Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików

Okładka książki Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska
Okładka książki Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików
Agnieszka JucewiczMagdalena Kicińska Wydawnictwo: Agora nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agora
2021-09-15
2021-09-15

Okładka książki Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie Bartłomiej Dobroczyński, Agnieszka Jucewicz
Tańcząc. Rozmo... Bartłomiej Dobroczy...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 6 (63) / 2023 Ingmar Bergman, Biserka Ćejović, Piotr Cieśliński, Anna S. Dębowska, Olga Drenda, Maciej Jakubowiak, Miłada Jędrysik, Agnieszka Jucewicz, Ignacy Karpowicz, Tymoteusz Karpowicz, Barbara Kingsolver, Joanna Kuciel-Frydryszak, Marc Levy, Renata Lis, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Edward Pasewicz, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Maciej Robert, Marcin Sendecki, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Mariusz Szczygieł, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk, Małgorzata Żarów
Książki. Magaz... Ingmar Bergman, Bis...

Przez to, że historie są prawdziwe czyta się jeszcze trudniej. Porażające jest, że alkohol niszczy całe pokolenia a to tylko skrawek wszystkich historii. Szkoda tylko, że tak mało o tkz. wyskofunkcjonujących osobach uzależnionych bo ich dzieci też to dotyczy.

Sięgnęłam po tę pozycję z ciekawości. Już w trakcie lektury dziękowałam za szczęście jakie mam w życiu - trzeźwych rodziców. Ale wróciły mi przed oczy pewne momenty...twarze moich rówieśników...sytuacje niby zwyczajne...mające jednak w sobie taką moc, że po 30 latach - wracają jak bumerang. Dziś uzmysłowiłam sobie mechanizm tych zachowań. Jako dziecko nie miałam świadomości co dzieje się dom dalej.
Trzymam kciuki za wszystkich walczących z samym sobą. I dziękuję tym, którzy nie dali się wciągnąć w alkoholowe bagno. Zaś słowo przepraszam - kieruję w stronę moich kolegów i koleżanek.
Idealnie pasuje mi tu przekaz z ,,Granicy"Z. Nałkowskiej - ,,to co dla jednych jest podłogą, dla innych jest sufitem. "

Bardzo potrzebna w Polsce książka. Alkohol niszczy pokolenia i całe rodziny. Historia dwunastu osób z rodzin alkoholowych. Jak wpłynęło na nich utracone dzieciństwo, stres i brak poczucia bezpieczeństwa? Kim są dzisiaj?

Jedyne, czego żałuję to tego, że osoby, które powinny przeczytać tą książkę nigdy tego nie zrobią.

Nie można przejść tak obojętnie obok tej książki. Jestem …..

Nie można przejść tak obojętnie obok tej książki. Jestem …..

,,My w Polsce wszyscy jesteśmy jedną wielką alkoholową rodziną" - to idealne podsumowanie.

Porażające historie, a przecież tak częste, choć zazwyczaj przemilczane.

Porażające historie, a przecież tak częste, choć zazwyczaj przemilczane.

Bardzo ważna i bardzo trudna lektura.
Mamy tutaj historię różnych kobiet/mężczyzn, młodych/dorosłych ludzi, którzy w swoim życiu zmagali się lub zmagają z problemem alkoholowym swoich rodziców, bądź rodzeństwa. Mamy tutaj ukazany temat, z perspektywy osób współuzależnionych, ludzi którzy musieli szybko dorasnac i sobie sami. Te historie są naprawdę przejmujace, ciezkie, bolesne. W większości z nich wzbudzaly mój podziw, że pomimo tak trudnych przeżyć dobrze sobie radzą i potrafią czasami w tak empatyczny sposób wypowiadać się o swoich uzależnionych rodzicach.
Ta książka też pokazuje jak ważny i wielowymiarowy jest problem alkoholizmu. Jak picie alkoholu jest w nas poniekąd zakorzenione, bo przecież zawsze na imprezach, spotkaniach rodzinnych ten alkohol jest.
Uważam, że ta pozycja zasługuje na większy rozgłos.

Bardzo ważna i bardzo trudna lektura.

Bardzo potrzebna w Polsce książka, która niestety nie została adekwatnie dostrzeżona.

Dobra ksiazka na zapoznanie sie z DDA. Niestety nie jest to lektura na rozluznienie ale daje do myslenia.

Bardzo dobra, bardzo mocna i dająca dużo do myślenia książka. Sam w dzieciństwie przechodziłem przez to o czym opowiadają rozmówcy więc doskonale ich rozumiem i wiem przez co przechodzili. Myślę, ż każdy powinien tą książkę przeczytać.

• Audiobooki
  • Literatura faktu

Agnieszka Jucewicz Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików Zobacz więcej