Tajemnica lekarki

MANDO
2024-04-10
2024-04-10
Ewa Ratajczyk

Bycie „lekarką z sercem” bez żadnego zgonu w historii kariery zmienia się podczas jednego zerknięcia za przesłonę. Wtedy doktorka podejmuje decyzję, za którą ciągnie się całe pasmo stresów.
Książka nieoczywista, jednak ciągnące się przez tyle stron rozważania kardiochirurżki bywały męczące.

Ciekawa i mimo, że na początku niby oczywista, zakończenie zaskakuje.

Ciekawa i mimo, że na początku niby oczywista, zakończenie zaskakuje.

„Tajemnica lekarki” Leslie Wolfe.

Anna Wiley jest kardiochirurgiem, która salę operacyjną traktuje jak swój drugi dom. Jej mąż Derreck jest kandydatem na burmistrza i z wielkim zaangażowaniem realizuje swoją kampanię.

Gdy pewnego dnia jeden z pacjentów umiera na stole zabiegowym świat kobiety wywraca się do góry nogami. Agentka Paula depcze jej po piętach mając swoje motywację dla tej konkretnej sprawy.

Czy sytuacja jaka zaistniała to wypadek czy może morderstwo ?
Jak bardzo zdeterminowana okaże się szefowa policji aby odkryć prawdę ?
Czy tajemnica lekarska może skrywać znacznie więcej niż się wydaje na pierwszy rzut oka ?

Rewelacyjny thriller medyczny. Świat szpitali i białych kitli przepełniony intrygami i podstępami. Ratunek miesza się z sumieniem, prawda z wyobrażeniem.

Jest intrygująco i wciągająco. COŚ się wydarzyło i choć pewne rzeczy wydają się oczywiste w trakcie lektury wcale takie się nie okazują. Prawda i kłamstwo. Precyzja i miłość. Działanie i zaniechanie.

Dobrze się to czyta. Perspektywa kilku osób dodaje smaczku i pokazuje różne perspektywy. Częściowo wracamy do przeszłości aby poznać zasadność wszytskich kolejnych działań bohaterów.

Kobiety występujące w książce są silne i mocno ukierunkowane. Wypełnia je miłość i ogromną pasja. Żadna nie odpuści. Takie zderzenie to bomba z opóźnionym zapłonem…

„Tajemnica lekarki” Leslie Wolfe.

Dobra książka. Ładnie napisana, bezproblemowa w odbiorze. Mimo lekkich dłużyzn, nieścisłości chemicznych i niezbyt udanego (moim zdaniem) zakończenia, podobała mi się.

Świetna książka... Historia tak niesamowicie wciągająca, że wracałam w każdej wolnej chwili, aby tylko dowiedzieć się jak to się skończy! Pisana tak lekko, że czytało się idealnie. Momentami miałam ochotę wyszarpać jedną z bohaterek za włosy, ale chyba właśnie chodziło o to, aby wzbudzić jak najwięcej emocji. Brawo 💜

Bardzo specyficzny thriller kryminalny. Jeżeli jesteście fanami medycyny, to książka dla Was.

To nie była pierwsza taka operacja Anne Wiley. Zawód chirurga wykonuje kilkanaście lat. Jednak pacjenta straciła po raz pierwszy. Myśl, że jego serce nie podjęło pracy po operacji nie daje jej spokoju. W Anne budzą się demony przeszłości. Co jeśli ktoś dowie się prawdy?

„Tajemnica lekarki” jest książką, w której dużą przestrzeń zajmują emocje i domysły. Świetnie oddany klimat świata medycznego i prawniczego oraz portrety psychologiczne bohaterów sprawiły, że byłam całkowicie kupiona. Ponadto niespieszna fabuła, wielowątkowość i podsycanie ciekawości poprzez stopniowe odkrywanie kart. Wszystko to na pierwszy rzut oka może zwiastować przewidywalny, przeciętny thriller medyczny, lecz uwierzcie, w tym przypadku możecie spodziewać się niespodziewanego. Poruszone przez autorkę tematy traumy oraz dylematy moralne dopadające czytelnika dodają całości charakteru i oryginalności.
Rewelacyjnie czytało mi się tę książkę. Według mnie była przemyślana, angażująca i z zaskakującym plot twistem. Zdecydowanie moje klimaty! Czekam na więcej 😊

Książka jest dość ciekawa. Anne jest złożoną postacią, bo poznajemy ją jako wielkduszną, wspaniałą lekarkę, ale widzimy też jej wewnętrzną walkę oraz przeszłość, która do tego wszystkiego doprowadziła. A ta przeszłość jest naprawdę wstrząsająca, choć w mojej ocenie mogłaby być bardziej rozbudowana.
Natomiast Paula, pani prokurator, jest osobą, która od początku irytuje. I choć jej motywy wydają się oczywiste i oklepane, prawda okazuje się o wiele bardziej złożona. Smutna i przerażająca.
Niewiarygodne, choć jak najbardziej prawdziwe wydaje się, że jedna osoba z jednego powodu może zrujnować wszystko, na co pracowało się całe lata. A to wszystko może pokazać, jak bardzo nie znamy swoich bliskich.

Natomiast Paula, pani prokurator, jest osobą, która od początku irytuje. I...

