(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia

Okładka książki (Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia Ewelina Pałecka
Okładka książki (Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia
Ewelina Pałecka Wydawnictwo: ewelina pałecka poradniki
poradniki
ewelina pałecka
2023-05-25
2023-05-25
poradnik książkipsychologiczne zdrowie (nie)oczywistezasadyzdrowegoiszczęśliwegożycia ewelinapalecka

„W zdrowym ciele zdrowy duch”, tak głosi nam znane powiedzenie i raczej trudno się z nim nie zgodzić, a jednak większość z nas o tym zapomina. Część osób stosuje różne diety wybierając je pod wpływem mody, a nie tego, jakie kto ma predyspozycje i później przez to cierpią. Dzieje się tak, gdyż nie przemyśleli swojego postępowania, a przy okazji zapomnieli, że pełny sukces jest wtedy, gdy zadbają też o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Treść

Autorka postanowiła stworzyć poradnik dla nas wszystkich odnoszący się do zdrowego stylu życia. Wszelkie porady zostały przedstawione w sposób nienaukowy, dzięki czemu wszystko powinno być zrozumiałe dla przeciętnego człowieka. Znajdziemy w nim zagadnienia dotyczące tego, jak powinniśmy się odżywiać, jakie wybierać produkty, a co może nam nie służyć. Następnie zostaną przedstawione fakty dotyczące sportu, jako doskonałego uzupełnienia zdrowego odżywiania, co może otworzyć oczy na pewne problemy wielu osobom negującym stwierdzenie, że sport to zdrowie. A na koniec będziecie mieli okazję przeczytać kilkanaście porad, dzięki którym wasza psychika zmieni się na lepsze (szczególnie polecam rozdział dziesiąty dotyczący domyślania się),co w połączeniu z pozostałymi rozdziałami tworzy przepis na szczęśliwsze i dłuższe życie. O szczegółach przeczytacie w „(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia” autorstwa Eweliny Pałeckiej.

Jak podejść do tego wszystkiego?

Biorąc pod uwagę własne przemyślenia, jak i informacje zawarte w tekście, a także rozmowę z autorką, mogę stwierdzić, iż pozycja jest doskonałym usystematyzowaniem wiedzy, która jest dostępna w wielu różnych źródłach (często specjalistycznych) oraz przedstawienie jej w sposób łatwy dla każdego. Myślę, że pozycja może być doskonałym sposobem na przypomnienie sobie różnych wiadomości zdobytych w naszym życiu, a także na poznanie ciekawostek, o których nie słyszeliśmy. Zdecydowanie ten poradnik jest też świetnym pomysłem dla osób, które jak dotąd o siebie nie dbały i nie miały nic wspólnego z jakąkolwiek dietą. Czytając te porady należy mieć na uwadze, że nic w życiu nie jest idealne i być może dane zagadnienie nie ma możliwości zastosowania w danym przypadku, chociażby ze względów zdrowotnych, społecznych, jak i mentalnych. Jeżeli chodzi o ostatni przykład należy mieć na uwadze, że większość badań, na których podstawie zostały sformułowane pewne zagadnienia było prowadzone zagranicą, a co za czym idzie w naszym kraju pewne reakcje mogą być inne na dane zachowanie i dlatego warto wszystko analizować przed wdrożeniem w życie. Jeśli chodzi o dietę należy pamiętać, że są jeszcze inne jej typy, a ta zawarta w książce jest doskonałym sposobem na uzmysłowienie tego, że nie musi się to wiązać z całkowitymi wyrzeczeniami, jak i tym, że jedzenie będzie niesmaczne.

Podsumowanie

W książce znalazłem sporo ciekawych informacji, o których nie miałem pojęcia, a o części z nich sobie przypomniałem. Z pewnością z pewnych rozwiązań skorzystam, a także uzupełnię dietę o niektóre składniki, w tym także o te ziołowe. W pozycji można znaleźć wiele wartościowych cytatów znanych twórców podkreślających znaczenie treści lektury, a także jest w niej kilka zadań, które można wcielić w życie. Okładka przykuwa wzrok odbiorcy i myślę, że pasuje w pewien sposób do treści książki. Gorąco polecam ten poradnik wszystkim, którzy chcieliby coś w tych trzech sferach zmienić w swoim życiu na lepsze, a w razie większego zainteresowania tematem odsyłam do stron, które prowadzi autorka będąca jednocześnie zawodowym dietetykiem.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Ewelinie Pałeckiej.

