Niewinna Inka

literatura polska mafia

NIEWINNA INKA
@autor_slawecka
@proszynski.emocje

Bardzo lubię sięgać po historię oparte na prawdziwych wydarzeniach a Wy?

Niewinna inka to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Historii Inki (Haliny Galińskiej),która była marionetką w rękach Baraniny i została zamieszana w zabójstwo ministra sportu Jacka Dębskiego, którego wystawiła na pewną śmierć.
Anna Poniatowska (dziennikarka),córka potężnego mecenasa, dostaje propozycje napisania historii Inki,która ma zostać opowiedziana przez nią.
Do czego doprowadzą wspólne spotkania?

Po pierwsze to gratuluję pani Monice świetnego reserchu,widać tutaj kawał dobrze wykonanej, sumiennej pracy.
Bohaterki które stworzyła ogromnie przypadły mi do gustu. Obie silne, obie złamane przez mężczyzn, obie patrzące z nadzieją w przyszłość, obie razem mające ogromną siłę.
Jest w niej wiele emocji, bólu, cierpienia. Pokazuje świat polityki, władzy, mafii, układów w których szary zwykły człowiek jest tylko marionetką dla wszystkich siedzących na najwyższych stołkach.
Samo zakończenie troszkę mnie zaskoczyło, tego się nie spodziewałam.

Także kochani, jeżeli chcecie się dowiedzieć co mnie tak zaskoczyło, to polecam Wam sięgnąć po "Niewinna Inka".

NIEWINNA INKA
@autor_slawecka
@proszynski.emocje

Bardzo lubię sięgać po historię oparte na prawdziwych wydarzeniach a Wy?

Anna...

Żenujące czytadło. Głupie i prymitywne w takim stereotypowo babskim stylu. Przebrnąłem tylko ze względu na podobno ciekawe teorie na temat gangstera Baraniny, ale to też okazało się reklamą zdecydowanie na wyrost. Nie jestem się właściwie w stanie dopatrzyć niczego dobrego w tej książce. Koło "Dziewczyny w czarnej sukience" i "Miasteczka zbrodni" to nawet nie leżało.

RECENZJA

„NIEWINNA INKA”

AUTOR: MONIKA SŁAWECKA

Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: PRÓSZYŃSKI I S-KA

„Koszmar dnia miesza mu w głowie.
Noc przynosi mrok i zmory, które nie chcą odejść. Poznając diabła, jakim jest Baranina, rozpoczynasz taniec ze śmiercią. Tylko on trzyma w garści sznurki, dzięki którym się poruszasz. Jesteś pieprzoną marionetką w rękach skrajnie złego człowieka”.

„Niewinna Inka” to historia, w której autorka zabiera nas w podróż tajemnic, emocji, świata
półświatka, więziennej celi, brutalnej prawdy, nieoczekiwanych wydarzeń i książki, która zaskakuje fabułą. Książka, która niesamowicie wciąga, intryguje i absorbuje także mentalnie jak emocjonalnie.
To historia o dwóch różnych, ale bardzo silnych kobiet, które poznając siebie wzajemnie  odkrywają siebie.
Autorka idealnie oddaje realizm więzienia dla kobiet i brutalność świata przestępczego. Ta książka jest połączeniem powieści i reportażu, co było fajnym zabiegiem zrobionym przez autorkę, ponieważ ciekawie uwiarygodnia tę historię, staje się mocniejsza i możemy inaczej spojrzeć na główną bohaterkę.
Fabuła książki ciekawie i dynamicznie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami akcji, no i zakończenie książki nieprzewidywalne.
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach i historii Inki (Haliny Galińskiej),która była marionetką w rękach Baraniny i została zamieszana w zabójstwo ministra sportu Jacka Dębskiego, którego wystawiła na pewną śmierć.
Monika Sławecka zrobiła dokładny research, na temat swojej bohaterki, docierając do wielu osób z życia Inki i przejrzała mnóstwo akt sądowych zbierając jak najwięcej informacji z jej życia.
Książka, która dosłownie mnie pochłonęła i przeczytałam ją z wielką przyjemnością.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Inki i Anny, dzięki czemu możemy zagłębić się w ich życiu, otoczyć się ich emocjami i uczuciami, poznać ich dokładniej i zobaczyć lepszy obraz tej historię.

