Śpiew stali

📚 Śpiew stali
✒ Łukasz Konopczak
📓 Wydawnictwo Novae Res
Współpraca barterowa

"..Jego oczom ukazała się złota sala. Wszedł do środka i zobaczył, że ustawionych jest w niej dziesięć tronów. Na dziewięciu zasiadały istoty przypominające ogromne cienie. Skąpane w szatach ciemności, wyróżniały się jedynie twarzami...."
*****

Czy możliwe jest, aby stal śpiewała? Zanurz się w świecie średniowiecznej Japonii, pełnej bogów, szogunów, cesarzy, a może i Ty usłyszysz....
🗡 Tak strasznie zawsze się cieszę, gdy sięgam po taki debiut! Absolutnie genialny, przemyślany, świeży... 3 dni spędziłam w tym niesamowitym świecie, a książka ma ponad 600 stron!!! Czy to nie wystarczający dowód na jej wyjątkowość?
🗡 Akcja toczy się jakby 3 drogami, każda z nich zabiera nas w świat bezwzględny, pełen brutalności, władzy i mrocznych zakamarków. Gdzie honor dla niektórych znaczy życie. Gdzie bogowie nie są doskonali i gdzie czasem jedynym wyjściem jest popełnienie seppuku.
🗡Droga mi najbliższa to tą, gdzie są bogowie. Autor zrobił kawał dobrej roboty, Susanoo, Bóg piorunów opętany smutkiem za zmarłą ukochaną, staje się zagrożeniem. Jego podróż poprzez 3 próby wyzwala w nim ukryte demony. Widzi drzewo, wokół pełno ludzi bez kończyn...a na górze siedzi jego ukochana i woła go..dotyka konaru ten rani mu dłoń... niesamowita scena!
Pojawiają się opiekunowie księżyca, bogini żywności..i wiele innych.
🗡 2 wątek dotyczy Kany, matki i córki, której życie zmienia całkowicie pewna tragedia....
🗡Oraz 3 wątek, Takashi, szogun, który zmaga się z traumą przeszłości.
🗡 Susanoo i Kana zawierają pakt z Izanami, boginią śmierci...tu ich losy zostają złączone.
🗡W książce znajdziemy motyw zemsty, okrutne spiski, rządze władzy, honor, mitologia japońska....i wiele wiele innych.
🗡 Wielkie znaczenie ma tu postać nowego cesarza Junpei, który objął tron dopuszczając się okrutnej zbrodni. Człowiek bez żadnych zasad, okrutny, nie znający litości z pewnymi upodobaniami...
🗡Mogłabym tak pisać i pisać....ale przecież wówczas odbiorę Wam radość z odkrywania tej historii.
🗡Ogormny mój szacunek dla autora za podzielenie się z nami tym, w jaki sposób zbierał informacje. Widać, że przyłożył się do tego i poświęcił kawał czasu. Gratulacje!
🗡Jest to debiut, jakiego nie zapomnę. Debiut absolutnie wyjątkowy i spektakularny. Epicka powieść Fantasy na wysokim poziomie.
🗡Autorze! I dobrze , że nikt nie ukradł Ci marzeń. 🧡

Opis wydawcy:
Śmierć zwykle oznacza koniec. Dla nich okazała się początkiem.

Gdy wybranka Susanoo, boga piorunów, umiera, jego furia zmienia prastary porządek i powoduje, że świat kami oraz ludzi zmierza ku zagładzie. Bóg, wiedziony pragnieniem odzyskania utraconej miłości, schodzi w odmęty piekieł, by stawić czoła przerażającym próbom. Jego decyzje niosą ze sobą okrutne konsekwencje…

Tymczasem Kana Yamamoto, członkini zasłużonego japońskiego rodu, walczy o przetrwanie swojego klanu w obliczu inwazji Mongołów. Nie wie jeszcze, że już wkrótce najeźdźcy zza morza będą najmniejszym z jej kłopotów. Niebawem losy Kany nierozerwalnie splotą się z planami okrutnego następcy cesarskiego tronu. Jednak największy cios przyjdzie od strony przyjaciela…

📚 Śpiew stali
✒ Łukasz Konopczak
📓 Wydawnictwo Novae Res
Współpraca barterowa

*****

Czy możliwe jest, aby stal śpiewała? Zanurz się w...

Lubicie kulturę Japońską w książkach?

