Cień przeszłości

Okładka książki Cień przeszłości Weronika Tomala
Okładka książki Cień przeszłości
Weronika Tomala Wydawnictwo: Pascal Cykl: Niebezpieczna miłość (tom 3) Seria: LoveBook literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczna miłość (tom 3)
LoveBook
Pascal
2024-04-24
2024-04-24

Jest to trzeci tom serii Niebezpieczna miłość. Jednak nie trzeba koniecznie znać poprzednich tomów. Nie wpłynie to na zrozumienie historii, aczkolwiek polecam bo są świetne.

Tym razem poznajemy siostrę Fabio, Mię. Dziewczyna wraca w rodzinne strony po ukończeniu szkoły oraz zerwaniu z chłopakiem do którego przyczynił się jej brat. Jest wściekła, że na każdym kroku jest kontrolowana. Ma dość bycia Trovato i tego, że urodziła się w takiej, a nie innej rodzinie. Dziewczyna chcąc zrobić bratu na złość, a także udowodnić mu, że nie jest już małą dziewczynką i potrafi dać sobie radę sama, zatrudnia się w warsztacie samochodowym. Tam jej uwagę przyciąga mechanik Damiano. Mężczyzna od początku przejawia niechęć do Mii. Jest to spowodowane jego ogromnym żalem i urazem do rodziny Trovato. Jednak coś usilnie ciągnie go do dziewczyny. Czy będzie w stanie schować urazy i otworzyć się na uczucie? Czym tak bardzo naraził mu się Fabio?

Ten ton, podobnie jak poprzednie tak mnie wciągnął, że nie mogłam się oderwać. Jest także życiowy, zawierający mnóstwo ważnych problemów i dylematów. Autorka pokazała jak krzywdzące może być z góry ocenienie innego człowieka bez poznania go, przez pryzmat rodziny z jakiej pochodzi. Do tego poruszyła również bardzo ważny problem alkoholizmu rodzica. W umiejętny sposób autorka pokazała nam, jak uzależnienie może wpłynąć na dziecko oraz na jego dalsze życie w dorosłości. Książka jest przepełniona emocjami. Jest żal do drugiej osoby, złość i poczucie niesprawiedliwości. Oprócz mnóstwa negatywnych emocji znajdziemy również rodząca się miłość, przyciąganie do drugiej osoby, walkę o własne szczęście, a także czasem nieudolne próby dbania o rodzinę.

Historia jest lekka i życiowa. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Mia to silna kobieta, która wie czego chce. W pewnym momencie było mi jej ogromnie szkoda. Nawet najsilniejsza osoba potrafi się załamać i pęknąć 💔

Damiano za to, to mężczyzna z krwi i kości. Przystojny, silny i męski. Mimo tego, że walczy o swoje szczęście każdego dnia nie poddaje się. Z rodzącym się uczuciem też walczył długo, na różne sposoby. Znając jego powody rozumiałam jego oraz jego obawy.
Na uwagę zasługuje także Fabio, brat Mii którego poznaliśmy w 1 tomie. Tutaj pokazany jest jako prawdziwy Don, aczkolwiek zaskoczył mnie tym, że dał swobodę siostrze, ale przede wszystkim tym, że mimo swojej pozycji potrafił przyznać się do błędu, przeprosić, a nawet podjąć próbę naprawy swoich porywczych czynów.
Szkoda, że to już koniec historii rodziny Trovato. Polubiłam ich bardzo.

