Ponieważ wierzę w ciebie

Okładka książki Ponieważ wierzę w ciebie Rebecca Yarros
Okładka książki Ponieważ wierzę w ciebie
Rebecca Yarros Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Great And Precious Things
Filia
2024-04-17
2024-04-17
2020-02-25
Katarzyna Dyrek
romans wpsółczesny fikcja militarna strata śmierć romans 18+ fikcja dorosły

Ta książka Rebecci Yarros wycisnęła ze mnie najwięcej łez i chyba muszę uznać ją za mój nr 1 🥰 to historia, w której miłość da siłę dwójce młodych ludzi,aby zawalczyć o siebie wbrew wszystkim i wszystkiemu. To historia o chłopaku, który uwierzy w to, że jest godzien miłości. To historia o dziewczynie nie przejmującej się opinią mieszkańców małego miasteczka,który uważa za swój dom, o dziewczynie będącej światłem dla mrocznej duszy naszego bohatera. Ale to także opowieść o życiu z chorobą Alzheimera, o ludzkiej godności oraz prawie do decydowania o sobie. Także o rodzicach, którym trudno zaakceptować ścieżki wybrane przez ich własne dzieci. Pokochałam Willow za jej miłość i determinację ❤️. A Cama za dobroć, którą miał w sobie od zawsze🩵

Jedna z najnowszych książek Rebecci Yarros, która została wydana nakładem @wydawnictwofilia @wydawnictwohype "Ponieważ wierzę w ciebie". W swoich powieściach obyczajowo-romansowej autorka @rebeccayarros lubi poruszać wątek wojny i powracających z niej żołnierzy, którzy muszą zmierzyć się z przeszłością, nie zamkniętymi sprawami i trudnymi przeżyciami związanymi ze służbą. I tak jest również w tym przypadku.

Camden na prośbę swojego ojca wraca do rodzinnego miasteczka, aby zaopiekować się rodzicielem i pomoc ojcu zabezpieczyć jego ostatnią wolę. Niby nic takiego, ilu z nas zachowało by się podobnie w obliczu prośby rodziców, tylko, że ojciec Cana cierpi na chorobę Alzheimera, nie pamięta żeby dzwonił do syna z prośbą o powrót, obwinia go o śmierć najmłodszego z braci, a mieszkańcy miasteczka delikatnie rzecz ujmując nie mają najlepszego zdania o średnim z braci Danielsów. Wydaje się, że nie ma w miasteczku żadnej osoby, która w jakikolwiek pozytywny sposób przywitała by weterana i bohatera wojennego.

Już pierwsze spotkanie z głównymi bohaterami pokazuje jak wiele emocji będzie towarzyszyło czytelnikowi podczas zagłębiania się w dalszą historię Cana, Wilków i ich rodzin. Bo jest jeszcze kobieta, kiedyś zabrakło im pięciu minut, aby ich historia potoczyła się zgoła odmiennie, dziś jest dla Camdena zakazanym owocem, miłością jego zmarłego brata, kobieta, która niegdyś nie może być jego. Jest tutaj żal, poczucie winy, bezsilność i ukryta gdzieś na krańcach duszy przyjaźń i miłość.

To właśnie Willow jako pierwsza zaczyna sprzeciwiać się niemal całej społeczności Alby w Kolorado i to właśnie w niej Camden ma nieocenione wsparcie, aby przerobić lekcję pogodzenia się z bolesną przeszłością, aby zderzyć się z niesprawiedliwym osądem innych, odrzuceniem przez ojca i niechętną postawą starszego brata.

Bardzo lubię książki przesiąknięte klimatem małego miasteczka, a tutaj mamy miasteczko, które żyje z dbałości o rodzinne tradycje i dziedzictwo przodków. "Ponieważ wierzę w ciebie" to piękna i uczuciowa historia obyczajowo- romansową z mocno zaznaczonym wątkiem dramatycznym. Historia obciążona konsekwencjami wojennych decyzji, obezwładniającego poczucia winy, walki o akceptację i przychylność lokalnej społeczności, codzienności z choroba Alzheimera, ale przede wszystkim głębokiej miłości, ponownego scalania bratnich dusz i wyjątkowej więzi z jedyna kochającą osobą.