Bohaterzy świetnie wykreowani, niezwykle autentycznie nakreśleni,  bardzo intrygujący i ciekawi.
Widzimy dużą przemianę, jaką obie bohaterki przechodzą i zbliżają się do siebie niepostrzeżenie.

Anna  zdaje się mieć wszystko, czego zapragnie, a jednak po drodze tracie wiele i to na czym jej zależało.
Anna Poniatowska, córka jednego z najlepszych mecenasów w kraju i żoną jego najlepszego przyjaciela. Angażowała się w reportaże, które poruszały problemy lokalnych społeczności, działała, robiąc dużo dobrego, nigdy nie wychodząc z cienia. Mąż był dla niej najważniejszą osobą na świecie. Kochała go tak mocno, tak bardzo, że czasami balansowała na krawędzi obłędu. Powstały chaos i trudności w życiu prywatnym sprawiają, że.

Inka to piękna, inteligentna kobieta, silna psychicznie, zdeterminowana i bardzo szybko uczyła się języków. Nie miała łatwego życia, a cierpienie i bieda zahartowało ją. Jej bronią była uroda i idealne ciało.
Jej charakter i determinacja sprawiły, że stała się ważna i obracała się wokół gangstera Baraniny. Stała się oddaną realizatorką woli Barańskiego, kierowana po części strachem a po części uwielbieniem.
Inka została pozbawiona wolności i nie ma nic.
Opowiada swoją historię ze wszystkimi szczegółami i pokazuje prawdziwą siebie, ale czy tak jest naprawdę.

„My tu wszystkie na poważnie odbywamy karę za grzechy z wolności. Nie ma śmiechu, żartów, trzeba po prostu przetrwać każdy kolejny dzień”.

Anna po długiej nieobecności wracam do domu i ukochanego męża, jednak nie była gotowa na to co zastanie w mieszkaniu i nie sądziła, że okaże się tak bolesny. Wtedy zawalił się jej świat.
Za namową najlepszego przyjaciela postanawia napisać książkę o najpiękniejszej femme fatale Ince.
Poznając kolejne fakty z życia Inki, Anna stopniowo, nawet nie zdając, sobie sprawy z tego zaczyna tracić profesjonalizm i reporterski instynkt, co doprowadza do niespodziewanych wydarzeń.

-Jaką cenę Anna zapłaci za miłość do swojego męża?
-Jak zakończy się historia Anny i Inki?
-Czy Anna i Inka w jakiś sposób zbliżą się do siebie?
-Czy Anna napisze książkę i odkryje wszystkie tajemnice Inki?
-Co zrobi Anna pod wpływem emocji, dużej ilości alkoholu i czy to wydarzenie pociągnie, za sobą niewyobrażalne konsekwencje?
-Czy profesjonalna relacja Inki i Anny się zmieni i czy przekroczą granicę, której nie powinny?
-Czy Inka wykorzysta Annę i do czego była jej tak potrzebna?
-Czy warto ryzykować wszystko, dla kogoś, kto wydaje się nam wyjątkowy?

„Miłość to jedno najbardziej pożądanych, ale i dokuczliwych uczuć. Tutaj nie ma logiki, człowiek reaguje instynktownie, często poruszając się w schematach, które utrwalił w czasie upadków i wzlotów. Często zapominamy, jak skomplikowana i trudna do przeżywania Jest miłość”.

Monika Sławecka urodziła się w 1987 roku. Absolwentka filmoznawstwa i scenopisarstwa.
Dotychczas zajmowała się pisaniem reportaży, pracowała przy scenariuszach wielu polskich filmów. Od dekady pracuje w branży filmowej i telewizyjnej. Do książki Inka autorka przekopała tony akt sądowych i rozmawiała z ludźmi, którzy spotkali na swojej drodze Inkę.

Polecam.

RECENZJA

„NIEWINNA INKA”

AUTOR: MONIKA SŁAWECKA

Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: PRÓSZYŃSKI I S-KA

„Koszmar dnia miesza mu w głowie.

Niewinna Inka autorstwa @autor_slawecka to historia odsiadujacej wyrok za wystawienie na strzał ministra Dębskiego Haliny Galinskiej ps. Inka, o której swego czasu było bardzo głośno.

