Podróż z tobą

2024-05-08
2024-05-08
2023-07-06
Agnieszka Moore

Noelle nie ma pracy nad czym ubolewa. Opłakuje też śmierć ukochanej babci. Znalazła pewne zdjęcia i list miłosny, który babcia skierowała do mężczyzny imieniem Paul. Dziewczyna postanawia za pomocą TikToka odnaleźć go i dowiedzieć się czegoś więcej o ich romansie. Oczywiście siła internetu jest nieoceniona i dość szybko filmik staje się viralem no i odzywa się wnuk Paula. Jakie jest zaskoczenie Noelle gdy okazuje się nim być jej rywal z lat szkolnych... Wkrótce wszyscy we trójkę (Noelle, Paul oraz Theo) wyruszają w podróż, która miała być poślubną dla Kath i Paula.

Noelle i Theo bo to oni są głównymi bohaterami tej historii, łączyła niegdyś duża rywalizacja szkolna. Na wszystkich płaszczyznach właściwie. Później ich drogi się rozeszły. Theo w międzyczasie stworzył aplikację podróżniczą, która świetnie prosperowała. Noelle natomiast była pomocą fotografa. Czuję, że przegrała tym razem rywalizację z Theo. On na okładce Forbes'a, Ona... Cóż. Jednak uśmiech z twarzy nie znika jej na myśl o ukochanej babci. Niesamowite, jak podróż, w którą bohaterowie wyruszyli pomogła im zbliżyć się do siebie. Powoli, stopniowo, bez przesady. Czuć napięcie pomiędzy Noelle a Theo. Na początku chłopak wydaje się być gburem. Jednak z czasem okazuje się, że ma własne problemy, a jego życie wcale nie jest takie idealne jak opisują to w Forbes. Jak każdy zmaga się z pewnymi traumami czy wymaganiami, które mocno zajmują mu psychikę. Dzięki Noelle powoli zmienia swój sposób bycia. Dziewczyna pomaga mu choć nieświadomie.

Postać Paul'a również zasługuje na uwagę. Dziadek marzenie. Wesoły, wie kiedy się odezwać a kiedy milczeć. Od samego początku widział, że pomiędzy Noelle a Theo coś jest i robił wiele by ta dwójka zbliżyła się do siebie. Oni to oczywiście widzieli ale nie chcieli sprawiać staruszkowi przykrości. Tak czy inaczej dzięki niemu poznali się na nowo.

Historia niesamowicie wciągająca. W końcu o moich rówieśnikach bo około 30-latkach. Humor, niebezpieczeństwo, emocje, miłość, zawód, piękne widoki opisane przez autorkę. To wszystko złożyło się na fantastyczną historię.

Książka zawiera sceny erotyczne więc polecam przynajmniej osobom 16+ ☺️ Dwa tygodnie potrafiło diametralnie zmienić życie dwójki młodych ludzi a Paul powspominał ukochaną. Dlaczego im nie wyszło? Tego dowiecie się czytając tę książkę a uwierzcie mi, że nie pożałujecie.

#dnf
Przeczytałam 9 rozdziałów z 33 i więcej nie jestem w stanie.

Czytając opis spodziewałam się przyjemnej, lekkiej historii, a jedyne co dostałam to wszechogarniające mnie uczucie nudy 🙄 🥱

Mogę się śmiać podczas czytania, mogę płakać, złościć się, mogę rzucić książką jak mnie irytuje, ale nie ma nic gorszego od tego gdy to co czytasz nudzi do tego stopnia, że chce ci spać 😴

Czuję się rozczarowana.

#dnf
Przeczytałam 9 rozdziałów z 33 i więcej nie jestem w stanie.