„Desperacja i miłość sprawiają, że zwykli ludzie dokonują heroicznych czynów”

Camden Daniels to żołnierz, który nie miał łatwego życia. Gdy ostatni raz był w rodzinnym domu obiecał sobie, że już nigdy więcej tam nie wróci. Wszyscy go tam nienawidzą, a ojciec wini za śmierć Sully’ego - młodszego brata Cama. Minęło 6 lat i właśnie otrzymał wiadomość od zdesperowanego ojca proszącego go o powrót i pomoc. Mimo pierwotnego postanowienia mężczyzna wraca do Alby i wygląda na to, że zostanie tam na dłużej.

„Wszystko, co wspaniałe i cenne zawiera w sobie samotność”

Już od pierwszej chwili, gdy pojawia się w miasteczku spotyka się z nieprzychylnym zachowaniem mieszkańców, a z każdą kolejną chwilą wpada w gąszcz wydarzeń, które ostatecznie doprowadzają go do spotkania z Willow Bradley - kobietą, którą darzył uczuciami, ale z którą nie mógł być…

„Wierzę, że silna kobieta może być silniejsza od mężczyzny, szczególnie jeśli w jej sercu gości miłość. Wydaje mi się, że kochająca kobieta jest niezniszczalna”

Uwielbiam książki autorki. Zawsze wciągają od pierwszych stron i nie sposób się od nich oderwać nie poznając zakończenia. Wzruszająca opowieść o rodzinie, zdradzie, odrzuceniu przez społeczeństwo przez wybryki z młodości, chorobie, trudnych decyzjach i walce jaką jesteśmy gotowi podjąć dla dobra tych, którzy nas potrzebują. Po raz kolejny otrzymujemy bardzo emocjonalną historię, której bohaterowie skradli moje serce. Choć autorka bardziej skupia się na relacji braci i ich ojca to mamy tu również wątek romantyczny. Skrywane przez bohaterów uczucia wychodzą na wierzch. Jednak nic w życiu nie jest proste i walka o to uczucie nie będzie łatwa. Camden poprzez to co go spotkało postrzega siebie jako nic nie wartego, niegodnego Willow, a przede wszystkim jako winnego śmierci brata. Na szczęście na jego drodze ponownie pojawia się Willow, która okazuje się naprawdę silną, walczącą kobietą. I choć cały świat jest przeciwko nim, oni zawsze mogą liczyć na tę drugą osobę.
Jak zwykle gorąco polecam.

„Desperacja i miłość sprawiają, że zwykli ludzie dokonują heroicznych czynów”

"Ponieważ wierzę w Ciebie” to moje kolejne spotkanie z autorką, o której ostatnio jest głośno- Rebecca Yarros.

Tym razem autorka postanowiła zabrać nas do małej miejscowości, gdzie każdy zna każdego. Nie ukrywam, że bardzo lubię motyw małych społeczności, jednak tym razem zachowanie mieszkańców mocno mnie irytowało. Główny bohater zostaje przez nich napiętnowany. Postanawia jednak zawalczyć o sobie i swojego ojca.
Autorka przedstawia nam obraz wykluczenia. Główny bohater ma za sobą trudną przeszłość oraz decyzję, która nieodwracalnie zmieniła życie jego i bliskich mu osób. Murem stoi za nim tylko przyjaciółka z dawanych lat.

Mamy tutaj romans, przyjaźń, zawiłe relację rodzinne, walkę o siebie i o innych. Fabuła napisana jest z wyczuciem, lekko ale bardzo emocjonalnie. Bohaterowie są jacyś. Każdy jest charakterystyczny, nie miałam żadnego problemu z zapamiętaniem każdego z nich. Dodatkowo pojawia się tutaj również strata bliskiej osoby w ten dosłowny i niedosłowny sposób.

