Reputacja niegrzecznej dziewczyny

Okładka książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny Elle Kennedy
Okładka książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny
Elle Kennedy Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Avalon Bay (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Avalon Bay (tom 2)
Bad Girl Reputation
Zysk i S-ka
2024-02-20
2024-02-20
2022-10-04
Katarzyna Krawczyk

"Reputacja niegrzecznej dziewczyny" to książka o której nie wiem co mam myśleć. Z początku (no nawet może tak bardziej do połowy),nie za bardzo mi się podobała.

Chociaż dobrze i szybko się czyta ten tytuł, to zachowanie postaci, a w szczególności Gen bardzo mnie denerwowało. Gen była bardzo toksyczną bohaterką, miałam dość jej zachowania jak i jej samej w ogóle. Żal było mi Evana, choć on sam nie był święty, to nie mogłam zrozumieć czemu tak bardzo chciał być z Genevieve skoro była z niej taka okropna osoba. Krytykowała innych ale jednocześnie raniła ludzi, robiła to dla swojej przyjemności. Gen obwiniała innych za swoje zachowanie, bywała wulgarna i była trudna do zniesienia, z drugiej strony pragnęła się zmienić.

Evan także postanowił się zmienić i próbował o wiele bardziej jak główna bohaterka. Kibicowałam mu, podejmował różne działania, naprawdę się starał. Doroślał i stawał się mądrzejszy z każdą stroną, chciał wierzyć w innych i dawał im szanse bo widział w nich siebie. To postać bardzo prawdziwa. Miał swoje wzloty i upadki, ale nie poddawał się.

W książce możemy zauważyć ogromny rozwój postaci. To jak dorośleją, jak chcą by można na nich polegać. Nie chcą już dłużej zawodzić bliskich.

Jak wspomniałam, przez jakiś czas ten tytuł nie przypadł mi do gustu. Jednak mniej więcej po połowie zaczęła mi się podobać. Pomimo trudnych początków doceniam tą lekturę jako całość. Uważam, że jest naprawdę dobra. Porusza trudne tematy, daje do myślenia i pokazuje, że zmiana jest możliwa, ale musi się jej naprawdę chcieć. Pozbywa się złych nawyków, stara się być lepszym, zmienia się dla siebie, nie dla innych. Bo tylko tak można wytrwać i rzeczywiście odmienić swój los.

Nie spodziewałam się, że książka tak bardzo mi się spodoba. Nawet po lekturze wciąż o niej myślę. Koniecznie po nią sięgnijcie! To wartościowa i wciągająca historia!

„Nie możesz się spodziewać, że życie da ci wszystko, czego pragniesz.”

Gdy jesteśmy nastoletnimi ludźmi, nie zastanawiamy się nad tym, jak nasze zachowanie może wpłynąć na przyszłość. Kiedyś mówiono, że łatwo sobie zepsuć opinię, gorzej ją potem naprawić. Zwracano nam uwagę, że czegoś nie wypada zrobić, ostrzegano przed zszarganiem sobie swojego wizerunku, bo raz przyklejoną łatkę trudno oderwać. Mając naście lat chcemy się bawić, robić szalone rzeczy, nie licząc się z tym, co mówią o nas inni. Tymczasem, mimo że czasy się zmieniły, jednak nie zmieniły się pewne zasady. W dorosłym życiu może zdarzyć się tak, jak u bohaterów książki „Reputacja niegrzecznej dziewczyny”, że przeszłość znacząco dała o sobie znać.

Evan Hartley zawsze był i jest postrzegany, jako ktoś, kto wciąż pakuje się w kłopoty, nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy, a do tego bardzo łatwo daje się sprowokować do bójki, Do tego dochodzi nadużywanie alkoholu, częste imprezowanie i brak stabilizacji, zwłaszcza w sferze uczuciowej. W szaleństwach młodzieńczych lat, od dzieciństwa towarzyszyła mu Genevieve West, z którą potrafili wpadać na zwariowane pomysły, a do tego z czasem zaczęło ich łączyć uczucie wykraczające poza przyjaźń. Niestety, wydarzenia sprzed roku stały się przyczyną nagłego wyjazdu dziewczyny z rodzinnego miasteczka. Zrobiła to bez wyjaśnień, pozostawiając wszystko za sobą i układając sobie życie w Charleston. O ich znajomości mogliśmy szczątkowo przeczytać w pierwszym tomie pt.: „Kompleks grzecznej dziewczynki” przy okazji śledzenia losów brata Evana, Coopera, więc można było się spodziewać, że autorka poświęci temu wątkowi osobną opowieść. Teraz Cooper i Mackenzie pojawiają się również w „Reputacji niegrzecznej dziewczyny”, ale już jako postacie drugoplanowe, lecz to wystarczy, by dowiedzieć się, co u nich słychać.

