Hellish Heat - edycja specjalna

Okładka książki Hellish Heat - edycja specjalna Weronika Plota
Okładka książki Hellish Heat - edycja specjalna
Weronika Plota Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Hellish (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hellish (tom 1)
NieZwykłe
2024-02-16
2023-04-26
New Adult

„Hellish Heat” to przecudowna opowieść o smutku, zdradzie, cierpieniu i stracie najbliższych, ale także o potędze miłości i przyjaźni, które zawsze będą nas wspierać, niezależnie od tego co się wydarzy w naszym życiu, po deszczu zawsze wychodzi słońce i tak samo po gorszym okresie zawsze nastąpi ten przynajmniej o niebo lepszy.

Jest to również historia Aurory i Nicholasa, którzy za wszelką cenę starają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Dziewczyna z dosyć błahego powodu jakim jest niechęć do wszystkich przyjaciół brata, do których na jej nieszczęście zalicza się chłopak, natomiast Nicholas nie chce skazić wewnętrznego dobra Aurory swoim mrokiem.

Jednak jak wiemy coś musi pójść nie po ich myśli, przez co zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, również dlatego, że w gronie najbardziej zaufanych osób starają się dowiedzieć kto jest ojcem Aurory i Mateo Devis oraz jakie sekrety skrywa przed światem Bella Devis zabraniając rodzeństwu przyznawania się do swojego brata/siostry.

Podczas swoich poszukiwań odkryją wiele rzeczy, nawet tych, których wcale nie chcieli odkryć, ale z pewnością pomogą im one zrozumieć, że żadne z ich paczki nie zawiedzie pozostałych i zawsze im pomoże. Oprócz głównych bohaterów bardzo polubiłam Isaaca i Gabriela, którzy mimo rzeczy których dopuścili się w swoim życiu są cudownymi ludźmi o wspaniałych charakterach i genialnym poczuciu humoru. Uważam również, że każdy z nas w swoim życiu taką osobę jaką był Isaac dla Aurory, która będzie z nami na dobre i złe oraz, która zawsze poda nam rękę, gdy upadniemy i otrze nam łzy, smutku, żalu, rozgoryczenia lub bólu.

„Hellish Heat” to idealna opowieść dla osób, które kiedykolwiek zwątpiły w siebie, ale także dla tych, którzy w gonitwie dnia codziennego zbyt poświęcili się dla innych, by pamiętać o samym sobie i swoich własnych potrzebach i problemach. Nie dajmy złamać się światu i pokażmy tym, którzy w nas wątpili na co nas stać.

Jest to również historia Aurory i Nicholasa,...

Krótko, bez spojlerów:
nic odkrywczego oraz ciekawego. Książka, gdy nie nudziła-żenowała i tak zatacza się błędne koło. Końcówka nieco ratuje ogólny całokształt. Mam wrażenie, że czytając, z każdym rozdziałem obserwujemy dojrzewający i rozwijający się warsztat pisarski autorki. Po następne tomy raczej nie sięgnę. Uważam też, iż zbyt wiele osób zawyża jej prawdziwą ocenę.

Krótko, bez spojlerów:

Zaczynając swoją przygodę z pierwszym tomem serii Hellish nie miałam wysokich oczekiwań. Stwierdziłam "co będzie, to będzie". Była to moja pierwsza książka polskiej autorki, po którą sięgnęłam po dłuższym czasie czytania pozycji od zagranicznych autorek. Pomimo mojego sceptycznego nastawienia "przepłynęłam" przez książkę jak zawodowy pływak. Z początku miałam wrażenie, że niektóre wątki rozwijają się dość długo, jednak nie zniechęciło mnie to do dalszego czytania. Zostałam wciągnięta w mroczny świat tajemnic i kłamstw, ale także w piękny świat więzi między dwojgiem rodzeństwa, w świat pierwszych przyjaźni. Oprócz zaskakujących plot twistów nie zabrakło tu także intrygującej relacji między Aurorą i Nicholasem, których pokochałam od pierwszego spotkania. Śmiałam się niejednokrotnie, płakałam niejednokrotnie, a także byłam rozpalona do czerwoności. Po zakończeniu książki nie mogłam się powstrzymać, by nie sięgnąć po kolejny tom.

Tak wysoka ocena tylko i wyłącznie, że udało się mi dotrwać do połowy... Niestety w momencie kiedy główna bohaterka ulega Nicolasowi to cała opowieść zaczyna męczyć. 'czy mam cię zer... W wozie twojego brata' czy mam cię pieprz... Powiedz to. Aż boję się co jest dalej, pomysł całkiem fajny tylko jak zazwyczaj bywa wykonanie słabe. Pizgacz pokazała, że można zrobić dobry kawał historii i to wattpadowej bez przesadnych wulgaryzmów, scen erotycznych, udało jej się wybić, stworzyc wyraźne, wwiercajace się w pamięć postaci, piękna powolna przemianę bohatera (idealna podkładka pod mature) oby więcej takich. Wracając do Hellish podejrzewam, że cała popularność i zachwyt wzbudzają właśnie te sceny i to, że chłopak ma.tatuaz i tak szczerze nic poza nimi nie jest przyciągające, jest straszny, wulgarny i od razu przywłaszczył sobie Rore jak jakiś przedmiot. Tragedia i z drugiej stronie uznanie za to, że udało się to rozciągnąć na trzy tomy.... Brawo dla twórcy porażka dla grona czytelników, takie rzeczy nie powinny być topkami.