Ta książka wywołała u mnie wiele emocji. Złość, smutek, radość. Skraje odczucia spotęgowały tylko przyjemność czytania, pozwoliły mi przeżyć historię bohaterów mocniej, bardziej. To był cudownie spędzony czas i kolejne potwierdzenie talentu autorki. Niedługo zabieram się za kolejną książkę R. Yarros. Czytajcie, warto!

„– Trudno mi trzymać się od ciebie z daleka – wyznałem. Chciałem zaoferować jej tę samą szczerość, którą mi dała. Choć tyle byłem jej winny. – Od zawsze. Ciemność przyciąga światło, prawda? A nie ma w tym mieście nic jaśniejszego od ciebie.”

Rebecca Yarros zdecydowanie należy do moich najlepszych odkryć ostatnich miesięcy. Wiem, do niedawna żyłam pod kamieniem i nie mogę sobie wybaczyć, że dopiero zaczynam poznawać jej twórczość. Powiedzieć, że nasze poprzednie spotkanie było udane, to jak nic nie powiedzieć. Jednakże to, co zrobiła ze mną jej najnowsza powieść, wykracza poza skalę. „Ponieważ wierzę w ciebie” zaparła mi dech w piersi, rozczuliła, poruszyła dogłębnie i nieodwołalnie w sobie rozkochała. Nie jestem chyba w stanie odnaleźć właściwych słów, by opisać jej cudowność. Muszę jednak spróbować.

„Ponieważ wierzę w ciebie” to historia żołnierza, który po latach wraca do miasteczka, gdzie przyszło mu dorastać, by pomóc swojemu ojcu, chorującemu na Alzheimera, wyegzekwować ostatnią wolę. Dla Camdena ten powrót nie jest łatwy z wielu powodów. Jego reputacja w miasteczku jest daleka od ideału, ciężko w nim znaleźć życzliwą mu duszę. Kiedy był tu ostatnim razem, przywiózł z wojny zmarłego brata, a ich ojciec całą winą za jego śmierć obarczył właśnie Cama. Mężczyzna obiecał sobie, że nigdy więcej tutaj nie wróci, nawet jeśli zostawił w Albie swoje serce. Przy kimś, kto nigdy nie miał być jego, bo Willow należała do zmarłego Sullivana…

Jeśli miałabym określić tę powieść jakimś konkretnym słowem, byłoby to „kompletna”. Dostajemy potężną dawkę emocji, a prym wiedzie tutaj żal. Na przestrzeni praktycznie całego życia Camdena i Willow zapadło tak wiele decyzji, które zmieniały bieg wydarzeń. Tak wiele rzeczy mogło potoczyć się inaczej, gdyby nie one. Tak wiele niepewności, niewypowiedzianych wyznań, ale też przepięknych i potężnych uczuć, których nie zmazał czas. Ich historia jest poruszająca, choć pod tak wieloma aspektami smutna, to mimo wszystko otula ciepłem i rozkoszą. Głębia ich uczuć jest potężna, to prawdziwe oddane sobie bratnie dusze. Rebecca cudownie poprowadziła ich relację, biorąc pod uwagę to, że Willow była związana w przeszłości z bratem Cama, nie przyspiesza niczego między nimi. Ubrała ją w delikatność, ale też pasję i przyciąganie, które przez lata drzemały pod ich skórą. Które jedynie czekały na uwolnienie.

Dużą rolę odgrywa sytuacja rodzinna Camdena. Łamała moje serce, bo nie chodzi jedynie chorobę ojca i jego wrogość względem syna. Owszem sceny, gdy tracił połączenie z rzeczywistością albo wylewał okrutne słowa na Cama, były potworne. Wchodząc w jego głowę, widząc jego oddanie bliskim, wiemy, że totalnie na to nie zasłużył. Ta sytuacja jest bardzo złożona, gdyż w grę wchodzą także jego relacje z braćmi. Nie będę wchodzić w szczegóły, to po prostu trzeba poznać i zrozumieć.

Pióro autorki jest bogate, obrazowe, nacechowane emocjami. To oraz otoczka małego miasteczka sprawiło, że nie byłam w stanie oderwać się od tej historii. Autorka zadbała o ciekawe tło akcji i zaskakujące plot twisty, które podtrzymywały moje zaciekawienie. Z jednej strony nie mogłam się doczekać zakończenia, a z drugiej tak bardzo nie chciałam opuszczać bohaterów, z którymi się zżyłam. Kiedy tylko skończyłam czytać, miałam ochotę zacząć ją od nowa. Nie zdarza mi się to zbyt często, więc to kolejny dowód na jej wyjątkowość.

„Ponieważ wierzę w ciebie” to powieść o trudnych wyborach, które potrafią determinować całe życie oraz drugich szansach i chęci zrehabilitowania. To historia ukazująca kruchość życia i pragnienie odejścia z godnością. Mimo trudnych tematów, które skłaniają do przemyśleń, jest niezwykle komfortowa, ciepła, ujmująca. Jestem zachwycona kreacją zarówno fabuły, jak i samych bohaterów, czy też po prostu dosłownie wszystkiego. Jest dopracowana pod każdym względem, tam każdy dialog ma sens, wnosi coś ważnego do wydarzeń. Skradła potężny kawałek mojego serca, poruszyła najczulsze struny, zostawiła z potężnym kacem. Czytajcie ją i rozkoszujcie się każdym słowem tak jak ja!

Minęło sześć lat.
Sześć lat, od kiedy był tu po raz ostatni.
Sześć lat, od kiedy pochował młodszego brata.
Sześć lat, od kiedy spojrzał jej w oczy.
Czy jednak ten upływ czasu cokolwiek zmienił? Czy uleczył niezabliźnione rany i zakopał... dawne uczucia?

Nie sądziłam, że ktoś kiedykolwiek dołączy do dwójki moich ulubionych autorek "romansów" (Kim Holden i CoHo). A jednak. Rebecca Yarros z każdą kolejną książką rozkochuje mnie w swojej twórczości coraz bardziej - i tym samym wpisuje się do tego grona!

"Ponieważ wierzę w ciebie" łączy w sobie wiele elementów, do których mam słabość, w tym małomiasteczkowy klimat, który zapewnia nam nie tylko malownicze opisy, ale i liczne sekrety. Sam wątek miłosny bazuje na motywie friends-to-lovers i zakazanym uczuciu, które, choć było tak naturalne, to wciąż wydawało się niewłaściwe. I chociaż to ono gra tu pierwsze skrzypce, to pozycji tej daleko do typowego, schematycznego romansu. Yarros zabiera nas w emocjonalną podróż, w której nie brakuje bólu straty, poczucia wyobcowania i walki o przebaczenie - również samemu sobie. Autorka w brutalny sposób przedstawia cienie podeszłego wieku, nie tylko ukazując zawiłe rodzinne relacje, ale i zmuszając czytelnika do głębszych refleksji nad przemijaniem. Ta historia dosadnie uzmysławia, jak ważne jest poszanowanie woli bliskich. Nawet jeśli jest to dla nas bolesne.

Zapraszam Was do niewielkiego miasteczka w stanie Kolorado, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej, a skomplikowane międzyludzkie więzi boleśnie chwytają za serce. Uwierzcie mi, nie będziecie chcieli go opuścić - polecam!

Minęło sześć lat.
Sześć lat, od kiedy był tu po raz ostatni.
Sześć lat, od kiedy pochował młodszego brata.
Sześć lat, od kiedy spojrzał jej w oczy.

Mała miejscowość, Alba, w stanie Kolorado , słynie głównie z turystyki. Małomiasteczkowość wylewa się tu z każdej strony, tutaj wszyscy się znają, wszyscy pamiętają co wydarzyło się kilka lat temu..