RECENZJA

" (NIE) OCZYWISTE ZASADY ZDROWEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA"

AUTOR: EWELINA PAŁECKA

"To, jakie będzie Twoje samopoczucie jutro, zależy od tego, co zrobisz, o czym pomyślisz i z kim się spotkasz dziś."

" (Nie) oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia" to poradnik, który otworzy nam oczy na rzeczy, które wpływają na nasze samopoczucie i dowiemy się  niej, dlaczego tak się dzieje i co zrobić, żeby to zmienić a wszystko to aby poprawić jakość naszego życia.
Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza część dotyczy zdrowia fizycznego, a druga psychicznego. Autorka w ten sposób zachęca nas do zmiany,  rozwoju i podjęcia kroków do ulepszenia i zwrotu swojego postępowania. Pokazuje, że oba te aspekty naszego życia, są bardzo ważne i łącza się ze sobą.
Przeczytasz o metodach, które pozwolą zmienić złe nawyki i dadzą motywację, żeby poprawić jakość swojego życia.
Autorka pokazuje, że to, co jesz i co masz, w głowie skutkuje na twoje samopoczucie, lepsze zdrowie i poprawę formy fizycznej.
Zmiana choć jednego nawyku może wnieść do naszego życia coś naprawdę pozytywnego.
Dowiemy się w prostych sposobów,  zdrowego odżywiania, diety, oczyszczanie organizmu, jaki wpływ mają, na organizm warzywa, witamy, zioła, przyprawy. Jednym z dodatkowych atutów tej książki są ciekawe przepisy kulinarne,  z których na pewno skorzystam.

Autorka przemyca tutaj mnóstwo ciekawostek, argumentów, porównań i cytatów, które są nadwyraz trafne.
Pokazane są zadania i ćwiczenia, które w prosty sposób możemy wprowadzić do codziennego życia.
Dostajemy dużą dawkę motywacji ze strony autorki, która zachęca nas do zmiany.
Małymi kroczkami, krok po kroku możemy zmienić i dokonać wiele zmian w naszym życiu,  a tylko pójdzie nam na zdrowie.

Całość napisana w bardzo jasny i przejrzysty sposób i czyta się z ciekawością i zaskakująco przyjemnie.

Ja ze swojej strony na pewno wprowadzę niektóre zmiany w swoim życiu i skorzystam z rad i wskazówek i zobaczę, jak wpłyną na mnie.

"W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze do samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem. "
                                          Robin Sharma, Mnich

Dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.🥰🥰🥰

RECENZJA

" (NIE) OCZYWISTE ZASADY ZDROWEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA"

AUTOR: EWELINA PAŁECKA

Tytuł w 100% adekwatny do treści. Normalnie dałabym 6, bo zasady zawarte w książce, są (nie)oczywiste, czyli proste, a nawet czasem banalne (nie wszystkie). ALE dlaczego w takim razie czytając książkę otwierałam buzię ze zdziwienia, aż w końcu szczęka mi opadła? BO to zasady o których nie myślimy, nie zastanawiamy się nad nimi, nie pamiętamy o nich, nie mamy pojęcia, że mają aż taki wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, co autorka dokładnie wyjaśnia. Dodatkowo język jakim jest książka napisana i sposób przedstawienia problemu jest ogromnym plusem. Po jej zamknięciu chcesz natychmiast wdrożyć w życie wszystko co przeczytałeś. Ja jestem pod wrażeniem

🥥🍓RECENZJA🍇🍑
'(Nie) oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia'
✒️ @autorka_ewelina_palecka
📚@samowydawcypl

Hello Serducha (dziś po raz drugi) 💞
Mam dla Was recenzję świetnego poradnika, który mogłam przeczytać i zagłębić się w tajniki zdrowego odżywiania, diety. Sama kiedyś byłam na diecie, jednak nie została ona tak dogłębnie przedstawiona pod wieloma względami.
🍉'(Nie) oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia' kusi już samą okładką, którą jestem oczarowana. Urzekła mnie i długo zanim zaczęłam czytać oglądałam z każdej perspektywy.
Książka podzielona jest na dwie części.
🍆Pierwszą z nich jest nasze zdrowie fizyczne. Dowiemy się, jak ważne jest oczyszczanie organizmu, wypita wody w ciągu dnia , odpowiednia ilość snu oraz co robimy nie tak, że po prostu się nie udaje. Duży wpływ mają również witaminy. O nasz zdrowy wyglad zadbają witaminki takie jak : A, D, E, K, C, ale i również z grupy B. Siemię lniane ma wspaniałe właściwości dzięki czemu odwdzięczą się za to nie tylko włosy, ale i paznokcie oraz cera.
🍅Część druga dotyczy naszego zdrowia psychicznego. Dowiemy się jak żyć w zgodzie z sobą, ale i innymi. Jeśli postanowimy odżywiać się zdrowo, dotrzymajmy danego słowa, chociaż byłoby to trudne. Brnijmy w to, a z biegiem czasu wpadniemy w rutynę. Trzeba dostrzegać dobre strony medalu nawet jeśli nie zawsze będzie szło tak jak chcemy. Ale nie narzekajmy i nie użalamy się nad sobą 💪
W poradniki znajdziemy nie tylko cudowne właściwości ziół, ale i ćwiczenia, które w połączeniu z dieta zdziałają cuda. Swoje miejsce mają również przepisy, które na pewno wykorzystam bo juz samo czytanie wywołało ślinotok 🤭🌺
Książkę polecam każdemu. Da nam takiego przysłowiowego 'KOPA' do działania, że poruszy nawet takiego lenia jak ja 🤣 polecam serdecznie
Ściskam mocno 🌺🌺💪

