Domek nad potokiem

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak JednymSłowem literatura obyczajowa, romans
Znak JednymSłowem
2024-04-08
2024-04-08

nie wiem dlaczego podziewa się książki na miarę "Bezdomnej" a dostałam ckliwą, przewidywalną i pretensjonalną kopię poprzednich czytadeł dla nastolatek

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i śmiało mogę powiedzieć, że Pani Kasia jest jedną z tych pisarek po których powieści sięgam w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok jej najnowszej książki - "Domek nad potokiem", która zainteresowała mnie opisem i urzekła piękną okładką. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam to co działo się w życiu bohaterów. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i bardzo dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali świetnie i bardzo prawdziwie wykreowani. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Jagodę i Janka, ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się zmagają każdego dnia oraz jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu. Dzięki temu mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od pierwszych chwil zaskarbili sobie moją sympatię i bardzo poruszyło mnie to co ich spotkało, wielokrotnie czytając niektóre fragmenty miałam ochotę wejść do tej książki żeby ich przytulić, wesprzeć i zapewnić, że od teraz już wszystko będzie dobrze. Naprawdę z całych sił kibicowałam Jagodzie i Jaśminowi. Łączy ich tak naprawdę bardzo wiele, oboje doświadczyli wielu traum, które sprawiły, że zachowują się w taki, a nie inny sposób. Relacja bohaterów została w niesamowicie interesujący sposób poprowadzona, początkowa niechęć z czasem zaczęła przeradzać się w przyjaźń, a później w coś zdecydowanie głębszego. Pomiędzy bohaterami wszystko toczyło się swoim niespiesznym rytmem, pozwalając Czytelnikowi skupić się na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących głównym postaciom, a ja to wszystko chłonęłam całą sobą! Niesamowicie podobał mi się wątek związany z psem - Aurą oraz to jak autorka przedstawiła pracę weterynarza na wsi, ukazując cienie i blaski tego zawodu. Lubię jak autorzy w swoich powieściach wplatają zwierzęcych bohaterów i nadają im znaczącą rolę. Pisarka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas. Trudne relacje rodzinne, zdrada, trudne wybory, nowe początki i masa tajemnic do rozwikłania, które tylko dodatkowo potęgują chęć dalszego czytania i wywołują w Czytelniku ogrom emocji i wrażeń! Autorka na przykładzie swoich bohaterów udowadnia, że mając wsparcie przychylnych i kochających nas osób można osiągnąć naprawdę wiele i spełniać swoje marzenia. Ta historia pokazuje, że wszystko dzieje się po coś, że nic nie jest dziełem przypadku, a ludzie pojawiający się na naszej drodze znajdują się na niej nie bez przyczyny. Jestem pewna, że losy bohaterów nie jednego Czytelnika zmuszą do refleksji oraz przywrócą wiarę w lepsze jutro. Cudownie spędziłam czas z tą książką i już nie mogę się doczekać kolejnych powieści spod pióra autorki. Polecam!

Ależ to jest świetna letnia propozycja. Książka idealna do zabrania ze sobą w podróż. 🧳 ✈️

Oj co to była za historia. Każdy jej element był idealnie dopasowany i dokładnie przemyślany. Przez przygodę Jani i Janka dosłownie się przepływa. Połączenie doświadczeń tych bohaterów, to że oni się odnaleźli, jak przeznaczenie popchnęło ich ku sobie. No to trzeba przeczytać żeby zobaczyć jak magiczne i piękne to było.

Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Na początku myślałam, że to będzie pospolity romans bez żadnych większych fajerwerków… A tu niespodzianka i pojawia kilka naprawdę ciekawych zwrotów akcji, tak dobrze rozegranej fabularnie książki dawno w rękach nie trzymałam. Wielkie pokłony dla autorki, będę polecać każdemu. 🎀

Przyjemna lektura, jak to u autorki bywa. Czasem wręcz wzruszając, bardzo życiowa. Bohaterzy z krwi i kości. Młodzi losy skrzywdzeni przez ludzi , ocierający się o bezdomność. Jednak pojawia się ta odpowiedni osoba, która wskaże "drogowskaz życiowy" :) i puzzle trafiają na swoje miejsca, a ludzie w odpowiednie miejsca. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny raz autorka tka przepiękną ale i początkowo łamiącą serce historie. I ten początek był dla mnie nieco przerysowany bo takie rzeczy nie dzieją się naprawdę, później jednak machnęłam na to ręką i dałam się porwać historii.