Camden wraca po latach w swoje rodzinne strony. Zakończył służbę wojskowa. Mężczyzna nie ma łatwego powrotu, wszyscy, łącznie z rodziną obwiniają go o śmierć brata, a także wszystkie najgorsze wydarzenia, które miały miejsce przed laty w Albie.

Willow, jest córką sędziego, dziewczyna, która stara się żyć po utracie ukochanego w trakcie wojny. Od najmłodszych lat spędzała dnie z Danielsami, i z jednym z nich związała się, dopóki Sully nie zginął na wojnie. Gdy wraca Cam jej świat nabiera nagle innych barw...

Powrót Camdena do domu nie jest także przypadkowy. Jego ojciec zmaga się z choroba Alzheimera, mimo młodego wieku, choroba znacznie postępuje. Xander, starszy brat, który sprawuje opiekę nad ojcem, nie zgadza się z jego przekonaniami w momentach powrotu świadomości, czy Cam zdoła przekonać brata do woli ojca? Czy będzie potrafił dotrzeć do ojca, mimo, że ten obwinia go o śmierć brata?

Rebecca Yarros jest wszechstronna pisarka. Powyższa książka to bardzo dobry romans, który porusza także ważne tematy. Opieka nad rodzicem, który ma zaburzenia świadomości i jego poglądy, które powodują, że synowie nie potrafią się zgodzić. Uczucie, które obudziło się na nowo między Willow i Camem. Piękna, wzruszająca historia, chociaż nie tak dobra jak "Ostatni list", ale warto przeczytać.

Wiecie za co kocham pióro Yarros? Za wszechstronność! Nie ważne czy to jest romantasy, obyczaj czy gorący romans. Wszystkie te historie są perfekcyjnie napisane, wywołują ogrom emocji i zdecydowanie zostają z czytelnikiem na długo.

Autorka przyzwyczaiła mnie do motywu wojny w swoich powieściach. Zazwyczaj podczas lektury łamie mi serce, a później stopniowo je składa. Tak było również tym razem! Cam to mężczyzna, który zdecydowanie uważany jest za tego najgorszego. Oskarżony o niejedną zbrodnię, w dodatku przyczynił się do śmierci brata. W końcu to on wydał rozkaz... Zostawił dla wojska rodzinę i najbliższą przyjaciółkę. Czy jego powrót do rodzinnego miasteczka to dobry pomysł? Czy zdoła pomoc schorowanemu ojcu?

Autorka pokazuje, że powrót niestety nie jest łatwy. Mężczyzna spotyka się z odrzuceniem przez najważniejszą dla niego osobę - ze strony ojca. Pojawiają się awantury, niepotrzebne sprzeczki i zdecydowanie ważną rolę odgrywa tu choroba Alzheimera. Cam stara się nie pokazać po sobie, jak bardzo go to wszystko dotyka. Jest jednakże jedna osoba, która jest w stanie zburzyć mur obojętności, jakim otoczył się Camden. Jego najbliższa przyjaciółka Willow.

Od tej książki nie sposób się oderwać! Miałam wrażenie, że żyje z tymi bohaterami po sąsiedzku i śledzę ich poczynania na miejsce. Uwielbiam takie charakterne postaci! Idealna historia, która pokazuje, że zawsze warto zaryzykować i iść za głosem serca. Polecam!

Przyjemna historia. W sam raz na leniwy weekend. Lekka przyjemna. Nie wymagająca. Dobrze spędzony czas. Szczególnie gdy chcemy poczytać coś lżejszego. Polecam

Romans dobry na majówkę lub lato. Lekki, choć porusza ważne tematy.
Cała recenzja tutaj: https://nakanapie.pl/recenzje/romans-na-majowke-lub-lato-poniewaz-wierze-w-ciebie

Romans dobry na majówkę lub lato. Lekki, choć porusza ważne tematy.

• Przeczytane 2024
  • Audiobooki