Soul of a Witch

Okładka książki Soul of a Witch Harley Laroux
Okładka książki Soul of a Witch
Harley Laroux Wydawnictwo: Papierowe Serca Cykl: Przeklęte dusze (tom 3) romantasy
romantasy
2024-03-20
2023-08-29
Gabriela Iwasyk
BDSM przemoc 18+

Mam wrażenie, że autorka z każdą kolejną częścią trylogii "Przeklęte dusze" nie dość, że podnosi sobie poprzeczkę, to jeszcze do niej bez problemu sięga. Nie tylko w scenach dla dorosłych, ale również w ciągnięciu całej fabuły.

Harley Laroux – Soul of a Witch

Przeklęte dusze tom 3

* arcydemon i czarownica
* ostatni tom trylogii
* 18 + - mocne sceny

10/10

Opis fabuły:

Everly nie była nauczona wierzyć w siebie. Wmawiano jej, że jest bezsilna, że posiada ledwie strzępki magicznej mocy, a jedynym sensem jej istnienia powinna być służba Istocie z głębin oraz ojcu, okrutnemu przywódcy sekty. Everly nie było wolno chodzić na randki i cieszyć się życiem, była tłamszona przez apodyktycznego ojca i przyrodnie rodzeństwo. Przez długi czas wierzyła, że właśnie na to zasługuje i nie powinna liczyć na nic więcej.

Gdy jest świadkiem brutalnego, ataku członków sekty na Juniper coś w niej pęka. Jej matka, nie widząc innego wyjścia z sytuacji odbiera sobie życie, a dziewczyna zaczyna kwestionować wszystko w co do tej pory wierzyła.

Niespodziewanie jej magia się budzi. Tłamszona przez długi czas daje sobie znać w najmniej spodziewanym momencie. W sytuacji zagrożenia przenosi Everly do magicznego domu czarownic, jej przodkiń, gdzie spotyka arcydemona Calluma, który wyciąga do niej pomocną dłoń. Wspólnie mają zamiar stawić czoło Bogu i położyć kres jego istnieniu raz na zawsze.

„Od tak dawna jesteś przy mnie. Znajoma twarz nieznanej mi osoby w stu różnych wcieleniach. Jakbyśmy zawsze krążyli wokół siebie, dwie planety w kosmicznym układzie uwięzione w wiecznej pętli, ale niemogące się do siebie zbliżyć. Czekałem na ciebie, jeszcze zanim wiedziałem, że to ty.”

Recenzja:

Moje oczekiwania, wobec tego tomu były ogromne, znacznie większe niż przy poprzednich częściach trylogii. Apetyt zaostrzał mi się z każdą wzmianką o Everly i Callumie w poprzednich tomach. W końcu mamy tu do czynienia z arcy demonem liczącym tysiące lat, przy którym Leon i Zade to niemal demoniczne oseski, a Everly to nie „zwykły” człowiek, tylko wyjątkowo cenna dla demonów czarownica.

Na szczęście się nie zawiodłam, choć myślałam, że będzie mroczniej – ta część ma najwięcej ciepła ze wszystkich tomów. Nie czułam już tak panującej w Abelaum grozy, ale w finalnym rozrachunku, uważam, że Soul of, a Witch stanowi przepiękne zakończenie serii. Akcja książki dzieje się w dużej mierze w magicznym domu czarownic, pełnym tajemnic. Poznajemy również lokację, na którą bardzo długo czekałam oraz całkiem nowe, nadnaturalne postacie. Nasza para musi bowiem porządnie przygotować się do walki ze starożytnym Bogiem. Od nich zależy los świata.

„Arcydemona się nie przywołuje. Jego się zaprasza. A jeśli ma się pecha, arcy demon odpowiada na to zaproszenie i się pojawia.”

Everly i Callum to wyjątkowa para. Uczucie i wsparcie, jakim siebie darzyli doprowadzało mnie niemal do łez. Ich relacja, wzajemne zrozumienie, szacunek i szczerość… To było piękne. Dzięki pomocy demona, Everly odnalazła w sobie siłę i rozkwitła pełną mocą. A demon w końcu odnalazł sens istnienia.