Jagoda i Janek czyli dwójka głównych bohaterów to bardzo ciekawa para. Długo nie mogliśmy sie dowiedzieć co też spotkało dziewczynę, ale jak w końcu wyjawiła prawdę to od razu wiedziałam co się stało. Jej wielkie serce i chęć ratowania Aury była rozczulająca! Najłatwiej poznać dobrego człowieka po tym jak traktuje zwierzęta😉. Tak więc lekarz weterynarii z miejsca zdobywa serce każdego bo wiadomo, że nikt nie będzie traktował ich równie dobrze. Bardzo zaskoczyło mnie to jak
dużo różnych i absorbujących zajeć może być dla takiego lekarza na wsi - myślałam podobnie jak Janek, że w mieście jest więcej pracy ale to wcale nie prawda.

Bardzo podobało mi się zakończenie tej historii, bo choć nieco bajkowe to pozwoliło wszystko rowiązać, zrozumieć i domknąć. Jedynie może bym je nieco wydłużyła i postąpiła zgoła inaczej od Jani w kontekście tego czego się dowiedziała… Przyznaje jednak, że autorka stworzyła coś nieoczywistego i jak wspominałam na początku jestem już w stanie przymknąć oko na te nieścisłości, które doprowadziły do tej sytyacji dwójkę naszych bohaterów. W przypadku Jagody sprawa jest delikatnie dziwna ale jeszcze jakoś da się to obronić natomiast to co spotkało Janka to rzecz, która nigdy wydarzyć by się nie mogła i jest ogromnie nieprawdopodobna. A wystarczyłoby zmienić jedną ważną rzecz i historia by była płynniejsza😉. Polecam, nie będziecie zawiedzeni❤️.

"Jeśli masz rodzinę, która Cię kocha, kilkoro przyjaciół, dach nad głową i jedzenie na stole, jesteś bogatsza/y niż ci się wydaje".
🌸
Dwóch rozbitków życiowych.
Ona – po wybudzeniu z półrocznej śpiączki odkrywa, że straciła dom, męża i jakąkolwiek pewność siebie.
On – stracił dorobek życia, zaufanie matki i wiarę w sprawiedliwość. Łączy ich niezłomność, pracowitość, odwaga i miłość do zwierząt.
Oboje zaczynają od zera, na oddalonej od ich dawnego życia wsi o dźwięcznej nazwie Zagubiona. Jagoda zamieszkuje w zeujnowanje leśnej chatce, Mimo że kiedyś wygrała konkurs na najpiękniej urządzona wnętrze. Janek ma zostać wiejskim weterynarzem. Mimo że niedawno przeprowadzał skomplikowane zabiegi neurochirurgiczne.

Pewnego dnia los krzyżuje ich drogi. Okazuje się, że potrzebują siebie nawzajem, że mogą być wsparciem, i być może dadzą radę wyjść na prostą. Jednak jak to w życiu bywa, po drodze wydarzy się wiele trudnych sytuacji. Czy ich przyjaźń to przetrwa? Powiem wam tylko, że mnogość zwrotów akcji mnie zaskoczyła. Nie mogłam się oderwać aż do ostatniej strony.

Jak dobrze było znów się znaleźć w tym dobrze znanym miejscu, jakie kreuje pani Kasia w swoich książkach. To nowa historia i nowi bohaterowie, a czułam się, jakbym wróciła do domu po długiej rozłące. Uwielbiam jej styl pisania. Cudowna, życiowa historia o nowych początkach, wyborach, tajemnicach, nadziejach, złamanych sercach i emocjach. Bardzo mocno polecam!

🌸
Dwóch rozbitków życiowych.

W Domku nad potokiem poznaliśmy dwójkę młodych ludzi, którzy stracili cały swój majątek materialny ale mimo to się nie poddają mają wspólny cel, tym celem jest stanąć na nogi.