„Podróż z tobą” to absolutnie urocza i przyjemna lektura, którą określiłabym przede wszystkim dobrą rozrywką. Ta komedia romantyczna zapewni Wam uśmiech i wiele radości. Chętnie obejrzałbym ją na dużym ekranie! Znajdziecie w niej motyw enemies to lovers, bohaterowie mają trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza że znają się od wielu lat i nie pałają do siebie miłością. Jednak za sprawą wielkiego uczucia swych dziadków z czasów młodości muszą połączyć siły i wyruszyć w podróż. My jako czytelnicy podziwiamy nie tylko widoczki ale i potyczki słowne 😂. Nie można ich nie polubić, niby tacy od siebie różni, a jednak ciut podobni, w każdym razie mają ze sobą wiele wspólnego. Dobrze się to czytało i autorka kapitalnie rozwinęła tę relację - niby wolno i spokojnie, a tak naprawdę niemal od początku można było poczuć tę chemię. I listy! Ach, uwielbiam listy, są takie sentymentalne, prawdziwe, często przekazują dużo więcej niż to co jesteśmy w stanie powiedzieć na głos. Pisarka poruszyła temat żałoby, więzi rodzinnej, samoakceptacji i zaufania drugiej osobie. Cudownie było przebyć tę podróż, zarówno na kartach powieści dzięki bohaterom, którzy zwiedzają i dzięki historii z przeszłości jednego z nich. Naprawdę warto!

Noelle właśnie dowiedziała się, że jej ukochana babcia w młodości przeżyła wielką miłość! Dziewczyna za pomocą TikToka próbuje odnaleźć mężczyznę z jej listów. Udaje jej się! Pojawia się jednak problem. Jego wnukiem jest jej wróg numer jeden z czasów szkolnych.

Nie sądziła, że to może się udać.
Poszukiwanie dawnej miłości babci na TikToku było dość osobliwe, ale zadziałało.
Jednak ostatnim, czego by się spodziewała, to fakt, iż wnukiem tajemniczego mężczyzny jest... jej licealny rywal. Rywal, z którym teraz ma wybrać się szlakiem "niedoszłej" podróży poślubnej. A to już brzmi absurdalnie, czyż nie?

Halo, Hollywood? Mamy tu gotowy scenariusz do zekranizowania 🤌🏻

Sam pomysł na fabułę jest wręcz banalnie prosty, a przy tym tak efektowny! Bohaterowie, którzy niegdyś byli zaciekłymi wrogami, a których los znowu stawia sobie na drodze, wysyłając ich we wspólną podróż... Cóż, tam po prostu musiały lecieć iskry! Słowne przekomarzanki, wzajemne uszczypliwości, a pod tym wszystkim rodzące się uczucia, które stopniowo wypływały na wierzch - czyli enemies-to-lovers w pełnej krasie. Pojawił się tu także motyw listów, które nie tylko pozwalają poznać nam drugą miłosną relację, ale też nadają całości nieco nostalgii.

Nie sposób nie wspomnieć również o chwytającej za serce relacji Noelle z babcią, która zawsze była dla niej opoką. Jessica Joyce poprzez mocny kontrast poruszyła kwestię rodziny, która albo może być dla nas niezastąpionym wsparciem, albo ściągać nas na dno. Sam motyw podróży dosadnie obrazuje, jak długą drogę musieli pokonać bohaterowie (dosłownie i w przenośni),by wreszcie odnaleźć swoje życiowe ścieżki. By uwierzyć nie tylko w drugą osobę, ale i w samych siebie.

Wyruszcie wraz z bohaterami w tę pełną emocjonalnych wybojów podróż - obiecuję, że do jej mety dotrzecie z szerokim uśmiechem na twarzy. Polecam!

Nie sądziła, że to może się udać.

Halo, Hollywood? Mamy tu gotowy...

Noelle poznajemy w trudnej dla niej chwili, jest bezrobotna, mieszka tymczasowo u rodziców, a ponadto opłakuje śmierć swojej ukochanej babci. Te kobiety łączyła bardzo mocna i wyjątkowa więź, dlatego dziewczyna przegląda rzeczy babci, w których znajduje tajemniczy list.. Nie wie co to może oznaczać, o tym co dotychczas wiedziała o babci, tworzy filmik na Tik Toku i od wtedy jej życie nabiera tempa, a nawet barw! Mimo, że odkrywa tajemnice ulubionej osoby na świecie, choć myślała, że wie wszystko...

Niespodziewanie w całą sprawę angażuje się jej wróg z czasów licealnych Theo.. człowiek całkowicie inny, a jednak podobny. Jednak mężczyzna ma swoją firmę, odnosi sukcesy, przez co kobieta jeszcze bardziej go nienawidzi .. Jednak chęć poznania prawdy o babci wygrywa... 🥹

Noelle i Theo to bohaterowie, których da się lubić! To dwójka ludzi nastawionych na sukces i bardzo ambitnych, jednak nie zawsze wszystko w naszym życiu wygląda tak kolorowo jak się wydaje prawda? 🤗

Mamy tutaj motyw miłości, i to powiedziałabym dwutorowy, ten z przeszłości i jednocześnie możemy być świadkami rozkwitu miłości... Możemy przeżywać, zwiedzać i odkrywać sekrety... Znajdziemy tutaj motyw listów, który w połączeniu z podróżą, bardzo mnie rozczulił... Aż sama zaczęłam marzyć. 🩵

Bardzo ładnie ukazane są relacje rodzinne... Tak by czytelnik miał wiele do przemyślenia... To jest cudowne... Sama bardzo mocno zatęskniłam za dziadkami... Choć ja zdecydowanie nie miałam tak bliskiej relacji z moimi..

I uwaga, są tutaj gorące sceny! Nawet się ich tu nie spodziewałam po takiej słodkiej i uroczej okładce 🤗 ale zapewniam, wszystko jest z wyczuciem smaku! 🥰

Czy polecam? Oczywiście! 💓

Mówią, że podróże kształcą, ale jak się okazuje, niekiedy pozwalają również odkryć coś interesującego na temat kogoś, kto był Tobie bliski, a kogo już nie ma obok, a także nadać kierunek życiu, które do tej pory nie potrafiło obrać właściwego kursu. A kto wie, jakie jeszcze niespodzianki może przynieść wyprawa, zwłaszcza taka, w którą wyruszasz ze swoim wrogiem ze szkoły średniej...
Dziś chciałabym zwrócić Waszą uwagę na debiutancką powieść Jessiki Joyce, która doczekała się polskiego wydania zaledwie kilka miesięcy po zagranicznej premierze. ,,Podróż z tobą” (org. “You, With A View”) to jednotomowy romans z motywem wycieczki, od dawnych przeciwników/kompanów podróży do kochanków, odkrywania przeszłości bliskiej osoby, a w bonusie jest tu jeszcze wymuszona bliskość i motyw tylko jednego łóżka.
Główną bohaterką oraz narratorką omawianej właśnie książki, jest Noelle Shepard. To dwudziestoośmioletnia kobieta, o której nie można powiedzieć, że jej życie jest pasmem sukcesów, zwłaszcza teraz, kiedy została bez pracy, nie wie, dokąd zmierza, a na dodatek panicznie boi się porażki, przez co już kiedyś pozwoliła sobie na porzucenie marzeń w związku z tym, co kocha najbardziej - fotografią. Poza tym dziewczyna wciąż jest rozbita po śmierci babci, która była jej bardzo bliska. Paradoksalnie jednak, to właśnie seniorka, której już nie ma w życiu wnuczki, przyczyniła się do tego, że Noelle zyskała pewien cel. Pewnego dnia znalazła pamiątki świadczące o ciekawej przeszłości swojej babci, o której ta jej nigdy nie opowiedziała. Chcąc odkryć sekrety zmarłej, postanowiła za pomocą opublikowanego na TikToku filmu, odszukać mężczyznę z jednej ze znalezionych fotografii. A gdy już jej się to udało, nowym celem kobiety stało się ruszenie w podróż, którą zaplanowała jej babcia wraz z Paulem, a na którą nigdy się nie wybrała. A ta wyprawa mogła otworzyć przed nią nowe możliwości, być może zawodowe, ale również i uczuciowe, gdyż na doczepkę postanowił wybrać się w nią również jej domniemany wróg z liceum, mianowicie Theo Spencer, przystojny, bogaty, poważny człowiek sukcesu, dyrektor finansowy i jeden ze współzałożycieli firmy, która stworzyła popularną aplikację podróżniczą. Czym zakończy się dwutygodniowa wspólna wyprawa? Czy wymuszona bliskość, wspólne spędzanie czasu, obudzi w Noelle i Theo uczucia?
,,Podróż z tobą” po raz pierwszy przeczytałam w języku angielskim kilka miesięcy temu i od razu bardzo polubiłam tę książkę. Nie jest wybitna, zdecydowanie jest przewidywalna i schematyczna, ale to nie jest ważne w sytuacji, kiedy zaczynam czytać i już po chwili odczuwam komfort oraz czystą przyjemność z poznawania całkiem fajnej historii. Już po rozprawieniu się z kilkoma stronami, byłam w stanie stwierdzić, że podoba mi się styl pisania Jessiki Joyce i fakt, że dzięki niemu powieść tak gładko mi się czyta.
Początek omawianej książki wydał mi się interesujący i na swój sposób uroczy. Mamy tu dziewczynę, która chce odkryć sekret babci dotyczący jej przeszłości, sprzed poślubienia jej dziadka, viralowe wideo, spotkanie ze skorym do współpracy starszym panem, plot twist w postaci faktu, że staruszek jest dziadkiem chłopaka, którego zna ze szkoły, a który był kimś w rodzaju jej wroga i wreszcie wstęp do wspólnej wyprawy. Byłam kupiona tym pomysłem na historię, która została też całkiem nieźle wykonana, jak na debiut.
W ,,Podróży z tobą” podobają mi się rozmowy, wątek listów, historia sprzed lat, którą stopniowo poznaje Noelle, ta więź, która łączy ją z babcią, nawet wtedy, kiedy jej już nie ma wśród żywych, wątek podróży wraz z przyczynami, które sprawiły, że główna bohaterka się na nią zdecydowała, wątek dziadka Theo, potencjalne poszukiwanie podczas podróży własnego światła i spokoju, wzajemne dogryzanie sobie przez bohaterów oraz to, że właściwie wszystkie najważniejsze postacie dają się z łatwością lubić. Nawet pomijając fakt, że na przykład Noelle i Theo zdarzało się zachowywać dla siebie prawdę, trochę kłamać, ale nie bądźmy drobiazgowi - nikt nie jest ideałem i nie ma na świecie osoby, która zawsze postępuje właściwie, zwłaszcza, gdy z jakichś względów wstydzi się powiedzieć prawdę, bojąc się bycia ocenianym.
Jest tu fabuła, która potocznie mówiąc, klei się, płynnie przechodzi z wątku w wątek, zachowany został logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy, jest jasny cel tej opowieści, jest romans, który powoli się rozwija, w trakcie wspólnej podróży, jest ciekawa historia stojąca za tą wyprawą. Pozycja ta ma swoje wzruszające momenty i urocze sceny. Zdarzało się też tak w toku akcji, że robiło się niebezpiecznie. Bo wiecie, takie dajmy na to sekretne pocałunki, dzielenie łóżka i ogółem bycie blisko, to duże ryzyko. Ryzyko zakochania się…
,,Podróż z tobą” to komfortowa, pełna uroku, poniekąd ukazanej wartości rodziny, ładnych widoków, skrawków przeszłości, pasji do fotografowania historia, adekwatna do czytania teraz, aby wprawić się w odpowiedni nastrój przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami. To lektura dobra na lato. Jest współczesna, romantyczna, podnosi na duchu, szybko i niezwykle przyjemnie się ją czyta i trudno mi się było oderwać od tej historii, bo tak dobrze się w niej czułam i tak bardzo chciałam podążać tropem bohaterów bez przystanków, aż do samego końca. Jessika Joyce napisała cudną książkę, która
w dodatku została ubrana w przepiękną okładkę, która tuż po zagranicznej premierze, popchnęła mnie do zakupu oryginału w wersji papierowej. Żałuję tylko jednej rzeczy, mianowicie tego, że w polskim wydaniu tytuł został zmieniony. Oryginalny miał niejedno znaczenie i idealnie współgrał z opowiedzianą tutaj historią, natomiast ten polski jest taki w sumie nijaki. Ale cóż - w życiu nie można mieć wszystkiego, a na otarcie łez w polskim wydaniu dostaliśmy za to ładniejszy grzbiet niż ten nudny w moim, brytyjskim. Pomijając ten niuans i ewentualne wady, na które byłam ślepa podczas czytania, przez wzgląd na nieobiektywną sympatię do historii Noelle i Theo i do nich samych, i tak z całego serca polecam tę pozycję.

Podróż z Tobą była absolutnie niesamowita 😍 udało mi się przeczytać ją w jeden dzień bo nie mogłam jej odłożyć 😍 Noelle, która wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią swojej babci, znajduje jej zdjęcie z nieznanym mężczyzną. Zdeterminowana, aby dowiedzieć się więcej o przeszłości swojej babci, Noelle szuka tego mężczyzny, Paula, i udaje się w podróż poślubną po Stanach, w którą jej babcia miała pojechać z Paulem. Jedyny problem? Paul chce pojechać na wycieczkę ze swoim wnukiem, Theo, który jest rywalem Noelle z liceum.

Smutek i strach przed dorosłością Noelle sprawiły, że wiele razy wzruszyłam się do łez, a jej podróż do odnalezienia swojego powołania była inspirująca! Uwielbiałam związek Noelle i Theo, którzy przeszli od rywali do miłości, a Paul był przeuroczą postacią drugoplanową! Szczerze mówiąc, Podróż z Tobą ma wszystko, czego chcę w książce - niesamowitą przygodę odkrywania siebie, fantastyczną historię miłosną, emocje i humor! Nie mogę się doczekać kolejnych książek Jessiki Joyce!

Ta historia otula jak ciepły kocyk… wciągająca, bardzo zabawna, ale też wzruszająca i po prostu - niesamowicie przyjemna.

ʀᴏᴍᴀɴꜱ, ᴡ ᴋᴛóʀʏᴍ ᴅᴡᴏᴊᴇ ʟɪᴄᴇᴀʟɴʏᴄʜ ᴡʀᴏɢóᴡ ᴍᴜꜱɪ ᴘᴏɴᴏᴡɴɪᴇ ꜱᴘᴏᴛᴋᴀć ꜱɪę ᴘᴏᴅᴄᴢᴀꜱ ᴘᴏᴅʀóżʏ ᴢᴀɪɴꜱᴘɪʀᴏᴡᴀɴᴇᴊ ᴢᴇʀᴡᴀɴʏᴍɪ ᴢᴀʀęᴄᴢʏɴᴀᴍɪ ɪᴄʜ ᴅᴢɪᴀᴅᴋóᴡ.
--------

Piękna, wzruszająca, nostalgiczna...
"Podróż z tobą" to historia, która pochłonęła mnie już od pierwszego listu, pierwszego zdjęcia i pierwszego prztyczka, którego serwują sobie Noelle i Theo. 🥹
Jessica Joyce zaserwowała nam piękną i bardzo autentyczną historię miłości. Miłości, która od samego początku nie miała prawa bytu... Miłości, która pomimo to wzrusza i chwyta za serce.
#podrozztoba pod płaszczykiem lekkości skrywa niemały #rollercoaster emocjonalny! 💔

🧳 Noelle ▪️ Theo 🧳

Ciekawa kreacja postaci, wartościowe dialogi i listy z przeszłości, które wnoszą masę emocji do fabuły. Jednym z plusów jest więź łącząca dziadków z ich wnukami. C U D O W N I E przedstawiona! 🥹 Relacja głównej bohaterki z rodziną to czyste złoto. Dodatkowo ciekawym aspektem okazał się konflikt pomiędzy ojcem a synem...
Troszkę mało wyjaśniona sytuacja z 𝑷𝑹𝑶𝑩𝑳𝑬𝑴𝑨𝑴𝑰, które ukrywał Theo no ale nie można mieć przecież wszystkiego. Całość czyta się genialnie, a dla zainteresowanych na #legimi znajdziecie również wersję audio. 🎧
Piękne zakończenie! 😍

--------

Piękna, wzruszająca, nostalgiczna...
Jessica Joyce zaserwowała nam...

