Dotrzeć do prawdy

Okładka książki Dotrzeć do prawdy Tomasz Wandzel
Okładka książki Dotrzeć do prawdy
Tomasz Wandzel Wydawnictwo: Wydawnictwo Wachlarz Cykl: Andrzej Papaj (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Papaj (tom 1)
Wydawnictwo Wachlarz
2022-01-28
2022-01-28
Tomasz Wandzel Wrocław kryminał szkielet

Kolejna książka autora którym się zaczytuje ostatnim czasem i kolejna seria z nowym bohaterem Andrzejem Papajem który trochę jest stworzony na wzór sławnego Borewicza z okresu PRL. Rozwiązuje sprawy a piękne kobiety do niego lgną jak muchy do lepu. Jest to jedna z dłuższych opowieści tego autora i mimo że czyta się szybko to trochę ilościowo jak dla mnie za dużo. Mimo wszystko zabieram się za kolejną część opowieści o policyjnym amancie z Wrocławia bo lubię bardzo styl autora który jest lekki, ciekawy i przyjemny.

2032

Książka na pewno ciekawa, pełna tajemnic i zwrotów akcji. Postacie da się lubić. Kuleje tylko zakończenie, które było zrobione "na szybko", bo się autorowi przypomniało, że ma deadline albo autora zwyczajnie poniosła wyobraźnia.

Dla mnie książka super. Akcja cały czas, nie za dużo wątków odpowiednio przeplatanych. Postacie ciekawe i barwne. Polecam.

Książka sprawnie napisana ale redaktor się nie spisał: Nazwy pisane z małej litery, zamiast wziąć - wziąść, długo by wyliczać. Mnie takie błędy wytrącają z równowagi i psują radość czytania.

Ciekawa,zaskakująca i taka..realistyczna.
Warta uwagi👍

Ciekawa,zaskakująca i taka..realistyczna.
Warta uwagi👍

Bardzo dobry kryminał z mocno rozbudowanymi wątkami obyczajowymi. Dawno tak dobrze nie czytało książki ze zbrodnią w tle, prawdopodobnie dlatego, że nie było w nim wielu scen okrutnych, ociekających krwią. Autor skupił się tu bardziej na procesie śledczym dotyczącym zbrodni sprzed lat, technikach kryminalnych, dedukcji i łączeniu faktów przez policjantów prowadzących sprawę.
Daniel Oleksy po latach pracy za granicą wraca do Wrocławia, tu kupuje dom i planuje otworzyć nowoczesny warsztat samochodowy. W tym celu kupił nieruchomość wybudowaną jeszcze przed II wojną światową, przez lata użytkowaną jako szkolne warsztaty do praktycznej nauki zawodu. Podczas wykonywania prac adaptacyjnych, pod starą wylewką posadzki, ekipa remontowa odnalazła ludzki szkielet. Wezwana na miejsce policja podejrzewa, że są to szczątki pochodzące z okresu wojny, ponieważ we Wrocławiu takie przypadki zdarzają się jeszcze dość często. Patolog badający wiek odkrytych kości stwierdza jednak, że mają one około 30 lat i należą do zaginionego trzy dekady wcześniej milicjanta Mieczysława Sobótki.
Z każdą stroną przeczytanej książki zaczyna przybywać wątków kryminalnych, autor do morderstwa sprzed lat dołączył kradzież i nielegalną sprzedaż dzieł sztuki, korupcję, kolejne zagadkowe i niewyjaśnione morderstwa, a nawet mamy tu wątek szpiegowski.
Za rozwiązanie zagadki kryminalnej odpowiedzialny jest komisarz Andrzej Papaj i aspirant Justyna Nowicka. Dzięki współczesnym metodom kryminalnym, min. badaniom DNA i nowoczesnym programom komputerowym, niedostępnym przed laty, udaje im się odkryć liczne nowe fakty, niemożliwe do ustalenia 30 lat temu. Niepowtarzalny duet Papaj – Nowicka wnoszą bardzo wiele do obyczajowych wątków powieści. Są oni bowiem postaciami bardzo wyrazistymi, z ciekawą przeszłością.
„Dotrzeć do prawdy” czytałam z ogromną ciekawością i dużymi emocjami. Narracja prowadzona z punktu widzenia kilku bohaterów nadawała powieści wielowymiarowości. Całość fabuły była przemyślana, rozwijała się i rozbudowywała z każdą stroną. Mnie najbardziej przekonały umiarkowanie dramatyczna forma kryminału oraz wyjątkowo ciekawi główni bohaterowie powieści.
Polecam!

Fabuła dosyć ciekawa, jednak zakończenie niedopracowane, a wątki poboczne bezsensownie urwane.Ponadto poraża ogrom błędów interpunkcyjnych i ortograficznych. Kładzie się to wielkim cieniem na powieści , irytuje i odbiera przyjemność czytania.

Fajna sprawa! Komisarz Papaj chłop na skwał i ta agentura CIA... no, no, pomysł ryzykowny ale świetnie się udało.
Mam wrażenie, że powinny być/powstać jakieś wcześniejsze części tej historii :)

Mam wrażenie, że powinny być/powstać jakieś wcześniejsze części tej historii :)

Naprawdę niezła historia, trzyma się kupy, śledztwo opisane stosunkowo wiarygodnie, nie ma tu, tak niestety typowych dla polskich kryminałów, cudownych zbiegów okoliczności.

Główną wadą jest fatalna redakcja, niepoprawne używanie imiesłowów przymiotnikowych czynnych, błędy w przypadkach, powtórzenia, słowem wszystko to, co porządny redaktor powinien wyłapać.

Wciąga...

Wciąga...

• Kryminał
  • Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki Dotrzeć do prawdy