Bardzo podobał mi się tutaj motywy które wybijają się w tej książce wyjątkowo czyli miłość rodzina i zwierzęta. Miłość do zwierząt po prostu jest przepięknie ujęta! Autorka pokazuje nam jak ludzie do nich podchodzą dzieląc nas różne kategorie. Jedni widzą w psie członka rodziny inni po prostu jedno z wielu zwierzaków. Co więcej czy to tak wspomniałam na początku w tym tygodniu mam bardzo bardzo zły czas w moim życiu i ta książka naprawdę pomogła mi się odprężyć dlatego mogę wam ją polecić z czystym sercem Jeśli macie teraz życiowe zawirowania i chcecie na chwilę zamknąć myślenie na coś całkowicie innego to bez wahania sięgajcie po najnowszą książkę Katarzyny Michalak! "Domek nad potokiem" ma w sobie urok, ma w sobie CZAR. Niestety po przeczytaniu tej książki chce się więcej i ja chcę więcej! Kochana Autorko może pojawi się jeszcze jakaś kontynuacja? Bardzo bym chciała, ponieważ jest towspaniała historia, ciężko rozstać się z tymi bohaterami, lekka wciągająca i tajemnicza powieść, która daje się otulić i naprawdę sposób jej nie lubić! Jeśli nie znasz książek autorki to naprawdę masz duże zaległości I koniecznie musisz ją poznać!
Ja się skusiłam, teraz pora na Ciebie!

"Domek nad potokiem"

Czasami w życiu przychodzi taki moment że wszystko się wali, a nasze dotychczasowe ułożone życie zamienia się w ruinę. Nie widząc perspektyw co dalej, znajdujemy w sobie większe pokłady nadziei i wiary niż mieliśmy wcześniej. Bohaterowie przeszli trudna drogę, pełna wybojów i niepowodzeń. Jednak los ma dla nich inne plany, a chwilowy kryzys umocni w nich siłę które w sobie mają.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i kolejny raz jestem zauroczona historia. Niezmienny styl sprawia że przez książkę się płynie, a realność powieści daje nam możliwość wyobrażenia siebie w sytuacji bohaterów. Pełna życia, problemów oraz kiełkujących uczuć historia która porywa już od pierwszych stron. I powiem szczerze że liczę na więcej ☺️😍
Polecam.

"Domek nad potokiem"

,,Domek nad potokiem " nie musiał mnie długo kusić, samo nazwisko już sugerowało mi,że historia trafi w moje gusta . Nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką więc mniej więcej wiedziałam czego mogę się spodziewać .
Jednym z tych rzeczy była piękna historia, niesamowicie życiowa z nutką magii , cudownym przesłaniem ,a do tego dostarczająca nie tylko masę emocji ale przede wszystkim nadzieję .
Mimo swojej lekkości sama opowieść nie jest sielankowa , bohaterowie stają przed jedna wielka niewiadomą jutra i muszą zacząć od zera . Dowiecie się jak los okrutnie sobie z nich zakpił ale także podsunął siebie nawzajem aby te ciężką drogę pokonać .
Sielski klimat i urokliwa chatka nad potokiem jest dla mnie magicznym miejscem gdzie wszystko jest możliwe.
Magia wisi w powietrzu,a może nie tylko magia ?
Bo co jeśli dwójka nieznajomych obdarzając się zaufaniem w nowym miejscu poczuje 🦋 w brzuchu ?
Cała fabuła okraszona jest nutą humoru niezwykle przyjemną w odbiorze.
Znajdziecie tu również tajemnice, które wprawiły mnie w osłupienie ,a do samych głównych bohaterów zapałałam niezwykła sympatią .

Tak bardzo by się chciało aby ta historia trwała wiecznie ...
I szczerze ubolewam,że była to jednotomówka.
Teraz czas abyście Wy poczuli tę magię 🌸

(Współpraca barterowa @znakjednymslowem )

Nie ponosisz porażki, gdy tracisz wszystko. Przegrywasz dopiero wtedy, gdy się poddajesz.

Jagoda miała mieszkanie, praca, kochanego mężczyznę. Jeden wypadek zniszczył wszystko. Zdrowie, dom, miłość wszystko straciła.

Ale mimo to się nie poddała. Mimo braku pieniędzy i możliwości pozyskania powalczyć. O marzenia. I domek na leśnej polanie. I poznaje być może bratnia duszę.

To bardzo życiowa historia o odwadze, o podnoszeniu się po upadku, o sile. Piękna, dająca nadzieję i wzruszająca.

• Romans
  • Katarzyna Michalak
  • Literatura kobieca
  • Brak?

Dodaj cytat z książki Domek nad potokiem