za egzemplarz dziękuję @autorka_ewelina_palecka
#recenzja#dieta#poradnik#nieoczywistezasadyzdrowegoiszczesliwegozycia#dietaksiazkowa#motywacja#zdrowie#sport#ewelinapalecka#dc# #zdrowezycie#Współpracareklamowa

🥥🍓RECENZJA🍇🍑
'(Nie) oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia'
✒️ @autorka_ewelina_palecka
📚@samowydawcypl

Hello Serducha (dziś po raz drugi) 💞

(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia" to poradnik, który zaskoczy Was wiele razy i otworzy oczy na rzeczy, które wpływają na wasze samopoczucie, a w życiu byście ich o to nie posądzili. Autorka przemyca w nim mnóstwo ciekawostek i zaskakujących argumentów i ciekawych porównań. Pomimo faktu, że jest to poradnik, książkę czyta się fantastycznie, nie raz odniosłam wrażenie, że rozmawiam z koleżanką, a ona tylko mi podsuwa dobre rady, bez narzucania mi swojego zdania, bez moralizatorstwa czy wytykania błędów, że ze szczerością chce mnie zmotywować, bo po prostu dobrze mi życzy.
Książka podzielona jest na dwie części, napisana bardzo przystępnym językiem, przejrzysta dawka wiedzy na temat zdrowia fizycznego i psychicznego. Z części pierwszej dowiemy się między innymi jak odżywianie wpływa na nasze ogólne samopoczucie, co jest wskazane i pomocne w kuchni, a co zupełnie zbędne wręcz szkodliwe. Opisuje wartości odżywcze poszczególnych produktów, wykazując ich ponadczasowe działanie nie tylko na ogólnie pojęte zdrowie, ale i wygląd, kondycję skóry, włosów czy paznokci. Doskonałym pomysłem było zamieszczenie kilku łatwych i mega lekkich przepisów na pyszne dania. Przyznam, że dwa już spróbowałam odtworzyć u siebie i wyszły naprawdę smaczne, syte a co przy tym ważne lekkostrawne.
Z części drugiej dowiemy się, jak ważna jest równowaga psychiczna, by czuć się po prostu dobrze, jak osiągnąć zamierzony cel. Autorka skupia się w tej części na relacjach międzyludzkich, podpowiada jak zapobiegać konfliktom, dostrzegać dobre strony w niepowodzeniach, jak odnaleźć równowagę itp.

Tak jak wspomniałam wyżej, książka ta otworzyła mi oczy na wiele spraw, które wydawały mi się oczywiste, chętnie skorzystam z wielu wskazówek, wdrożę w życie łatwe do wykonania ćwiczenia, będę się trzymała wyznaczonych zadań np., przez 10 dni nie ruszę cukru słodyczy itp.
Bardzo podoba mi się to, że książka, która zachęca, a nie zmusza.
Będzie ona idealna dla osób zaczynających dopiero swą drogę w walce o zdrowie i dobre samopoczucie, ale dla również doskonałym motywatorem dla tych, którzy na tej drodze są już długo, zaczyna im brakować energii i samozaparcia do dalszej walki. Autorka poda pomocną dłoń i pokaże, że wytrwałość i konsekwencja naprawdę przynosi zaskakujące wyniki.

