Znaki miłości. Spójrz w gwiazdy, odnajdź miłość

Okładka książki Znaki miłości. Spójrz w gwiazdy, odnajdź miłość Carolyne Faulkner
Okładka książki Znaki miłości. Spójrz w gwiazdy, odnajdź miłość
Carolyne Faulkner Wydawnictwo: Między Słowami poradniki
poradniki
Między Słowami
2024-02-10
2024-02-10
Alicja Gałandzij

„Aby przyciągnąć i utrzymać bratnią duszę, sam musisz znaleźć się we właściwym dla siebie miejscu.”

[reklama @wydawnictwoznakpl ]

𝐙𝐧𝐚𝐤𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐨𝐬𝐜𝐢 to książka o tym, jak wyglądają relacje między znakami zodiaku.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej są opisane relacje, połączenia i przyciąganie. Dowiecie się w niej także jak kochają poszczególne znaki zodiaku. I na tyle, na ile jestem w stanie to stwierdzić, są to naprawdę adekwatne opisy. Czytając o swoim znaku widziałam w tekście odzwierciedlenie siebie. Nie byłabym sobą, gdybym nie przeczytała o innych bliskich mi osobach. I widzę ogromną zgodność.

Druga część to istne kompendium, opowiadające o połączeniach między dwoma znakami. Znajdziecie tu każde możliwe połączenie dla każdego z dwunastu znaków zodiaku. W każdym takim zestawie macie opisaną kompatybilność oraz sposób na osiąganie nirwany. Są również kwestie, nad którymi możesz się zastanowić jeśli jesteś znakiem X w związku ze znakiem Y. I tutaj również muszę przyznać, że autorka pisze prawdę 😅

Cały przewodnik został napisany prosto, bez zbędnych językowych udziwnień, dzięki czemu nawet laicy zrozumieją co Autorka miała na myśli. Książka zawiera wiele wiedzy, ale właśnie ten przystępny język sprawia, że nawet nie odczujecie, kiedy ją zaczniecie przyswajać. I nie martwcie się, to nie jest książka, którą musicie przeczytać od deski do deski. Wystarczy, że zapoznacie się z częścią pierwszą i wybranymi rozdziałami z części drugiej.

𝐙𝐧𝐚𝐤𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐨𝐬𝐜𝐢 to moja polecajka dla Zodiakar. Wiecie, od jednej Zodiakary dla drugiej.

[reklama @wydawnictwoznakpl ]

𝐙𝐧𝐚𝐤𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐨𝐬𝐜𝐢 to książka o tym, jak wyglądają relacje między znakami zodiaku.

Carolyne Faulkner w książce "Znaki miłości. Odnajdź miłość" pokazuje nam jak dzięki gwiazdom odnaleźć miłość swojego życia i stworzyć trwały związek.

Książka podzielona jest na dwie części - 1. część "relacje i przyciąganie" zawiera opis rozdziały opisujące i wprowadzające nas do świata znaków - pod każdym z nich znajdują się pytania i ćwiczenia, a 2. część "połączenie znaków" zawiera opis wszelkich możliwych połączeń znaków w pary oraz sposób w jaki na siebie oddziaływują. Ta książka pokazuje jak nasz znak zodiaku pasuje do innych.

"Nikt nie zdoła dać ci tego, czego pragną i co powinny ci dać twoje własne serce i dusza.
Aby przyciągnąć właściwą osobę, najpierw musisz stać się właściwą osobą".

Interesującą informacją jest tutaj przekaz od autorki, że nie ma czegoś takiego jak znak, który jest całkowicie niekompatybilny z innym znakiem - nie ukrywam, niejednokrotnie trafiałam na takie zestawienia znaków zodiaku, które idealnie do siebie pasują i takich, które absolutnie nie powinny się łączyć, tutaj autorka zaprzecza takim tezom, wyjaśniając, iż niektóre połączenia są trudniejsze, ale wystarczy nad tym popracować.

Lubię od czasu do czasu czytać takie książki i poszerzać swoją wiedzę o znakach, interesuje mnie ten temat. Mimo, że traktuję go z przymrużeniem oka, to zadziwiająco dużo rzeczy się sprawdza.

Z książki płynie przekaz, że warto na wszystko w naszym życiu reagować miłością - to przynosi satysfakcję. Wszystkie nasze relacje, zarówno prywatne jak i zawodowe, wymagają kompromisów, żeby przetrwać. Nieistotne w co wierzymy - warto być po prostu dobrym - żyje się lepiej.

