Skradziona tożsamość

Okładka książki Skradziona tożsamość Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Skradziona tożsamość
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Pascal Cykl: Spadkobierca (tom 1) Seria: LoveBook literatura obyczajowa, romans
Spadkobierca (tom 1)
LoveBook
Pascal
2024-04-10
2024-04-10
Dark Samotny ojciec Gangster Romans mafijny

Powiem Wam, że po zakończeniu już wiem, że kolejny tom może być jeszcze mocniejszy 🤯
No takiego obrotu sprawy to ja się w życiu nie spodziewałam! Co to się wydarzyło 🫣
Książka, która wywołuje wiele emocji, dobrych i złych. Głowie powstają myśli, że będąc na miejscu bohaterki, może też bym tak postąpiła...
Holly i Mila to bliźniaczki, ta pierwsza zawsze perfekcyjna (w oczach wszystkich, ale później się okazało, że jednak nie..),druga - roztrzepana
Czasem, kiedy było to konieczne udawały siebie w pracy lub w innych miejscach, bo były jak dwie Krople wody. Tym razem Holly miała udawać Mile w pracy, żeby ta druga mogła skupić się na nauce, jednak po wyjściu z domu wydarza się wypadek, bardzo dziwny wypadek w dziwnych okolicznościach. Czy to był zamach na Mile, a zupełnie przypadkiem zginęła jej siostra ?
Po tych wydarzeniach Mila przejmuje tożsamość siostry, tylko dla dobra rodziców, musi wykonać zlecenie Holly, aby zyskać pieniądze na ciężko chorego Tatę i na mamę, która jest w ośrodku, tylko to ją do nakłoniło do tej decyzji. Więc wyjezdza do Japonii, z myślą, że będzie opiekować się oraz uczyć angielskiego syna tajemniczego mężczyzny, który jak się okazało później, jest królem mafiozy Japońskiej, a Holly ma się "opiekować" rowniez nim..z każdym dniem dziewczyna poznaje coraz gorsze sekrety, przez które już zupełnie zmieniła zdanie o zmarłej "idealnej" siostrze. Męczą ją myśli jak w ogóle jej siostra mogła tak żyć, czy ona sama podoła swojej "nowej" tożsamości, czy nie zdradzą ją emocje.
Autorka ma lekkie pióro, lochami twórczość Moniki od bardzo dawna, praktycznie od początku mojej przygody z czytaniem. Bohaterowie są super wykreowani, nie są to puste postacie, można się doskonale wczuć w ich każdą emocje, jest pożądanie, napięcie, chwile wzruszenia.

Rozpisałam się, kto dotarl do końca - Uwierzcie mi, to jedna z tych książek, którą trzeba przeczytać jeśli lubi się te klimaty.
Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać ma kolejny tom 🫣

Holly i Mila to bliźniaczki, ta pierwsza zawsze perfekcyjna (w...

Chyba nikomu już nie muszę przypominać że kocham książki Moniki tak samo jak książki Mafijne.
A tu mam i jedno i drugie!❤

Holly i Mija są siostrami i to bliźniaczkami.
Holly zawsze była ta bardziej lubianą przez rodziców ale niestety gnie w dziwnym wypadk... to właśnie ona miała wyjechać do japoni i zostać guwernantką.
Natomiast Mija i jej relacje z rodzicami nigdy nie były idealne a po śmierci siostry psują się jeszcze bardziej. Mimo to Mija chce im pomóc i przejmuje tożsamość zmarłej siostry by wyjechać do pracy i pomoc finansowo rodzica.
Shinjiego Sakai jest niebezpiecznie przystojnym, przyszłym bossem japońskiej mafii i to właśnie jej szefem ale uwaga Holly a raczej Mija ma opiekować się jego synem i nie tylko synem 🤫
Co się wydarzyło między ta dwójka?
Czy Mija da rade wejść w życie Holly? Pełne tajemnic.
Czy Mija I jej nowa tożsamość jest nie do zdemaskowania?

