Dom po drugiej stronie jeziora

Okładka książki Dom po drugiej stronie jeziora Riley Sager
Okładka książki Dom po drugiej stronie jeziora
Riley Sager Wydawnictwo: Mova kryminał, sensacja, thriller
The House Across the Lake
Mova
2023-02-08
2023-02-08
2022-06-21
Ryszard Oślizło
literatura amerykańska thriller intryga tajemnica małżeństwo rodzina

Ciężko ocenić ten thriller bo 3/4 jest świetne, a końcówka sprawia, że człowiek czyta z powątpiewaniem. Zmienia się nam gatunek powieści. Dochodzą elementy fantastyczne, które jeszcze miałam nadzieję, że zostaną objaśnione psychologicznie, albowiem w amoku alkoholowym wszystko możliwe, ale nie... Chyba pisarz wpadł w jakiś amok. Niemniej warto zapoznać się z powieścią!

Absolutnie absurdalna
Póki co najgorsza książka Sager'a

Absolutnie absurdalna
Póki co najgorsza książka Sager'a

Co tu dużo mówić.Uwielbiam tego autora a jego ksiązki biorę w ciemno.Odejmuję tu co prawda jeden punkcik za ociężały i monotonny początek ,który był dla mnie drogą przez mękę.Również opisy głównej bohaterki,która upija się na umór były nie do zniesienia.Lepiej się robi po przeczytaniu kilkudziesięciu stron ,gdzie akcja nabiera tempa a fabuła robi się coraz ciekawsza .Kiedy zaczniemy czytać ,kiedy wtopimy się w historię zapewne nie będziemy mieli ochoty tak szybko z niej zrezygnować.Autor bowiem tak dawkuje emocje ,tak manipuluje treścią i przekazuje nam informacje,że nie będzie nam tak łatwo odgadnąć kto kim jest tak naprawdę i czy to co nam sie wydaje jest prawdą.Duży plus w stronę autora z mojej strony za włączenie w tej historii zjawisk paranormalnych,które nadają smaczku całej historii.A zakończenie?No to już autor przeszedł samego siebie,nie spodziewałam się takiego .A jak to się zaczęło i jak sie skończyło,to juz zapraszam zainteresowanych do lektury,bo warto.

Chociaż odbiega od pozostałych książek i sam element nadprzyrodzony nie jest moim ulubionym, to i tak nie zmienia faktu, że książka jest niesamowicie wciągająca

Podobała mi się. Początek spokojny, momentami nudny, jednak gdy już poznałam bohaterów chciałam wiedzieć co będzie dalej i nie mogłam się oderwać. W połowie ułożyłam sobie zakończenie w głowie i byłam pewna, że tak właśnie będzie, jakież było moje zaskoczenie gdy doszłam do końca. Głównie dlatego, że byłam pewna, że czytam "zwykły" kryminał, a tu takie zaskoczenie! Był moment, że aż odłożyłam książkę i powiedziałam "WTF"?! :)

Obiektywnie nie dałabym nawet tych 6 gwiazdek ale książki Riley Sager to takie moje guilty pleasure XD

Co to była za książka! Rewelacyjna, zakończenie wbiło mnie w fotel. Muszę przeczytać pozostałe książki tego pisarza.

Z książką spędziłam dobry czas, były pewne elementy, które mnie zaskoczyły więc to zdecydowanie na plus. Był też właściwie jeden moment, który powinien być moim zdaniem nieco bardziej dopracowany. Chodzi mi o scenę w piwnicy. Moim zdaniem jeden z bohaterów posiadający pewną wiedzę, nie zdecydowałby się na to, by pozostałych zostawić tam samych.
Zazwyczaj nie czytam książek z wątkiem paranormalnym, ale była to mila odskocznia, książkę będę polecać.

Zazwyczaj nie czytam książek...

Wystarczy pozbierać w jedną całość kilka niespodzianek ludzkiego umysłu, gdy nam się coś wydaje i powstaje
całkiem niezła opowieść.

całkiem niezła opowieść.

Thriller a końcówka książki zmienia się w horror. Mimo różnych kryrycznych opini czytało się naprawdę fajnie tą książkę. Polecam

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023