"Cień przeszłości" autorstwa Weroniki Tomali to powieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron, oferując mieszankę miłości, namiętności i mrocznych tajemnic. Historia Mii Trovato, młodej kobiety pragnącej uciec z mafijnej rzeczywistości, w której dorastała, to opowieść o walce o niezależność i poszukiwanie własnej drogi. Główna bohaterka, Mia, zmęczona życiem w złotej klatce i ciągłym kontrolowaniem przez brata Fabio, postanawia wziąć los w swoje ręce. Jej determinacja prowadzi ją do warsztatu samochodowego, gdzie poznaje Damiana, przystojnego mechanika, z którym szybko nawiązuje głęboką relację. Jednak przeszłość i rodzinne powiązania Mii sprawiają, że nowe życie okazuje się pełne wyzwań. Tomala doskonale buduje napięcie, ukazując konflikt między lojalnością wobec rodziny a rodzącym się uczuciem do Damiana. Relacja między bohaterami rozwija się dynamicznie, a chemia między nimi jest wyczuwalna na każdej stronie. Autorka zręcznie przedstawia wewnętrzne rozterki Mii oraz jej pragnienie, by być kimś więcej niż tylko członkiem mafijnej rodziny. Książka porusza również ważne tematy, takie jak wolność, wybory życiowe i konsekwencje przeszłości, które nieustannie wpływają na teraźniejszość. Tomala stworzyła wielowymiarowych bohaterów, którzy są autentyczni i pełni emocji, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nimi identyfikuje. "Cień przeszłości" to emocjonująca i porywająca opowieść, która zadowoli zarówno miłośników romansów, jak i tych, którzy cenią sobie w literaturze intrygi i skomplikowane relacje rodzinne. Weronika Tomala udowadnia, że potrafi pisać z pasją i wciągać czytelnika w świat swoich bohaterów, zostawiając go z pytaniami o to, co naprawdę jest najważniejsze w życiu. Jeśli szukacie książki, która poruszy Wasze serca i umysły, "Cień przeszłości" z pewnością spełni te oczekiwania.

💜🌸 RECENZJA 🌸💜

Cześć, kochani dziś przychodzę z książką, która mnie oczarowała, a jest nią „Cień przeszłości”.
To już trzeci tom z serii Niebezpieczna miłość i równie dobra jak dwie pozostałe. Kolejny raz zostałam, zaskoczona świetną fabułą, która mnie pochłonęła całkowicie. Fajnie było ponownie zobaczyć oczami autorki gorącą Sycylię i poznać historię bohaterów tym razem Mii i Damiano.
Pani Weronika do samego końca budowała napięcie, co mi się bardzo podobało i dzięki temu nie było tu mowy o nudzie.
W tej powieści nie zabraknie emocji, miłości, namiętności, pożądania, mafii, tajemnic z przeszłości, strachu, bólu, jak i cierpienia.

Mia Trovato żyje w złotej klatce uwięzionej przez swojego brata. Przychodzi dzień, w którym czara goryczy przelewa się, a jej brat Fabio – głowa mafijnej rodziny niszczy jej związek. Mia robi, bratu na złość chce być niezależna i znajduje pracę w warsztacie samochodowym, a tam poznaje cholernie przystojnego mechanika, Damiano. Szybko zaczyna, łączyć ich uczycie, jednak mężczyzna doskonale wie, kim jest rodzina Trovato i nie chce mieć z nią i z jej rodziną nic wspólnego.
Czy nienawiść będzie silniejsza od miłości?
Jakie tajemnice wyjdą na jaw?
Czy czeka ich wspólna przyszłość?
Czy ta historia będzie miała swój happy end?

Mia bohaterka, która zrobiła na mnie pozytywne wrażenie swoją osobą. Po zranieniu przez brata podejmuje decyzję o wyprowadzce i ułożeniu sobie życia na nowo.
Jak wiadomo, początki nigdy nie są łatwe, ale z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej znajduje prace i tam też poznaje mężczyznę przystojnego, który z kolei jest mechanikiem.
Damiano, natomiast to postać, o której chciałoby się czytać cały czas. Mechanik, który walczy ze swoimi demonami z przeszłości, które wciąż nie odpuszczają.
Na jego drodze nagle staje Mia, która od samego początku wpada mu w oko i z każdym kolejnym dniem zaczyna iskrzyć między nimi coraz bardziej. Jednak Damiano trzyma, dziewczynę na dystans czuje do niej nienawiść przez to, co go spotkało w przeszłości z powodu jej rodziny.
Czy Mia zdobędzie klucz do serca mężczyzny?
Czy Damiano otworzy się na nową miłość i zapomni o bolesnej przeszłości?