Gdy Genevieve ponownie pojawia się w Avalon Bay, nie spodziewa się, że spotkanie z byłym chłopakiem namiesza w jej życiu. Ona postanawia podejmować rozsądne decyzje, stronić od alkoholu, a przede wszystkim unikać kłopotów z udziałem Evana. Jednak w tak małej społeczności nie jest to łatwe. Okazuje się, że nadal między nimi aktywna jest chemia, która sprawia, że trudno ją ignorować.

Fakt, że Cooper i Evan są braćmi sprawia, że ich losy się przeplatają, a tym samym w ich życie wkracza Genevieve. Niektóre fakty z ich wcześniejszych perypetii zostały umiejętnie przybliżone, więc jeżeli ktoś nie czytał pierwszej części „Avalon Bay”, nie będzie miał problemów z odnalezieniem się w obecnej historii. Pani Elle Kennedy umiejętnie potrafi zaangażować w akcję wszystkie pojawiające się postacie, bez względu na to, czy jest to osoba drugoplanowa, czy wiodąca.

Mimo że tytuł sugeruje problem z reputacją dziewczyny, to zmiany wizerunku bardziej wymaga Evan. Genevieve już od roku pracuje nad sobą i stara się nie popełniać błędów młodości. Evan to wciąż duży chłopiec w ciele dorosłego mężczyzny, który jest gotowy wiele zrobić, by zdobyć serce ukochanej dziewczyny. Jednak, jak się okazuje, wydorośleć nie jest tak łatwo.

Pani Ella Kennedy ujęła mnie swoim stylem, który nie jest męczący, gdyż emanuje lekkim humorem i charakterystycznymi postaciami. Kolejne sceny następują po sobie dosyć szybko, więc i czytanie przebiegało bez problemów. Drugi tom dorównuje stylem i odpowiednim tempem pierwszemu tomowi, wiec czytało się go równie szybko. Jest to wprawdzie opowieść z nieco innym klimatem, bo bohaterowie wywodzą się z tego samego środowiska, czyli mieszkańców Avalon Bay, ale charakter i sposób prowadzenia fabuły jest taki sam. Osobiście lubię ten rodzaj prowadzenia uwagi czytelnika, bez zbędnych długich wywodów, chociaż przemyśleń i dylematów tutaj nie brakuje. Dotyczą one nie raz tego, co działo się w przeszłości, więc poznajemy epizody z dzieciństwa i młodzieńczych szalonych lat Evana i Genevieve. Motywem przewodnim jest oczywiście miłość, która z młodzieńczej i szalonej, zmienia się w bardziej dojrzałą, która motywuje do działania, ale wymaga wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” to bardzo przyjemna lektura, z lekkim podtekstem erotycznym, ale nie ma zbyt dużo tego rodzaju scen. Raczej fabuła skupia się na uczuciach bohaterów i próbie naprawienia błędów z młodości.

Akcja obraca się wokół perypetii miłosnych, ale nie tylko, bo poruszane są w niej też ważne, życiowe problemy i dylematy młodych ludzi, dotyczące np. relacji rodzinnych, braterskich i przyjacielskich, a przy wnikamy w klimat małomiasteczkowej społeczności, w której nic się nie ukryje. Przebywamy w środowisku młodych ludzi wieku około 20+, którzy spędzają ze sobą dużo czasu, najczęściej na plaży, gdyż bracia Hartley mają dom położony na takim terenie.

To opowieść emanująca młodością, przywołująca czas beztroski, który w pewnym momencie dociera do granicy, za którą czeka dorosłość, a to oznacza traktowanie życia poważnie. Zawarta w niej historia zwraca uwagę na to, że w pewnym momencie przychodzi taki czas, gdy trzeba spojrzeć w przyszłość bardziej dojrzale. Jednak okazuje się, że najpierw trzeba wiedzieć, czego się chce. Jednym wydaje się, że są na dobrej drodze, niektórym ludziom trudno wyjść poza stereotypy, a innym trudność sprawia pokonywanie swoich słabości. To zatem opowieść o dojrzewaniu, odkrywaniu swoich dobrych stron i rozwoju własnej osobowości. Jeżeli czegoś bardzo chcemy, to żadne trudności nie są w stanie nam udaremnić zdobycia celu, gdyż jak wiadomo: dla chcącego nie ma żadnych przeszkód.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z wydawnictwem Zysk i S-ka

„Nie możesz się spodziewać, że życie da ci wszystko, czego pragniesz.”