„Nie interesuje mnie, kim nie jesteś. (…) Opowiedz mi, kim jesteś. Opowiedz, co płonie w twojej duszy, co sprawia, że w twoich żyłach krąży żywy ogień. Opowiedz, dlaczego biegniesz, choć wiesz, że nie zdołasz uciec.”.

Nie zabrakło oczywiście pikanterii. Callum to wyjątkowy demon, który lubi być…posłuszny. Ostrzegam, niektóre sceny mogą być dla niektórych zbyt mocne i pokręcone. :D Warto mieć to pod uwagą, przed rozpoczęciem czytania – mi one przypadły do gustu i uważam, że są jednymi z najlepszych, jakie spotkałam w książkach.

Mogłoby się wydawać, że seria Przeklęte dusze, opowiadająca w każdym tomie o tej samej historii, czyli o walce demonów i ich wybranek przeciwko Istocie z głębin i wyznającej go sekcie, może być nudna. Co więcej, akcja każdego tomu dzieje się w równoległym czasie i głównie w tym samym miejscu – miasteczku Abelaum w stanie Waszyngton, a ścieżki bohaterów w kilku momentach się krzyżują. Każda para ma jednak inne cele, inne perspektywy, łączą ich inne relacje, a poszczególni bohaterowie mają swoje własne, indywidualne charaktery, dzięki czemu nie miałam wrażenia, że czytam na nowo tę samą historię od nowa.

Ciężko było mi pogodzić się z tym, że trzeci tom jest ostatnim. Żywię jednak nadzieję, że może kiedyś Harley powróci do demonów i będziemy mogli cieszyć się kolejnymi książkami z tego uniwersum. Zdecydowanie jest ku temu potencjał. Na otarcie łez mam serię Loosers, na którą bardzo czekałam i która już niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa Papierowe Serca.

Harley Laroux – Soul of a Witch

Przeklęte dusze tom 3

* arcydemon i czarownica
* ostatni tom trylogii
* 18 + - mocne sceny

10/10

Opis fabuły:

Z całą pewnością ten tom był najlepszym z całej serii, a to głównie dlatego, że mimo powtórzenia po raz trzeci tej samej historii z innej perspektywy, nie był nudny. Dwa poprzednie tomy to w zasadzie to samo, perspektywy w jakich historia została przedstawiona często gdzieś się przecinały, co sprawiało, że czułam się jakbym czytała ciągle to samo. Tutaj jednak ta historia jest opowiedziana trochę inaczej i mimo, że w tle to nadal to samo co w poprzednich tomach to jednak coś zdecydowanie innego.

Historia głównie kręci się wokół brutalnego i perwersyjnego romansu pomiędzy arcydemonem i wiedźmą, czy ten romans był dobrze przedstawiony? Z pewnością tak, jednak ta książka utwierdziła mnie w fakcie, że tak brutalne sceny erotyczne absolutnie nie są dla mnie i po prostu mi się nie podobają, jednak nie twierdzę, że były one źle przedstawione, bo jestem pewna, że znajdą swoich fanów.

Tak naprawdę jedyne co mi się z całej książki podobało to postać głównej bohaterki i to jak odkrywała swoje magiczne dziedzictwo, historia w tle była mi aż nazbyt znana, żebym mogła się nią zainteresować a romans był dla mnie zbyt intensywny, pospieszny i absolutnie nie w moim guście.

Podsumowując, jest to z pewnością książka tylko dla czytelników 18+, czy znajdzie fana w każdym? Niestety nie. Książka jest specyficzna i z całą pewnością spodoba się tylko osobom szukających mocnych wrażeń w romansach.

