Fałszywe intencje

Okładka książki Fałszywe intencje Mike Omer
Okładka książki Fałszywe intencje
Mike Omer Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Tajemnice Abby Mullen (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Tajemnice Abby Mullen (tom 2)
Damaged Intentions
Świat Książki
2023-11-30
2023-11-30
Robert Ginalski

Rewelacja!

Rewelacja!

Drugi tom dla mnie, zdecydowanie gorszy. Przeczytałam i nie wiem czy sięgnę po kolejny tom serii

Niesamowita książka !!

Bohaterka kontynuuje swoją pracę w policji, ale tym razem ma do czynienia z bardzo osobistą sprawą.
Zresztą okazuje się, że nie tylko z jedną.
Przeszłość ponownie daje o sobie znać i to w wyjątkowo parszywy sposób.

Na pozór może się wydawać, że to po prostu zwykła kryminalna opowieść.
Ale autor ponownie porusza aktualny dzisiaj problem sekt a także istnienie kręgów osób upatrujących wszędzie wszechświatowych spisków.
Destrukcyjne działania wyznawców spiskowych teorii (choćby takich, jak ta o tysiącach osób, narodowości żydowskiej, które ponoć nie przyszły pamiętnego dnia do pracy w WTC) mogą rzutować na zachowania społeczne w znacznie większym stopniu, niż sądzimy.
To są faktyczne zagrożenia w realu a nie tylko w wyobraźni pisarza.

Omer ponownie mistrzowsko prowadzi fabułę, prowadząc czytelnika przez kolejne godziny dramatu.
I znów zakończenie i pojawiająca się nowa-stara postać, każe niezwłocznie sięgnąć po kolejny tom.

Powieść - rewelacja !!!

9/10.

Niesamowita książka !!

Zresztą okazuje się, że nie tylko z jedną.
Przeszłość ponownie daje o sobie znać i to w wyjątkowo parszywy sposób.

Na pozór może się wydawać, że to po prostu zwykła kryminalna opowieść.
Ale autor ponownie porusza aktualny dzisiaj problem sekt a także...

Po pierwszym tomie, drugi zdaje się słabszy ponieważ cała narracja zbudowana jest wokół jednego wydarzenia, które jest tłem dla całej książki. Choć autorka zgrabnie sobie poradziła z wplataniem weń różnych innych wątków i historii, to nadal jest "akcja jednej akcji".

Ebook,wiem że fajna

Ebook,wiem że fajna

Jakie to było dobre, tyle akcji, totalny chaos. Każda kolejna powieść Omera jest coraz lepsza, w tej spisał się na medal, już nie mogę się doczekać trzeciej części. Ale tylu zwrotów akcji i zaskoczeń nie zafundował mi żaden autor. Wielki plus za kontynuację wątku o sekcie i to zakończenie <3

Negocjacje towarzyszą nam każdego dnia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wymagają one pewnych umiejętności, które pomogą w osiągnięciu porozumienia. Dobry i skuteczny negocjator musi radzić sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami. Musi szybko reagować na rozwój wydarzeń. Bez wątpienia takie cechy ma główna bohaterka - Abby Mullen, doświadczona policjantka.

Doświadczona nie tylko jeśli chodzi o życie zawodowe, ale także w życiu prywatnym. Przeszłość nadal nie pozwala o sobie zapomnieć, co więcej - rodzi wiele pytań. Abby ma świadomość, że w jej przypadku granica między życiem prywatnym i pracą jest bardzo cienka. Czy policjantka da radę, gdy ta granica zostanie zatarta, a życie jej córki Samanthy będzie zagrożone?

Kiedy wydawało się, że to co złe już dawno jest za główną bohaterką... Wtedy pojawiają się tajemniczy miłośnicy teorii spiskowych, którzy uważają, że muszą raz na zawsze rozprawić się z "wrogiem".Aby dowieść słuszności swoich przekonań, trzy uzbrojone osoby atakują szkołę do której chodzi Sam. Ci szaleńcy biorą kilka osób za zakładników, w tym córkę Abby. Czy policji uda się zapanować nad sytuacją?

Mike Omer po raz kolejny oddał w nasze ręce bardzo dobry thriller psychologiczny. Emocje, a co za nimi idzie - różne zachowania bohaterów. Zwroty akcji. I przeszłość, która znów daje o sobie znać. Mam wrażenie, że nic w tej książce nie dzieje się przypadkiem. Bo jest to kontynuacja serii.