Książka to opowieść o dziennikarce Ance, która ma.napisac o niej książkę, w tym celu spotyka się z nią w więzieniu i poznaje jej historię. Odkrywa obraz kobiety, która jest inna niż myślała. I zaczyna dostrzegać w niej kogoś, kogo media w trakcie głośnego procesu zupełnie nie zauważyły.

W tym samym czasie w życiu osobistym Anki wszystko się wali, a więź między nią a Galińską nabiera niespodziewanego charakteru.

Gdy kończy się praca nad książką obie kobiety nie wyobrażają już sobie powrotu do życia sprzed ich spotkań. Niespodziewanie zradza się w ich głowach plan, który może całkowicie odmienić życie każdej z nich. Cała.jednak zawiłość tej historii polega na tym, że tylko jedna z kobiet zna całą prawdę...

Ta książka miała w sobie duży potencjał jednak od pewnego momentu jej akcja pędziła zbyt szybko przez co niektóre wątki zostały mocno spłycone. Miałam wrażenie jakby autorka na ostatniej prostej chciała przyspieszyć zakończenie i to trochę zepsuło mi całościową ocenę. Jednak mimo tego subiektywnego odczucia, muszę przyznać, że po pierwsze autorka włożyła dużo pracy w zdobycie informacji o Ince, a po drugie sam pomysł był doskonały a więc książka może się naprawdę spodobać.

Polecam każdemu, bo warto wyrobić sobie własne zdanie :)

Mówi się, że siłą jest kobieta. A co jeśli są aż dwie silne kobiety?

Anna to dziennikarka, której życie prywatne posypało się w jednym momencie. Dlatego postanowiła oddać się pracy i zamiarze napisać książkę o kobiecie, która siedzi w więzieniu, za udział w zabójstwie ministra sportu Jacka Dębskiego.
Halina Galińska, zwana również Inką, to piękna i przebiegła kobieta, która często wykorzystywała swoja urodę, aby otrzymać to, co pragnęła. Swoje życie spędziła u boku mafii. Teraz jednak przebywa w więzieniu i pozwala, aby jej historia została spisana przez Annę.
Kobiety widują się coraz częściej i czują się sobie coraz bliższe…
Czy taka przyjaźń ma prawo istnieć?

„Niewinna Inka” to historia o dwóch kobietach z silnymi i stanowczymi charakterami, których życie lubi wystawić na próbę. Ale jak to kobiety, nie łatwo je zniszczyć i walczą zawsze do końca. Co mam na myśli? Odpowiedź znajdziecie w książce.
W tej historii, możemy zobaczyć równie, jak od „strony kuchni”, wyglądają sprawy polityczno-mafijne. Niewiarygodne, ale prawdzie. Politycy siedzą w kieszeniach mafii. W sumie, co się dziwić… Kasy nigdy za dużo.
„Niewinna Inka” to połączenie reportażu z fabułą oraz z całym wachlarzem emocjonalnym

Książka została napisana na podstawie zabójstwa ministra sportu Jacka Dębskiego z dnia 21 kwietnia 2001, kiedy to został wystawiony przez swoją kochankę. Prawa do ekranizacji książki zostały sprzedane.

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzje.

Mówi się, że siłą jest kobieta. A co jeśli są aż dwie silne kobiety?

Halina Galińska, zwana również Inką, to piękna i przebiegła kobieta,...

„Cała się trzęsłam, ale musiałam zmyć z siebie ślady ostatnich godzin, podczas których byłam przy nim, wiedząc, że tej nocy stanie się trupem”.

„Niewinna Inka” to oparta na prawdziwej historii niesamowicie angażująca powieść.
A przy okazji książka jest dość krótka, więc idealnie sprawdzi się do zabrania na majówkowy wyjazd, albo po prostu do przeczytania w jeden z długich wiosennych wieczorów.
Ja przekonałam się do niej miedzy innymi dlatego, że uwielbiam, kiedy w książce pojawiają się silne kobiece postaci. Tutaj jedną z bohaterek jest tytułowa Inka powiązana ze światem przestępczym. Drugą bardzo ważną postacią jest Anna, czyli dziennikarka śledcza, która ma wraz z Inką napisać książkę. Cała historia jest bardzo wciągająca i czyta się ją jednym tchem zwłaszcza przez występujące zwroty akcji, dlatego jeżeli interesują Was mafijne wątki to serdecznie Wam ją polecam.