Szczerze powiedziawszy, od zawsze miałam ze znakami zodiaku problem. Nie chcę mówić, że jedyny zodiak w jakiego działanie wierzę to ten seryjny morderca, aaaale... kurcze no.
Z zodiakami mam problem nie dla zasady, a dlatego, że ze swoim nie mam prawie nic wspólnego. Co czytam, to się rozmijam. I wiem, że powinno się patrzeć nie tylko na znak Słoneczny, ale i pozostałe (Księżyc, Ascendant itd.),jednak tych składowych jest tak wiele, że dosłownie wszystko można tym wytłumaczyć, dlaczego coś nie działa, dlaczego coś działa... wszystko można pod to podciągnąć. Przez to wszystko znaki zodiaków są chyba najmniej wiarygodną i najmniej interesującą mnie rzeczą z dziedziny ezoteryki. ALE. Zawsze do wszystkiego staram się podchodzić z otwartą głową. Dlatego kiedy dostałam propozycję współpracy przy książce "Znaki Miłości" pomyślałam; hej, czemu nie. Dam temu tematowi jeszcze jedną szansę. I jak, przekonałam się? Cóż... nie za bardzo. Ale po kolei!

Najlepszym elementem tej książki jak dla mnie były fragmenty, w których autorka zachęca do poznawania siebie, do bycia samoświadomym, rozwiajania się w tym aspekcie. I....szczerze mówiąc, jest to też jedyny element "Znaków Miłości", który mogę faktycznie pochwalić. Uważam, że w tej książce jest strasznie dużo lania wody i wielkiej zachowawczości - z jednej strony autorka tłumaczy nam oddziaływanie znaków na siebie, ale też mówi, że nie ma znaków niekompatybilnych. Że jeśli w jednym aspekcie się nie łączą idealnie, to w innym się połączą - np. jak nie w znaku słonecznym to w jakiejś planecie. I to nawet nie musi być ta sama planeta. A jak nie w planecie, to w Księżycu. A to dla mnie oznacza, że jak wystarczająco dobrze poszukamy, to każdy będzie do nas dopasowany. Jak bardzo chcemy, to naciągniemy.

Teraz zapytacie, jeśli nie wiecie za wiele o astrologii, jakie znaki słoneczne, jakie połączenia w planetach, o co chodzi? No właśnie. Autorka słabo to tłumaczy jak na książkę dla kogoś początkującego - bo jak rozumiem ta książka jest dla osób początkujących, ktoś choć średnio w temacie zodiaków rozeznany nie znajdzie tu nic nowego. Ba, nawet ja z moją nie za wielką, po prostu nie zerową, wiedzą astrologiczną nie dowiedziałam się nic nowego. A co ciekawsze, sporo kwestii różniło się od tego, co zasłyszałam w paru innych ezoterycznych źródłach (które, tak swoją drogą, już nieco bardziej ze mną rezonowały, choć, ponownie, z zodiakami mi trochę nie po drodze).

Na koniec zostawię was z takimi słowami autorki, cytat bezpośrednio wzięty z książki;
"(...) horoskopy urodzeniowe stanowią użyteczne wskazówki, jednak nie dają nam stuprocentowej pewności. Kompatybilność zależy od tego, na jakim etapie rozwoju znajdują się partnerzy, jaki jest poziom ich dojrzałości emocjonalnej, i tego, co gra w ich duszach. (...) Powtórzę: wszystko zależy od samoświadomości i dojrzałości emocjonalnej"
Czyli, podsumowując, znaki zodiaku nie mają znaczenia, liczy się to co macie w głowie. 🙏🏻 Tak więc i ja zostanę w temacie relacji międzyludzkich przy psychologii, a zodiaki będę traktować jako ciekawostkę, z którą jednak kompletnie się rozmijam.

Czy więc książkę polecam? Jak możecie się domyślić, niespecjalnie. I to nie tylko dlatego, że nie rezonuje ze mną sprawa znaków zodiaków, a też dlatego, że ta książka nie wydaje mi się być w tym temacie najlepszym tytułem. Oczywiście nie zniechęcam, jeśli macie ochotę sami sprawdzić, chętnie usłyszę wasze opinie o "Znakach Miłości". Przyznać muszę, że ze strony technicznej książka wydana jest bardzo dobrze; śliczna twarda oprawa, gruby papier przez który nie przebijają zakreślacze. Jednak jeśli chodzi o poziom wiedzy... nie spełniła ona moich oczekiwań i standardów.