"Fałszywe intencje" - w trakcie lektury kilkukrotnie zastanawiałem się do którego z bohaterów przypisać tytulowe określenie. Problem jest chyba nieco głębszy. Nawet jeśli wydaje się nam, że kogoś "znamy", to nie zawsze mamy pewność co do jego zamiarów.

"Fałszywe intencje" Mike Omera to drugi tom przygód Abby Mullen, a książę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Kobieta pracuje jako negocjatorka nowojorskiej policji. Jako dziecko przeżyła ogromną traumę, wychowując się w sekcie słynnego Mosesa Wilcoxa. Tym razem otrzymuje prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie w całej swojej karierze policyjnej. Musi oswobodzić grupę zakładników z miejscowej szkoły, wśród których znajduje się jej nastoletnia córka Samantha. Niebezpiecznymi porywaczami kierują przesłanki, których nie da się w racjonalny sposób wytłumaczyć.
Ponownie mogłam śledzić pracę Abby, która tym razem wydała się bardziej nierealistyczna. Kobieta niemalże natychmiastowo zyskuje zaufanie zwolennika teorii spiskowych, który z założenia nie powinien ufać nawet zwykłej policjantce. Rozmowy z groźnym przestępcą były dla mnie odrobinę męczące, a sam ich przebieg przypomniał negocjacje z poprzedniej części. Dialogi nie wnosiły niczego nowego do tej historii.
Wprowadzone nowe postacie zostały bardzo dobrze napisane. Do końca książki nie wiedziałam, czego można się po nich spodziewać. Z ogromnym napięciem śledziłam opisywane wydarzenia, a przez pojawiające się ciągłe zwroty akcji nie mogłam odłożyć tej lektury, chcąc dowiedzieć się, co się stanie z przetrzymywanymi zakładnikami.
Przeszłość Abby wciąż przeplata się z opisywanymi wydarzeniami w szkole. Wszystko to składa się na atmosferę pełną zagadek i intryg, sprawiającą, że czytelnik jest w napięciu i staje się coraz bardziej zaciekawiony. Mike Omer ostrożnie dawkuje nam nowe wiadomości, które nieraz mnie zaskoczyły. Każda podana informacja ma swój cel i przyczynia się do stopniowego rozwinięcia fabuły, co sprawia, że czytanie staje się niezwykle fascynujące.
Pomimo małych niedociągnięć, uważam, że "Fałszywe intencje" Mike Omera to wciągająca powieść. Nie mogę doczekać się ostatniego tomu, który zakończy historię Abby Mullen. Jednakże zachęcam do zapoznania się z tą historią oraz wyrobieniem sobie własnego zdania na jej temat.

Największą zaletą "Fałszywych intencji" jest, podobnie jak w przypadku pierwszej części przygód Abby Mullen, styl Mike'a Omera. Autor pisze w niezwykle przystępny i budzący ciekawość sposób, dodając do tego w odpowiednich momentach szczyptę humoru.
Jeśli chodzi o samą fabułę, na bazie której zbudowana jest powieść, to moim zdaniem nie jest już tak dobrze. Akcja toczy się wokół środowiska "obserwatorów", czyli grupy ludzi oderwanych od rzeczywistości, widzących we wszystkim teorie spiskowe. Ich wizje są tak irracjonalne, że czytanie o nich (przynajmniej mnie) niezwykle nuży.
Pod koniec książki, autor powraca także do wątku sekty religijnej Mosesa Wilcoxa, w której wychowywała się główna bohaterka. W mojej ocenie to nawiązanie nie jest jednak na tyle rozwinięte, aby jego potencjał został należycie wykorzystany.

Usiadłam do książki z zapartym tchem i ogromnym entuzjazmem, bo Mike Omer to jeden z moich ulubionych autorów, nie porwała mnie za sobą, ale bardzo czekałam na rozwiązanie wątków z tomu pierwszego ‐ tutaj się nie zawiodłam.
Tom nr 2 z Abby w roli głównej, moim zdaniem był bardzo rozlazły, natomiast później akcja się tak rozkręca, że czyta się jednym tchem stąd 7/10. 👌🏼
A końcowa rozmowa, gdzie okazuje się, że po drugiej stronie telefonu jest Zoe Bentley sprawia, że z wypiekami czekam na polską premierę trzeciego tomu "A Burning Obsession".

A...

• Audiobooki