Wszędzie w domu. Tanzania, Mauretania

Okładka książki Wszędzie w domu. Tanzania, Mauretania Dodo Knitter
Okładka książki Wszędzie w domu. Tanzania, Mauretania
Dodo Knitter Wydawnictwo: Językowa Siłka Patryk Topoliński Seria: Wszędzie w domu literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Wszędzie w domu
Językowa Siłka Patryk Topoliński
2022-10-17
2022-10-17
Tanzania Mauretania Gambia Afryka podróże literatura podróżnicza

Najszybciej się w nią wkręciłam, najlepiej i najchętniej mi się ją czytało spośród trzech, dotychczas wydanych. No to, Dodo - kiedy i o czym kolejna??

Dodo to potrafi pisać! Jej lekkie pióro sprawia, że czyta się bardzo przyjemnie.
Warto przeczytać, szczególnie jeśli myśli się o Afryce stereotypowo, jako jedności, suszy i gorącu.

Dobrze się czytało, miła opowieść. Polecam

Dobrze się czytało, miła opowieść. Polecam

Afryka nigdy mnie nie przyciągała, nie była też na mojej podróżniczej liście. Styl pisania Dodo, jaki pojawia się na IG, spodobał mi się i postanowiłam dać szanse Afryce. Podróżniczy pamiętnik Dodo czytało się jakby przyjaciółka opowiadała przy piwie o swoich podróżniczych przygodach, wyśmienicie! Czy się przekonałam do Afryki? Na pewno trochę lepiej potrafię zrozumieć kilka kwestii, na które Europejczycy maja zakrzywiony obraz. Pole, Pole :)

Dla fanów podróży Dodo pozycja obowiązkowa. Czyta się łatwo i przyjemnie. W sam raz na zimowe wieczory

Uczta podróżniczej opowieści 😍 Historia podróży przez Tanzanię ze wspomnieniami podróży z Mauretanii oraz historia rosnącej miłości do Afryki. Miłości czasem niełatwej, jednak w opisywanych podróżach widać ogromną pasję do poznawania Świata, ciekawości ludzi i upartej potrzeby samodzielnego pokonywania trudności. Właśnie za te cechy bardzo cenię Dodo, jej książki i relacje na Instagramie.

Po przeczytaniu zielonej, wcześniejszej książki, byłam ogromnie ciekawa relacji z początków podróży po Afryce. O tym jest w zasadzie książka pomarańczowa, chociaż nie ukrywam, że miałam nadzieję na pełniejszą relację z podróży mercedesem w duecie 🙂 Tym bardziej, że ze wspominek widać, że jedna przygoda goniła drugą, chociaż nie zawsze było różowo.

Czytając tę książkę poznawałam powoli kraj, którego nie znam. Dodo opisuje swoje odczucia, spostrzeżenia, emocje i to jest dodatkowa, bardzo cenna dla mnie wartość. Niezwykłe jest również to, jak bardzo otwierają głowę rozmowy z lokalnymi mieszkańcami i jak inne spojrzenie na rzeczywistość kształtuje często drugi człowiek. Przeczytaj, a dowiesz się o pole pole, jak ludzie z tego kontynentu widzą Europejczyków i jakie są stereotypy o Afryce, chociażby na temat butów. Bardzo ciekawa podróż, którą prowadziłam nie tylko w swojej głowie, ale również na mapie okładkowej, po swojemu oznaczając odwiedzane miejsca. Mimo, że tym razem na papierze, to była to bardzo poznawcza wyprawa.

Również na: https://www.instagram.com/p/CoRo6lbNnol/

Świetna książka skłaniająca do refleksji. Wciągająca, czyta się lekko i opatrzona jest pięknymi ilustracjami - zamarzyłam aby pojechać do Tanzanii/Zanzibar.

Dodo jak zawsze dała radę. Książka tak samo dobra jak poprzednia, bardzo dobrze spędzony czas, nie sposób się oderwać. Lekkie pióro, fajne ilustracje autorki. Jedna z nielicznych znanych mi osób z Instagrama, która literacko tak dobrze daje sobie radę.

Trzecia część przygód Dodo jest książką o wiele bardziej dojrzałą i skłaniającą do refleksji niż jej poprzedniczki, choć nadal zachowuje swoją lekkość i humor typową podróżniczemu pamiętnikowi. Niezwykle swobodny i ciepły styl pisania autorki sprawia, że rzeczywiście ma się wrażenie, jakby siedziała obok nas z filiżanką herbaty i nam o tym opowiadała. W tej książce historia snuta jest nieco inaczej - w główną opowieść o Tanzanii Dodo wplata retrospekcje i wspomnienia z podróży do Mauretanii i nie tylko. Bardzo wzbogaca to historię i sprawia, że jest tym bardziej wciągająca. Książkę pochłonęłam w zaledwie dwa dni, co myślę, że dobrze oddaje jak przyjemną jest lekturą :)

• Papierowa
  • Chciałabym