Nie mogło oczywiście zabraknąć tu Fabia i Sofii bohaterów z pierwszej części. 😍

Nie będę ukrywać, że była to fantastyczna książka, którą mi się czytało z lekkością i przyjemnością. Gorąco wam polecam po nią sięgnąć. ❤️
⭐ 10 /10

Wydawnictwo: LoveBook
@lovebook_stronymilosci
@wydawnictwo_pascal_books

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

" Świat to naprawdę dziwne miejsce. Wciąż nie potrafię zrozumieć reguł, które nim rządzą. Ale jednego już sie nauczyłam. Potrafi rabnać taką wiadomością, że człowieka dosłownie ścina z nóg. Dlatego zawsze warte przyjmować stabilną podstawę. Bo lepiej chwiać się, ale wciąż pozostawaé w pionie niż potem płakać nad obolatym tytkiem..."

"Niebezpieczna miłość" to seria książek, której "Cień przeszłości" jest trzecim tomem.. W tej części serii, będziemy mieli okazję zagłębić się w losy bohaterów Mii i Damiano i odkryć, jak przeszłość wpływa na ich teraźniejszość..

W tej historii głównie poznajemy perspektywę Mii i Damiana, którzy są głównymi bohaterami.. To przez ich oczy obserwujemy rozwijające się wydarzenia i odczuwamy ich emocje.. Jednak równocześnie otrzymujemy również pewne spojrzenie na wydarzenia z perspektywy Fabia, brata Mii..

Styl autorki jest dynamiczny, emocjonalny i pełen napięcia.. Przez opisy emocji bohaterów i nieoczekiwane zwroty akcji, czytelnik jest wciągnięty w historię i chce dowiedzieć się, co się stanie dalej..

Autorka używa barwnego języka, który przyciąga uwagę czytelnika od samego początku.. Opisuje emocje i konflikty głównej bohaterki, Mii, w sposób, który sprawia, że możemy się utożsamić z jej sytuacją.. Weronika porusza tematy miłości, namiętności i tajemnic z przeszłości, które wpływają na przyszłość bohaterów..
To opowieść o miłości, walki o niezależność i konfrontacji z przeszłością..

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani.. Autorka stworzyła ich w sposób, który pozwala czytelnikom na głębsze zrozumienie ich charakterów, motywacji i emocji.. Każdy bohater ma swoje unikalne cechy, które sprawiają, że są interesujący i wiarygodni..

Mia Trovato to odważna i niezależna młoda kobieta, która ma dość życia w złotej klatce.. Chce się wyzwolić spod wpływu swojej mafijnej rodziny i znaleźć swoje własne miejsce w świecie.. Jest silna, inteligentna i gotowa podjąć ryzyko, aby spełnić swoje marzenia.. Jej spotkanie z Damiano, przystojnym młodym mechanikiem, sprawia, że jej serce bije mocniej..
Damiano z kolei jest odważny, odpowiedzialny i niezależny.. Wie, kim jest rodzina Trovato, i stara się trzymać z dala od nich, ale nie potrafi oprzeć się uczuciu, które rodzi się między nim a Mią..

Cała powieść jest napisana w sposób, który angażuje czytelnika emocjonalnie i trzyma go w napięciu.. Autorka umiejętnie balansuje między opisem wydarzeń a ukazaniem wewnętrznych przeżyć bohaterów, co sprawia, że historia staje się bardziej realistyczna i autentyczna..

"Boże. Jest taka piękna, a zarazem tak autentyczna. Los bywa przekorny. I przewrotnie ironiczny. Kobieta, która miała być moim przekleństwem, poruszyła moje serce. Chciałbym skarcić się za to, że pocieszam wroga, ale wreszcie zrozumiałem, że nie mogę tego zrobić..."