[Współpraca z wydawnictwem Znak]

PS. W książce było też parę fragmentów odnoszących się do Boga, np. "(...) kochając czystą miłością, znajdą się tak blisko Boga, jak to tylko możliwe"... co? XD Trochę mi się te dwa uniwersa gryzą... 😅

Znaki Miłości

💬 Carolyne Faulkner

Od samego początku byłam zaintrygowana tym tytułem. Ciekawiło mnie, co takiego znajdę w środku. Co mnie zaskoczy. Pierwsze wrażenie trzymając książkę w dłoni było niesamowite. Kocham twarde okładki - dodają 'tego czegoś' do atrakcyjności. Szata graficzna od razu wpada w oko, jest piękna i spokojna. W środku było równie dobrze. Spodobała mi się estetyka i klimat towarzyszące poradnikowi.

'Znaki miłości' to idealny przewodnik zarówno dla singli szukających miłości jak i dla tych, którzy już ją znaleźli. Carolyne Faulkner prowadzi czytelnika po świecie gwiazd i znaków zodiaków. Według niej, nie ma czegoś takiego jak niedopasowanie. Autorka pokazuje jak znaleźć drugą połówkę, bez względu na datę urodzin.
Poradnik podzielony jest na dwie części:
- Relacje i przyciąganie - tutaj dowiemy się więcej na temat zauroczenia i samej miłości.
- Połączenie znaków - czyli w jaki sposób łączą się znaki, na co zwrócić uwagę, co dopracować i jak stworzyć trwały i mocny związek.

Przyznam, że całość czyta się bardzo dobrze, szybko i przyjemnie. Mogłam dowiedzieć się dużo na temat samej siebie i partnera, a także podpatrzeć kilka rzeczy i przenieść do związku. Wszystko napisane w sposób czytelny, przejrzysty i łatwy do przyswojenia. Książkę polecam każdemu, kto czuje, że chciałby coś zmienić, zrozumieć albo najzwyczajniej - z czystej ciekawości. Poradnik zostanie ze mną na dłużej, czuję, że wrócę do niego wielokrotnie.

Zlosnica_czyta

Znaki Miłości

💬 Carolyne Faulkner

“Kochankowie nie spotykają się tak po prostu, oni od początku znajdują się w swoich sercach” – Rumi.

Carolyne Faulkner w kolejnej swojej książce postanowiła poruszyć temat, który jest istotny dla tak wielu osób. Bo przecież praktycznie każdy z nas pragnie i poszukuje miłości w swoim życiu. W swojej najnowszej książce pokazuje jak dzięki gwiazdom odnaleźć miłość swojego życia i zbudować z nią trwałą relację. Udowadnia, że nie ma czegoś takiego jak niekompatybilność znaków zodiaków i podpowiada jak znaleźć właściwą osobę oraz jak samemu się nią stać. Postanowiła więc obalić mity krążące wśród ludzi i oferuje pomoc w stworzeniu trwałej relacji z każdym znakiem zodiaku. Carolyne twierdzi, że w czasach kiedy szukamy jako miłości wszędzie jej poradnik to lektura obowiązkowa przed każdą randką.

Oczywiście że ja też marzę o wielkiej miłości. Choć dla mnie ma ona coraz więcej odmian i na tym etapie życia na jakim jestem skupiam się przede wszystkim na tej rodzicielskiej pomnożonej razy trzy. Ale jak każdy mam ogromne pragnienie tego, aby ktoś mnie kochał, ktoś dorosły. Z dużą ciekawością sięgnęłam po poradnik, mając nadzieję iż znajdę kilka odpowiedzi. Ja kilka odpowiedzi znalazłam, a Wy? Mieliście okazję sięgnąć po ten poradnik. Myślę, że daje ciekawe spojrzenie na niektóre tematy związane z dopasowaniem ludzi do siebie nawzajem.

