Ognista korona

Okładka książki Ognista korona Tony Abbott
Okładka książki Ognista korona
Tony Abbott Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Dziedzictwo Kopernika (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dziedzictwo Kopernika (tom 4)
The Crown of Fire
HarperCollins Polska
2020-03-03
2020-03-03

Dotarłam do finału serii Dziedzictwa Kopernika. Czwarty i ostatni tom – Ognista korona – zamyka wszystkie wątki i wyjaśnia wszelkie niewiadome. Czy jednak było warto dać jej szansę?

To koniec...
Pierwszy raz ciężko mi zakończyć cykl, szczególnie że jest to kierowane głównie dla osób młodszych. Wade, Darrell, Lily oraz Becce poznałam tydzień temu w książce pt. "Zakazany kamień". Cały cykl składający się z 4 tomów, kształtuje nam historię pełne podróży i tajemnic.
Czy autor napisał finał godny dobrego pisarza? Jak najbardziej nie wiem jak wy ale nie toleruje zakończeń otwartych wolę gdy wszystkie staje się jasne a tutaj właśnie taką formę otrzymamy!
Czy 12 artefaktów zostanie odnalezione?
Czy podróż w czasie jest do zrealizowania?
Czy pokonanie wrogów jest możliwe i za jaką cenę?
Odpowiedzi znajdziecie w książce. "Ognista korona" to dowód autora że potrafi czytelnika niezależnie od wieku wprowadzić dawkę strachu, śmiechu i niedowierzania. Nie mam pytań został żal że to już koniec ale cóż liczę że uda mi się poznać o wiele więcej właśnie takich historii. Polecam całą serię jest naprawdę świetna!

To koniec...

Każda czytelnicza przygoda ma swój kres. Rozpoczynając swoją, z serią "Dziedzictwo Kopernika", starałam się nie myśleć o tym, że kiedyś będę trzymała w rękach ostatni jej tom. Niestety i stety, po raz ostatni udałam się na wspaniałą, a jednocześnie przerażającą wyprawę, wraz z Beccą, Lily Darrellem i Wadem.

Cała seria to połączenie sensacyjnego Young Adult z wątkami przygodowymi i historycznymi, które składają się na cztery tomy przedniej literatury. Ostatni z nich - "Ognista Korona" jest z nich najbardziej mroczny, brutalny i trzymający w napięciu. Dobro i zło rozpoczyna swój ostatni taniec, którego finał jest iście spektakularny. Pewne sytuację były dla mnie przewidywalne, ale sądzę, że to dlatego, że jestem dorosłym odbiorcom. Nie zmieniało to jednak faktu, że naprawdę dobrze bawiłam się przy tej powieści.

Były momenty, przy których można się było uśmiechnąć, ale i takie które skłaniały do przemyśleń. Zdarzały się i takie, przy których robiło się ciepło na sercu, ale i takie, że gniew mieszał się niedowierzaniem. Autor rewelacyjnie pozamykał wszyskie wątki, umiejętnie łącząc i wyjaśniając wszystkie niewiadome, które zaprzątały moją głowe, po przeczytaniu poprzednich tomów.

Cała seria to połączenie sensacyjnego Young Adult z wątkami...

Szkoda, wielka szkoda, że ta wspaniała przygoda już się zakończyła. Ognista korona pięknie zamknęła cykl, wszystko wyjaśniła i ja jestem zadowolona z takiego zakończenia. Dzięki opowiedzianej historii mogłam się przenieść do wielu zakątków świata, coraz lepiej poznawałam bohaterów i koniec końców mogłam sobie na ich temat wyrobić odpowiednie zdanie. Ognista korona to pełna przygód, zaskakujących zwrotów akcji książka, którą mogę polecić dosłownie każdemu. W żadnym wypadku nie kierujcie się tutaj wiekiem. Nie ważne, czy macie naście lat, czy dobijacie do czterdziestki. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, ale z sensem, to gorąco polecam wam całą serię Dziedzictwo Kopernika.

Dzisiaj żegnamy się z „Dziedzictwem Kopernika” Tony Abbott. Przedstawiam wam ostatni czwarty tom pt. „Ognista korona”. Dalsze przygody Lily, Becca, Darrell, Wade oraz ich rodzin.
Poszukiwania magicznych artefaktów dalej trwają. Wszyscy zbliżają się do wielkiego odkrycia.
Czy uda im się odnaleźć wszystkie 12 artefaktów magicznej machiny Kopernika?
Czy ocalą świat, czy podróż w czasie jest możliwa?
Jaką tajemnice skrywa Galina Krause?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się czytając tę powieść. Książka przygodowo-fantastyczna. Przeniosła mnie w różne zakątki świata. Odkryłam wraz z bohaterami magiczne i mistyczne miejsca. Podróżowałam w czasie i przestrzeni.
Czytało mi się zaskakująco szybko z ogromnym zainteresowaniem. Polubiłam bohaterów tej powieści, nawet diaboliczną Galinę. Szkoda, że to już koniec. Powieść bardzo intrygująca, nie tylko dla młodzieży. Pełna zachwycających przygód, pościgów, strzelanek. Zwiedzałam z dzieciakami prawie cały świat, poznajemy historie niektórych z nich. Wikłamy się w tajemnice i zagadki. Poznałam nieznaną i mistyczną historię Mikołaja Kopernika i jego przyjaciół. Powieść mnie zaczarowała. Tony Abbott stworzył naprawdę doskonałą przygodę. Książka pięknie wydana. Szkoda, że nie jest w twardej oprawie, lepiej by się prezentowała. Godna polecenia dla każdego!
Od dzieciaka do dorosłego!

Czy uda im się odnaleźć wszystkie 12 artefaktów magicznej machiny Kopernika?
Czy ocalą świat, czy...

• Wyd. HarperCollins Polska/Mira/Harequin
  • Mam ebooka2 - epub
  • Tajemnice/Szyfry/Skarby
  • Przygodowe
  • EmpikGo
  • F18

Dodaj cytat z książki Ognista korona