Giganci i anioły upadłe Wydanie II poprawione

Psychoskok
2014-12-01
2014-12-01
9788381191210
cywilizacja ewolucja korzenie cywilizacji ludzkość populacja rasa ludzka rozwój sekrety starożytności starożytne cywilizacje ziemia

Kto czytał Biblię, ten na pewno wie, że opisani w niej zostali tajemniczy giganci, w oryginale określani mianem nephilim. Powstaje w związku z tym zapewne w głowach wielu czytelników pytanie: czy ów fakt należy odczytywać dosłownie, czy też jedynie symbolicznie. Jak ustosunkować się do istniejących we wszystkich kulturach legend, które zawierają w sobie informacje uderzająco podobne do biblijnych podań o przepotężnych, nikczemnych i przewyższających ludzi swoją siłą hybrydach? Dlaczego zginęli? Czy zostawili coś po sobie, czy też wszelki ślad po nich zniknął? Co, jeśli cokolwiek, ma na ten temat do powiedzenia dzisiejsza nauka? Dlaczego, wspominając o dziesiątkach tysięcy lat istnienia człowieka na Ziemi, ani słowem nie zająkuje się na temat jakiejkolwiek cywilizacji mogącej funkcjonować przed tą sumeryjską? Czyżby wcześniej nic takiego nie pojawiło się w historii ludzkości? Jak więc wytłumaczyć szeregi znalezisk, które wskazują na to, że wcześniej działała zaawansowana, lecz nagle zgładzona kultura? Zajrzyj do książki Sroki - Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty

Odkąd Karol Darwin przedstawił swoją teorię ewolucji, trwają dyskusje nad dziejami ludzkości. Autor poddaje ją w wątpliwość, uważając, że informacje zawarte w Biblii są odzwierciedleniem prawdziwych wydarzeń i zapisem dziejów naszej planety. Przeanalizował w tym celu dostępne materiały i publikacje na temat dawnych wierzeń, różnych kultur szukając dowodów na istnienie ludzi gigantów. Podaje przykłady zaczerpnięte z Biblii, teksty ze starych ksiąg i odkrycia, które zostały do tej pory dokonane..
Jest zdania, że „zarówno darwinowska antropologia, jak i współczesna paleontologia to kolos na glinianych nogach. Wraz z nowymi archeologicznymi odkryciami ich podstawy słabną z dnia na dzień jeszcze bardziej.“
Książkę czyta się z rosnącym zainteresowaniem. To lektura dla ludzi otwartych na wiedzę i poszukujących odpowiedzi dotyczących naszych dziejów.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/05/471-giganci-i-anioy-upade.html

Bardzo interesująca książka , która prezentuje sobą oryginalny ale potwierdzony faktami obraz pochodzenia ludzkości. Czyta się z przyjemnością i dużym zaintrygowaniem. Jak kryminał dla tych, którzy poszukują prawdy i nie dają się zwieść gładkimi kłamstwami na tematy kluczowe dla współczesnego człowieka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• XI-V
  • 365