Witajcie dziś przychodzę do Was z recenzja przewodnika związanego z astrologia. To już moje drugie spotkanie z autorką. Dziś dla odmiany mamy cos o miłości, związkach, wspólnym zrozumieniu.
Tak naprawdę od zawsze interesuje mnie astrologia w każdym aspekcie. Czy zastanawialiście się czemu czasami do niektórych osób czujecie magnetyczne przyciąganie a do innych wręcz przeciwnie nie znając do końca tej drugiej osoby. Nie od dziś wiadomo ze z niektórymi znakami człowiek sie kompletnie nie może dogadać nie mówiąc tu jeszcze o jakimkolwiek związku.
Tak naprawdę by zrozumieć przekaz książki trzeba się dokładniej zagłębić w samą sobie astrologie znaków. Poznać zalety i wady które czy nam się to podoba czy nie, są powtarzalne.
W książce znajdziecie informacje odnośnie połączeń, przyciągania i przeciwieństw. Jak rozróżnić zauroczenie od prawdziwego uczucia.
Jak kocha poszczególny znak i jak otwiera się na innych ludzi. Konstelacje i planety w odpowiedniku uczuć. Świetne połączenie żywiołów.
Wiadomo trzeba pamiętać by samemu wybrać swoją drogę w życiu, można kierować się takimi poradnikami jak ten, ale tak naprawdę od nas samych zależy jak to wszystko będzie wyglądać.
Jedynie z czym sie nie zgadzam to usilne dopasowanie mimo przeciwności. Znam znaki zodiaku i wiem że zdarzają się wyjątki ale nauczona życiem wiem że nic na siłę nie można robić i niestety niektóre znaki zodiaku po prostu do siebie nie pasują niezależnie jak bardzo byśmy chcieli to ogarnąć.
Ogólnie bardzo fajne zestawienie informacji w obszernej książce co bardzo lubię 🤩
Jesli lubicie ciekawostki, czytacie horoskopy i szukacie tej drugiej połówki to tu znajdziecie sporo fajnych informacji✨
Dziękuję wydawnictwu @znak_literanova za świetny poradnik z astrologicznymi poradami 🤩

Współpraca recenzencka-wydawnictwo znak

Wierzycie w moc astrologii?

"Znaki miłości" to nic innego jak bardzo dokładny przewodnik po nowoczesnej astrologii.

Tę książkę czytałam tylko dla zaspokojenia własnej ciekawości i zaczerpnięcia dodatkowej wiedzy. Nie jestem "zodiakarą" i nie do końca rozumiem te wszystkie połączenia, ale byłam ciekawa tego, co autorka myśli i wie. I szczerze, potrafiłam się zgodzić z kilkoma zagadnieniami, niektóre nie są mi znane, a z innymi się raczej nie zgadzam. Dzięki temu bawiłam się serio dobrze, bo potrafiłam zastanawiać się nad tym co autorka miała na myśli.

Książka podzielona jest na dwie części.
Pierwsza z nich opowiada nam dokładnie o tym co myśli sama autorka. Czym dla niej jest miłość, co sama uważa za nią i według mnie ta część książki była tą lepszą. Pomimo tego, że styl pisania autorki bardzo mi przeszkadzał, bo był taki "miękki" i "marzycielski" to, to co przestawiła, było w miarę płynnie napisane i przede wszystkim dosyć zrozumiałe.
Druga część to tak naprawdę horoskopy i konfiguracje znaków zodiaku. Widać, że dużo czasu zostało spędzone nad pisaniem tej pozycji, a i dokładne rozpisanie, też musiało zająć trochę godzin.

Jednak dla mnie tak książka to 3/5 ⭐️.
Według mnie jest to pozycja dla osób "zaawansowanych", które mają już wiedzę na temat konfiguracji zodiaków.

To, co mi się jednak podobało, to fakt, że autorka cały czas podkreśla, że nie ma czegoś takiego jak brak dopasowania się znaków. Każdy ma ze sobą jakieś połączenie, wystarczy je znaleźć.
Podobały mi się też rady, jakie każdy powinien dostać, aby tworzyć udany związek. Nie jest to tak źle napisane i w chamski sposób. Czułam się, jakby taka dobra ciocia mi doradzała, że rozmowa i wzajemny szacunek jest bardzo ważny i nie wolno o nim zapomnieć.

Muszę też zwrócić uwagę na to cudowne wydanie. Minimalistyczna, jednak bardzo szykowna okładka. Twarda oprawa, zdobienia w środku. Pojawiają się też zadania i ćwiczenia, które możemy rozwiązywać.

Wydaje mi się, że jest to pozycja, która znajdzie swoich fanów i będą bawić się super podczas czytania.

Współpraca recenzencka-wydawnictwo znak

Wierzycie w moc astrologii?