To moje pierwsza przygoda z thrillerem psychologicznym z elementami medycyny i z całą pewnością nie ostatnie. Przed sięgnięciem po tą pozycję miałam pewne obawy czy mi się spodoba, bo nie przepadam za serialami i filmami o tematyce medycznej. Jednak książka to inny rodzaj przyjemności.
Podczas jednej z licznym operacji Anne Wiley - kardiochirurg musi przeprowadzić operację związaną z usunięciem tętniaka. Lekarka przedłużyła tradycję rodzinną, którą zapoczątkował jej ojciec. Anne cieszy się wielką popularnością, czemu sprzyja fakt, że nigdy jeszcze nie straciła pacjenta… do dzisiaj. Nie byłby to wielki szok, gdyby nie to, że Anne rozpoznała pacjenta z przeszłości i odżyły w niej dawne urazy. Czy dlatego zaprzestała dalszej reanimacji czy było już za późno na ratunek? Tego musicie się sami dowiedzieć.
Historia przedstawiona jest z dwóch perspektyw – wspominanej wcześniej kardiochirurg Anne Wiley oraz pracującej w biurze prokuratora Pauli Fuselier. Anne Wiley osiągnęła w życiu wszystko, o co kobieta sukcesu zabiega tj. wspaniałą pracę, uznanie w zawodowym świecie, idealnego męża oraz wspierającą rodzinę. Stwarza aurę pewności siebie, która została w znaczący sposób zachwiana po stracie pierwszego pacjenta. Z chirurga o pewnej ręce stała się przerażonym, niepewnym, bojącym się wszystkiego człowiekiem. Natomiast przebojowa Paula Fuselier jest dopiero pnącą się na szczeblach kariery bohaterką, która z nieoczywistych przyczyn uwzięła się na sprawie śmierci pacjenta dr Wiley.
Od samego początku wiemy na czym będzie opierać się historia, nie ma niepotrzebnego wprowadzenia, czy lania wody. Mimo iż główne bohaterki związane są z różnymi dziedzinami, główny prym wiedzie historia medyczna, w której ze szczegółami została opisana procedura operacyjna i reanimacyjna, co bardzo wzbogaca książkę.
Ciekawym zabiegiem było nazwanie każdego rozdziału inaczej, dzięki czemu mniej więcej można było się spodziewać co nas czeka w danej części. Jednakże nic w tej książce nie jest oczywiste. W którymś momencie myślałam, że już wszystko wiem i nic mnie nie zaskoczy. Wystarczyło przewrócić stronę i już niczego nie byłam pewna. Autorka zaserwowała naprawdę wiele zwrotów akcji, które wciskają czytelnika w krzesło. Książka z pozoru może wydawać się lekka, jednakże historia, która się w niej kryje jest przerażająca, daje wiele do myślenia.
Leslie Wolfe wykonała naprawdę świetną robotę! Jej książka na długo zostanie w mojej pamięci.

"Tajemnica lekarki" Leslie Wolfe to niezwykle porywająca powieść, która zaplątała mnie w sieć emocji i tajemnic. Anne Wiley, utalentowana lekarka, staje w obliczu nieoczekiwanej tragedii, która wstrząśnie nie tylko jej życiem zawodowym, ale i osobistym. Książka przenika duszne klimaty thrillera, jednocześnie dotykając głęboko ludzkich emocji i moralnych dylematów. Idealne połączenie!

Anne Wiley, główna bohaterka, ma wszystko - cudownego męża, piękny dom i wymarzoną pracę, w której się spełnia. Jednak gdy na jej stole umiera pacjent, a odkrywa jego prawdziwą tożsamość, wszystko się zmienia, a wewnętrzne demony znowu przejmują władzę nad jej duszą.
Fabuła powieści, choć nieśpieszna, jest niezwykle zawiła i wielowarstwowa. Tonęłam w domysłach, gubiłam się w wątkach, by w końcu wyrobić sobie teorię, która częściowo pokryła się z zamysłem autorki.

Wydarzenia z sali operacyjnej budzą w Anne wątpliwości co do własnych umiejętności. Kiedy na scenie pojawia się pani prokurator, a perspektywa procesu sądowego staje się coraz bardziej realna, główna bohaterka rozpoczyna prawdziwą gonitwę myśli, domysłów i docieka, kto stoi za oskarżeniem. Autorka nie tylko zapewniła mi wgląd w świat medycyny, ale również w mechanizmy funkcjonowania szpitala i systemu prawnego, które mogą mieć ogromny wpływ na losy bohaterów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w tle rozgrywa się wyścig o fotel burmistrza, w którym bierze udział mąż Anne...

"Tajemnica lekarki" to powieść, przy której poddałam w wątpliwości własną moralność. Autorka przy pomocy Anne przedstawia historię, w której nie ma dobrego rozwiązania, a każda podjęta decyzja będzie rzutować na przyszłości, włożyła kij w mentalne mrowisko. Czy postąpiła słusznie? Czy ja jej miejscu zrobiłabym to samo? Czy naprawdę jest odpowiedzialna za śmierć pacjenta? Na to pytanie już nie odpowiem, musicie przeczytać tę powieść! Jedyne, co mogę podpowiedzieć: spodziewajcie się niespodziewanego!

"Tajemnica lekarki" to powieść z pogranicza thrillera i dramatu obyczajowego, której największym atutem jest duszna atmosfera, paranoidalna pętla oskarżeń oraz głęboko skrywane sekrety, których odkrycie odmieni życie bohaterów o 180 stopni. "Tajemnica lekarki" to więcej niż tylko thriller medyczny - to głęboka podróż przez ludzką psychikę, mroczne tajemnice i nieoczekiwane zwroty akcji Zachęcam do przeczytania!

• Audiobooki 2024
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Tajemnica lekarki