Bardzo się cieszę, że ta książka została wydana i mam nadzieję, że dotrze ona do wielu czytelników. Jestem przekonana, że pomoże ona innym, tak jaj pomogła mi. Na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę.
Nie znajdziemy tu zakazów i nakazów- dzięki czemu każdy czytając tę książkę, może poczuć się bezpiecznie, bo autorka nie chce go moralizować ani na siłę zawracać na prawilną ścieżkę, wręcz przeciwnie, można odnieść wrażenie, że stoi tuż obok, z wyciągniętą dłonią, bo jest przyjacielem i rozumie jak trudna jest to walka- pełna wybojów, kolein i pokus czyhających na każdym kroku.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To nie pierwszy lepszy poradnik, który zaraz trafi w kąt. Ta książka to genialny motywator, który pokazuje, że wszystko jest możliwe- potrzeba tylko odrobinę silnej woli i chęci do działania, a nasze ciało i umysł podziękuje nam za zmiany, które im pomogły.

(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia to książka o której mogę powiedzieć że jestem pod jej ogromnym wrażeniem tej książki. Dawno nie czytałam tak dobrze napisanego poradnika. Autorka ma niepowtarzalny styl co sprawiło że książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie.

To poradnik o zdrowym stylu życia który autorka podzieliła na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy zdrowia fizycznego - właściwego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Druga natomiast porusza kwestie dobrostanu psychiczego.
Obie te strefy są niezywyle ważne by nasz organizm właściwie funkcjonował. Ważne jest by panowała rownówaga która pozwoli nam żyć długie lata.

Czasami poradniki napisane są tak, iż ciężko nam się je czyta. Zawierają bowiem wiele zagadnień ktore nie do końca są dla czytalnika zrozumiałe. W przypadku "(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia" jest zupelnie inaczej autorka pisze bardzo przystępnym jezykiem dla czytelnika bardzo prostym i zrozumiałym, do tego wzbogaca zawarta w nim wiedzę przykładami oraz ćwiczeniami / zadaniami które pomogą nam wdrożyć wskazowki zawarte w poradniku w życie.
Autorka na każdym kroku motywuje czytelnika, pokazuje że to nie jest tak że teraz nagle musimy zrezygnowac ze wszystkich przyjemności czy słabosci. Chodzi jednak o to by zachować umiar, żeby nie robić tego zbyt czesto a jedynie od czasu do czasu. Powiem wam ze z wielu rzeczy nie zdawalam sobie sprawy. Autorka otworzyla mi oczy na wiele spraw.
I chetnie skorzystam z jej wskazówek.
Trzeba też pamietać że nasze zdrowie psychiczne to tez bardzo ważny aspect naszego życia. Musimy dbać zarówno o nasze ciało jak i umysł i dusze abyśmy mogli wieść zdrowe I szczęśliwe życie 🥰
Myślę że to książka do ktorej powinni zajrzec wszyscy Ci którzy chca coś zmienic a czesto nie maja w sobie wystarczajaco dużo motywacji.żeby zacząć i wytrwać. Autorka nieustannie motywuje do dokonania zmian ktore sparwia ze nasz organizm bedzie lepiej funkcjowowal a komfort życia zarówno tego fizycznego jak i psychicznego się poprawi.
I pamiętajamy że nawet jak coś nie wychodzi nam za pierwszysm razem to nie znaczy, że nie powinniśmy próbować ponownie. Wręcz przeciwne trzeba podnosić się z kolejnych niepowodzeń. Nie od razu Krakow zbudowano jak to mówią Wytrwalość i konsekwencja to cos co nie jest łatwe do osiągniecia ale nie niemoliwe. Dlatego nie wolno się poddawać💜
Dziękuję Ewelina Pałecka za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki. Z pewnością niejednokrotnie jeszcze do niej wrócę. Mam też pomysł komu moglabym ja podarować więc pomysł na prezent jest jest. Kochani gorąco polecam wam lekturę
"(Nie)oczywistych zasad zdrowego i szczęśliwego życia" naprawdę warto💜💙💚

Nie wiem jak opisać tę książkę, ale moim zdaniem warta przeczytania przez każdego. Dostałam takiego kopa motywacyjnego i tak bardzo mi otworzyła oczy na wiele spraw, że już wprowadzam zmiany w życiu. Polecam

"(Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia" Eweliny Pałeckiej to poradnik, który został wydany przez autorkę metodą samowydania, natomiast swoją premierę miał 25 maja roku bieżącego.
To poradnik, po który warto sięgnąć nawet jeśli tego typu literatura kompletnie Was nie przekonuje.

Książka ta to zbiór fajnych porad mających na celu poprawę jakości życia. Zaczyna się teoretycznie banalnie - od diety, która polega na nie mieszaniu ze sobą pewnych produktów, aż docieramy do mowy o tym, by nie brać wszystkiego zbyt poważnie. I ja się z tym całkowicie zgadzam, choć to ostatnie wcale takie proste nie jest...