Trzy gwiazdki są za:
1. Dom Czarownic - opisy tego miejsca, lasu, wątek Leśnego Dziada i stworzeń z rodu fae to były jedyne chwilę w których udało się stworzyć namiastkę świetnej atmosfery, witchy vibe. Opisy te pokazują też że książka miała gigantyczny potencjał który nie został wykorzystany nawet w minimalnym stopniu niestety...
2. Postać Calluma - fajnie się czyta o bohaterach którzy mają obsesję na punkcie swoich ukochanych, a obsesja Calluma ustanawia nowy rekord
3. Wątek z pętlą czasową - to było nawet zgrabne.
Cała reszta woła o pomstę do nieba. Jest żenująco (starcie Everly ze starym bogiem zaczyna się od pyskówek rodem z gimbazy),wulgarnie i obleśnie (sceny miłosne są obleśne i żenujące zarazem, im dalej w las tym gorzej),ale przede wszystkim jest zwyczajnie nudno. Po prostu nudno.

Trzy gwiazdki są za:
2. Postać Calluma - fajnie się czyta o...

To moje kolejne spotkanie z twórczością Laroux. Książka "Soul of a Witch" jest trzecim tomem serii #przeklętedusze i chociaż książki opowiadają o innych parach bohaterów, to najlepiej czytać je w odpowiedniej kolejności. Jest to mroczna historia z gatunku romantasy i ze względu na niektóre sceny oraz opisy historia ta przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników. Do sięgnięcia po ten tytuł zachęcił mnie intrygujący opis oraz świetna okładka, która bezapelacyjnie przyciąga uwagę! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Ja zostałam wciągnięta do pokręconego, pełnego mroku, brutalności świata pełnego demonów, czarownic i potworów. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Akcja powieści jest dynamiczna i nie zwalnia nawet na chwilę, wywołując w Czytelniku wiele emocji i wrażeń! Bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali świetnie wykreowani. Historia została przedstawiona z perspektywy Everly i Calluma, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Everly już we wcześniejszych tomach zaskarbiła sobie moją sympatię i cieszę się, że mogłam poznać historię jej oczami. Natomiast Callum naprawdę mocno mnie zaintrygował i bardzo spodobała mi się jego postać. Relacja bohaterów została w rewelacyjny sposób poprowadzona. Są typowo ludzkie odczucia, takie jak wsparcie, troska i szacunek, jest także wyraźne przyciąganie, namiętność. Jest naprawdę bardzo intensywnie, a momentami bardzo pikantnie! Nie brakuje tutaj oczywiście tajemnic, zagadek oraz magii! Dla osób lubujących się w takich klimatach to lektura obowiązkowa! Ja naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i uważam, że była świetnym zwieńczeniem serii! Polecam!

~ I w końcu jest i on tom 3 który zdecydowanie porwał mnie bardziej niż tom 2 mało tego historia tu wkręca nas mocno jak część pierwsza, co moim zdaniem robi jedno wielkie zaskoczenie, mało trylogii może pochwalić się tym że im dalej w las ,tym historia nie traci na wartości.
W tej części z Istotą z głębin, pradawnym Bogiem czekającym na odrodzenie zmierzy się nikt inny jak Evelyn czarownica o mocy potężniejszej od demonów, która z rozdziału na rozdział dowiaduje się prawdy o sobie i swojej mocy ... towarzyszyć jej będzie Callum potężny arcydemon który nie wiedząc czemu i w jaki sposób czekał na Evelyn ponad dwa tysiące lat ! 🔥🔥

Ostatni tom serii, która jest mocna, mroczna i cholernie wciągająca 😉 W trzecim tomie mamy Everly i Calluma, ale jak już się pewnie domyślacie, poza wątkiem tej dwójki, reszta jest taka sama jak w poprzednich tomach 🤭 Nie nudziłam się na szczęście, bo autorka opisując tą samą fabułę, urozmaiciła ją o wiele nieznanych nam szczegółów, dzięki czemu choć była znajomo i przewidywalnie, było też ciekawe 😈 Ta książka jest bardzo gorąca, oboje z bohaterów nie znają granic a co za tym idzie, zdecydowanie nie nadaje się dla młodych osób 🙈 Sceny erotyczne działają na wyobraźnię, autorka śmiało opisuje każdy szczegół 😀 Sam fakt że książka mi się bardzo podobała, choć jest to romanstasy, mówi sam za siebie - nie jestem fanką takich książek, jednak te trzy tomy naprawdę potrafią zawrócić w głowie 🤯 Emocje towarzyszące nam przy czytaniu tego tomu są mniej odczuwalne, ale nadal będziecie nimi przytłoczeni 🤪 Czyta się szybko, wykreowany świat jest jak prawdziwy a bohaterowie mają swoje charaktery, które idealnie się komponują 😍 Bawiłam się przednio, zwłaszcza gdy Callum stawał się iście beztroski i znudzony, jego podejście do życia jest świetne 🤭 Myślę że jeśli lubicie takie romanse, będziecie zachwyceni nie tylko Everly i Callumem, ale i pozostałymi❤️