Mia Trovato jest zmęczona życiem w złotej klatce i ciągłym podporządkowaniem się cudzym poleceniom.. Jej frustracja osiąga szczyt, gdy jej brat Fabio, który jest szefem mafijnej rodziny, niszczy nawet jej związek.. W złości postanawia uniezależnić się od rodziny i znajduje pracę w warsztacie samochodowym.. To właśnie tam poznaje przystojnego młodego mechanika o imieniu Damiano..

Między Mią a Damianem od razu iskrzy, a ich uczucie szybko się rozwija.. Jednak nowe życie Mii nie jest takie proste, jakby sobie tego życzyła.. Damiano doskonale zdaje sobie sprawę z tożsamości rodziny Trovato i nie chce mieć z nią nic wspólnego.. To stawia ich związek pod ogromnym znakiem zapytania..

To piękna, ale i skomplikowana historia, w której Mię i Damiano czekają wiele wyzwań..

Czy będą w stanie przekroczyć bariery wynikające z ich przeszłości?
Czy ich miłość przetrwa próby czasu i przeciwności losu?

🪷🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷🪷

Weronika Tomala " Cień przeszłości " #3
@weronikatomalaautorka

Cykl: Niebezpieczna miłość #3

Wydawnictwo: LoveBook
@lovebook_stronymilosci
@wydawnictwo_pascal_books

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

Hej wszystkim. Dzisiaj przychodzę z książka ,,Cień przeszłości" autorki Weroniki Tomalak.
Poznajemy w tej książkę Mie. Młoda dziewczyna, która chce pokazać wszystkim (szczególności bratu) że jest w stanie sama zarobić i zadbać o siebie.
Dziewczyna zaczyna pracę w warsztacie samochodowym jako księgowa. Tam poznaje Damiano. Chłopak jest młody u do tego bardzo zły na cały świat bo jego rodzina się rozpadła.
Szczerze? Autorka od pierwszej strony już nas czytelnika wrzuca na gorącą wodę. Tyle emocji w tej książce. Cudów a opowieść o miłości. Czyta się dość szybko. Fabuła mocna i dobrze napisana. Książka miała 24 kwietnia swoją premierę. Jesteście ciekawi jak potoczą się losy dziewczyny? Przeczytajcie sami.
Dziękuję wydawnictwu @lovebook_stronymilosci
za egzemplarz i brawa dla autorki.

Mia Trovato kolejny raz jest zdenerwowała na brata. Ma wrażenie, że Fabio niszczy w jej życiu wszystko co ma dla niej znaczenie. Jednak brat nie ma złych zamiarów, martwi się o nią i wie, że ostatni związek nie był dla niej dobry. Okazuje się, że znajomość z kolejnym mężczyzną przyniesie rodzinie jeszcze więcej kłopotów… czy Fabio zaakceptuje nowego partnera siostry? Czy pozwoli jej w końcu samej o sobie decydować?

Uwielbiam tę serię, a ostatni tom jest zdecydowanie moim ulubionym! Chociaż pierwszy też oceniłabym tak wysoko. Autorka ma tak lekkie pióro, że te książki czytają się właściwie same. Pochłonęłam je w ostatni weekend i myślę, że będę polecała je jako taką idealną serię na letnie, spokojne dni. Każdy tom przedstawia historie innych bohaterów, więc spokojnie możecie przeczytać „Cień przeszłości” bez znajomości poprzednich części, jednak ja się cieszę, że nadrobiłam całość. Jeśli lubicie lżejsze romanse, gdzie ilość spicy scen nie przytłacza, a dodatkowo fabuła jest dopracowana i wciągająca, ta seria sprawdzi się u Was idealnie. Polecam!

💜Życie w złotej klatce może powodować brak swobody w zaczerpnięciu świeżego powietrza. Mia Trovato musi za wszelką cenę udowodnić bratu, że będąc Donem nie może kontrolować każdego aspektu jej życia.