W kwestii tej porady jedzeniowej, zaczęłam to obserwować na sobie i faktycznie... okazuje się, że to co jemy i w jaki sposób to robimy ma spory wpływ na naszą energię, ewentualną ospałość po posiłku czy chęci do czegokolwiek, to wszystko prowadzi do dobrego lub gorszego samopoczucia. Pamiętacie takie powiedzenie: jesteś tym co jesz? Sporo w tym prawdy.

Dodatkowym atutem poradnika jest spora ilość zadań i ćwiczeń, które nie są wygórowane a jednak mają szansę powodzenia. Doskonale widać, że autorka wie co robi i o czym pisze.

Z tego typu książkami jest często tak że są pełne kitu, głośnych haseł, które mają ją sprzedać i "dobrych rad", które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Ba! Czasem mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Na szczęście nie tu, gdyż autorka potraktowała sprawę bardzo poważnie.

Ogromnym plusem jest to, że Ewelina Pałecka jest niezwykle wszechstronna. To już druga książka jaką ma na swoim koncie, natomiast pierwszą jest obyczaj - "Szmal pachnący ziołem", czyli coś będącego na kompletnie przeciwnym biegunie. W obu przypadkach pisarka poradziła sobie doskonale oddając w ręce czytelnika treści wartościowe i naprawdę pouczające. To nazwisko warte zapamiętania.

Ja poradników nie lubię, chyba że jakieś ezoteryczne (bo takie są po prostu ciekawe),jednak ten uważam za kawał doskonałej roboty. Warto.

Biorąc ją do ręki, odnosi się wrażenie, jakby siedziało się z dobrą kumpelą na kawie, której celem jest danie nam solidnego motywacyjnego kopniaka. Większość poruszonych tu tematów zdaje się oczywista, jednak, mimo iż o tym wiemy, działamy kompletnie inaczej.
Pozycja ta składa się z dwóch części. Pierwsza traktuje o zdrowiu fizycznym. Dowiadujemy się, że czasem te małe grzeszki żywieniowe, mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Autorka przedstawia nam, czego unikać i jak te, wydawać by się mogło, maleńkie pokusy, mogą zniweczyć cały nasz trud. Dużo słyszy się o tym, że powinno się spożywać 4-5 posiłków dziennie. Sama próbowałam to praktykować — z marnym skutkiem. Zwyczajnie zabrakło mi czasu, życie prywatne i zawodowe pochłania jego większość. Dzięki temu poradnikowi znalazłam inny sposób, który już wprowadziłam w życie. Dodatkowym atutem jest garść ciekawych przepisów kulinarnych – kaszotto i mielone kalafiorowe to moi faworyci. Bardzo fajnie opisane jest też oczyszczanie organizmu – skorzystam w najbliższym czasie. A część z wielu zadań, które znajdują się w każdym z rozdziałów, już wykonuję.
Druga część książki odnosi się do naszego zdrowia psychicznego. Wielu osobom wydaje się, że tylko poprzez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, osiągną wymarzoną sylwetkę i dobre zdrowie. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że nasza psychika ma ogromne znaczenie. W tej części Ewelina porusza bardzo dużo niesamowicie ważnych kwestii – od wybaczania, mówienia prawdy, unikania konfliktów po nadmierne sięganie po telefon, czy nietrzymanie języka za zębami – tu osobiście mam kłopot 🫢
„Pamiętaj: niepowodzenie ma być dla Ciebie lekcją, a nie powodem do rezygnacji”.
Jeżeli po raz kolejny zabieracie się za dietę i znów efekty są mało widoczne, ten poradnik może być dla Was wspaniałym motywatorem. Autorka pokazuje, jak wiele rzeczy ma ogromne znaczenie, a my ich po prostu nie dostrzegamy.
„Jeśli chcesz się cieszyć długim, szczęśliwym życiem, musisz zadbać również o swoje myśli”.

Poradniki to nie moja bajka. Ale, że przeczytałem "Szmal pachnący ziołem" autorstwa Pani Eweliny i książka mi się tak bardzo podobała, że z niechęcią, ale sięgnąłem po poradnik. No i zaskoczenie ogromne. Polecam wszystkim, nie tylko tym którzy się odchudzają. Wow

• Z polecenia do kupienia ...
  • Rozwojowe
  • Recenzje
  • Lista zakupów
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki (Nie)oczywiste zasady zdrowego i szczęśliwego życia