Nie każda historia miłosna ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Lecz tak właściwie czym ono jest? Przecież to, że coś się kończy, nie znaczy, że musi być okraszone złamanym sercem przez resztę naszego istnienia. Czasem miłość, prawdziwa i wyjątkowa, pojawia się tylko na chwilę i nic nie umniejsza jej znaczenia i siły tego uczucia.

Noelle w liceum zapowiadała się na dziewczynę, która podbije świat. Miała ogromne ambicje, wyróżniała się inteligencją i chęcią do uczestnictwa w najróżniejszych aktywnościach. Jednak jej największą pasją, od czasów nastoletnich, była fotografia. Każdy jej szalony pomysł zawsze spotykał się z ogromnym wsparciem kochającej ją rodziny oraz babci, która była dla niej najważniejsza. Jednak gdy ją poznajemy, wszystko w jej życiu poszło nie tak. Babcia odeszła, Noelle jest bezrobotna, straciła pasję do fotografii i nie ma na siebie pomysłu. Czy uda się jej wyjść z tego dołka?

Theo to największy rywal Noelle z czasów liceum. Równie ambitny, zawsze mierzył wysoko i patrząc na obecny ranking Forbesa udało mu się dostać na sam szczyt. Nigdy nie szczędził szkolnej koleżance zdrowej dawki rywalizacji i uszczypliwych komentarzy, lecz ich znajomość była w większości powierzchowna i podszyta odrobiną niechęci. Jednak nie kto inny, jak Theo staje na drodze Noelle po latach w trakcie jej misji odkrycia sekretu zmarłej babci. I wydaje się, że ta misja może przynieść ze sobą o wiele więcej, zwłaszcza że Theo chce w niej wziąć udział.

„Podróż z tobą” to z pozoru lekka, niewymagająca i przewidywalna powieść, jakich wiele. A jednak, pomimo przyjemnej narracji i dużej dawce humoru, Autorce udało się przemycić w fabule o wiele więcej, niż moglibyśmy się spodziewać. To piękna, wzruszająca historia o stracie i próbach poradzenia sobie z nią, gdy serce nieustannie krwawi i zdaje się, że nigdy nie przestanie. To także opowieść o poszukiwaniu siebie, własnej ścieżki i odkrywaniu swych potrzeb, na co nigdy nie jest za późno. Poruszony tu także zostaje wspaniały wątek dotyczący rodziny i tego, jak ogromny wpływ na dalsze losy ludzi mają osoby, z którymi się wychowuje, a ich podejście zazwyczaj rzuca się cieniem na całym dalszym jestestwie. Fabuła porusza także jakże istotną kwestię wysokiej samooceny i tego, jak ona jest ważna, by przeć do przodu i jak szybko może poszybować na łeb na szyję tylko przez uwagi osób postronnych. I oczywiście jest to także opowieść o miłość, tej teraźniejszej – pełnej iskier, zgryźliwości, niesamowitej chemii między bohaterami oraz wyzwalającej pokłady niewielkiej zazdrości, bo takie uczucie zdarza się niebywale rzadko, ale też i tej z przeszłości, która jest obecna gdzieś tam w tle, napawa nostalgią, ale i udowadnia, że miłość prowadzi różnymi ścieżkami, które nie zawsze są nierozłączne. Dla mnie była to wspaniała lektura, która przyniosła wiele emocji, ale i przede wszystkim skłoniła do refleksji. I chociażby z tych powodów jest jak najbardziej godna polecenia!

Noelle w liceum zapowiadała się na...

• TBR posiadane
  • Audio

Dodaj cytat z książki Podróż z tobą