💜Dziewczyna zatrudnia się w warsztacie samochodowym. Nieświadoma faktu, że pracujący tam Damiano Sorrentino ma wielki żal do jej rodziny wpada w sam środek burzy.

💜Romans obsadzony w sycylijskiej scenerii to coś,co mi ostatnio brakowało. Cała historia bardzo ciekawa,nie zawierała drastyczności (aż takiej😉),wątek pomiędzy bohaterami rozpisany tak, że dzisiejsze przedpołudnie minęło mi błyskawicznie.

💜Mechanik i siostra mafioza to połączenie dwóch światów. Jednakże łącząca ich przeszłość mogła zamknąć każdą furkę do szczęścia. To opowieść o trudnym wyborze pomiędzy lojalnością a wspomnianym uczuciem.
Bohaterów czekały ważne rozmowy z najbliższymi, które odziwo jeszcze bardziej utwierdzały ich w podjęciu kroków ku niezależności.

💜"Cień przeszłości" w swojej prostocie przekazu jest idealna dla tych, którzy mają ochotę na coś lekkiego,z lekką nutką pikanterii i sensacji.

💜Romans...

Kolejny raz Weronika Tomala napisała piękną książkę, przez strony której dosłownie się płynie. Czasami jest to spokojne morze, by zaraz na horyzoncie pojawiły się ciemne chmury, zwiastujące sztorm. Ale jak to się zwykło mówić "po burzy zawsze wychodzi słońce", więc fanki tego typu historii będę usatysfakcjonowane. Trzeci tom trylogii "Niebezpieczna miłość" jest najmniej brutalny i najmniej emocjonalnie dołujący. Poprzednie historie momentami wyciskały mi łzy z oczu, tu tego jednak nie było. Natomiast podoba mi się, że Weronika pokazała zderzenie dwóch światów: siostry włoskiego mafioso i zwykłego mechanika. Chłopaka, który nie może zaoferować luksusów dziewczynie, która jest do nich przyzwyczajona. Mimo tego, Mia chce iść w tą relację nie bacząc na konsekwencje. Podoba mi się również to, że na pozór rozpuszczona mafijna księżniczka idzie do zwykłej pracy, by udowodnić bratu, że ona też ma uczucia i ten ma w końcu zacząć ją szanować a nie podejmować za nią decyzje.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie i jest to konieczna propozycja dla osób, które lubią książki Weroniki Tomali i są fanami romansów mafijnych bez zbędnego rozlewu krwi.

„Każdy z nas przez całe życie pracuje na szacunek drugiego człowieka”.

Hej Mistrzowie Życia!

Jak Wam to życie płynie?

Ja mam dla Was parę słów o książce, którą mogłam przeczytać dzięki wydawnictwu @pascal @lovebook. Mianowicie chodzi o „Cień przeszłości”, przez którą przepłynęła. Miło, że na początku było miło i przyjemnie to im bliżej końca, tym bardziej ciekawie. Czytało się ją szybko i spędziłam z nią dobre chwile.

Weronika z rodziny mafijnej postanawia żyć na własny rachunek i sprzeciwia się rządzącemu w tym świecie, bratu. Na co, po trudnych przemyśleniach, się godzi. Dostaje prace sekretarki u mechanika samochodowego. Tam poznaje człowieka mającego niechęć do nazwiska Trovato, zupełnie tak, jak nazywa się dziewczyna.

Ta dwójka to jak Romeo i Julia. Dwie rodziny mające ze sobą konflikt i miłość łącząca dwoje ludzi, ale czasy są inne. Czasy dające szanse na dalszy ciąg miłości.

Spodobało mi się to, iż Damiano potrafił zrozumieć i zostawić przeszłość w niepamięć. Przewartościował złość w miłość. Bohaterowie stanowczy co też jest świetne, ale kiedy pojawi się prawdziwe uczucie, może złamać niejednego twardziela. Fabuła wciągająca mimo swojej przewidywalności, ale to zupełnie nie przeszkadzało w czytaniu. Ostrość, łagodność walka o swoje, a zarazem kruchość, to tylko część cech, które mają bohaterowie.

Uwielbia zakończenia mające wiele emocji, balansujące na granicy dobra i zła. I ta chwila przełomu na jedną lub drugą stronę…

Autorka również poruszyła bardzo ważny problem społeczny, który jest uciążliwy nie tylko dla rodziny, ale również dla bliskiego otoczenia osoby uzależnionej. Alkoholizm.

Polecam na wiosenny wieczór.

„Każdy z nas przez całe życie pracuje na szacunek drugiego człowieka”.

Hej Mistrzowie Życia!

Jak Wam to życie płynie?

"Cień przeszłości" jest trzecim tomem trylogii Niebezpieczna miłość. Każda z części dotyczy innych głównych bohaterów, więc można czytać je niezależnie od siebie. Ta odsłona zawiera mniej wątku mafijnego, który został zepchnięty na dalszy plan. Jest też najlżejsza, momentami nawet zabawna, choć pojawią się chwile niebezpieczne i zagadkowe, a i trudnych tematów też nie zabraknie. Uważam to za dobre posunięcie, gdyż Weronika Tomala większą uwagę skupiła na samych bohaterach, ich relacjach, uczuciach i emocjach.

Tym razem prym będzie wiodła Mia. To kobieta bardzo zraniona, która pragnie wreszcie sama decydować o sobie. Jednocześnie waleczna, o silnym charakterze, więc nie dziewi jej bunt i sprzeciw wobec brata. Została zdradzona, ale potrafi się podnieść, a przy tym pokazać wszystkim, że nie jest tylko siostrą Fabio, a Mią. Podejmuje pracę w warsztacie samochodowym jako sekretarka, gdzie poznaje mechanika Damiano. Mężczyznę pełnego goryczy i nienawiści do tych, którzy zniszczyli jego rodzinę. Kobieta nie ma pojęcia, że z tym skrytym i tajemniczym facetem łączy ją pewna przeszłość... I tu pojawia się tytułowy cień przeszłości, który mocno wpłynie na ich relacje. Oboje silni, uparci, ale i zagubieni. Co z tej wybuchowej mieszanki wyniknie? Mówi się, że miłość potrafi uleczyć, że potrafi wybaczać, że buduje. Czy i w tym przypadku będzie to możliwe?

"Prawdziwe zło często kryje się tam, gdzie chcemy go widzieć. Niebezpieczeństwo ma wiele imion, ale najwięcej krzywd wyrządzają nasza nieświadomość i psychiczna blokada, która nie pozwala nam otworzyć się na prawdę."

Historia Mii i Damiano udowadnia, że zawsze trzeba walczyć o miłość, nie wolno nigdy się poddawać. Przeszłość należy zostawić za sobą i pozwolić, by to przyszłość stała się dla nas priorytetem, o który warto się starać.

"Czasem potrzeba wstrząsu, by móc zacząć w końcu normalnie żyć. Jak to ktoś kiedyś powiedział, każdy marny koniec jest początkiem nowej drogi. Lepszej drogi."

A Fabio... no cóż, pokazuje dwie twarze. Tę dobrą, ale i tę złą, mroczną. Jednak nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu bardzo go lubię. Wszak robi to wszystko w imię miłości, prawda?

"Cień przeszłości" to pełna emocji powieść w lekkim mafijnym klimacie o zakazanym uczuciu, walce o niezależność, trudnych wyborach, uzależnieniu. Co okaże się ważniejsze - lojalność wobec rodziny czy miłość? Wygra nienawiść czy fascynacja? I jaka legenda wiąże się z welonem świętej Agaty? Sprawdźcie koniecznie! Sycylijska Katania czeka!

• Chcę kupić
  • 2024 rok
  • Od wydawnictwa
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa