Kurka Bajdurka - Śnieg, sanki i... dinozaury

Wydawnictwo Kokino
2021-10-17
2021-10-17
36 min.
bajki literatura dziecięca interaktywne obrazkowe aktywne aktywne czytanie opowiadania dla dzieci opowieści dla młodszych dzieci

Świetnie wydana książeczka o przygodach kurki, która uwielbia snuć ciekawe historie i spędzać zimę na świeżym powietrzu. Ilustracje Nikoli Hahn przykuwają uwagę, a narracja snuta przez Zuzannę Wiśniowską zachęca do interaktywnej zabawy (postukaj, podmuchaj czy potrząśnij) oraz uczy wielu interesujących rzeczy (choćby tego, że kurczaki są potomkami dinozaurów).

Książka jest utrzymana w zimowym klimacie, więc świetnie nada się jako prezent świąteczny

Książka jest...

Bardzo interesująca książka. Piękne ilustracje. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały o przygodach bohaterów.

Kurka bajdurka to ciekawa książka dla ucha i dla oka, wciągająca historia opatrzona pięknymi grafikami. Daje się odczuć, że naprawdę uczestniczymy w tej historii 😊

Bezsprzecznie, intrygujący tytuł i bajeczna, dopieszczona pastelowymi barwami okładka skutecznie zachęcają do zajrzenia w głąb książki. Tam natomiast czeka na młodych czytelników nadzwyczaj urocza, ciepła i zabawna opowieść, która błyskawicznie zachwyca i angażuje niebywale mocno. Wszystko to zasługa cudownego, zimowego klimatu i pociesznych bohaterów, których nie sposób nie pokochać już od pierwszych stron. Ich emocje, ciekawość świata i głód wiedzy sprawiają, że dziecko momentalnie się z nimi utożsamia, zatem z zapartym tchem śledzi kolejne przezabawne przygody, jak i czeka na wyjaśnienie zagadki, dlaczego w tytule pojawił się temat uwielbianych dinozaurów.
Szata graficzna książeczki absolutnie zachwyca! Ilustracje są proste, zabawne, niesamowicie barwne, skutecznie skupiają uwagę młodego czytelnika, ale i perfekcyjnie obrazują poznawaną treść. Format jest idealny dla małych rączek, a nieprzytłaczająca ilość tekstu, nakreślonego w miarę dużą czcionką, zachęca do prób samodzielnej lektury.
Najbardziej urzekło mnie to, iż nie jest to zwykła opowiastka, ale silnie angażująca lektura, zachęcająca do wielu czynności. Wspólne pukanie do drzwi czy pomaganie kurce wydostać się spod sterty śniegu dostarcza dzieciom mnóstwo frajdy i rozbudza ciekawość, jak dalej potoczą się losy bohaterów. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć zabawnych dialogów czy wesołego gdaczenia, które wielokrotnie wywołuje niekontrolowane wybuchy śmiechu, zarówno u młodszych, jak i starszych czytelników.
"Kurka Bajdurka. Śnieg, sanki i... dinozaury" jest czarującą, ciepłą, zabawną i angażującą książeczką, która zafunduje dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji. Hipnotyzujące, barwne, duże ilustracje, sympatyczni bohaterowie, których nie sposób nie pokochać, absorbująca fabuła i zagadka, jakiej rozwiązanie zaskoczy absolutnie każdego! Co istotne, pod postacią zabawnej i fascynującej opowiastki, autorka przemyciła wartościową wiedzę o ewolucji, która wielu mogła zadziwić. Polecamy gorąco!

Wciągająca i zabawna (również dla rodzica) książka o bajdurzącej Kurce i jej przyjacielu Myszatym. Sam w kilku miejscach głośno wybuchnąłem śmiechem, a córka do tej pory powtarza wybrane teksty z książki.
Polecam!

Polecam!

Ko-ko-koooochani czy Wasze Maluchy też nie mogą się doczekać śniegu? Aby umilić sobie czas oczekiwania na ten upragniony biały puch zapraszam Was dziś na śnieżne szaleństwa w wykonaniu uroczej Bajdurki - rezolutnej i rozgadanej Kurki oraz jej rozbrykanego przyjaciela Myszatego.

Podczas zimowych, szalonych zjazdów na sankach, Bajdurka ląduje w zaspie i wspólnie z Myszatym znajdują tajemniczą skorupę, czyżby to jakieś tajemnicze jajo? Do kogo może należeć, nie przypomina żadnego znanego im jajka i przede wszystkim jest ogromne. Czyżby to było jajo Dinozaura? Przecież nie od dziś wiadomo, że ptaki są potomkami tych prehistorycznych gadów. Bajdurka zaczyna snuć opowieść o zaginionym jaju i przyjaciele postanawiają odkryć jego tajemnicę. Udaje im się szybciej niż mogliby się tego spodziewać. Ale nie będę Wam zdradzać do kogo ostatecznie należała ta skorupa, zachęcam do lektury, przekonajcie się sami.

To lekka, zabawna historia, która ze swadą i humorem porusza temat jednej z teorii ewolucyjnych, czyta się z przyjemnością. Zarówno mój Starszak jak i ja polubiliśmy rozgdakaną Bajdurkę. Świetne ilustracje wprowadzają dodatkowo zimowy klimat i zdecydowanie dodają Bajdurce uroku. A dodatkowym wielkim atutem książki są aktywizujace małego czytelnika wstawki, typu wspólne pukanie do drzwi czy wyciąganie Kurki z zaspy przez potrząsanie książką. Lubimy takie urozmaicenia, które pozwalają na bardzo aktywne czytanie.

Kurka Bajdurka to debiut zarówno autorki jak i Wydawnictwa Kokino i m nadzieję, ze to nie jest ich ostatnie słowo, bo chętnie sięgniemy po kolejne przygody Bajdurki i Myszatego

Świetna książka dla dzieci, a także dla tych, którzy czytają dzieciom. Gorąco polecam.

Super fajnie napisana książka, z cudownymi bohaterami Kurka Bajdurka i Myszatym. Piękne ilustracje przyciągają uwagę dzieci. Zaskakujące zakonczenie zachęca maluchy do ponownego przeczytania. Nasi chłopcy w wieku przedszkolnym są nią zachwyceni.

Wciągająca historia z sympatycznymi bohaterami, która zauroczy każde dziecko! Elementy interaktywne angażują dzieci w przebieg fabuły. Piękne, kolorowe ilustracje wprowadzają w magiczny nastrój... Czekamy z niecierpliwością na kolejną przygodę Bajdurki i Myszatego. 🙂

• Samodzielne

Zuzanna Wiśniowska Kurka Bajdurka - Śnieg, sanki i... dinozaury Zobacz więcej