Nie rozumiem tak wysokiej opini. Dotrwałam do 183 strony i jestem z siebie dumna. Idiotyczne dialogi i wkurzający bohaterowie. Najgorzej wydane 45 złoty w moim życiu. Okropność. Nie rozumiem jak mogły powstać kolejne części.

📚“Hellish Heat” to książka, która od dłuższego czasu mnie kusiła, zwłaszcza, że z każdej strony docierały do mnie same pozytywne opinie na jej temat. Kiedy nadszedł w końcu jej czas, ku mojemu przerażeniu, nie potrafiłam się w nią wciągnąć. Był nawet moment, gdy zastanawiałam się, czy to ze mną jest coś nie tak, bo wstęp nie przypadł mi do gustu. Po krótkiej przerwie od czytania podjęłam próbę kontynuacji i na szczęście nie żałuję. Sama nie wiem, dlaczego na początku tak się zraziłam. Być może nie odpowiadał mi sposób, w jaki autorka przedstawiła relację Aurory i Mateo. Wydawało mi się to naprawdę dziwne, że dziewczyna darzyła starszego brata tak skrajnym uwielbieniem. Irytował mnie też wątek matki, która ślepo brnęła w kłamstwa i kazała składać swoim dzieciom jakieś dziwne obietnice. Z każdą kolejną stroną wszystko nabierało jakiegoś sensu, jednak na końcu działo się aż za dużo.
Nicholas to tajemnicza postać z trudną przeszłością. Gdy w jego życiu pojawia się Aurora, chłopak nawet nie wie, kiedy traci dla niej głowę.
Historia ma bardzo duży potencjał, dlatego bez wahania sięgnęłam po kolejną część. Odnoszę jednak wrażenie, że wstęp serii powinien być napisany lepiej - tak, aby nie zniechęcać czytelnika już na samym początku.

Od pierwszej strony ta książka wzbudziła we mnie dość duże emocje, ponieważ na pozór jest to opowieść o losie dwóch w teorii obcy dla siebie osób, jednak z czasem odkrywają oni jak podobni są do siebie.
Widać, że autorka chciała pokazać tutaj z jednej strony to nastoletnie życie, wplatając wątek poznania się z przyjaciółmi starszego brata jednak dodatkowo dodała smaczek dorosłego życia z ciężkimi decyzjami i nieraz naprawdę trudnymi momentami.
Jednak moim zdaniem jest to za dużo toksyczności i niezdecydowania .Główna bohaterka, która została już nieraz skrzywdzona przez Nicholasa, a pomimo to wszystko do niego wraca ludzie, czytając tę książkę mogą mieć wrażenie, że po wszystkim, co się dzieje będzie przerwa będzie zmiana fabuły, ale za chwilę i tak oni lądują w łóżku rozumiem, że w opowieściach musi być pewien plot twist, ale tutaj, czytając to miałam naprawdę mieszane uczucia co do tego. Jednak pomimo tych dziwnych wrażeń na temat zachowania głównej bohaterki w kierunku do Nicholasa moim zdaniem naprawdę jest to książka warta przeczytania i za chwilę biorę się za drugą część.

Ciężko cokolwiek napisać o tej książce. Czy osoba o dobrym sercu może być tak naprawdę złym człowiekiem ? I tak samo czy czarny charakter może kochać ? Miłość, intrygi, tajemnice, poświęcenie, morderstwo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hellish Heat, zbierałam się do tego bardzo długo. Szczerze mówiąc, nie mogłam. Ale po jakimś czasie się wzięła i... OMG jakie to jest super! Dosłownie Nicolas ❤️ chociaż po tym zdarzeniu z matką Aurory, strasznie serce mnie zabolało i dotknęło.

Bardzo dziwna książka, choć musze powiedzieć, że bardzo wciągająca. Początek w ogóle mnie nie zachęcił i zastanawiałam się czy ją skończę. Na szczęście się rozkręciła. W momencie poznania bohaterów relacja między rodzeństwem po prostu dziwna. Książka pełna tajemnic. Jest też romans i bezwzględne porachunki mafijne. Bardzo polubiłam Aurorę i Nicholasa, ale po zakończeniu nie wiem czy sięgnę po II tom.

• Romans

Weronika Plota Hellish Heat Zobacz więcej