Monika po raz kolejny mnie zaskoczyła.
Spodziewałam się naprawdę wszystkiego, że tu sie wszystko może zdążyć ale te momenty kiedy moje serce przestało bić, byłam w szoku i chyba bardziej przeżyłam to od naszych bohaterów 😅🙊
Emocji nam tu nie brakuje i nie tylko tych przez które zamieramy mamy tu całą ich gamę.

Bohaterowie sa świetnie wykreowani nie są to płaskie postacie. Mają swoje charakterki, które nadają tej histori wyrazistości.

To kolejna nieszablonowa, mafijna książka która skradła moje serce ❤
Bardzo podoba mi się że autorka nie idzie schematami i Przetartymi juz drogami ktore możemy przewidzieć Monika daje nam zawsze cos innego zupełnie innego o tego co już mamy na rynku.
Cała fabuła książki spójna i jak zwykle zaskakujaca. Ciężko mi będzie wytrzymać do kolejnego tomu, co tam się stanie dalej!? Mam nadzieję że Monika nie pozwoli nam za długo czekać na ciąg dalszy tej historii.

Więc jeśli lubicie książki z wątkiem MAFIJNYM to koniecznie musicie to przeczytać napewno Was zaskoczy ta historia
A jeśli ich nie lubicie to właśnie nadszedł czas by to zmienić. A ta historia zmieni Wasze postrzeganie takich książek 😁

POLECAM Z CAŁEGO SERCA!

A tu mam i jedno i drugie!❤

Holly i Mija są siostrami i to bliźniaczkami.
Natomiast Mija i jej relacje z rodzicami nigdy nie...

Dziś przychodzę do was z najnowszą powieścią pani Moniki „Skradziona tożsamość”, która wywołała u mnie totalną burzę emocjonalną. Opis książki skrywał a zarazem intrygował mnie do tego stopnia, iż zacierałam ręce, kiedy dotarła do mnie książka. Po przeczytaniu potrzebowałam kilku dni, aby dojść do siebie i napisać recenzję. Od razu zaznaczam, że ta powieść jest dla osób 18+.

Holly i Mila są bliźniaczkami jednakowymi i tak naprawdę niczym się nie różnią. Na pierwszy rzut oka są nie do rozpoznania. Holly pracuje, jako guwernantka u bogaczy a Mila jest tą czarną owcą w rodzinie, która nie ma zawodu i pracy. Tuż przed wylotem do Japonii Holly ginie w tajemniczy sposób a Mila nie wiedząc, co robić postanawia podszyć się pod siostrę, aby zarobić pieniądze dla chorego ojca.

Jakież było zaskoczenie Mily tuż po tym jak dotarła na miejsce swojej pracy. To właśnie teraz odkryła, co tak naprawdę jej siostra robiła, gdy dzieci szły spać. Nie mogła uwierzyć, że jej siostra była zdolna do takich rzeczy?

Shinjiego Sakai to przyszły boss japońskiej mafii. Nie lubi nieposłuszeństwa i sprzeciwu. Wszystko musi być tak jak chce. Kiedy wybierał guwernantkę dla swojego syna kierował się pewnymi pobudkami. Tylko on wie i jego rodzina lecz czy Holly jest bezpieczna w nowym otoczeniu?

Co grozi dziewczynie?

Kto tak naprawdę zabił jej siostrę?

Autorka zafundowała mi kilka chwil wytchnienia i lekturę, przy której mogłam odpocząć po ciężkim dniu oraz fenomenalna powieść, która rozpala, wzrusza i wzbudza wiele emocji. To właśnie dzięki tym, co zawiera w sobie ta książka jest pociągająca, elelktyzująca i ma w sobie coś takiego, dzięki czemu nie można jej odłożyć aż przeczytasz ostatnią stronę. Książkę przeczytałam w jeden dzień, co za tym idzie czyta się szybko i przyjemnie. Książka pod każdym względem jest precyzyjnie dopracowana a bohaterowie powieści przeżywają prawdziwe emocje, które są tak opisane abyśmy sami mogli je odczuć.

