojej strefy komfortu i pozwól sobie na lepsze życie.

Super książka.
Pomaga oswoić się z bólem i przeć ku lepszemu.
Najważniejsza rada, którą ta książka ma dla mnie to:
Wyjdź ze swojej strefy komfortu i pozwól sobie na lepsze życie.

Podobała mi się ta książka i to, jak autor zachęca nas do myślenia o wszystkich naszych chwilach i przeżytych doświadczeniach, dobrych i złych, i o tym, jak te wspomnienia stają się emocjami... Chociaż czasami te emocje mogą być postrzegane jako rany, które nie pozwalają nam iść naprzód. W tej niewielkiej książeczce autorka prowadzi nas ścieżką przemiany, akceptacji i pozwala iść naprzód w życiu oraz dotyka wielu etapów życia, pozwalając nam uświadomić sobie, jak te blizny, żale, łzy, urazy, lęki między innymi mogą być podstawą znacznie lepszego i szczęśliwszego życia.

Książka zawiera pytania, które należy sobie zadać, a także ćwiczenia, które mogą pomóc nam iść w kierunku lepszego jutra.
Książka nie tylko odnosi się do trudnych sytuacji, z którymi spotykamy się w trakcie życia, ale także przedstawia praktyczne ćwiczenia i narzędzia do ich przezwyciężenia, a także zawiera przykłady rzeczywistych przypadków zwykłych ludzi, które można bardzo dobrze zastosować w naszym życiu.

Nowość pod kątem autora na mojej półce.

Psycholog ten porusza codzienne problemy, z którymi ludzie się zmagają. Niekiedy głośno, widać, że coś próbują przerobić. Niekiedy po cichu, że się nikt nie domyśla, że dana osoba ma jakiś kłopot.

Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy pisarza i na pewno sięgnę po kolejnego jego książki.
Dlaczego?
Sądząc po tytułach, w kilku z nich odnajdę siebie. W ,,Ranach emocjonalnych" odnalazłam cząstkę siebie w wielu momentach. Ilość zaznaczonych cytatów przerosła mnie samą. Pobiłam rekord totalnie.

Gorąco polecam, podczas lektury poczułam się zaopiekowana, zrozumiana i odczułam troskę, którą autor usiłuje otoczyć Czytelników. Bo wie, że opisane przez niego problemy dotykają wiele osób, bo takie incydenty są powszechne, bolesne i chyba nie do zlikwidowania całkowicie.

Czytajcie! <3

Nowość pod kątem autora na mojej półce.

Dlaczego?
Sądząc po tytułach, w kilku z nich...

Trochę ciężko sią ja czyta. Dużo różnych przykładów wątków, czasem miałem wrażenie że trochę chaotycznie. Jakby skakać z tematu na temat.

Uzdrów swoją przeszłość i zacznij żyć

Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy ją przekształcić w cenne doświadczenie dla naszej teraźniejszości

Każdy z nas ma swoją historię, swoją przeszłość i wiele ran w niej. Choroby, straty, problemy, samotność. Każdy coś przeszedł. Ale to już minęło. Czemu nadal ma nad nami władze?

Musimy wyjść z przeszłości, ale wyciągnąć z niej lekcje. Zamienić bolesne wspomnienia w pomóc, i zmianę. A jak to zrobić?

Mierząc się z lękami, traumami i bólem. Nie będzie to łatwe, pewnie nie będzie też przyjemne, ale na pewno wartościowe. Autor podpowiada nam jęk to zrobić, daje gotowe wskazówki i strategie mające na celu uzdrowić przeszłość, a dzięki temu żyć lepiej tu i teraz.

Bardzo ciekawa książka i wartościowy temat. Daje do myślenia, zachęca do zmiany i motywuje. To książka, którą każdy powinien przeczytać.

Uzdrów swoją przeszłość i zacznij żyć

Musimy wyjść z przeszłości, ale wyciągnąć z niej...

• Popularnonaukowe
  • Legimi audio