Współpraca reklamowa

Książkę czyta się bardzo szybko. Autorka bazuje na prawdziwej historii Inki/Haliny Galińskiej, która brała udział w zabójstwie ministra sportu Jacka Dębskiego.
Dobry pomysł na fabułę, ale mam wrażenie, że została skondensowana do 200 stron, a mogłaby być to ciekawa historia na wiele wiele więcej. Miałam wrażenie, jakby byłą to wersja skrótowa, bez rozwinięcia i opisu całej powieści.
Ciekawe zakończenie.

"Niewinna Inka" to powieść o dwóch "silnych" kobietach. O Annie dziennikarce, która podjęła się wyzwania napisania książki o Ince która siedzi w areszcie oraz o Ince kobiecie która od nastoletnich lat igra z prawem.
Inka - Halina Galińska to piękna kobieta, która dzięki swojej urodzie dostaje zawsze to czego pragnie. Przebiegła. Od lat brata się z mafią, stała się "prawą" ręką jednego z największych bossów mafii. Inka również jest zamieszana w morderstwo ministra sportu Jacka Dębskiego.

Książkę bardzo szybko się czyta. Fajnie wykreowana postać dziennikarki. Akcja książki opisywana jest z dwóch perspektyw, widzimy jak całą sytuację przeżywa Anna a jak Inka. W książce nie zabrakło również zwrotów w akcji.
Myślę, że książka warta przeczytania!

Niewinna Inna, historia którą czyta się błyskawicznie ale zostaje z tobą na dłużej. Coś o czymś myślisz i co wywołuje emocje.
Znana i szanowana dziennikarka telewizyjna Anna, za namową przyjaciela postanawia napisać książkę o Ince. Inka istna femme fatale, odsiaduje wyrok w więzieniu. Wszyscy wiedzą, że była bardzo blisko Baraniny, który miał w garści ministrów i policję. O dziwo kobieta decyduje się dać wywiad Annie, ma to być jej swoiste oczyszczenie. W trakcie wywiadów jednak okazuje się że obie kobiety mają różne wspólne cechy i wtedy Anna zaczyna tracić swój profesjonalizm. Muszę przyznać, że czytając cały czas ma się wrażenie, że gdzieś tam jest drugie dno i faktycznie wychodzi ono na jaw dopiero na końcu książki. Czy Annie uda się napisać książkę? Czy okaże się, że Inka jest niewinna? Muszę przyznać że sama końcówka zaskakuje. Zdecydowanie polecam.

Ciekawią was książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami?
——
Dzisiaj przedstawię wam recenzję książki, która bazowała na wydarzeniach mających miejsce przed laty.

,,Niewinna Inka”- Monika Sławecka

——
W tej liczącej niecałe 200- stron książce przeczytamy historię dwóch kobiet. Dziennikarki Anny, która podjęła się wyzwania napisania książki z Inką, znajdującą się za murami więzienia. W tle pojawiają się wątki mafijne oraz sprawa zamordowanego ministra sportu Jacka Dębskiego.
Inka, a właściwie Halina Galińska to postać, która wzbudziła wiele emocji. Kobieta, która obracała się w mafii, u boku złowrogich bossów, jednocześnie dała się poznać od tej spokojnej i wrażliwej strony. Przez wszystkie lata spędzone w więzieniu, ani razu nie powiedziała ani słowa na temat zabójstwa.

Kim jest tak naprawdę Inka? Co spowodowało, że spółka ośród osób zamieszanych w morderstwo, tylko ona przeżyła?

Autorka pokazuje, jak wygląda życie w więzieniu od środka. Osadzone nie są bezpieczne, narażone są na przemoc od współosadzonych. Samosądy i gwałty i zabójstwa są tam na porządku dziennym.

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to idealna książka na wieczór. Styl jest przyjemny.Jeśli szukacie krótkich, a zarazem ciekawych książek sensacyjnych, to koniecznie przeczytajcie ,,Niewinną Inkę”.
Polecam❤️

Ciekawią was książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami?

,,Niewinna Inka”- Monika Sławecka

• FORMA: Powieści