“Miała być nianią jego syna, została Panią jego serca “

Molly i Holly to siostry bliźniaczki. Choć tak bardzo wyglądem podobne do siebie, to jednak z charakteru każda jest inna.
Molly, to ta gorsza z sióstr, z którą zawsze były problemy, Holly ukochana córka rodziców, miła i zawsze poukładana.
Jednak tajemniczy wypadek, w którym ginie Holly zmienia wszystko. Zmuszona Mila podszywa się pod swoją siostrę oraz podejmuje pracę w Japonii, gdzie jej siostra miała zostać luksusową guwernantką.
Gdy dociera na miejsce, nie takich obowiązków spodziewała się dziewczyna.

Jakie sekrety siostry odkryje Molly?
Czy charakterna dziewczyna, będzie potrafiła, być posłuszna swojemu niebezpiecznemu pracodawcy?

“Wejście w jej tożsamość wydawało mi się jedynym dobrym rozwiązaniem, ale dopiero czas pokaże, z jakimi konsekwencjami się to będzie wiązało”.

“Skradziona tożsamość” książka, która totalnie mnie zaskoczyła. Motyw japońskiej mafii to coś, z czym pierwszy raz spotkałam się w książce. Podobało mi się do tego stopnia, że książkę pochłonęłam na raz 😅
Autorka zabrała mnie w niebezpieczną i pikantną podróż po pięknej Japonii. Bohaterowie to dwoje ludzi z różnych światów, a jednak przyciąganie między nimi jest wręcz wyczuwalne na każdej stronie. Shin to mężczyzna z zasadami jak na przyszłego bossa mafii przystało, walczy z tym co czuje.
Fabuła to totalny rollercoaster emocjonalny, choć czasami przewidywalna to potrafi również nieźle zaskoczyć. Jak już pisałam wciąga w swoje sidła od pierwszej strony i puszcza wraz z ostatnią kartką. Zakończenie tu dopiero się dzieje. Jak można zakończyć książkę w takim momencie. Poproszę kontynuację na już!
Jeżeli macie ochotę na gorący romans w kraju kwitnącej wiśni, to jest to idealna historia dla Was ❤️

“Miała być nianią jego syna, została Panią jego serca “

Na początku poznajemy relację bliźniaczek (Holly i Mila) przez naprawdę krótki czas. Jesteśmy świadkami tego, co zawarto w opisie, czyli tragedii, która rozgrywa się na oczach głównej bohaterki, zgodnie z opisem. Już na pierwszych stronach lektura potrafiła mnie zainteresować - nawet szybciej, niż się spodziewałam.

Muszę przyznać, że styl autorki przypadł mi do gustu. Różne perspektywy między Shinem a Milą, które nie ciągnęły się w nieskończoność, mnie przekonały. Śliczne oprawienie stron, bogate słownictwo... Bardzo mi się to podobało. Dodatkowo doceniam możliwość przeniesienia się do japońskiego świata, którym jestem ogromnie zainteresowana.

Jak możemy przeczytać na odwrocie okładki, książka nie jest przeznaczona dla dzieci. Wierzę, że spodoba się wielu osobom powyżej osiemnastego roku ze względu na obecność scen erotycznych i wątków mafijnych, o ile oczywiście interesują ich takie tematy. Nie brakuje też intrygującej historii oraz interesujących postaci, z którymi nie nudziłam się ani chwilę. Jestem pewna, że chętnie sięgnę po kolejną twórczość autorki. I z chęcią będę czekać na drugi tom.

Chcę dodać, że ze względu na moje ulubione gatunki nie czytałam wiele podobnych książek, ale teraz myślę, że zacznę sięgać po więcej. Ostrzegam, że słownictwo nie jest ocenzurowane, ale osobiście nie czułam się z tego powodu zażenowana.

Ps, kocham zdanie "– W wypisie mamy ze szpitala zostałam określona jako bliźniak numer jeden, więc nie pyskuj". Po prostu kocham!

Muszę przyznać, że styl autorki przypadł mi do gustu....

Uwielbiam książki, które same się czytają, a ta zdecydowanie do nich należy. Choć historia nie jest łatwa, to jednak mamy zachowaną lekkość przekazu. Zupełnie jakby była to opowieść prawdziwa i w dodatku o ludziach, których znamy. Uwielbiam motyw bliźniaczek, bo zawsze chciałam je mieć. Tutaj widzimy, że żartują sobie, mają ze sobą dobry kontakt, choć z charakteru i sposobu wyrażania siebie są niczym ogień i woda. I ten początek, kiedy mamy wprowadzenie do ich życia jest prawdziwą sielanką, choć jednej z nich nie wiedzie się najlepiej. Następnie dowiadujemy się, że lepsza z bliźniaczek zginęła. Aż mnie serce ścisnęło, bo się tego nie spodziewałam. Jednak jak wiadomo, kobiety były identyczne. Starając się wyjść najwyższy szczebel życiowy, ta twardsza przejmuje życie milszej. Wyrusza jej śladem chcąc poznać wygodne życie bez zmartwień i trosk. I tu ponownie akcja przybiera na sile, bowiem nie takiego życia się spodziewała. Od tej pory musi walczyć sama ze sobą. Jak jednak można mieć serce jak na dłoni, skoro wewnątrz wszystko się w niej gotuje? Posłuszeństwo raczej nie było jej mantrą. Oczywiście ma wybór, tylko obecnie stoi między młotem a kowadłem. Czy ta zamiana faktycznie była dla niej taka korzystna?
A teraz ogłaszam, że do dwuznacznych scen wymagany jest dowód tożsamości. I to najlepiej za potwierdzeniem rodziców:-) Historia ze spokojnej przerodziła się w ostrą jazdę bez trzymanki, ale z zachowaniem smaku. Pojawia się dużo postaci drugoplanowych i tych pobocznych, którzy również mają tu coś do powiedzenia. Bez względu na wszystko każdy jest tutaj ważny i niesie za sobą pewien przekaz. Pisana z perspektywy różnych postaci, którzy mają swoje sprawy i takie, które ich razem łączą, jednak nie da się ich pomylić. Są oryginalni we wszystkim, chytrych uśmieszkach również:-) Przygotujcie się na dużo pieprzu i soli okraszonych sokiem z malin rozkoszy. Aż na samo wspomnienie budzi spore dreszcze:-) Koniec jest trochę do przewidzenia, ale czy to ważne? Książka rozgrzeje każdego, bez wyjątku:-)

🔥 Recenzja 🔥

Premiera 10.04.2024 r.

Autorka @mmsuchar_autorka

Wydawnictwo @lovebook_stronymilosci
#współpracareklamowa

Autorka nie powiela schematów, japońska mafia to strzał w dziesiątkę, z przytupem ukazuje zupełnie inny obraz mafii. Płynne dialogi, rewelacyjny styl pisania, dzięki czemu akcja jest wciągająca. Historia dwóch sióstr, bliźniaczek. Z pozoru takie same, a tak od siebie różne. Molly czarna owca, ta roztrzepana, wszędzie jej pełno, bez perspektyw na lepsze zarobki, wyrolowana przez byłego partnera, zupełnie nie ma planu na siebie. Holly natomiast poukładana, zarabia dobre pieniądze, ukochana córka rodziców. Po tragicznym wypadku Molly przejmuje tożsamość siostry, ale zupełnie nie zdaje sobie sprawy w co wdepneła i jakie będzie ciągnęło to za sobą konsekwencje.
Fantastycznie przedstawienie bohaterowie, pikantne sceny. Mila i Shin oboje pochodzą z różnych światów, oboje muszą zmierzyć się ze strata bliskiej osoby. Bohaterowie drugoplanowi tak jak Hiroki poruszyli nie tylko moje serducho, ale również wywołali uśmiech na mojej twarzy.
Zakończenia się trochę spodziewałam, że będzie zaskakujące i zostawi niedosyt dla czytelnika oraz przesłanie następnego tomu.
Książka jest warta uwagi, całkowicie oryginalny motyw, dużo zwrotów akcji, rollercoaster emocji, dużo elementów zaskoczenia.
Autorka pokazuje, że czasem wydaje nam się, że kogoś bardzo dobrze znamy, ale każdy ma swoje tajemnice. Pytanie czy jesteśmy wstanie zaryzykować i je odkryć. Wszystko ma swoje konsekwencje, każda decyzja może być dla nas zbawienna albo może nas zaprowadzić na dno.
Jeśli lubicie dynamiczne historie i do tego podróże serdecznie zapraszam Was do Japonii wraz z Milą-Holly .