Może nie jestem typową zodiakarą, ale jednak wielokrotnie przekonałam się o tym, że coś w tych znakach zodiaku jest. Sama dostrzegam w sobie wiele byczych cech, chociaż niejednokrotnie widzę w sobie też Bliźnięta – gdyż właśnie w ich okresie miałam się urodzić, ale nieco pospieszyłam się na ten świat. Lubię sobie czasami sięgać po różne opracowania na temat astrologii, poczytać na temat kompatybilności i dopasowania znaków, choć jak udowadnia autorka książki „Znaki miłości”, słynna amerykańska astrolożka Carolyne Faulkner, nie ma czegoś takiego, jak niekompatybilne znaki. I może coś w tym jest – bo podobno Byk i Lew to tragiczne połączenie, a moja najlepsza przyjaciółka od czasów dzieciństwa jest właśnie Lwem. Powinnyśmy sobie od tych ponad 20 lat skakać do gardeł, a jesteśmy jak rodzina.

Ta książka zabierze Was do świata połączeń i relacji pomiędzy poszczególnymi znakami i pokaże, w jaki sposób możecie lepiej zrozumieć swoją drugą połówkę i wasz związek, a nawet samych siebie! Niektóre znaki mają ze sobą naturalny „flow”, w innych przypadkach trzeba nad relacją nieco bardziej popracować, ale jeżeli nam na kimś zależy, to na pewno warto. Faulkner opisuje wszystko w bardzo przystępny i przejrzysty sposób, skupia się na konkretach, nie owija w bawełnę i choć zapewne owe opisy można by jeszcze bardziej rozbudować i trzeba pamiętać o tym, że na horoskop urodzeniowy składa się coś znacznie więcej niż dany znak zodiaku, to na pewno będzie to odpowiedni poradnik dla osób, które nie chcą zagłębiać się w tę tematykę zbyt drastycznie. Astrologia bywa skomplikowana, odczytywanie kosmogramów również, tutaj należałoby się faktycznie zwrócić do dobrego astrologa, ale jeżeli chodzi o taką podstawową kompatybilność znaków, uważam tę książkę za naprawdę dobry tytuł.

Nawet jeśli jakoś wybitnie nie wierzycie w motyw znaków zodiaku, to ta książka i tak może się okazać przydatna – a nuż jednak zagłębiając się w opisywane relacje odnajdziecie w nich prawdę na temat siebie czy swojego partnera. Dodatkowo w książce znalazła się motywacja do pracy nad samym sobą – notatki miłości, które zachęcają do przeanalizowania pewnych aspektów naszego życia. Przyjemna forma, przemyślana konstrukcja, całkiem niezły zasób wiedzy – idealne wyważenie pomiędzy wstępem do astrologii a taką bardziej zaawansowaną analizą horoskopu i kosmogramu.

Instagram: bookeaterreality

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa
@znak_literanova , któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Walentynki - najbardziej miłosne święto jakie mamy, super gdy jesteśmy w udanym związku i możemy je z uśmiechem świętować, a co zrobić gdy niestety jest inaczej? Jeśli jesteś w tej grupie, która niestety jeszcze nie znalazła swojej drugiej połówki albo chciałabyś dopracować swój związek i sprawić, aby był jeszcze lepszy koniecznie polecam ci ten poradnik.
Carolyne Faulkner w swojej książce pokazuje nam przede wszystkim jak budować trwały związek i udowadnia, że nie ma czegoś takiego jak niekompatybilność znaków, czy niedopasowanie. Pomaga nam znaleźć właściwą osobę a następnie pokazuje jak samemu stać się dla kogoś właściwa osobą.

Poradnik podzielony jest na 2 części. Pierwsza cześć to osobiste przemyślenia autorki na temat tego jak ważna jest miłość. Autorka pokazuje nam tutaj, że każdy aby znaleźć szczęście musi najpierw pokochać siebie. Następnie podkreśla, że nie ma niedopasowania między poszczególnymi znakami zodiaku, a jedynie relacje te czasem wymagają odpowiednich środków.
W drugiej części znajdziemy połączenie każdego znaku z innym, według żywiołów. Takie rozpisanie pomaga każdemu z nas odnaleźć swój znak i sprawdzić go w relacjach z innym znakiem.
Ja mężatka od 12 lat muszę przyznać, że opis połączenia mojego znaku i męża sprawdza się w 100%. Oboje jesteśmy silni i zdecydowani i jedynie umiejętność pójścia po kompromis jest w stanie utrzymać nasze relacje ale dzięki temu posiadamy bardzo mocne przyciąganie.
Książkę czyta się z dużym zaangażowaniem bo w końcu uczy nas jak kochać i być kochanym. A tego przecież chce każdy.
Gorąco wam polecam, a jeśli nie macie jeszcze prezentu dla bliskiej osoby to może ten poradnik będzie idealny.