Gdy wybranka Susanoo, boga piorunów, umiera, jego furia zmienia prastary porządek i powoduje, że świat kami oraz ludzi zmierza ku zagładzie. Bóg, wiedziony pragnieniem odzyskania utraconej miłości, schodzi w odmęty piekieł, by stawić czoła przerażającym próbom. Tymczasem Kana Yamamoto, członkini zasłużonego japońskiego rodu, walczy o przetrwanie swojego klanu w obliczu inwazji Mongołów. Nie wie jeszcze, że już wkrótce najeźdźcy zza morza będą najmniejszym z jej kłopotów. Niebawem losy Kany nierozerwalnie splotą się z planami okrutnego następcy cesarskiego tronu.

Przenieśmy się w czasy średniowiecznej Japonii, gdzie mitologia przeplata się z ludzkimi losami. Historia naznaczona tragizmem, który daje początek chaosowi. Konsekwencje utraconej miłości, która mogłaby być końcem, ale także i początkiem. Honor, zemsta oraz siła woli – trzy cechy, które towarzyszą nam przez całą podróż. Autor tworzy wielowątkową fabułę. Prowadzi nas przez labirynt spisków, walki o przetrwanie. Pokazuje, że w imię zwycięstwa wszystkie chwyty są dozwolone. Nie można ufać nikomu. Nawet najbliższa osoba może okazać się zdrajcą.

Tempo akcji było niezwykle szybkie i czasami się gubiłam. Musiałam wrócić do fragmentu, aby dokładnie zrozumieć, o co chodzi. Jednak nie przeszkadzało mi to, bo wszystko było spójne. Autor bardzo wnikliwie oddaje japońską kulturę, dzięki czemu czuć autentyczność opisywanych wydarzeń. Postacie są wykreowane w ciekawy sposób, co sprawia, że czułam do nich sympatię. Bez względu na to, jakie decyzje podejmowali. Jeśli tak wyglądają debiuty, to czekam na kolejną książkę Autora!

Lubicie kulturę Japońską w książkach?

„Śmierć zwykle oznacza koniec. Dla nich okazała się początkiem...”

Debiutancka powieść Łukasza Konopczaka, "Śpiew Stali", przenosi czytelnika w odległe czasy średniowiecznej Japonii, gdzie mitologia splata się z ludzkimi losami, tworząc epicką historię o honorze, zemście i sile woli.

Fabuła powieści wyrasta z tragicznego wydarzenia – śmierci ukochanej przez boga piorunów, Susanoo. Ten wstrząsający incydent prowadzi do zachwiania prastarego porządku, zagrażając nie tylko światu kami, ale także ludziom. W obliczu zagłady, bóg wyrusza w niebezpieczną podróż do piekieł, poszukując możliwości odzyskania utraconej miłości. Jego decyzje mają daleko idące konsekwencje, które rzucają świat w chaos.

Równolegle do tej historii, poznajemy losy Kany Yamamoto, członkini zasłużonego japońskiego rodu, która staje twarzą w twarz z inwazją Mongołów i intrygami na dworze cesarskim. Jej walka o przetrwanie rodu staje się tylko preludium do większych wyzwań, gdy jej losy splatają się z okrutnymi planami następcy cesarskiego tronu.

Autor, wnikliwie odtwarzając atmosferę i klimat średniowiecznej Japonii, maluje obraz brutalnego świata, w którym honor, zemsta i siła woli są niezłomnymi wartościami. Wielowątkowa fabuła prowadzi czytelnika przez labirynt spisków i walki o przetrwanie, nie pozwalając mu oderwać się od lektury.

Jednakże bardzo szybkie tempo akcji może czasami sprawić Wam trudności w śledzeniu wydarzeń. Osobiście musiałam kilkakrotnie przeczytać niektóre fragmenty, by dokładniej zrozumieć, co się właśnie wydarzyło. Niemniej jednak należy pamiętać, że jest to debiutancka powieść, więc mogę przymknąć oko na te drobne niedociągnięcie.

Autor wyraźnie poświęcił dużo uwagi na rozwinięcie postaci, co niestety nie oznacza, że wszyscy bohaterowie wyjdą z tej historii cało... Jednakże ta złożoność postaci dodaje głębi opowieści i sprawia, że czytelnik naprawdę angażuje się w losy bohaterów.

Konopczak bardzo dobrze przedstawia japońską kulturę, wnikając w niuanse i zachowania ludzi, jak również mitologię. W pewnym momencie miałam wręcz wrażenie, że cofnęłam się w czasie, odczuwając autentyczność opisywanych wydarzeń. To wyraźne zaangażowanie w badanie kultury kraju sprawia, że powieść nabiera głębi i autentyczności.

Łukasz Konopczak w swojej debiutanckiej powieści "Śpiew Stali" udowadnia, że ma talent do tworzenia ciekawych opowieści. Mimo pewnych niedociągnięć (takich jak czasami zbyt szybkie tempo fabuły),autor zdołał stworzyć fascynujący świat, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Jego wnikliwe studium japońskiej kultury i mitologii sprawia, że powieść nabiera autentyczności i głębi. "Śpiew Stali" to nie tylko opowieść o bogach i ludziach, lecz także historia o sile ludzkiej determinacji w obliczu największych prób. Pomimo pewnych niedoskonałości, debiut Konopczaka z pewnością zasługuje na uwagę i przewiduje obiecującą przyszłość dla tego młodego autora.

„Śmierć zwykle oznacza koniec. Dla nich okazała się początkiem...”

Średniowieczna Japonia , to tam przenosimy się z dzisiejsza książka. Lubicie takie klimaty ?

Przyznam się szczerze,że w rejony Japonii zawsze bałam się wejść ,jednak zaryzykowałam i jestem oczarowana. Dostajemy tutaj wybuchową mieszankę bowiem oprócz tajemniczej Japonii mamy zderzenie światów Bogów z rzeczywistością. Ale czy ta mieszanka jest godna uwagi ?

Zdecydowanie tak. Wszystko tutaj było dla mnie nowe ,czułam się jak odkrywca i czytałam ją z otwartą buzia, bo myślałam ,że nic mnie już nie zaskoczy. Ta książka to idealny dowód na to ,że polscy autorzy mają niesamowita wyobraźnię i ogromny kunszt pisarski. Przeplata się tutaj dużo wątków miłosny , zdrada , honor , zemsta ,walka , siła , polityczne intrygi, przepowiednie .
Książka momentami jest brutalna ,ale jak już mnie znacie takie lubię najbardziej. Widać ,że książka jest przemyślana , wszystko tutaj ze sobą współgra . Po przeczytaniu zastanawiałam się ,który z bohaterów najbardziej mnie zafascynował ponieważ nie mamy tutaj stricte głównej postaci i chyba nie będzie to zaskoczeniem jak powiem ,że jest to silna i wojownicza kobieta Kana Yamamoto.

„- Bez jasności nie istnieje ciemność. Bez dnia nie istnieje noc. Bez słońca nie istnieje księżyc. Jam jest czernią. Jam jest cieniem. Jam… jest mrokiem .."

Bez wątpienia autor stworzył oryginalna a zarazem genialna książkę ,która gorąco polecam. To niesamowita przygoda ,która każdy powinien przeżyć .

Śmierć zwykle oznacza koniec, dla nich okazała się początkiem

Bóg piorunów ma ogromną moc. A gdy jego ukochana umiera jego firmie zmienia cały świat, tak że zmierza on ku zagładzie.
A sam Bóg schodzi a do piekła, gotowy na wszystko, nie dbając o konsekwencje, aby tylko odzyskać ukochaną.

W tym czasie członkini japońskiego rodu Kana walczy o przetrwanie w obliczu inwazji.

To dość niebanalna historie. Mamy średniowieczną Japonię, mitologie, bogów, zemsty, walki, uczucia. Wątki bogów podobały mi się bardziej, ale całość jest bardzo ciekawa.

Śmierć zwykle oznacza koniec, dla nich okazała się początkiem

W tym czasie członkini japońskiego rodu Kana walczy o przetrwanie w obliczu...

Po przeczytaniu tej książki, jednego z tak zwanych grubasków( pozycja ma ponad 650 stron. ),stwierdzam, że jednak w życiu wszystkiego nie przeczytałam. Już myślałam, że nic mnie nie zaskoczy. A jednak. 😱

Zanim podjęłam się recenzji, tym razem sprawdziłam opis🤣 i coś mnie przyciągało. Może fantasy nie jest moim ulubionym gatunkiem ale jak najbardziej lubię sobie czasami poczytać, pomarzyć, przenieść się do magicznego świta. To jeden z gatunków w którym można opisać wszystko. Dozwolona wolna amerykanka. I to lubię. Jest baśniowo, mitologicznie. Jest historia i fikcja. Brawo dla autora 👏👏👏

Nie napisałam Wam o czym jest ta książka. Średniowieczna Japonia, inwazja Mongołów, Szoguni, zły Cesarz. Jednocześnie umiera wybranka boga piorunów, a co za tym idzie świat i ludzkość są zagrożone.
Dokładnie jak w opisie, średniowieczna Japonia, gdzie mitologia miesza się z rzeczywistością.

Dla mnie coś niesamowitego. Wciągająca od samego początku. Z przyjemnością czytałam o losach głównych bohaterów.
Miłość, zemsta, odnaleziona i utracona rodzina.
Nie tylko wojna i walki, ale również mnóstwo uczuć przewija się przez książkę.

Na samym końcu książki, w nocie od autora, znajdziemy wyjaśnienia ci do prawdy historycznej. Jak również co jest fikcją, co mitologią, a co naciąganą prawdą. 👏👏👏

Muszę przyznać, że słabo znam kulturę japońską, a co dopiero z czasów średniowiecza. Ale książka przypadła mi do gustu i mogę polecić dalej.

Polecam 💪💪💪

"Śpiew Stali" to niezwykła podróż do serca średniowiecznej Japonii, gdzie mitologia spotyka się z brutalną rzeczywistością. Ta epicka opowieść pełna honoru, zemsty i niezłomnej siły woli wciągnie Cię na długie godziny. Dla miłośników historii, mitologii japońskiej oraz pasjonatów epickich sag - ta książka to obowiązkowa pozycja na półce.

Po więcej zapraszam na ig oaza.betty❤

Po więcej zapraszam na ig oaza.betty❤

Wiem, że wielu z Was sięga po książki zagranicznych autorów, argumentując to tym, że lepiej odnajdujecie się w ich stylu pisania i pomysłach. A co, jeśli Wam powiem, że polscy autorzy również potrafią sprawić, że czytelnik poczuje się zaintrygowany? Przykładem takiego pisarza jest właśnie @lukaszkonopczak , którego książkę miałam przyjemność poznać.

Jest to debiut. Już niejednokrotnie podkreślałam, że bardzo je lubię. Raczkujący autorzy potrafią przelać na kartki mnóstwo świeżości i to właśnie odnalazłam w tej lekturze.

Autor zabiera nas do Japonii. Ostatnio coraz częściej podróżuje literacko w te rejony i powiem wami że to miła odmiana. „Śpiew Stali” zabiera Czytelnika w fascynującą i brutalną podróż do serca średniowiecznej Japonii, gdzie mitologia miesza się z rzeczywistością, a losy bogów oraz ludzi łączą w dramatyczną sagę. To epicka opowieść o honorze, spiskach, zemście i sile woli niezłomnej jak stal.

Już od pierwszej strony zostałam wciągnięta w wir wydarzeń i absolutnie nie przeszkadzał mi fakt, że ta cegiełka ma ponad 650 stron. Mamy tu tyle zwrotów akcji, że ciężko jest oderwać się nawet na moment od lektury. Z tą książką siedziałam dwa wieczory, a to chyba coś znaczy?

Łukasz wykazał się kreatywnością. W ciekawy sposób przeplata boski świat z samurajami. Mamy wrażenie, że jawa miesza się ze snem. Niejednokrotnie uśmiechnęłam się pod nosem podczas lektury. O ironio, ile Cię tu mamy! Uwielbiam!

Uwaga, miejscami jest brutalnie, dlatego ważne jest, żeby po tę pozycję sięgały pełnoletnie osoby.

Autor ma ciekawy styl pisania i mnóstwo pomysłów w głowie, co nam doskonale zademonstrował. Nigdy nie możemy być pewni, co przyniesie kolejna kartka tej powieści, bo dzieje się tutaj ogrom! Nie jest to idealna pozycja, jednak jest to bardzo dobry debiut i jak dla mnie @lukaszkonopczak ma olbrzymi potencjał, który mam nadzieję wykorzysta na kolejne książki.

Nie pozostało mi nic innego jak zachęcić Was tego, żebyście zasiedli do tej literackiej uczty.

Jest to debiut. Już...

Historia o zdradzie, sile miłości, honorze i zemście.

Gdy zaczynałam lekturę Śpiewu stali, nie wiedziałam dokładnie, czego oczekiwać poza scenami walk i osadzeniem akcji w średniowiecznej Japonii. I zdziwiłam się pozytywnie.

Śpiew stali to zdecydowanie powieść wielowątkowa. Mamy tu trzy ważne historie, które się przeplatają - przepowiednię wraz z wojną bogów, polityczne intrygi na cesarskim dworze oraz drogę matki ku pomszczeniu bliskich. A to wszystko z perspektywy licznych bohaterów, którzy mają swój wkład w historię. Jednak to wątek Kany jest moim absolutnie ulubionym - to silna kobieca postać, przed którą stoi trudna misja. Towarzyszenie jej w drodze do zemsty było świetną rozrywką.

Z początku dziwnie mi było bez typowych dla Japończyków zwrotów grzecznościowych, ale później przyzwyczaiłam się do ich braku. Rekompensował mi to świetnie tworzony klimat, bo widać tu było ogromne przygotowanie autora w temacie kultury (mimo naginania pewnych aspektów - co finalnie wyszło historii na dobre i sprawiło, że nie była ona toporna). Sceny walk (czy to na polu bitwy, czy w dojo) były opisywane w taki sposób, że łatwo było je sobie wyobrazić, a był to główny aspekt powieści. Tytuł pasuje więc idealnie.

Absolutnie urzekło mnie użycie kanji w nazwach części oraz rozdziałów. Niby drobnostka, ale okazała się miłym akcentem.

Styl autora był bardzo przyjemny i przez większość czasu nie czułam, że czytam powieść na ponad sześćset stron (chociaż w jednym momencie był przestój w każdym z głównych wątków i odczułam mały spadek zainteresowania, ale na szczęście akcja szybko ruszyła dalej). Prowadzenie historii z kilku różnych punktów i przeskakiwanie między nimi było tu dobrym zabiegiem. Jak na tekst z tak wieloma wątkami i postaciami, autor poradził sobie naprawdę dobrze. Zwłaszcza że to debiut literacki.

Im dalej w historię, tym większą ochotę nabierałam na przyjrzenie się faktycznej mitologii japońskiej. Warto też po lekturze zwrócić uwagę na posłowie - autor wskazuje kilka ciekawych zmian na jakie się zdecydował względem prawdziwej historii.

Bawiłam się na Śpiewie stali naprawdę wybornie. I chociaż nie jest to ten typ książki, który czytam na co dzień i o którym wam tutaj opowiadam, to co jakiś czas lubię takie gatunkowe wyzwania. A to była ciekawa odmiana od mojej romansowej codzienności. I wam też polecam sprawdzić ten tytuł, jeśli macie ochotę na coś odmiennego, ale ciekawego.

Historia o zdradzie, sile miłości, honorze i zemście.

Susanoo, bóg piorunów, traci swoją wybrankę a jego wielkie oburzenie sprawia, że długowieczny pokój między światem kami oraz ludzi zmierza w kierunku unicestwienia.
Pragnie on odzyskać utraconą miłość, jednak jak się okazuje jego decyzje doprowadzają do poważnych konsekwencji...
Kana Yamamoto, członkini japońskiego rodu, walczy o przetrwanie swojego klanu w obliczu najścia Mongołów. Nie ma ona pojęcia, że to będzie jedno z najmniejszych zmartwień, gdyż to od strony przyjaciela przyjdzie największy cios...

"Śpiew stali" to fascynująca a zarazem brutalna podróż do średniowiecznej Japonii.
Fabuła została doskonale poprowadzona, autor przygotował dla nas nietuzinkową historię, która od pierwszych stron wciąga w wir zaskakujących wydarzeń. Wiele zwrotów akcji powoduje, że od książki nie oderwiemy się tak łatwo, chociaż liczy ona ponad 600 stron to uwierzcie, czyta się niemal błyskawicznie, a to coś oznacza. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, świat bogów i świat ludzi, to połączenie podsyca wyobraźnię ale i powoduje uczucie niepokoju. Historia pełna emocji, momentami brutalna, historia gdzie chęć zemsty jest priorytetem, ale honor i walka o swoje to również podstawa. Rozdziały tutaj oznaczone są po chińsku, chyba pierwszy raz z takim czymś się spotykam, więc nawet to czyni tę książkę wyjątkową, no i ta okładka, te kolory. 🤩
I najważniejsze, jest to debiut literacki.
Tak właśnie, znakomity debiut, ja byłam w szoku, bo pomimo drobnych niedociągnięć ciężko poznać, że jest to pierwsza książka autora, po prostu świetna robota, ogromne gratulacje @lukaszkonopczak !
Jesteście chętni by wyruszyć w podróż do Japonii?
Serdecznie zapraszam. 💜

• Książka recenzencka
  • Przeczytane 2024
  • Przesłuchane

Dodaj cytat z książki Śpiew stali