#kochamksiążki #recenzenci #hellobookstagram #helloinstagram #premiera2024 #lubimyczytać2024 #molikiksiążkowe #monikamagoskasuchar #lovebook

🔥 Recenzja 🔥

Premiera 10.04.2024 r.

Autorka @mmsuchar_autorka

Wydawnictwo @lovebook_stronymilosci
#współpracareklamowa

Propozycja literacka, która już od samego początku zachęciła mnie do siebie swoją przepiękną okładką. Kwiat wiśni, symbol Japonii, do której autorka zabiera nas z bohaterami. Bieg wydarzeń spójny i intrygujący, pozwalający poznać świat yakuzy i hierarchii wśród japońskich bossów.
Fantastycznie przedstawieni bohaterowie. Nie znoszący sprzeciwu, Shin Sakai, wnuk mafijnego bossa, który zaskoczył mnie swoimi ludzkimi odruchami. I ona Mila Moore, wrażliwa na krzywdę innych, skłonna ponieść konsekwencje swoich decyzji.
Pikantne sceny między bohaterami są bardzo ładnie wyważone, a nadal pozostają gorące.
Cała fabuła bardzo mnie zaciekawiła do tego stopnia, że ja odłożyłam książkę dopiero, gdy dotarłam do jej ostatniej strony.
Autorka wie, jak zbudować napięcie i z przemyślaną premedytacją pozostawia nas w napięciu i oczekiwaniu na ciąg dalszy.
Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać do lata na kontynuację tej cudownej historii.
Bardzo polecam!!! 📚📚📚

🇯🇵🌸 RECENZJA 🌸🇯🇵

Kochani dziś przychodzę do was z fenomenalną książką „Skradziona tożsamość” tom 1.
Muszę przyznać, że takiej książki z motywem mafijnym, która rozgrywa, się w Japonii nie miałam okazji czytać i tym bardziej byłam jej ciekawa.
Pióro Moniki uwielbiam i jej każdą powieść biorę w ciemno. Historia porwała mnie już od pierwszej strony i trzymała mnie w napięciu, aż do samego końca. Jest to zdecydowanie książka dla czytelników 18+ ze względu na pikantne sceny w niej zawarte. 🔥😈
W tej powieści nie zabraknie wielu emocji, pożądania, wątków BDSM, mafijnych porachunków, straty oraz tajemnic.

Holly i Mila to dwie bliźniaczki niemal identyczne, a jednak bardzo różne od siebie. Holly to idealna córeczka rodziców, a Mila jest tą gorszą czarną owcą w rodzinie.
Holly w Japonii ma objąć stanowisko luksusowej guwernantki. Jednak nie będzie jej to dane, ponieważ ginie w tajemniczym wypadku. Mila jest załamana utratą siostry i faktem, że jej relacje z rodzicami nie są, najlepsze jest zmuszona przejąć tożsamość zmarłej siostry oraz jej pracę, aby pomóc finansowo rodzicom.
Szybko okazuje się, że jej praca nie będzie tak wyglądać jak to sobie wyobrażała, a jej idealna siostra skrywała wiele sekretów. Mila nie tylko ma objąć stanowisko opieki nad chłopcem, ale jego ojcem.
Shinjiego Sakai jest cholernie przystojnym i niebezpiecznym przyszłym bossem japońskiej mafii, który nie znosi sprzeciwów, a od Mili oczekuje posłuszeństwa.
Jak na ten fakt zareaguje Mila?
Czy dziewczyna poradzi sobie w nowej roli?
Jakie sekrety tak naprawdę skrywała Holly?
Jak będzie teraz wyglądało życie drugiej z sióstr?
Czy ta historia będzie miła swój happy end?