"Reputacja niegrzecznej dziewczyny" to piękna opowieść o dawaniu drugiej szansy, podejmowaniu trudnych wyborów i decyzjach, które kształtują przyszłość.

Lekki i przyjemny styl autorki sprawia, że książka czyta się praktycznie sama. Nie wymaga skupienia, dzięki czemu można się przy niej świetnie zrelaksować.

Bohaterowie są dobrze wykreowani, wyraziści i zróżnicowani. Łatwo się z nimi utożsamić i nie sposób ich nie polubić. Choć ich wybory są czasem niezrozumiałe, na końcu historii okazuje się, że dokładnie takie musiały być.

Akcja książki nie pędzi tutaj na łeb i szyję, ale w tego typu historiach wcale o to nie chodzi. Wszystko toczy się swoim tempem, nie czyni to opowieści mniej interesującej. Wręcz przeciwnie. Czyta się ją rewelacyjnie.

Myślę, że fani gatunku będą zadowoleni. Ale polecam ją również miłośnikom mocniejszych wrażeń. Będzie ona doskonałym przerywnikiem między książkami mocniejszego kalibru.

Bohaterowie są dobrze wykreowani, wyraziści i zróżnicowani....

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny”💙🔥

„Chcę cie­bie, je­steś je­dy­nym, czego za­wsze chcia­łam.”

współpraca reklamowa @zysk_wydawnictwo

Czy wasza druga połówka jest też waszym przyjacielem?

Genevieve powraca po roku nieobecności. Okoliczności nie są przyjazne, gdyż wróciła na pogrzeb swojej mamy. Obiecała sobie jedną, bardzo ważną rzecz. Będzie trzymała się z daleka od swojego byłego chłopaka Evana, jednak to postanowienie już pierwszego dnia odchodzi w niepamięć. Do dziś pamięta pasję, która obezwładniała ich oboje.
Gen nie tylko postanawia zostać i pomóc swojemu tacie w firmie, postanawia zmienić też całe swoje dotychczasowe życie. Zaprzestaje ciągłego imprezowania, a przede wszystkim kończy z głupimi błędami.
Evan po ponownym spotkaniu z Gen jest przekonany, że pisane jest im być razem, że tworzą razem świetny duet. Musi tylko uświadomić o tym dziewczynę. Ale co ze złą reputacją? Czy może zniknąć? I czy drugie szanse naprawdę działają? Genevieve i Evan są gotowi to sprawdzić.

Tych dwoje przyjaźniło się na długo przed tym, gdy podjęli ryzyko i spróbowali być razem. I choć oboje darzyli się uczuciem ich relacja zakrawała o tą z rodzaju toksycznych. Odrobina zazdrości w związku jest dobra, jednak gdy zaczyna się obsesyjna zazdrość to jest problem. Tych dwoje nie miało łatwo, rozchodzili się, schodzili i tak w kółko. Wszystko się sypie gdy pewnego dnia Genevieve wyjeżdża bez słowa. Nie było jej rok. Rok tęsknoty i bezinteresownych znajomości byleby o niej zapomnieć. Gdy już mu się powoli udaje dziewczyna niespodziewanie wraca do miasta, a uczucia które Evan w sobie dusił ponownie dają o sobie znać. Żadnemu z nich nie jest łatwo, gdy ponownie spotykają się w różnych miejscach i choć zdają sobie sprawę, że nie jest to dla nich dobre w dalszym ciągu nie potrafią o sobie zapomnieć i brną w tą znajomość.
Autorka obrazuje nam zmianę bohaterów, która nastąpiła na przestrzeni kilku miesięcy. Cudownie jest móc obserwować zmianę jaka w nich zachodzi, jednak odniosłam wrażenie, że bardzo szybko się to wszystko odbyło. Odczuwalna jest też niesamowita chemia między bohaterami. Ale nic dziwnego, w końcu kochają się od 7 klasy, to szmat czasu.