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa

„Znaki miłości” to książka Carolyne Faulkner wydana przez Wydawnictwo Znak Literanova. [współpraca reklamowa]

„Spójrz w gwiazdy. Odnajdź miłość”? „Znaki miłości” to przewodnik po nowoczesnej astrologii miłości. Książka podzielona jest na dwie części. Z pierwszej dowiemy się czym dla autorki jest tak naprawdę miłość, o co chodzi z zauroczeniem romansem, czym są połączenia i przyciąganie, jakie znaczenie dla nas będzie miało postępowanie według Zasady Trzech, jak powstało dwanaście konstelacji i skąd wzięły się ich nazwy, jakie rodzaje miłości „przypisane” są poszczególnym znakom zodiaku.

W drugiej części przedstawiony został opis łączenia się znaków zodiaku i charakterystyka wszystkich połączeń poukładanych względem żywiołów (ognia, wody, ziemi i powietrza). Tutaj ta druga część przeważa nad pierwszą względem wielu opisów „kompatybilności” znaków (chociaż autorka stara się udowodnić, że coś takiego jak kompatybilność i jej brak w zasadzie… nie istnieje). Oczywiście nie musimy czytać wszystkich opisów wszystkich znaków zodiaku i towarzyszących im relacji. Możemy wybrać interesujące nas znaki zodiaku (np. swój i bliskich nam osób, np. partnera/partnerki, przyjaciółki/przyjaciela) i podążając tym tropem przeanalizować, jak poszczególne znaki zodiaku wpływają na inne. Dodatkowo w książce znajdują się ćwiczenia takie jak: „Jeśli jesteś [znak zodiaku], który kocha [znak zodiaku], zastanów się nad następującymi kwestiami…”

Autorka w prosty sposób pokazuje nam, że jesteśmy w stanie ocenić, jaki konkretny rodzaj relacji przyciągamy i daje nam pole do skupienia się na pielęgnacji lub na zwalczaniu szkodliwych nawyków dzięki samoświadomości.

Co ciekawe, autorka stara się walczyć z „astrouprzedzeniami”, opisując, jak możemy stworzyć udany związek z drugą sobą, nawet jeśli, według tradycyjnej astrologii, nie miałby on szans na powodzenie. Jest to zbiór wiedzy i ciekawostek, stający się dla nas drogowskazem do tworzenia udanych relacji, do naprawy lub podbudowania tych istniejących, do lepszego zrozumienia, czym mogą kierować się poszczególne osoby o konkretnych znakach zodiaku.

Autorka, opisując znaki zodiaku, przemyca również wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Pokazuje nam, że to świadomość jest kluczowa nie tylko w rozumieniu siebie i otoczenia, ale również praw, względem których funkcjonujemy. Autorka przybliża nam, w jaki sposób działa zdolność zwiększania świadomości, jak ważny jest nasz potencjał i jak mogą wpływać na nas najprostsze decyzje, jakie podejmujemy na co dzień. Reakcje są kluczowe. Niezależnie od otoczenia, na nie akurat mamy wpływ.

Budujące jest to, że autorka podkreśla, iż ludzie są bardziej skomplikowani niż ich znaki zodiaku. Czytając książkę z tą właśnie myślą, możemy przypomnieć sobie podstawy określające znaki zodiaku, zrozumieć przyciąganie i dopasowanie, ale również starać się chronić przed niezdrowymi relacjami, jednakże niekoniecznie ślepo idąc w przekonanie, że ten konkretny znak zodiaku zawsze będzie postępował tak czy inaczej. Autorka od początku podkreśla, jak szeroko trzeba patrzeć na wszystko, co przyswajamy. Przedstawione opisy są wsparciem w budowaniu relacji, nie ich podstawą.

W książce znajdują się także przeróżne ćwiczenia i notatki miłosne, nad którymi warto chwilę dłużej się zastanowić. Mimo tego, iż książkę czyta się dość przyjemnie, mam wrażenie, że część opisowa, dotycząca „kompatybilności” poszczególnych znaków zodiaku, jest zbyt długa względem wcześniejszej ogólnej części teoretycznej. Dodałabym więcej informacji, które mogą być przydatne dla wszystkich czytelników. Poza tym, informacje, które otrzymujemy, są ciekawe i przydatne.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova.

• Magia
  • Przeczytane wybiórczo
  • 2024 rok
  • Recenzenckie
  • Rok 2024.
  • Opinia

Dodaj cytat z książki Znaki miłości. Spójrz w gwiazdy, odnajdź miłość