"Soul of a Witch" Harley LaRoux to tom trzeci i ostatni serii Przeklęte Dusze, na który bardzo mocno czekałam! ❤️‍🔥

Zapowiedzi autorki wskazywały, że będzie mrocznie i "kreatywnie". I jak w poprzednich tomach pojawiały się pary - ludzka kobieta i demon, tak tutaj w końcu miała być wiedźma i arcydemon.

Każda część opowiada o tej samej historii ale z innej perspektywy. Ostatecznie jest ich 6. Jak w poprzednich tomach śledziliśmy losy oczami konkretnych bohaterów, tak tutaj występowali oni jako postacie drugoplanowe.

"Soul of the Witch" niestety trochę wyczerpał ten format. Koniec końców ile razy można czytać to samo? I mimo, że śledzimy wydarzenia oczami innych bohaterów to mimo wszystko nadal są oni do siebie podobni. Książka nie jest zła, ale zdecydowanie bardziej by mi się spodobała gdybym nie czytała tej historii już dwa razy. Powieść otrzymała ode mnie 3⭐️ bo ani ziębi ani nie grzeje mnie historia Calluma i Everly. Może gdyby powstała jako część pierwsza w tej trylogii, to zdecydowanie bardziej byłabym w nią zaangażowana.

Każda część opowiada o tej samej historii ale z innej perspektywy....

No niestety bardzo duże rozczarowanie. Miałam wrażenie że trzeci raz czytam tą samą historię, tylko z innej perspektywy. Nie byłam ciekawa jak książka się skończy, bo przecież znałam finał z poprzednich części. Zdecydowanie za długa i zbyt rozciągnięta.

Gdy pierwszy raz zobaczyłam zapowiedź Her Soul to Take od razu wiedziałam, że to coś dla mnie i się nie pomyliłam. Przepadłam dla tej historii i pochłonęłam w mig . Tak samo jak i Her Soul for Revenge 💜 .
Obie te książki są bardzo hot i mają ostrzeżenia z którymi warto się zapoznać przed czytaniem .

Dlatego nie mogłam się doczekać kiedy w moje ręce wpadnie finałowy tom Soul of a Witch, który wiedziałam , że zmiecie wszystko z planszy . Ależ to było dobre ! A mało mówiąc bardzo bardzo Świetne!
Ta historia jest tak pokręcona, ale tak ze sobą współgra, że czyta się to z lekkością nie zważając na treść 🤭 .

Dark Romance , Czarownice i Demony na początku dziennym . Romantasy nie z tej ziemi !

Historia Everly , która jest znana z poprzednich tomów w tej części gra kluczową rolę. Jest to czarownica , która niestety nie jest tak potężna jak jej matka . Tłamszona przez rodzinę , pewnego dnia musi stawić czoła swoim lękom. Jej ojciec, silnie próbuje przebudzić istotę o apokaliptycznej mocy .
Czy jej moc to udźwignie? Gdy dołącza do niej Callum razem przy pomocy swoich mocy stają do ostatecznej walki . Razem walczą z potężnymi siłami. Czy uda im się pokonać? Czy wyjdą z tego zwycięsko ?

Autorka skupiła się na historii Everly i Calluma przedstawiając ich bliżej czym robiło się gorąco i pikantnie.

Czytając tę książkę miałam hot temperaturę 🥵💀
Co powodowało iż nie mogłam się oderwać!

Jeśli lubicie takie mroczne , pokręcone i hot historie to ta książka a nawet cała seria jest dla was 😈

Dlatego nie mogłam się doczekać kiedy w moje ręce wpadnie finałowy tom...

• Do kupienia