Gawędy o wilkach i innych zwierzętach

Okładka książki Gawędy o wilkach i innych zwierzętach Marcin Kostrzyński
Okładka książki Gawędy o wilkach i innych zwierzętach
Marcin Kostrzyński Wydawnictwo: Świat Książki reportaż
reportaż
Świat Książki
2020-11-12
2018-11-28
literatura polska reportaż wilki przyroda natura ekologia zwierzęta

Bardzo dobra książka. Dająca do myślenia, momentami wzruszająca i dostarczająca wielu ciekawostek o świecie zwierząt.

Doskonała uczta dla każdego miłośnika zwierząt ❤️
Lektura pełna ciepła, miłości, ale i wzruszeń.
Jeśli ktokolwiek jeszcze wątpi w dobro czy inteligencję zwierząt, to po tej książce przestanie. Plusem i minusem tej książki jest to, że autor był kiedyś myśliwym. Imponowali mu inni mężczyźni z rodziny, myślał, że tak trzeba. Bardzo się cieszę, że przeszedł na "jasną stronę mocy".

Doskonała uczta dla każdego miłośnika zwierząt ❤️
Lektura pełna ciepła, miłości, ale i wzruszeń.

Oj panie Marcin, a było tak pięknie, niestety jednym głupim porównaniem zepsułeś Pan wszystko i na dobre mnie do siebie zniechęciłeś. Po co w książkę o zwierzętach wplątać politykę? Nie lubię ani "prezesa" ani "rudego lisa" ale mimo wszystko wstawka o kocie była kompletnie bezsensowna🙈 Nie do końca też widzę szczerość w Pana słowach, wam nie wolno dokarmiać,ale ja już mogę, Wam nie wolno dotykać, ale ja już mogę. Ewidentnie coś mi się nie klei....

Piękne opowieści, zwłaszcza w wersji audio, czytane przez samą Krystynę Czubównę. Polecam!

Chcę wam coś zarekomendować. Marcina Kostrzyńskiego znamy wszyscy . Urodzony w rodzinie myśliwych szybko zamienił narzędzia mordu na kamerę. Zakochany w lasach , sfatygowanym autem przemierza kraj wzdłuż i wszerz i propaguje wiedzę o naszych braciach mniejszych . To magiczna książka. Zapiera dech. Uczy szacunku. Polecam audiobook - głosem Krystyny Czubówny zbliżamy się do Hardej, Roda, Mikołaja ale i Aldony i Alberta jej kolejnych dzieci. Największym szkodnikiem jest człowiek. A wśród ludzi co parę lat pojawia się taka kreatura jak szyszko . minister zresztą. Małe litery zamierzone. I jeśli nie znamy prawdziwej natury zwierząt - damy sobie wmówić bajdurzenia o ataku szakala w Polsce - który to dał pretekst do wybijania wilków , damy się straszyć afrykańskim pomorem świń - choc na danym terenie nie odnotowano ani jednego przypadku - ale wybić tysiące zwierząt się da, bzdury o korniku drukarzu który to kornik zniknął w naszym kraju wraz ze śmiercią owego szkodnika szyszkownika.
Gorąco polecam te historie. Uczą szacunku, podziwu, zaufania.

#recemzjatygodnia31

To cudowne historie o zwierzątach opowiedziane głosem Krystyny Czubównej.
Marcina Kostrzyńskiego znają prawie wszyscy na jego filmach przyrodniczych wychowało się kilka pokoleń. Miłośnik zwierząt, przyrody edukator, operator filmowy. Propagator ochrony polskiej przyrody. Zakochany w polskich lasach.
Wychowany w rodzinie myśliwych gdzie sztuka polowania przekazywana jest z pokolenia na pokolenie sam został myśliwym i był nim przez kilka lat.
Gdy zrozumiał że ma na rękach krew niewinnych zwierząt zamienił strzelbę na kamerę
Wszystko zmieniło się gdy do jego domku w lesie trafia czwórka malutkich ,,pasiaczków" warchlaków, których matka została prawdopodobnie zastrzelona, świat i światopogląd Marcina przewraca się o 360°. Zaczyna widzieć las i zwierzęta w nim mieszkające w zupełnie innym świetle.
Zaczyna filmować nie tylko dziki, ale też sarny, jelenie no i oczywiście wilki.
Wszystko to autor w żartobliwy, wzruszający i magnetyzujący sposób opisuje w swojej książce.
Jego filmy można śledzić na YouTubie oraz profil na fb.

#recemzjatygodnia31

To cudowne historie o zwierzątach opowiedziane głosem Krystyny Czubównej.
Wychowany w rodzinie myśliwych gdzie sztuka ...

Te historie to kwintesencja natury - szum drzew, plusk wody, szelest liści, zapach lasu, ziemi, śpiew ptaków, jakieś zwierzę przechodzi obok. A ty siedzisz przy ognisku i słuchasz gawęd, które opowiada ciepłym głosem przyjaciel przyrody.
Z drugiej strony gawędy przyniosły mi poczucie smutku jak bardzo człowiek krzywdzi zwierzęta, jak niszczyć naturę, jak bardzo jest destrukcyjny i okrutny.

Gdyby w szkołach istniał przedmiot pod nazwą wychowanie do życia w środowisku naturalnym, to ta książka powinna być naczelną lekturą tego przedmiotu. Ja wysłuchałem tego jako audiobook w zjawiskowym wykonaniu Krystyny Czubówny. Piękny język książki plus idealnie dopasowany do treści głos lektorki sprawiają, że mamy do czynienia z dziełem nietuzinkowym. Ta książka w doskonały sposób uczy wrażliwości na naturę i myślenia ekologicznego. Polecam każdemu, kto chce sięgnąć po coś kojącego i kołyszącego.

Spodziewałem się odrobinę poważniejszej lektury. To chyba powinna być książka skierowana raczej do młodszego czytelnika. Tytuł obiecuje gawędy, ale autor gawędziarzem nie jest, to raczej historyjki. Miało być głównie o wilkach, a najwięcej jest o dokarmianiu dzików. Może to dlatego, że wilki stały się ostatnio modne no i jak by brzmiał tytuł: Gawędy o dzikach.. Nie jestem przyrodnikiem ani leśnikiem, więc nie chcę oceniać zachowań autora wobec dzikich zwierząt, ale chyba nie do końca są one odpowiedzialne. Często autor sam sobie przeczy, pisząc jedno a robiąc zupełnie co innego. A zdania w stylu: po pewnym czasie poszczególne dziki rozpoznawałem po rysach twarzy, budzą raczej konsternację. Są lepsze książki o zwierzętach, zwłaszcza o wilkach.

Nieprawdopodobnie wciągająca opowieść o zwierzętach.
Ta książka, otrzymana przeze mnie w prezencie, przeleżała na półce kilka lat. Jak już po nią sięgnęłam i zaczęłam czytać, nie mogłam przestać. Czytałam łapczywie i z zapartym tchem, jakbym najlepszy kryminał czytała, nie mogąc się oderwać.

Książka prawdziwa, piękna i wzruszająca. Otwiera oczy na nieznane nam aspekty życia dzikich zwierząt.

Nieprawdopodobnie wciągająca opowieść o zwierzętach.

• Zwierzęta