Nie będę ukrywać, że ta książka była, fantastyczna byłam nią zachwycona od pierwszego momentu. Oczywiście, nie brakuje tu też ciekawych zwrotów akcji, które z każdą stroną nabierają tempa.
Mila i Shin oboje pochodzą z dwóch różnych światów on z tego niebezpiecznego, a ona zwykła dziewczyna ta gorsza z sióstr lekceważona przez własną rodzinę.
A teraz miała zastąpić swoją bliźniaczkę i zostać wynajętą przez agencję guwernantką dla Hirokiego synka swojego nowego szefa.
Czy tylko na pewno dla niego?
Iskrzyło między nimi, choć oboje się przed tym bronili, a zwłaszcza Shin mężczyzna z własnymi zasadami.

Autorka rozpaliła moje zmysły do czerwoności, ale też przeniosła mnie do pięknej i urokliwej Japonii. Nie mogę też nie wspomnieć o małym Hirokim, który w każdym momencie mnie wzruszał i sprawiał, że uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Zakończenie… trochę się tego obawiałam, że będzie właśnie tak, a nie inaczej. 🥹
Droga Moniko ja czuję ogromny niedosyt po przeczytaniu i potrzebuje kolejnej części na już. ❤️

Gorąco polecam, naprawdę warto po nią sięgnąć.
⭐10 /10

Dziękuję za egzemplarz do recenzji

🇯🇵🌸 RECENZJA 🌸🇯🇵

Hej, Mistrzowie Życia!

Czy mieliście sytuacje, gdzie ktoś za Was się podszywał? A może Wy podszywaliście się za kogoś?

Miałam okazję poznać pióro Moniki Magowskiej-Suchar w powieści „Skradziona tożsamość. Spadkobierca”, chociaż wiele dobrego słyszałam o poprzednich powieściach, dopiero ta książka mnie skusiła i wiecie co? Żałuję, że wcześniejszych książek nie poznałam, ale na szczęście nic straconego :).

Pamiętaj, że jest przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.

Książka była intrygująca, że nie dało się jej odłożyć. Już od samego początku akcja nabiera tempa i nie zwalnia z każdą kolejną stroną, a Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę można pochłonąć w jeden wieczór.

Holly i Mila to identyczne bliźniaczki, lecz każda z innym charakterem i podejściem do życia. Pierwsza ułożona i dbająca o bliskich, natomiast druga to rodzinna czarna owca.

Pewnego dnia Holly ginie na pasach. Bezpieczeństwo rodziców zostaje zachwiane, ale Mila postanawia ich uratować, przyjmując życie Holly i wszystkim zadośćuczynić. Okazuje się jednak, że dziewczyna musi wylecieć do Japonii, do pracy z profitami. Szybko odkrywa jednak, że siostra nie była tak święta, za jaką ją uważano.

W co wpakowała się Mila, przyjmując życie Holly? Czy mimo wszystko będzie umiała dochować tajemnicy, o której wie tylko Ona, ratując życie rodziców?

Jeśli masz w planach tę książkę to wiedz, że będzie gorąco.

Fabuła wciągająca i intrygująca, z momentami przewidywalnymi, mimo to nie przeszkadzało w czytaniu. Historia ma w sobie iskrę od samego początku, która nie gaśnie do końca, a wciąga do poznania dalszych losów bohaterów. Ma w sobie wiele namiętności tych znanych i nieznanych. Uczuć skrywanych i jawnych. Podporządkowania i troski o drugiego człowieka. Napisana w delikatny i odważny sposób.
Pojawiające się intrygi i tajemnice napędzają tempa.

Autorka swoim zakończeniem sprawiła, że trup tam w miejscu na kolejną część.
I polecam samemu poznać historię.

Hej, Mistrzowie Życia!

• Zapowiedzi/Czekam