Kroczący wśród cieni

Cienie Poszukiwania Zaginieni Tropiciel Opętanie Zagadki

Wyróżniona opinia i

Kroczący wśród cieni

przeczytanych książek 1422 napisanych opinii 467

Mam nieco mieszane uczucia. Niby oryginalne, ale tak miejscami trąci lekką sztampą i schematami. Bohater ewidentnie inspirowany wiedźminem i Sherlockiem Holmes'em, ale zamiast dzielnego Watsona, jest pani Hudson. Całość pisana z myślą o ekrani-/animi-/egrani-zacji. No i momenty cimcirimci zbędne.

Zacznę od samego początku, a więc prologu. Bo to jeden z najbardziej intrygujących wstępów, jakie przeczytałem w ostatnim czasie. Mistrzowsko rozegrany, wciągający i dający obietnicę czegoś wyjątkowego w dalszej części książki 🥹

Śledzimy losy głównego bohatera niejako z dwóch perspektyw, bo Kavel jest jednym, ale na dobrą sprawę dwoma postaciami. Jego życia przedzieliło na pół dramatyczne doświadczenie, a od tamtej pory posiadł cenne umiejętności, za które płaci jednak wysoką cenę. Owe zdolności wykorzystuje jako detektyw, co przynosi mu sukcesy, ale i przysparza wrogów.

„Kroczący…” jest dla mnie dobrze wyważonym miksem fantastyki i powieści kryminalnej, choć przeważający jest tu wątek fantastyczny. Autor pieczołowicie przygotował tło fabularne, ożywiając świat i nadając mu głębię, co uwiarygodnia prowadzone przez bohatera, magiczne śledztwo. Atmosfera powieści jest ciężka, bardzo mroczna i – trudno to inaczej wyrazić – osnuta cieniami. Ta wyjątkowa, tajemnicza relacja z innymi bytami jest dodatkowym, ciekawie zaprezentowanym smaczkiem.

Muszę to napisać, bo znowu mam swoją ulubioną postać drugiego planu. Berra skradła mi serce. Kiedy Kavel zaczyna z nią rozmowę, wiem, że będzie ciekawie. Przeczytajcie, a dowiecie się, o co chodzi 😏

Książka zarówno dla fanów kryminalnych zagadek, jak i mrocznej fantasy. Czekam na drugi tom! 😍

Ekstra - to co niedźwiadki lubią najbardziej zagadki, duchy i zombiaki (Choć pod innymi nazwami). Polecam gorąco.

"Kroczący wśród cieni" to bardzo udany debiut. Czytając ma się wrażenie, że pisany był przez doświadczonego gryzipiórka. Świat przedstawiony w książce wydaje się być ogromny pomimo, że autor przedstawił go nam jedynie w niewielkiej części. Opisy bardzo rzeczowe lecz nieuciążliwe. W sam raz wg mnie. Jednak to postacie są siłą tego utworu. Główny bohater skrywa wiele tajemnic, niepokorna babcia jest duszą towarzystwa a to tylko dwie z przedstawionych postaci. Bardzo fajnie wykorzystany wątek opętania (dosyć oryginalne wg mnie :) Wyważona dawka okultyzmu, magii i miecza. Seks w wielkim i małym mieście też jest choć nie można podpiąć tego pod tani erotyk :). Sprytnie wplecione memy i "easter eggi" dla "wtajemniczonych" ;)

Oby więcej takich debiutów. Polecam!

Fajny pomysł, wykonanie gorsze. Fabuła pędziła na łep na szyje, można było dołożyć jeszcze z 200 stron (rozwinąć politykę, świat, bohaterów itd.),a nawet więcej. Dialogi czasem cringowe jak jasny gwint. Podsumowując, jak na debit nie było źle. Pewnie przeczytam kontynuacje.

Jedna z lepszych pozycji fantasy na jakie trafiłem w tym roku

Jedna z lepszych pozycji fantasy na jakie trafiłem w tym roku

Ostatnio unikałem fantastki bo ciągle to samo było, ale tutaj zostałem mile zaskoczony. Pomysł opętywania cieni bardzo mi się spodobał. Czekam z "dzidą" w ręku na kolejny tom.

Pozdrowiam kolegę dzidowca 😉
Przeczytałem w swoim życiu ponad 1000 książek, zdecydowana większość to fantastyka, nie czytałem od miesięcy, gdyż uznałem, że nie ma już nic ciekawego, a jednak!

Pozdrowiam kolegę dzidowca 😉

Rozumiem dlaczego ta książka trafiła do ścisłej czołówki. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejny tom.

Piękna historia, piekne uczucie i dojrzała namiętność na poziomie, jakim romantasy mogłoby zazdrościć (bez nadmiarów opisów). Fantastyczne pokazane rozdarcie bohatera między dwie kobiety. Bardzo świetne dialogi i fabuła.

• Audiobooki