Złota zemsta

Okładka książki Złota zemsta Tony Abbott
Okładka książki Złota zemsta
Tony Abbott Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Dziedzictwo Kopernika (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dziedzictwo Kopernika (tom 3)
The Golden Vendetta
2019-10-15
2019-10-15
Małgorzata Fabianowska

***Recenzja***

Dziedzictwo Kopernika Złota Zemsta

Tony Abbott

HarperCollins Polska

Złota zemsta jest moim pierwszym spotkaniem z serią Dziedzictwo Kopernika, i mogę powiedzieć, że nie ostatnim.
Przygody książkowych bohaterów są nadzwyczaj porywające.

W tej części poznajemy dalsze losy czwórki przyjaciół, którzy z narażeniem życia, przeżywają kolejne przygody by odnaleźć magiczne artefakty.

Te tajemnicze rzeczy są potrzebne do uruchomienia wehikułu czasu, skonstruowanego oczywiście przez Kopernika.
Ogrom niebezpieczeństw jakich doświadczą bohaterowie, jest znaczny.

Jeśli chodzi o bardziej drastyczne wątki tej części, jest ich kilka i szczerze nie polecałabym, by co bardziej wrażliwe dziecko miało styczność z tą książką. Chodzi o morderstwa, które mają tu miejsca to o nich tu mowa, nie są zbyt szczegółowo opisane lecz mogłyby źle wpłynąć na młodszych czytelników.

Osobiście byłam zachwycona przygodami rodziny Kaplanów i chętnie poznam ich dalsze losy.
Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Choć przeznaczona jest dla młodzieży i dzieci, sądzę, że starsze pokolenie znajdzie w niej również coś dla siebie.

Podsumowując
Jeśli kochacie zaczytywać się w przygodach, które są zaskakujące, z lekką domieszką postaci historycznych z przymrużeniem oka, to ta książka jest właśnie dla was.
Mnie osobiście urzekła na tyle, że zamierzam sięgnąć po początkowe tomy i czekać część następną.
Czego i wam gorąco życzę.

Za egzemplarz dziękuję
Booktime.pl - księgarnia internetowa

***Recenzja***

Dziedzictwo Kopernika Złota Zemsta

Tony Abbott

HarperCollins Polska

Przygody książkowych bohaterów są nadzwyczaj porywające.

Muszę przyznać, że Tony Abbott mocno zaciekawił mnie swoją serią i na każdy kolejny tom czekam niecierpliwie. Złota zemsta to już trzecia część Dziedzictwa Kopernika, którą w końcu mam za sobą. Jakie są moje wrażenia?

Jeśli czytaliście dwa poprzednie tomy, to wiecie doskonale, jak fantastyczna może być trzecia część. Dla tych, którzy Dziedzictwa Kopernika jeszcze nie poznali, a lubią przygodówki, czy młodzieżówki mam doskonałą radę - czytajcie, bo naprawdę warto. I niech was nie zraża docelowa grupa odbiorców. Sama jestem dorosła, a niniejsza powieść naprawdę mnie wciągnęła i zachęciła do poznawania kolejnych części. W tym przypadku nie ma mowy o przewidywalności, której w książkach, przykładowo dla nastolatków, po prostu nie jestem w stanie zaakceptować. Na szczególne uznanie zasługuje wplecenie w całą fabułę postaci historycznych. No, może z nieco zmienionym życiorysem, ale co tam ;) Mnie akurat całość po raz kolejny urzekła, więc nie pozostaje nic innego, jak gorąco polecić wam niniejszą nowość.

Dziś moi drodzy kolejne spotkanie z „Dziedzictwem Kopernika”, przeczytałam „Zakazany kamień” i „Klątwa węża”, teraz kontynuacja „Złota Zemsta” autora Tonny Abbott.
Są to dalsze losy czwórki przyjaciół, którzy szukają magicznych artefaktów, które uruchomią Wehikuł czasu, stworzony przez Mikołaja Kopernika.
Co ich czeka, i czy odnajdą wszystkie magiczne przedmioty?
Jakie niebezpieczeństwo na nich jeszcze czekają. Tego wszystkiego dowiecie się, czytając kolejną część powieści.
Książka dla każdego. Historia przygodowo-fantastyczna z nutką magii.
Czytałam z wielkim zainteresowaniem i emocjami.
Lubie takie książki, niby dla młodzieży, ale dorosłego również wciąga.
Czyta się fantastycznie, perypetie i niebezpieczeństwa pochłaniają.
Przeżywałam przygody z młodymi bohaterami. Moim zdaniem warto jest czekać na kolejną część. Przygoda goni przygodę, niebezpieczeństwa na każdym kroku, ale bądźmy dobrej myśli, że zakończenie sagi powali nas na kolana.
Koniecznie przeczytajcie polecam.

Co ich czeka, i czy odnajdą wszystkie magiczne przedmioty?
Jakie...

Ratowanie świata wymaga poświęceń...

Z tomu na tom akcja cyklu "Dziedzictwo Kopernika", nabiera tempa. Bohaterowie kontynuują swoją niebezpieczną misję. Rola Strażników nie jest prosta, a z Galiną Krause, czarnym charakterem powieści, na karku, ratowanie świata zamienia się w szaleńczą pogoń, toczącą się na całym globie...

W "Złotej zemście" autor pokazuje czytelnikom, jak destrukcyjne dla otoczenia są wygórowane ambicje i chęć posiadania władzy absolutnej. Przyznam, że nie spodziewałam się, że niektóre sceny będą, aż tak drastyczne. Jakby nie patrzeć, książka skierowana jest głównie dla dzieci i młodzieży między ósmym, a dwunastym rokiem życia. Sceny morderstw nie są może szczegółowo opisane, jednak sama wzmianka o nich, również potrafiłaby pobudzić wyobraźnie dziecka. Z drugiej strony, takie sceny pokazują do czego doprowadza egoizm, brak empatii i żądza władzy, kierująca się zasadą "po trupach do celu". Oczywiście to moje subiektywne spostrzeżenia.

Bo jest i druga strona medalu. Śledząc losy bohaterów widać, jak wielką moc daje miłość, przyjaźń i wzajemne wsparcie. I nie mam na myśli jakichś mocy magicznych - posiadanie kręgosłupa moralnego i kierowanie się w życiu szacunkiem w kontaktach międzyludzkich sprawia, że świat, chociaż w małym stopniu, staje się lepszy.

Ta książka to połączenie powieści przygodowej i młodzieżowej. Nie brakuje w niej również wątku kryminalnego i obyczajowego, a także historycznego. Odbiorca może poznać odczucia kluczowych postaci, jednak na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim poszukiwanie zaginionych artefaktów. Ta książka nie tylko bawi, ale i uczy - w tym tomie pojawia się kolejna ważna postać historyczna, której życiorys na potrzeby książki został trochę zabarwiony fikcją literacką.

Ratowanie świata wymaga poświęceń...

W "Złotej zemście" autor pokazuje czytelnikom,...

• F18
  • EmpikGo
  • Mam ebooka2 - epub
  • Wyd. HarperCollins Polska/Mira/Harequin

Dodaj cytat z książki Złota zemsta