Ja autorkę poznałam już bardzo dawno temu, jednak w tamtym momencie jedyną rzeczą jaką byłam zafascynowana było hokeiści. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że moja fascynacja była jednak na miejscu bo choć ta historia była dobra to jednak nie wiem czy przez wzgląd na sentyment seria Off Campus i Briar U będzie zawsze moim numerem jeden i najzwyczajniej w świecie brakowało mi teraz tego sportu. W tej książce mamy przyjaciół, którzy stali się kochankami🤭 no cóż mogę powiedzieć, baaaardzo lubię, a Elle znana jest z tego, że swoich bohaterów kreuje w bardzo ciekawy sposób. Jest to lektura na jeden wieczór, która umili wam czas jednocześnie nie wymagając jakiegoś większego zaangażowania.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny”💙🔥

„Chcę cie­bie, je­steś je­dy­nym, czego za­wsze chcia­łam.”

współpraca reklamowa @zysk_wydawnictwo

Czy wasza druga połówka jest też waszym przyjacielem?

Autorka trzyma poziom w tej serii, czyli jest tak samo nijako i przewidywalnie jak w części pierwszej. A przemiana męskiego bohatera od j*baki i imprezowicza do kogoś, kto chce zostać ojcem, w miesiąc czy dwa (!) jest naprawdę niewiarygodna.

#reklama @zysk_wydawnictwo

Książki Elle Kennedy to synonim komfortu. Porozmawiajmy.

Nie ma drugiej takiej autorki, która zachwyca mnie swoimi historiami w każdej książce bez wyjątku.

Ten tom zauroczył mnie w szczególny sposób. Opowieść Genevieve i Evana była trudna, niezaprzeczalnie szczera i chwytająca za serce. Okazała się powrotem do ciepła i zrozumienia, które tak łatwo było odnaleźć w serii "Off-campus". Evan to jeden z tych złych chłopaków, w których łatwo się zakochać, a Gen...cóż ona w niczym mu nie ustępuje. W końcu dostaliśmy dwójkę genialnych bohaterów, którzy mieszczą się w kategorii "niegrzecznych". Nie ma tutaj osoby mniej lub bardziej podporządkowanej, jest za to ciągła rywalizacja, przyciąganie i ogromne emocje, a przy tym wielka miłość.

Być może to moja ulubiona para spod pióra Elle...

Czy relacja tej dwójki była toksyczna? Mam wrażenie, że była niemal destrukcyjna, narkotyczna i gubiąca, a w tym wszystkim niewyobrażalnie prawdziwa, pełna pasji i szczera, co pozwoliło jej dojrzeć, ewoluować i stworzyć niezwykłą więź, bo dla łączącego ich uczucia byli w stanie poświęcić dotychczasowe życie. #secondchanceromance

Istnieją takie historie, które wywołują ciarki. Są też takie, po których zupełnie się ich nie spodziewasz, dlatego uderzają jeszcze mocniej.

"Wyjechała, nic mi nie mówiąc.
Gorzej – nie prosząc bym pojechał z nią."

To piękny obraz tego, że do pewnych rzeczy musimy dojrzeć, że wymagają czasu i przestrzeni, doświadczenia, zrozumienia i uwagi. Momenty krytyczne będące swego rodzaju kamieniami milowymi determinują dalszy kierunek.

Elle Kennedy fenomenalnie przyjemnym językiem, stylem i sposobem prowadzenia opowieści zaprasza do rodzinnej firmy, małego miasteczka i domku na plaży, dzięki czemu przedstawia historię miłości, ale też straty i zagubienia. Autorka robi to wszystko przy użyciu swojej lekkości i poczucia humoru wywołującego uśmiech. Posiada niezwykły sposób na przemycenie trudności życia między pięknem codzienności.

[materiał reklamowy we współpracy barterowej]

#reklama @zysk_wydawnictwo

Książki Elle Kennedy to synonim komfortu. Porozmawiajmy.

/Współpraca reklamowa /

Genevieve wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb matki. Ma jedno postanowienie, którym jest trzymanie się z daleka od byłego chłopaka - Evana, których to wspólna historia była niczym jazda bez trzymanki...

Choć autorka zasłynęła z serii o hokeistach(którą swoją drogą uwielbiam) uważam, że ta seria przeszła bez echa, co jest dla mnie niezrozumiałe, gdyż uwielbiam klimat tych dwóch książek. Pomimo tego, że seria odbiega tematyką od tego do czego byliśmy przyzwyczajeni, nadal da się tutaj zobaczyć genialne i lekkie pióro autorki, które potrafi wykreować ciekawą fabułę oraz nieszablonowe postacie.

Postać Evana zainteresowała mnie już w poprzednim tomie, gdyż jego charakter, a w tym zadziorna strona bardzo mnie intrygowała, i gdy mogłam go lepiej poznać stałam się jego fanką, choć nie pobije on Garetta i Lagana. Gen zaś miała mocne postanowienia dotyczące zmiany swojego życia, które bardzo mi się podobały, choć sama jej kreacja momentami była dla mnie trochę sprzeczna.

