Pod dachem z mordercą

Okładka książki Pod dachem z mordercą Klaudia Muniak
Okładka książki Pod dachem z mordercą
Klaudia Muniak Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2024-05-27
2024-05-27

Książka objęta patronatem Suspense_books

Recenzja pojawi się wkrótce...

Książka objęta patronatem Suspense_books

Recenzja pojawi się wkrótce...

Uwielbiam thrillery, ale te medyczne zawsze omijałam szerokim łukiem. Tak było do czasu, kiedy nie sięgnęłam po twórczość Klaudii Muniak. W momencie kiedy w moje ręce trafiła pierwsza książka autorki nie spodziewałam się, że na każdą kolejną powieść jej autorstwa będę czekała z niecierpliwością. Z każdą wydaną historią Klaudia udowadniała, że jest dobra w tym, co robi. Ale to najnowszy thriller, „Pod dachem z mordercą”, okazał się nie tylko kolejną dobrą i mocną powieścią, ale zdecydowanie najlepszą w dorobku autorki.

Przed pięciu laty w tajemniczych okolicznościach zaginęło kilka osób. Winą za ich zniknięcie obarczony został mąż Olgi Soboń. Policja i opinia publiczna oskarżyły go również o dokonanie zbrodni. Olga Soboń od tamtej pory żyje w strachu i niepewności. Nie wie, co stało się z jej mężem, który zniknął z dnia na dzień. Wierzy jednak, że plotki i oskarżenia skierowane w stronę Maurycego, które krążą po mieście, nie są prawdą. Dzisiaj sprawa dotycząca zaginięć powraca do mediów, a kobieta ponownie musi zmierzyć się z koszmarem sprzed lat i skierowaną w jej stronę nienawiścią.

„Pod dachem z mordercą” to historia, która spędzi Wam sen z powiek. Kolejny raz Klaudia Muniak utwierdziła mnie w przekonaniu, że ma niebywały talent do tworzenia historii przepełnionych niepokojem, wzbudzających strach, trzymających w napięciu i przede wszystkim zaskakujących finałem. Historia, którą oddała w nasze ręce Kaludia od pierwszych stron wzbudza w czytelniku niesamowite emocje. Jesteśmy świadkami niewyobrażalnych wydarzeń, które z każdą kolejną stroną potęgują naszą ciekawość. Sposób, w jaki autorka wodzi nas za nos sprawia, że kolejne rozdziały dokładają nam pytań, na które odpowiedzi otrzymamy dopiero na samym końcu. Chłonęłam każdą kolejną stronę powieści z ogromnym zaangażowaniem, wspólnie z bohaterką chciałam odkryć prawdę o tajemniczych zaginięciach, jednak Klaudia umiejętnie podrzucała mi mylne tropy, mieszała mi w głowie tak mocno, że w pewnym momencie dałam za wygraną. Nie wiedziałam już, co jest prawdą, a co kłamstwem.

Do tej pory uważałam, że ciężko będzie przebić „Dom obok”, który wywołał we mnie ogromne emocje. Jednak dzisiaj wiem, że ta historia musi ustąpić miejsca książce „Pod dachem z mordercą”. Faktem jest, że nie odczuwałam strachu, jakiego doświadczyłam, czytając „Dom obok”, jednak uważam, że pod względem psychologicznym jest to historia dużo bardziej wstrząsająca i poruszająca. Skłania do refleksji i zastanowienia się nad problem dotyczącym przemocy emocjonalnej, która nie tylko pozostawia po sobie piętno, ale niszczy psychikę tak mocno, że w dorosłym życiu traumy z dzieciństwa mogą doprowadzić do niewyobrażalnej tragedii.
„Pod dachem z mordercą” to bez wątpienia jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie i jestem przekonana, że zyska ona miano thrillera roku! Wciągająca od pierwszych stron, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia sprawi, że nie oderwiecie się od lektury dopóki nie poznacie zakończenia. Gratuluję Klaudii kolejnej nietuzinkowej i trzymającej w napięciu historii, a Was z całego serca zachęcam do lektury!

Na pytanie o thrillery medyczne, jakie nazwisko przychodzi Wam jako pierwsze na myśl? Bo dla mnie zdecydowaną mistrzynią gatunku jest Klaudia Muniak.

„Pod dachem z mordercą” to kolejny thriller medyczny w dorobku autorki i tym samym kolejna mocna książka.
Olga od pięciu lat zmaga się z piętnem żony mordercy. I pomimo, że jej męża nie udało się znaleźć i udowodnić mu win, społeczeństwo wydało wyrok. Pomazane drzwi, wyzwiska, telefony. To codzienność kobiety, która ani przez sekundę nie zwątpiła w niewinność męża. Czy słusznie?

W książkach Klaudii uwielbiam misternie utkane, wielowątkowe intrygi, w których absolutnie nic nie jest takie, na jakie wygląda, a autorka z doskonałą precyzją potrafi wodzić czytelnika za nos. Zagadnienia medyczne oraz ciekawostki ze świata nauki tylko dodają całości mroczniejszego i okrutniejszego charakteru.
Sięgając po książki Klaudii wiem, że nic nie wiem i właśnie ten moment zaskoczenia lubię najbardziej. Całkowicie zasłużone 10/10.

"Pod dachem z mordercą" Klaudii Muniak miałam okazję przeczytać przedpremierowo i z czystym sumieniem oznajmiam, że autorka nie spuszcza z tonu. Każda jej książka jest lepsza od poprzedniej, więc ogromne chapeau bas za twórcze pomysły i znakomite wykonanie.
Autorka wodzi czytelnika za nos, podsuwając coraz to nowe tropy, po to tylko, aby w kolejnym rozdziale rozproszyć nasze przypuszczenia graniczące z pewnością. Towarzyszące każdej stronie uczucie niepokoju potęguje wrażenia i sprawia, że odłożenie lektury przychodzi z trudem. Jak zawsze niezawodna, autorka wplata w fabułę wątek medyczny, dzięki któremu lektura staje się jeszcze bardziej niepokojąca. Do czego mogą doprowadzić nowinki medyczne, jeśli trafią w niewłaściwe ręce?
Olga Soboń od pięciu lat czeka na powrót męża, który oskarżony o straszliwe zbrodnie, zaginął bez śladu. Żona nie wierzy w winę Maurycego. Wtedy, pięć lat temu, lokalna społeczność prześladowała kobietę, rzucając w jej kierunku niewybrednymi wyzwiskami. Teraz koszmar powraca, nowa ofiara wzbudziła uśpione wspomnienia i Olga znów musi zmierzyć się z falą nienawiści.
Nikt nie wie, że Olga skrywa też swój sekret, który może wyjść na jaw tylko za sprawą jednej osoby. Czy to przyjaciółka z dzieciństwa ją prześladuje?
Na szczęście kobieta nie jest sama, mieszka z bratem, którego obecność dodaje jej otuchy w trudnych momentach. Jednak wraz z pogłębiającą się paranoją, Olga zaczyna podejrzewać wszystkich, w tym jego i samą siebie.
Sytuacji nie poprawia fakt, że żonie jedynej ocalałej z poprzednich zbrodni ofiary ktoś podrzuca notatkę z jednym tylko słowem: "WRÓCIŁEM".
Czy to znaczy, że Maurycy jednak jest winien zarzucanych mu czynów?
Gwarantuję, że zakończenia nie sposób się domyślić.
Czytajcie książki Klaudii Muniak - naprawdę warto!

• Chcę kupić
  • Egzemplarz recenzencki
  • Nie posiadam
  • W planach
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Pod dachem z mordercą