Wątek romantyczny miał w sobie to coś. Zawierał w sobie motyw drugiej szansy, który mnie nie nudził, a ciekawił ponownym rozwojem uczuć pomiędzy głównymi postaciami, choć jak dla mnie niektóre sytuacje i emocje pojawiały się za szybko, tak całokształt a z tym związane zmiany zachodzące w bohaterach, odnalezienie prawdziwego ja, bardzo mnie urzekło, a zarazem przemyciło do akcji poważniejszy problem.

Kreacja miasteczka, w którym mieszali bohaterowie ocieplała moje serce, bo choć pojawiały się niezgodności, nastrój jaki dzięki temu otrzymywaliśmy umilał czas spędzony z bohaterami.
Wprawdzie "Reputacja niegrzecznej dziewczynki" bardzo mi się podobała tak, pierwszy tom minimalnie go przebił, gdyż z tamtymi postaciami było mi dużo łatwiej się zżyć i wciągnąć w ich historię. Zachęcam do sięgnięcia po tę książki i wyrobienia sobie własnego zdania.

/Współpraca reklamowa /

Gdybym nie wiedziała nigdy nie powiedziałabym, że to książka Elle Kennedy🫣

Nie jestem fanką motywu drugiej szansy i nie czytam dużo historii tego typu, ale pierwszy raz spotykam się z wrażeniem jakbym czytała jakiś fragment wyrwany z całości. To jak zaczęcie książki w połowie. Żadnego wprowadzania w życie bohaterów czy relacje między nimi.

Niecałe 300 stron, w czasie których bohaterowie mają najpierw zauważyć potem zrozumieć, że ich relacja była wyniszczająca, a potem jeszcze odbudować ją na nowo i całkiem zmienić swoje charaktery. Kto stwierdził, że to się uda?

Gdybym nie wiedziała nigdy nie powiedziałabym, że to książka Elle Kennedy🫣

Niecałe 300 stron, w czasie...

Bardzo przeciętna książka, podoba mi się wątek naprawy reputacji i ogarnięcia się po nastoletnich szaleństwach ale to tyle pozytywów.

Bohaterowie jakoś do mnie nie przemawiają, tacy nijacy, niby romans ale dla mnie to bardziej relacja przyjaciele z korzyściami. Fabuła trochę się ciągnie.

Książkę czyta się lekko i w miarę szybko ale jak na mój gust bez wyrazu...

Książkę czyta się lekko i w miarę szybko ale jak na mój gust bez wyrazu...

Zanurzenie się w świat literackich dzieł Elle Kennedy to podróż przez emocje, namiętność i fascynujące postaci.Jej książki są jak strzała, która trafia prosto w serce czytelnika, pozostawiając trwały ślad po każdej przewróconej stronie. Najnowsza książka “Reputacja niegrzecznej dziewczyny” nie zawodzi, a kontynuuje mistrzowskie pisanie, które uczyniło autorkę jedną z najbardziej uwielbianych w gatunku romansu współczesnego.

Po moich wcześniejszych recenzjach dotyczących twórczości autorki bardzo łatwo dojść do wniosku, iż każda jej książka w jakiś sposób jest dla mnie wyjątkowa i jak na razie, na żadnej nie zawiodłam się, dlatego obok kolejnej książki nie mogłam przejść obojętnie, zwłaszcza iż jest ona kontynuacją serii Avalon Bay, nadmorskiego miasteczka, które ma wiele ciekawego do zaoferowania.

Nikogo nie zaskoczy fakt, że dużym atutem kolejnej książki autorki, są bohaterowie. Genevieve to kobieta o silnym charakterze i niezłomnej woli, która dąży do realizacji swoich celów, nie bacząc na konsekwencje. Jej niezależność i pewność siebie sprawiają, że stoi na szczycie swojej gry, ale również budzi mieszane uczucia wśród otoczenia zwłaszcza po niespodziewanym wyjeździe z miasteczka, który złamała niektóre serca. Drugi z braci Hartley - Evan emanuje uwodzicielskim urokiem i postawą tajemniczego mężczyzny, która przyciąga uwagę innych, zwłaszcza kobiet. Jego postawa i sposób bycia wzbudzają zainteresowanie, a zarazem niepewność. Drogi Genevieve i Evana spotykają się, wystawiając ich tym samym na walkę z samymi sobą, by nie ulec narastającemu napięciu i emocją, tworzącym tym samym burzliwe połączenie.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2024/04/reputacja-niegrzecznej-dziewczyny-elle.html

• Romans
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny